X

uprawnienia sep E do 1 kV.

17 Nov 2006 18:11 ZBzbysz.w
  • #1 17 Nov 2006 18:11
    zbysz.w
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Mam pytanko, chce zdodyć uprawnienia sep E do 1 kV, jaki jest zakres materiałów na te uprawnienia, bo nie wiem z której książki skorzystać, czy są to:
    1. sieci, urządzenia i instalacje o napięciu do 1 kV
    2. zespoły prondotwórcze
    3. urządzenia elektrotermiczne
    4. urządzenia do elektrolizy
    5. sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego
    6. elektryczna sieć trakcyjna

Czy punkty 2,3,4,5,6 należą do sieci powyżej 1 kV.
  • #2 17 Nov 2006 19:19
    lisos
    Level 22  
    Helpful post? (+1)
    zakreślasz sobie punkty które chcesz, im więcej zakreślisz większą musisz wykazać się wiedzą, np. po co ci zespoły prądotwórcze jak nie będziesz przy nich pracował (choć zawsze może sie przydać)
    a te punkty to wszystkie do 1 kV
  • #3 18 Nov 2006 01:26
    grzegorz dob.
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    dojdzie ci jeszcze ratownictwo porażonego prądem
  • #4 19 Nov 2006 23:47
    lgy1
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Idz tam gdzie będziesz zdawał i poproś o broszure Szczegółowa tematyka egzaminu kwalifikacyjnego dla ...............................a do tego możesz sobie zakupić Poradnik elektromontera albo coś podobnego tam w punkcie powinni cię poinstruować bo teraz to egzaminy przeprowadzają chyba zakłady energetyczne tak bynajmniej jest teraz u nas zabrali tę fuchę SEPowi
  • #5 20 Nov 2006 17:29
    lechm56
    Moderator
    Helpful post? (+2)
    Polecam lekturę: http://www.forumsep.pl/
  • #6 20 Nov 2006 22:29
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    lgy1 wrote:
    egzaminy przeprowadzają chyba zakłady energetyczne tak bynajmniej jest teraz u nas zabrali tę fuchę SEPowi

o to chyba coś się zmieniło bo wiem że jeszcze w kwietniu bodajże sep się tym zajmował bez udziału ZE
  • #7 21 Nov 2006 09:45
    grzegorz dob.
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    ZE daje tylko uprawnienia na prace przy liniach energetycznych w swoim rejonie a to inna bajka. Nie musisz mieć uprawnień ZE aby mieć SEP.
  • #8 21 Nov 2006 17:40
    bonanza
    Spec od Falowników
    Helpful post? (+1)
    SEP to tradycyjna nazwa świadectwa kwalifikacji czy jak się ten papierek zwie. SEP nie ma na to monopolu. Ja robiłem ś. k. w SIMP-ZORPOT, a sam jestem członkiem innego stowarzyszenia, które ma także swoje komisje egzaminacyjne.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products