X
  • #1 20 Nov 2006 18:05
    fenol
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Mam taki problem: kupilem laptopa i chcialbym teraz zgrac na niego dane ze starego stacjonarnego komputera, pomyslalem wiec ze polacze te dwa kompy w siec za pomoca kabla sieciowego i kart sieciowych w tych kompach. Czy moze mi ktos dokladnie opisac co i jak trzeba skonfigurowac w ustawieniach sieciowych czy gdzie tam jeszcze aby to zadzialalo? Poprosze o podanie tego w miare mozliwosci krok po kroku. Dodam ze chce to zrobic pod winxp. Z gory dzieki za podpowiedzi.
  • #2 20 Nov 2006 18:23
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Poczytaj stare posty - postów tego typu jest bardzo dużo.

Ogólnie:
    - łączy się komputery skrosowanym przewodem
    - ustawia IP z tej samej klasy (np. 192.168.0.1 i 192.168.0.2, maska 255.255.255.0)
    - ustawia taką samą grupę roboczą i unikalne nazwy
    - udostępnia zasoby

Można kopiować ...
  • Helpful post
    #3 20 Nov 2006 18:26
    kremat0r
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Podlaczasz kabel
    Wchodzisz w panel sterowania i potem połaczenia sieciowe dajesz własciwosci , i wybierasz protokól tcp/ip i dajesz własciwosci .
    Potem wybierasz: "uzyj nastepujacego adresu IP"
    i dajesz na 1 komputerze 192.168.0.2 i dajesz TAB na koncu to komputer sam da bramke domyslna
    Na 2 komputerze robisz to samo tylko dajesz 192.168.0.3 .

I jak sie nie beda wiedziec to robisz tak.
    Panel sterowania/ polaczenia sieciowe i z menu z lewej strony wybierasz "konfiguruj siec w domu lub małej firmie"

Dalej/Dalej/Inne/TEn komputer nalezy do sieci ktora nie ma polacznie z internetem/
    opis komputera jaki chcesz

Nazwa grupy roboczej MUSI BYC ustawiona taka sama na obydwu kompach.

potem wlaczasz udostepnianie plikow i drukarek i dajesz dalej i potem klikasz aby nie tworzył dysku konfiguracji sieci.

RESET obydwu kompów i powinno smigac :)

Jezeli pomogłem kliknij przyscik pomogł :)
  • #4 20 Nov 2006 20:28
    az71
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Podłączam się do tematu.
    Mój problem:
    Laptop - udostępnia internet drugiemu komputerowi czyli sieć w małej fimie lub domu, połączenie sieciowe jest skonfigurowane, kompy się widzą ale nie można nic wysłać na drugi komp ani z niego nic pobrać.
    Oba kompy: XP bez SP, udostępnianie plików i drukarek aktywne, dyski udostępnione, ta sama grupa robocza, zapory wyłączone, antywiry wyłączone a napis brzmi:
    "\\Komputer jest nie dostępny. Możesz nie mieć uprawnień to tego zasobu sieciowego. blebleble. Odmowa dostępu."
    Internet na drugim kompie chodzi dobrze.
    Co może być nie tak?
    Pozdrawiam
    az71
  • #5 20 Nov 2006 21:28
    arnoldk_20
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Musisz włączyć konto gościa
    jaki xp home czy pro
    http://hamachi.pl/index.php/topic,744.0.html
  • #6 21 Nov 2006 09:24
    marek003
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    czasami wystarczy trochę dłużej poczekać przy włączonym otoczeniu sieciowym i dopiero po chwili próbować wejść do drugiego kompa.
    spróbuj też poprzez "dodaj miejsce sieciowe" (lewa strona w otoczeniu sieciowym) znaleźć drugi komputer
  • #7 21 Nov 2006 20:45
    az71
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Coś spitoliłem bo teraz kompy się nie widzą i brak udostępniania netu.
    Jutro znowu coś porobię.
    XP Pro bez SP
    Pozdrawiam i dzięki za porady.
    az71
  • #8 22 Nov 2006 09:44
    Svisstack
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Kabel ktory uzywasz do polaczenia 2 komputerow musi byc zkrosowany, poniewaz nie ma zadnego urzadzenia na drodze miedzy komputerami ktore moglo by softwarowo zamienic nadawanie z odbieraniem. Wiec w kablu musza byc zamienione zyly 1-3, 2-6. Jedna wtyczka musi byc zrobiona ze standardami ISO czyli: bialo pomaranczowy, pomaranczowy, bialo zielony, niebieski, bialo niebieski, zielony, bialo brazowy, brazowy. A 2 wtyczka ma miec zamienione te zyly czyli: bialo pomaranczowy,zielony , bialo zielony, niebieski, bialo niebieski, pomaranczowy, bialo brazowy, brazowy.

Laczysz tym komputerem 2 kompuery i na jednym ustawiasz:
    IP: 10.0.0.1
    Netmask: 255.255.255.0

Na drugim:
    IP: 10.0.0.2
    Netmask: 255.255.255.0

reszte zostawiasz puste.
    Wylanczasz zapore na jednym i drugim kompie. i sprawdzasz czy jest ping z jednego do drugiego, jezeli jest to zeby otworzyc otoczenie 1 z drugiego piszesz \\10.0.0.2, a zeby z drugiego pierwszego to \\10.0.0.1

Jezeli ping jest a otoczenie nie dziala znaczy ze cos masz niedoinstalowanego z sieci microsoft network.

Pamietaj o zmianie zyl bo kabel ktorym laczysz sie z internetem jest prosty ( na jednej wtyczce nie ma zamienionych zyl 1-3, 2-6)
  • #9 22 Nov 2006 17:18
    az71
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Zostało mi sprawdzenie kabla. Ale ze mnie pacan. :oops:
    Dzięki.
    Jutro dam znać co i jak.
    Pozdrawiam
    az71
  Search 4 million + Products
Browse Products