X

Przepływowy podgrzewacz wody słabo grzeje Siemens DH182

20 Nov 2006 21:22 JEjesik
  • #1 20 Nov 2006 21:22
    jesik
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam.Mam kłopot z podgrzewaczem Siemens 18 kW.Po odkręceniu kurka z ciepłą wodą wszystkie 3 stopnie grzania załączają się a woda jest minimalnie ciepła.Filtr jest wyczyszczony,grzałki sprawdzone,ciśnienie wody dobre,termostaty sprawne,zasilanie 3-fazowe .Czekam na jakieś logiczne wyjaśnienie takiego stanu.
  • #2 20 Nov 2006 21:28
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (-1)
    Sprawdż dokładnie wszystko jeszcze raz ,to jest niemożliwe.
  • #3 20 Nov 2006 21:28
    ANDYW6
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Czy sprawdziłeś czy do grzałek faktycznie dochodzi napięcie? A czy przepływ nie jest zbyt duży?
  • #4 20 Nov 2006 21:38
    jesik
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Czym mam zredukowac przepływ?Próbowałem już regulowac śrubą na dopływie.
  • #5 21 Nov 2006 13:19
    cezet
    Helpful post? (0)
    W takim razie może być tak,że do baterii na stronie ciepłej dochodzi zimna woda z jakiegoś lewego żródła. Może z bojlera.
  • #6 21 Nov 2006 16:53
    huk90
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    sprawdz miernikiem czy aby masz napewno 3 fazy
    powtarzam miernikiem nie zarowka
    pzdr
  • #7 21 Nov 2006 17:05
    217288
    Removed  
    Helpful post? (+1)
    Miałem ten sam problem z takim samym podgrzewaczem wody,u mnie padł stycznik, naprawa była nie oplacalna wiec rad nie rad musiałem kupić nowy:(
  • #8 21 Nov 2006 19:03
    jesik
    Level 11  
    Bojler odpada,w sieci są podłączone tylko 4 umywalki i podgrzewacz.Napięcie sprawdzałem miernikiem.Stycznik sprawny, napięcie mierzone za nim jest pełne.A może wadliwa jest membrana?Może jest pęknięta lub zdeformowana.3stopień grzania jest osiągany przy prawie maksymalnym odkręceniu kranu.
  • #9 21 Nov 2006 19:13
    ANDYW6
    Level 24  
    Helpful post? (+1)
    Gdy pęknie membrana nie załączy aż 3 stopni.Przepływ ogranicza się zaworkiem na wejściu,lub mniej odkręcając kran.
  • #10 21 Nov 2006 20:30
    jesik
    Level 11  
    opcję z zaworkiem i kranikiem już przerobiłem,nie mogłem osiągnąc wtedy wszystkich stopni grzania.[/img]
  • #11 22 Nov 2006 11:03
    lisec1
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam
    W tego typu przepływowych podgrzewaczach wody to norma , prawdopodobnie uległa znacznemu rozciągnięciu membrana wewnątrz puszki stycznika ciśnieniowego i stąd załącza ci 3 stopień przy za dużym ciśnieniu wody więc jak piszą poprzednicy musisz ograniczyć ciśnienie wody na śrubie wlotowej nie bacząc na to że nie uruchamia się 3 stopień a następnie przyjrzeć się stycznikowi , zbudowany jest tak że styki dokręcone są do puszki ciśnieniowej ,patrząc na dół styków znajduje się tam śrubka torx którą trzeba dokręcić aby przy mniejszym wypływie załączyły się trzy stopnie grzania (pod tą śrubką i blaszką stycznika znajduje się sprężynka)(śrubka ta powoduje zbliżenie lub oddalenie styków stycznika od puszki ciśnieniowej) Pamiętaj aby regulować tylko tą śrubką a nie nastawami poszczególnych stopni!!!
    A w przyszłości przyjdzie wymienić membranę i ponownie ustawić odległość stycznika od puszki ciśnieniowej .
    Pozdrawiam
    ps
    daj znać co z tego wyszło
  • #12 22 Nov 2006 15:45
    jesik
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (+2)
    Niestety nie posiadam modelu przedstawionego na rysunku.Model który posiadam ma blok grzewczy scalony z membraną i jest nierozbieralny.Czyli pozostaje mi zorientowac się w cenie nowego bloku lub nowego podgrzewacza:) Dziękuję wszystkim za porady.
  • #13 22 Nov 2006 17:02
    ANDYW6
    Level 24  
    Helpful post? (+1)
    Nie panikuj.Koszt nowej membrany do 40 zł,a stycznik widoczny na zdjęciu też możno podregulować.Ale najpierw zajrzyj do membrany.
  • #14 22 Nov 2006 21:04
    jesik
    Level 11  
    .Model który posiadam ma blok grzewczy scalony z membraną i jest nierozbieralny.
  • #15 22 Nov 2006 21:13
    cezet
    Helpful post? (0)
    koszt ok. 400zł jeśli się nie mylę.
  • #16 22 Nov 2006 22:02
    Ryszard49
    Level 31  
    Helpful post? (-1)
    Witam.
    Pierwszą rzeczą jaką wykonuję w takich przypadkach jest pomiar prądu pobieranego przez poszczególne grzałki. Po upewnieniu się ze elementy grzejne są sprawne przystępuje do dalszej naprawy.
    Pozdrawiam.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products