X

Skoda Octavia - problem z sondą Lambda

15 Nov 2006 20:35 KUKumert
  • #1 15 Nov 2006 20:35
    Kumert
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Jestem użytkownikiem Skody Octavi 1,6 LX ( o symbolu silnika AEE) mam kłopoty z sondą lambda.
    Auto jest z 1998r przebieg 70000 , włożoną mam 3 sondę , która po przebiegu około 8000 znowu uległa uszkodzeniu. Na komputerze diagnostycznym napięcie wykazuje 0 Volt. Tankuję na "Orlenie" etylinę 95.
    Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać ten problem. Co może być powodem uszkodzenia sondy?
    Jestem ciekaw czy inni użytkownicy Skody Octavi również mają taki problem?
    Nadmieniam że sondy wymieniałem w serwisie i kosztowało to mie nie małe pieniądze.
    Co się stanie jak będę jezdził z uszkodzoną sondą?
  • #2 15 Nov 2006 21:03
    myfirma2006
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    kolego polecam allegro max 80zł i masz sondę są też tańsze

wymiana banalna

a co do przyczyny to u mnie by najmniej zajeździłem przez brak katalizatora

to prawidłowego działania sondy jest potrzebna określona temperatura
  • #3 15 Nov 2006 21:39
    mateo027
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Z uszkodzona lambda bedziesz trul srodowisko,wiecej bedzie palil. A kolego z tym allegro i 80 zl to nie rob smiechu,jaka kasa taka sonda. Tez uniwersalnych sklepowych po prawie 200 wracaja,a co mowic te z allegro...
  • #4 16 Nov 2006 11:04
    wojtekryba
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    AEE,ALM sondy padaja jak grzyby (nawet orginaly)
    jedyna rada-przeróbka usytuowania.
    (przesunięcie bliżej kolektora wydechowego)

jakie grzyby :D muchy :D
  • #5 16 Nov 2006 21:13
    sarluk
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Nigdy nie spotkałem się z sondą uszkodzoną na 0v chyba że zwarcie ale to oczywiste i nie trzy razy w tym samym aucie ? jak była sprawdzana sonda ? sprawdzałeś napięcie przy odłączonej wtyczce od auta między czarnym przewodem a szarym (masa) lub obudową sondy??? 0volt ?
  • #6 17 Nov 2006 17:59
    Kumert
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Sonda była sprawdzana komputerem diagnostycznym w serwisie Bosch i podczas pracy silnika wykazywała O Volt.
    Za każdym razem po wymianie sondy- komputer diagnostyczny wykazywał napięcie do 1 Volta i było wszystko OK
    Nie wiem jaka jest przyczyna awarii sondy lambda - czy to jakaś wada auta?
    Jestem ciekaw czy inni użytkownicy Octavi rówież mają taki problem?
  • #7 17 Nov 2006 21:54
    kostian
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Napięcie powinno się zmieniać i to szybko - cały czas miałeś 1V. To chyba niemożliwe.
    Czy sa jakieś objawy uszkodzonej sondy ?
  • #8 19 Nov 2006 00:23
    arba
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Pracując w seacie faktycznie w silnikach aee sondy padały padały dość szybko natomiast teraz pracuje w skodzie i skody tego problemu raczej nie miały a już napewno nie po 8 tyś km. Jeśli wymieniałeś ją w serwisie to masz roczną gwarancje . Po wymianie sondy sprawdz spalanie na analizatorze po ostrej jeżdzie . Jak będzie więcej niż 40 ppm [ choć norma jest do 100 ] to pewnie twój katalizator już za dobrze nie wydala .
  • #9 19 Nov 2006 18:01
    Kumert
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Co zrobić aby sondy nie padały?[/b] Ostatnio okazało się że padł mi czujnik temperatury silnika objawem było to że po powtórnym zapalaniu silnika nie można było go odpalić. Tzn. jeżeli za krótko przytrzymałem kluczyk przy odpalaniu silnika powtórnie był problem z zapalaniem. Myślałem że jest problem z kluczykiem, próbowałem z zapasowym ale było bez różnicy.
    Myślę że w tym przypadku chyba był problem z " zalewaniem silnika"
    Czy mógła być to przyczyna padania sondy lambda?
    Aprobo wymiany sondy na gwarancji to raz mi wymieniono bez problemu ale znowu padła.[/b]
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products