Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czujnik Halla Seat Cordoba 1.6 AFT

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Czujnik Halla Seat Cordoba 1.6 AFT
Autor
Wiadomość
Dave78
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Krakow

Post#1 Post autora tematu 19 Lis 2006 16:31   

Czujnik Halla Seat Cordoba 1.6 AFT

Witam,
mam nastepujace pytania:
1. Czy w w Silniku VW AFT nie sa przypadkiem dwa czujniki halla.
W/g informacjii ogolnodostepnych czujnik znajduje sie w aparacie zaplonowym ( u mnie aparat SAGEM i facet z serwiu Bosha powiedzial mi ze musze wymienic caly aparat, a przypadku aparatow Bosha mozna wymienic sam czujnik. Aparat jest wkrecony do bloku silnika i nawet uzywane jest drogi. Czy to faktycznie prawda?

2. A moze hall w tym silniku jest wkrecony do bloku silnika ponizej filtra oleju (co byloby sensowne biorac pod uwage ze w "tych okolicach" na wale znajduje sie zebatka (podobna do tej od ABS) dzieki ktorej czujnik moglby okreslac polozenie walu.
Zastrzegam ze nie jest to czujnik spalania stukowego bo ten znajduje sie zaraz pod glowica mniej wiecej na srodku bloku. Jesli to nie hall ani nie czujnik spalania stukowego to co za czujnik?

3. Zna ktos moze nr katalogowy tego czujnika do silnika AFT szukalem ETKA ale bezskutecznie

Z gory dzieki za porady
Powrót do góry

fructon
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: kraków

Post#2 19 Lis 2006 17:18   

Re: Czujnik Halla Seat Cordoba 1.6 AFT

sa dwa czujniki jeden w aparacie czyli czujnik pozycji walka rozrzadu g40 a drugi w bloku ponizej aparatu czyli czujnik pozycji walu głownego g28 napisz dlaczego chcesz ktorys z nich wymienic?
Powrót do góry

Dave78
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 19 Lis 2006 17:34   

wszystkie znaki wskazuja ze co nie tak jest z tym czujnikiem. Zaczyna gasnac podczas normalnej jazdy (np. silnik ma ok 3500 obr nagle gasnie) przyczym daje sie zwykle uruchomic po wylaczeniu i wlaczeniu zaplonu. Do tej pory tolerowalem to ale ostatnio gdy jest nagrzany po wylaczeniu nie chce zaplalic (po kilkunastu probach zapala)
VAG nie pokazywal bledow.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lis 2006 17:34   

Powrót do góry

fructon
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 19 Lis 2006 17:44   

objaw wskazuje na problemy z czujnikiem ale do dokladnej diagnozy przydałby sie oscyloskop i sprawdzenie sygnału generowanego przez czujniki
Powrót do góry

Dave78
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 Post autora tematu 19 Lis 2006 18:42   

a nie wiesz przypadkiem ktory zwykle pada? Moglbym wtedy zaryzykowac wymiane w cemno bo z oscyloskopem bedzie ciezko.
Powrót do góry

fructon
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 19 Lis 2006 19:51pomocny post - solucja   

tak jeden jak i drugi nie nalezy do bezawaryjnych wiec trudno ci doradzic jezeli nie odpala i w tym czasie brak iskry to czujnik w aparacie, czujnik g28 obrotow ten poza aparatem jest czujnikiem odniesienia i silnik moze bez niego pracowac w funkcji awaryjnej mozliwe jest takze odpalenie silnika bez tego czujnika ale z trudnoscia tak wiec raczej stawiam na czujnik w aparacie
Powrót do góry

wojtekryba
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: tarnowskie góry

Post#7 20 Lis 2006 11:14   

cewka i jeszcze raz powtórzę cewka
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2006 11:14   

Powrót do góry

Dave78
Poziom 8
Poziom 8

Post#8 Post autora tematu 20 Lis 2006 21:41   

cewka nie. Wymienilem zaraz po zimie i siedzi nowe Beru. Miala przebicie i walilo iskra miedzy kablem wysokiego napiecia a jej obudowa. Uwalona cewka obajwia sie wypadajacymi zaplonami. W kazdym razie kolega fructon potwierdzil moja hipoteze z dwoma czujnikami halla za co thx, i tego sie trzymam.:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2006 21:41   

Powrót do góry

ecsb
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Chełm

Post#9 20 Lis 2006 23:11   

Posluchaj kolegi! Dokładnie sprawdź moduł zaplonowy(cewka), ale ja postawiłbym na pompę paliwa, taki objaw występuje również jak pompa ma za małą wydajność i nie trzyma ciśnienia. Być może że masz zatkany filtr paliwa, ale to trzeba sprawdzić. A wtakim przypadku i VAG i VAS nie pomogą.Powodzenia!
[/url]
Powrót do góry

Ruffus-servis
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: wolbrom (strzegowa)

Post#10 22 Lis 2006 17:36   

mialem identyczny przypadek i wymiana czujnika halla pomogla ale vag mi pokazywal blad tego czujnika.na poczatku gasl co miesiac usuwalem blad i bylo ok.a potem czesciej i coraz czesciej.po wymianie problemu wiecej nie bylo.
Powrót do góry

Artur2910
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Gorzyce

Post#11 24 Lis 2006 00:08   

Witam!!! Miałem taki przypadek w swoim Golfie 1.6 ABU i siadł czuknik Halla w aparacie zapłonowym. Stawiam na ten czujnik, potrafi robić jaja!!! Pozdrawiam
Powrót do góry

Jackas
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Lublin

Post#12 24 Lis 2006 01:38   

Jeśli tylko moge się wtrącić uszkodzony czujnik G40 w aparcie zapłonowym moze objawiac się następująco
-samoczynne podnoszenie obrotów podczas pracy na biegu jałowym
-przerywanie podczas jazdy (tak jakby na chwile odcięto dopływ paliwa)
-"dziwne" przyspieszanie czyli małoplynne z delikatnym brakiem mocy.
Kiedy już uszkodzenia pójda dalej, auto będzie gasło niewiadomo skąd i dlaczego. A kiedy padnie całkiwicie - wóz zgaśnie bez możliwości uruchomienia.
VW montował kilka typów apratów zapłonowych. m.in Magneti Marelli, Bosch, Sagem. Najlepsze są aparaty Boscha dlatego, że nie wyrabiają się tak szybko ośki i nie przeciekają. Magneti szybko się wyrabiają a Sagem z tego co słyszałem nie ma zamiennika Halla. Jeśli chodzi o zamiennik czujnika Halla do Boscha sa w sklepach po około 150 zł. pozdrawiam
Powrót do góry

pio_track
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: warszawa

Post#13 24 Lis 2006 02:01   

Znajomy miał kiedyś identyczny przypadek w Toledo 1,8 GT - silnik gasł w najmniej oczekiwanych momentach i uruchamiał się też kiedy chciał. W serwisie firmowym nie mogli dojść w czym rzecz, wymieniali różne rzeczy i nic. Trafił się w końcu jeden mądry w prywatnym serwisie na stacji benzynowej, diagnoza: czujnik halla w aparacie zapłonowym dostał luzu i nie zawsze odczytywał impulsy. Skończyło się na wymianie zapłonu, ponieważ czujnik był zespolony z częścią obudowy i nie dało się go wydłubać.
Powrót do góry

Dave78
Poziom 8
Poziom 8

Post#14 Post autora tematu 02 Gru 2006 18:11   

dzieki wszystkim za informacje. Martwi mnie jedynie tylko to ze czeka mnie prawdopodobnie wymiana calego aparatu bo mam Sagema, a aparaty do mojego silnika (wkrecany w blok) sa akurat dosyc drogie, znalazlem tylko jedno ogloszenie z nowym aparatem na Allegro cena 300zl. A uzywka ma sens watpliwy.
Powrót do góry

Dave78
Poziom 8
Poziom 8

Post#15 Post autora tematu 01 Lut 2007 01:29   

witam, jeszcze wczoraj myslalem ze temat bedzie do zamkniecia.....myslac ze usunalem usterke. Ale do rzeczy przed totalnym unieruchomieniem zroblem nastepujacy eksperyment:> wypinajac kostke z aparatu zaplonowego mozna bylo samochod odpalic a takze mozna wypiac kostke podczas pracy i wcale nie zgasl.... to troche przeczy co zostalo powiedziane wczesniej skoro hall w aparacie ma odpowiadac za iskre. Wkoncu auto padlo i nie dalao sie zapalic. VAG pokazal blad czujnika hala w aparacie......
1. Wymienilem czujnik wkrecany do bloku
2. Wyczyszczone styki czujnika w aparacie bo byly zasniedziale
3. Nowe swiece i kable (to akurat bo stary komplet byl na wymarciu)

Poczatkowo wszystko bylo ok zadnych gasniec jedynie na benzynie powyzej 4000rpm zaczynynalo odcinac zaplon (na gazie efekt ten nie wystepowal) to mnie nawet jakos sredno zmartwilo ale dzis zgasl mi killka razy jak przed naprawa. O co tu teraz chodzi? dalej hall w aparacie (ale dlaczego zapala nawet gdy wypne wtyczke z aparatu?_ pompa paliwowa raczej nie bo mam gaz i ten efekt wystepuje takze na gazie. zaczynam faktycznie obstawiac cewke.....(choc jest w miare nowa)
Dzieki za porady
Powrót do góry

kamyczek
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Dolnośląskie

Post#16 01 Lut 2007 01:42   

Czytaj co piszą i dobrze radzą wymień cewkę, a jak nie chcesz wymieniać to ją podmień na godzinę. Objawy masz takie jak przy cewce. Jeśli diagnozujesz na stojącym silniku vag może pokazać błąd czujnika halla. Cewka natomiast jest niewidoczna w usterkach a objawia sie tym samym. W cordobie jest to częsta usterka. Nie kupuj używek ani podróbek z allegro bo są bardzo awaryjne a różnica w cenie niezbyt duża.
Powrót do góry

skiwalko
Poziom 2
Poziom 2

Post#17 07 Lut 2007 17:00   

Witam, mam podobny problem w POLO CLASSIC 1.6i AFT - potrafi w czasie jazdy niespodziewanie zgasnąć a czasami nie moge odpalić go po takim zgaśnięciu lub po krótkim postoju, kiedy silnik jest gorący. Diagnozowałem go, nie pokazały się żadne błędy. Wymieniłem na razie świece, kopułkę rozdzielacza oraz wyczysciłem przepustnicę. Niestey nie pomogło. Nadal wystepują objawy jak wyżej. Po przeczytaniu powyższej historii zastanawiam się, co zrobić - może od razu cewkę wymienię.

W tym silniku w końcu są dwa czujniki Halla czy jeden?

W jakiej książce opisany jest ten silnik (w "Sam naprawiam Polo..." pominieto AFT)
Powrót do góry

skiwalko
Poziom 2
Poziom 2

Post#18 12 Lut 2007 11:17   

Chyba udało mi się rozwiązać problem - przyczyną były tzw. zimne luty w przekaźniku nr 30 sterującym pompą paliwa - wystarczyło lekkie nagrzanie się przekaźnika aby luty na płytce zaczęły lekko odstawać od płytki i układ zostawał przerwany, pompa paliwowa była odcinana. Dobre przylutowanie dwóch styków pomogło. Jezdż już dwa dni i nie ma na razie problemu, ale wciąż jeszcze mam cień wątpliwości. W razie dlaszego problemu dam znać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lut 2007 11:17   

Powrót do góry

Dave78
Poziom 8
Poziom 8

Post#19 Post autora tematu 19 Lut 2007 23:43   

witam, wydaje mi sie ze problem rozwiazany (jezdze juz pare dni jak na razie ok. Problem tak jak opisal kolega Skiwalko lezal w przekazniku pompy paliwa.

Jeszcze raz dzieki skiwalko za help
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Czujnik Halla Seat Cordoba 1.6 AFT
Strona 1 z 1