Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

uprawnienia sep E do 1 kV.

zbysz.w 17 Lis 2006 18:11
  • #1 17 Lis 2006 18:11
    zbysz.w
    Poziom 2  

Mam pytanko, chce zdodyć uprawnienia sep E do 1 kV, jaki jest zakres materiałów na te uprawnienia, bo nie wiem z której książki skorzystać, czy są to:
    1. sieci, urządzenia i instalacje o napięciu do 1 kV
    2. zespoły prondotwórcze
    3. urządzenia elektrotermiczne
    4. urządzenia do elektrolizy
    5. sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego
    6. elektryczna sieć trakcyjna

Czy punkty 2,3,4,5,6 należą do sieci powyżej 1 kV.

• #2 17 Lis 2006 19:19
    lisos
    Poziom 22  

zakreślasz sobie punkty które chcesz, im więcej zakreślisz większą musisz wykazać się wiedzą, np. po co ci zespoły prądotwórcze jak nie będziesz przy nich pracował (choć zawsze może sie przydać)
    a te punkty to wszystkie do 1 kV

• #3 18 Lis 2006 01:26
    grzegorz dob.
    Poziom 20  

dojdzie ci jeszcze ratownictwo porażonego prądem

• #4 19 Lis 2006 23:47
    lgy1
    Poziom 21  

Idz tam gdzie będziesz zdawał i poproś o broszure Szczegółowa tematyka egzaminu kwalifikacyjnego dla ...............................a do tego możesz sobie zakupić Poradnik elektromontera albo coś podobnego tam w punkcie powinni cię poinstruować bo teraz to egzaminy przeprowadzają chyba zakłady energetyczne tak bynajmniej jest teraz u nas zabrali tę fuchę SEPowi

• #6 20 Lis 2006 22:29
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

lgy1 napisał:
    egzaminy przeprowadzają chyba zakłady energetyczne tak bynajmniej jest teraz u nas zabrali tę fuchę SEPowi

o to chyba coś się zmieniło bo wiem że jeszcze w kwietniu bodajże sep się tym zajmował bez udziału ZE

• #7 21 Lis 2006 09:45
    grzegorz dob.
    Poziom 20  

ZE daje tylko uprawnienia na prace przy liniach energetycznych w swoim rejonie a to inna bajka. Nie musisz mieć uprawnień ZE aby mieć SEP.

• #8 21 Lis 2006 17:40
    bonanza
    Spec od Falowników

SEP to tradycyjna nazwa świadectwa kwalifikacji czy jak się ten papierek zwie. SEP nie ma na to monopolu. Ja robiłem ś. k. w SIMP-ZORPOT, a sam jestem członkiem innego stowarzyszenia, które ma także swoje komisje egzaminacyjne.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty