Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Odkurzacz piorący - Zelmer Wodnik Quattro, Karcher, BKF ...

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Odkurzacz piorący - Zelmer Wodnik Quattro, Karcher, BKF ...
Autor
Wiadomość
jaco777
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Szczecin

Post#1 Post autora tematu 19 Lis 2006 15:00   

Odkurzacz piorący - Zelmer Wodnik Quattro, Karcher, BKF ...

Witam.

Ponieważ opinie o odkurzacz piorących na Elektrodzie jak na lekarstwo (kilka postów z których mało co wynika) a chcę kupić takowy, to postanowiłem napisać ten post.

W ofercie Zelmera jest odkurzacz piorący Wodnik Quattro typ 616.6
( http://www.zelmer.pl/pl/produkty/nasze_wyroby/odkurzacze/wieloczynnosciowe/wodnik_quattro/art1.html ).
Niestety nie znalazłem o nim żadnych opinii zarówno tu na Elektrodzie jak i w Internecie. Tak więc po pierwsze proszę o opinie o tym odkurzaczy jeżeli ktoś z Was go ma lub miał z nim doczynienia. Z tego co wyczytałem na Elektrodzie to po Zelmerach można się spodziewać dosyć dobrego działania oraz tanich/łatwych napraw w razie awarii.

Następne odkurzacze które zwróciły moją uwagę to Karcher SE 3001
( http://www.wszystko-do-sprzatania.pl/odkurzacz-pioracy-karcher-se-3001-p-401.html )
oraz Puzzi 100 ( http://www.karcher.pl/produkty_profesjonalne_4.asp ). Niby firma profesjonalna i można by się spodziewać solidnego sprzętu.

Są jeszcze BKF Tenzi ( http://www.bkf.pl/products/PiorCe ). Też zajmują się tylko takim sprzętem więc też mogą być dobre. Ale podobnie jak w przypadku Wodnika Quattro też nie znalazłem, żadnych opinie użytkowników o tym sprzęcie.

Porównując Zelemera i Karcher'a: Zelmer ma bogate wyposażenie i większe ciśnienie wciągania ale pewnie słabsze wykonanie (oglądałem tylko inne Wodniki piorące, tego modelu jak na razie nie znalazłem w sklepach w Szczecinie). Karcher jest solidniej wykonany ale za to słabiej wyposażony i ma mniejsze ciśnienie wciągania.

Tak więc moja podstawowe pytania:
- Wasze opinie o Zelmer Wodnik Quartto typ 616.6, Karcher SE 3001 i Puzzi 100 oraz BKF Hippo i Ufo,
- czy widzieliście gdzieś w Szczecinie Wodnika Quattro,
- oraz propozycje innych odkurzaczy piorących.

PS. Wypowiedzi typu, że lepiej szczotką, że skomplikowana obsługa, że długo się składa i rozkłada proszę nie umieszczać.
Powrót do góry

didi71
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gdańsk

Post#2 19 Lis 2006 18:53   

Re: Odkurzacz piorący - Zelmer Wodnik Quattro, Karcher, BKF

Witam. Swego czasu współpracowałem z firmą Karcher.
Używałem Puzzi 100. Na wyposażeniu domowym, mam odkurzacz piorący Philips Triathlon. I powiem tak, 70% zadowolenia z prania dywanów, wykładzin zależy od środka jakiego używamy do odkurzacza. Używam proszku Karcher-a w Philipsie i efekt jest super.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

zzzz84
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: -

Post#3 20 Lis 2006 19:08   

didi71 napisał:
Witam. Swego czasu współpracowałem z firmą Karcher.
Używałem Puzzi 100. Na wyposażeniu domowym, mam odkurzacz piorący Philips Triathlon. I powiem tak, 70% zadowolenia z prania dywanów, wykładzin zależy od środka jakiego używamy do odkurzacza. Używam proszku Karcher-a w Philipsie i efekt jest super.
Pozdrawiam.

również mam triathlona. jest ok- polecam. natomiast znajoma ma wodnika i twierdzi że szkoda na niego kasy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2006 19:08   

Powrót do góry

tc
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: -

Post#4 21 Lis 2006 19:35   

mam triathlona od 10 lat. jest ok- polecam , ma dużą siłę ssania duży worek na śmieci , kolega kupił sobie wodnika i zaraz na drugi dzień wymienił na triathlona ponieważ wyciekała z niego woda
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lis 2006 19:35   

Powrót do góry

Grzegorz Siemienowicz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Pruszków

Post#5 21 Lis 2006 19:54   

Też mam Triathlona i przyłączam się do opinii dobry sprzęt . Ma tylko jedną wadę nie wiem dlaczego ale sam nie sprząta :-( - a przecież mógłbym w tym czasie pójść na piwko :-)
Powrót do góry

Plumpi
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 22 Lis 2006 15:03   

Posiadam Wodnika i uważam, że szkoda pieniędzy na ten sprzęt. Konstrukcja jest niedopracowana, złącza wodne przeciekają. Po ok. 1 roku użytkowania i to niezbyt intensywnego, ponieważ na co dzień używa się u mnie w domu lżejszy i poręczniejszy odkurzacz, padła pompka od płynu.
Pracowałem dwoma innymi odkurzaczami, jeden firmy karcher, a drugi jakiejś mało znanej firmy z tzw. cyklonem (teraz nie pamietam modeli) - o wiele lepiej się ich używało i posiadały o wiele wiekszą moc ssania od Wodnika. Uważam, że zakup tego odkurzacza był pomyłką.

Jacek "Plumpi"
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2006 15:03   

Powrót do góry

jaco777
Poziom 19
Poziom 19

Post#7 Post autora tematu 22 Lis 2006 17:17   

Wielkie dzięki za konkretne wypowiedzi. Na razie to tylko oglądałem w sklepach wymienione na początku przeze mnie odkurzacze (dawno temu odkurzałem raz wypożyczonym z Komfortu – nie pamiętam co to było). I biorąc pod uwagę tylko jakość wykonania, zastosowane rozwiązania itp. tych odkurzaczy, oraz pierwsze wrażenie to rzeczywiście Wodniki Zelmera słabo się prezentują (tylko Karcher wygląda na nieźle wykonanego).

Tak więc, za Waszą „namową”, zaczynam rozglądać się za konkretnym modelem Triathlona.

PS Nie ma w tym dziale przycisku POMÓGŁ, ale za to można… :-)

PS Dzisiaj szukałem jeszcze informacji o odkurzaczach piorących i przypadkowo zauważyłem, że nasz post jest na 11 miejscu w Google :-) dla słow kluczowych : odkurzacz piorący : http://www.google.pl/search?num=100&hl=pl&newwindow=1&as_qdr=all&q=odkurzacz+pior%C4%85cy&lr=lang_pl
Powrót do góry

Sergiusz
Poziom 9
Poziom 9

Post#8 22 Lis 2006 18:32   

Witam,

Mam również odkurzacz Philips Triatlon 2000. Mogę go polecić. Super pierze.
Philips robi prawdopodobnie dwa modele. 2000 (niebieski) i 1400 (czerwony)
Philips 2000 ma dodatkowo worek płócienny (1400 ma papierowy), metalowe rury (1400 ma plastikowe), filtr powietrza na wyjściu, końcówkę do mycia okien, i inną (bardziej ergonomiczną) ssawkę.
Poza tym oba odkurzacze mają końcówkę szczelinową do odkurzania na sucho, ssawkę wąską i szeroką. Końcówkę do prania dywanów (szersza), do prania tapicerki (węższa) i nasadkę do mycia podłóg twardych.

Jeszcze widziałem takie odkurzacze jak elektrolux i Apollo 2000 ale nic o nich nie wiem
Powrót do góry

jaco777
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 Post autora tematu 23 Lis 2006 22:48   

Odkurzacz już kupiony i jak by się można było spodziewać jest to Philips Triathlon 2000 (FC 6842). W ofercie Philips Polska są jeszcze dwa inne LINK ale z tego co doczytałem to praktycznie różnią się tylko wyposażeniem.
Miałem dziś tylko w sklepach naocznie zobaczyć i „pomacać” :-) te Triathlony ale trafiłem na likwidację sklepu i dostałem go za 799zł. a np. tu http://central.pl/produkt/2168/index.html jest za 810zł + 22zł przesyłka.
W sklepie nie dojrzałem uszkodzenia jednej z końcówek wężyka który pobiera wodę ale raczej sobie z tym poradzę. Sprzęt wygląda na w miarę solidny chociaż wprowadziłbym parę poprawek, ale nie ma co narzekać, ideał ciężko znaleźć.

Mam do Was jeszcze dwa pytania:
- czy u Was pompa wody też tak dziwnie chodzi, jak pobierze trochę wody, zawór spustowy jest zamknięty i dostatecznie wzrośnie ciśnienie wody, to pompa się ucisza i chodzi równomiernie, a jak otworzy się maksymalnie zawór to pompa pompuje ale chodzi już głośniej i nierównomiernie tak jakby się zapowietrzała (przy założonej jakiejkolwiek końcówce spryskiwanie jest raczej dobre),
- i czy ta turboszczotka LINK może być zastosowana na mokre powierzchnie ? W sklepie zostało po niej już tylko opakowanie i z tego co na nim dojrzałem to nie ma ona elektroniki, a szczotki są napędzane chyba pędem wciąganego powietrza.

PS Jutro test „wytrzymałościowy” :-) – około 40m2 podłóg do poodkurzania na mokro, 10m2 dywanów do prania oraz 20m2 szyb (mam nadzieję, że to ja pierwszy wymięknę).

PS 2 Dzisiaj w Google naszego postu już nie ma, zresztą moja strona była ostatnio na 21 miejscu (dla słowa kluczowego „jacek”) a teraz też jej nie ma – ale to już temat na inny post.
Powrót do góry

Grzegorz Siemienowicz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Pruszków

Post#10 23 Lis 2006 23:08   

Gratuluje zakupu.
Jeśli chodzi o pytania to :
1) u mnie też na początku glośno chodzi - potem się uspokaja i działa wszystko normalnie ;
2) u mnie taka szczotka do prania nie zdała egzaminu ( nic nie daje ). Ja do prania najpierw spryskuje pewną część dywanu , czekam chwilkę i ściągam. Na razie się sprawdza. A co do szczotki niby to trzepacza - ale niestety trzepak Cię nie minie.
Pozdrawiam
Powrót do góry

jaco777
Poziom 19
Poziom 19

Post#11 Post autora tematu 27 Lis 2006 19:26   

Minęło kilka dni przez które odkurzyłem/wyprałem wszystkie dywany, wszystkie podłogi i okna. Tak więc teraz już chyba mogę co nieco napisać o zaletach i wadach Triathlon’a 2000.
Zalety:
- długi przewód zasilający zwijany do wnętrza odkurzacza,
- metalowe rury, pewne łączenie rur i końcówek dzięki systemowi zatrzasków,
- duża siła ssania, zarówno na mokro jak i na sucho,
- kształt dolnej części odkurzacza zabezpiecza przed jego nadmiernym porysowanie o ściany,
- wskaźnik świetlny pracy pompy wody,
- pływak z zbiorniku na brudna wodę „informuje” o całkowitym napełnieniu zbiornika (zassanie),
- spory zestaw końcówek na wyposażeniu, praktyczne rozwiązania w niektórych końcówkach.

Wady:
- brak aktywnej regulacji siły ciągu, jedynie zasuwka szczelinowa w rękojeści,
- brak funkcji nadmuchu,
- wciągacz przewodu zasilającego działa słabo, zazwyczaj trzeba mu pomagać,
- mocowanie (do grubego węża elastycznego) wężyków doprowadzających czystą wodę to jakaś pomyłka, zupełnie nie spełnia swojej roli, lepiej owinąć te wężyki wokół rur i/lub węża elastycznego,
- brak rękojeści przy pojemniku na czystą i brudną wodę, pewne trudności przy przenoszeniu tych pojemników,
- niezbyt ładna praca pompy wody, może wydawać się, że jest uszkodzona,
- guma końcówki do mycia szyb pozostawia czarne smugi wtedy gdy się trochę mocniej ją przyciśnie lub trafi brzegiem np. w profil okna.

Na razie tyle moich uwag. Jeżeli macie jeszcze jakieś inne ciekawe spostrzeżenia to zachęcam do podzielenia się nimi. Równocześnie zachęcam posiadaczy innych odkurzaczy piorących do opisania zalet i wad odkurzacza który posiadają – być może powstanie post który będzie małą kopalnią wiedzy o naszych odkurzaczach piorących.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lis 2006 19:26   

Powrót do góry

FFIGI
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Jestes:P

Post#12 16 Lis 2007 20:47   

Witam mam problem dotyczący odkurzacza piorącego PHILIPS FC6840 chcialabym się dowiedziec czy pierze on parą a nie tylko zimna woda i płyn pioracy?

Prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam FFIGI:D
Powrót do góry

jaco777
Poziom 19
Poziom 19

Post#13 Post autora tematu 17 Lis 2007 14:40   

Tutaj jest instrukcja wielojęzyczna (bez polskiego) http://www.gebruikershandleiding.com/download.asp?download_id=2616 . Pierwszy link z Google http://www.google.pl/search?num=100&hl=pl&newwindow=1&as_qdr=all&q=FC6840+&btnG=Szukaj&lr=
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Odkurzacz piorący - Zelmer Wodnik Quattro, Karcher, BKF ...
Strona 1 z 1