Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VW Sharan, gdzie się znajduje włącznik Webasto?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW Sharan, gdzie się znajduje włącznik Webasto?
Autor
Wiadomość
mAlIbOr
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Pruszków

Post#151 04 Lis 2007 21:44   

Re: WEBASTO VW SHARAN GDZIE WŁĄCZNIK?(??)

Stefanek1 napisał:
Do mAlIbOr Dogrzewacz włącza się po jakiejś pół minucie od rozruchu silnika, a trzeba przejechać okoła 5-7 km / po miescie/ tak około 10 min, aby wskaznik temperatury był w pionie / w normie/
A drugie twoje pytanie: jeśli dogrzewacz nie działa to jest zimą niedogrzany silnik, widac to tez po wskazniku temperatury, a w srodku zimno.
Pozdr.

To musze chyba jeszcze poczekac az bedzie chłodniej bo u mnie raz to działało jak jechałem (w sobote rano) i zrobiłem kilka kilkometrów i nie startowała tak strasznie szybko... zdam relacje po testach :D
Powrót do góry

dzekirudy
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: gliwice

Post#152 04 Lis 2007 21:46   

witam przyłącze się do rozmowy a mianowicie chodzi mi o prawidłowe działanie pompki paliwa , czy po podaniu zasilenia +12v pompka powinna stukać cały czas czy impulsowo .
Powrót do góry

mirosz1
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Olkusz okolice

Post#153 04 Lis 2007 23:21   

impulsowo

Dodano po 54 [minuty]:

mAlIbOr napisał:

To musze chyba jeszcze poczekac az bedzie chłodniej bo u mnie raz to działało jak jechałem (w sobote rano) i zrobiłem kilka kilkometrów i nie startowała tak strasznie szybko... zdam relacje po testach :D

lub zewrzeć czujnik
Powrót do góry

mAlIbOr
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Pruszków

Post#154 05 Lis 2007 00:40   

mirosz1 napisał:
impulsowo

Dodano po 54 [minuty]:

mAlIbOr napisał:

lub zewrzeć czujnik

No właśnie, czytałem gdzie On sie znajduje ale dalej nie kumam czy jest przy grodzi czy przy samej uszczelce. Jak on wygląda w tych samochodach??
Powrót do góry

mirosz1
Poziom 10
Poziom 10

Post#155 05 Lis 2007 06:01   

zamocowany pod ramieniem wycieraczki kierowcy, dwupinowy, metalowy

coś takiego jak na rysunku
kolor inny

Powrót do góry

andrzej.sz
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Guzówka

Post#156 07 Lis 2007 21:48   

Witam,proszę o podpowiedz czy montując pompkę wody trzeba spuszczać płyn,szukam schematu alhambry 99.tdi,do przerobienia na postojowe.
Powrót do góry

kamilursusc330m
Poziom 3
Poziom 3

Post#157 07 Lis 2007 22:44   

Mam schemat jak podłączyć alternator w ursusie c-330. Lecz nie wiem czy on jest dobry ponieważ mój kolega powiedział mi że gdy tak podłącze to stacyjka się mi przegrzeje. Morze ktoś mi powie czy to jest prawda? Obecnie mam zamontowaną prądnice i nie wiem czy muszę wymieniać regulator obrotów? Proszę O Pomoc.

Oto schemat:

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lis 2007 22:44   

Powrót do góry

mirosz1
Poziom 10
Poziom 10

Post#158 09 Lis 2007 20:14   

nie tylko stacyjka się przegrzeje ale i traktorek puści ostatniego "dyma", poza tym poza tematem
Powrót do góry

andrzej.sz
Poziom 9
Poziom 9

Post#159 10 Lis 2007 21:41   

szukam informacji czy trzeba spuszczać płyn przy zakładaniu pompki a jak nie to jak zrobić,bo mam zamiar założyć ogrzewanie postojowe seat alhambra. :?:
Powrót do góry

mirosz1
Poziom 10
Poziom 10

Post#160 10 Lis 2007 22:15   

andrzej.sz napisał:
szukam informacji czy trzeba spuszczać płyn przy zakładaniu pompki a jak nie to jak zrobić,bo mam zamiar założyć ogrzewanie postojowe seat alhambra. :?:

wystarczy zacisnąć węże gumowe, płyn zlać, potem uzupełnić w zbiorniczku i odpowietrzyć
Powrót do góry

andrzej.sz
Poziom 9
Poziom 9

Post#161 11 Lis 2007 10:12   

czy do odpowietrzenia układu jest jakiś odpowietrznik bo nie bardzo wiem gdzie szukać i jak to zrobić
Powrót do góry

mirosz1
Poziom 10
Poziom 10

Post#162 11 Lis 2007 12:23   

Odpowietrznika nie ma,
wlewasz płyn do zbiorniczka do max., odpalasz silnik, dobrze jest (szybciej) jeśli stoi pod górę, pompa płynu wyprze część powietrza do zbiorniczka,
wyłączasz silnik, czekasz, aż trochę ostygnie, uzupełniasz płyn, robisz małą przejażdżkę, odstawiasz autko do ostudzenia, uzupełniasz płyn, potem już normalnie jeździsz, kontrolujesz poziom płynu, może być konieczna minimalna korekta poziomu płynu.
Przy wstępnym odpowietrzaniu nie uruchamiaj dogrzewacza, wyciągnij np. czujnik.
Pomocne może okazać się użycie zamontowanej przez Ciebie el. pompki.
Taki cykl odpowietrzania stosowałem, przy całkowitym opróżnieniu układu z płynu chłodzącego, w praktyce jest szybciej i krócej.
Uwaga, układ chłodzący jest okładem ciśnieniowym, korek zawsze zakręcamy, odkręcamy ostrożnie, po uprzednim schłodzeniu się silnika.
Powrót do góry

mszyman
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Warszawa

Post#163 16 Lis 2007 14:32   

hej,
mam zamiar z funkcji tylko podgrzewacza przerobic do sterowania na pilota. I teraz tak mam jedna pompe wody w komorze silnika ale chce wstawic dodatkowa pod samochod- jest tam miejsce na nia przy podgrzewaczu i teraz pytanie czy jak beda chodzic 2 pompki to nie bedzie nic zlego?.
poza tym mam przejsciowy problem z podgrzewaczem - jak jest zimno to wlacza sie popracuje jakies 20 sekund albo wcale i tyle ale jak juz samochod sie nagrzeje i wylacze zplon i wlacze wtedy pracuje normlanie - czy to oznaka "padania" pompki paliwa? (podgrzewacz dw5z)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lis 2007 14:32   

Powrót do góry

danielp12
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Barlinek

Post#164 19 Lis 2007 13:28   

Mam podobny problem, sugerowano mi awarię dodatkowej pompy wody, która prawdopodobnie raz działa, raz nie. Jeśli pompa nie działa piec się przegrzewa i się wyłącza. U mnie rano po odpaleniu auta piec grzeje gdzies tak z minutę, potem zwalnia aż się wyłączy. Nieraz jednak piec grzeje cały czas. Ostatnio chciałem dostać się do pompki lecz tylko trochę nią poruszałem i piec dobrze działał ze 2 dni, nie wiem czy poruszanie pompką tymczasowo ją ożywiło czy to tylko zbieg okoliczności. Niestety nie mam gdzie tego zrobić a zimno jak cholera lecz muszę sprawdzić tą pompkę, wystarczy podać na nią 12V. Dojście trochę upierdliwie.
Montował ktoś w miejsce pompki starego typu tą nowszą z linka kilkanaście postów wyżej? Nie ma problemów z mocowaniem, instalacją elektryczna itp?
Link do dyskusji na temat dogrzewacza na forum forda.
http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=36050&postdays=0&postorder=asc&start=0

Pozdrawiam DanielP.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lis 2007 13:28   

Powrót do góry

mszyman
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Warszawa

Post#165 19 Lis 2007 13:54   

wlaśnie mam dodatkowa pompkę i jak ja podłączyłem zeby sprawdzić to przy pracy drży jak każdy silnik elektryczny - natomiast zamontowana w komorze silnika nie wydaje takich objawów.
Powrót do góry

danielp12
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Barlinek

Post#166 19 Lis 2007 14:05   

A podawałeś jej prąd na krótko, bez włączonego silnika auta? Nie słychać jak pracuje?
Ja nasłuchiwałem i macałem pompkę przy włączonym silniku, ale to na nic, wibracji nie czuć usłyszeć też się nia da bo silnik skutecznie zagłusza. trzeba będzie sie do niej dobrać, ale mi doskwiera brak garażu :(
Powrót do góry

rafal13tka
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wodzislaw Sl.

Post#167 20 Lis 2007 20:51   

Witam wszystkich. Mam nastepujace pytanko. Jestem uzytkownikiem sharana z 98 r z podobno oryginalnym webastem. Jest sterowanie w zegarku, jest dodatkowy akumulator, mozna je wlaczyc bez odpalania silnika i programowac wlaczenie na odpowiedni czas. Nie jestem natomiast zadowolony z jego wydajnosci, tzn. powietrze ktore leci z nadmuchow (warto dodac ze w momecie zalaczenia wszystkie klapki zamykaja sie i otwiera sie tylko ta na szybe) nie jest gorace (jak widzialem to w innych samochodach) ale po prostu cieple. Wystarcza to ledwie do tego zeby nie zamarznac w samochodzie. Poza tym jestem bardzo niezadowolony z normalnego ogrzewania podczas postoju pojazdu kiedy silnik chodzi na wolnych obrotach. W zasadzie trzeba by bylo trzymac noge na gazie tak na min.1500 obr/min. Ktosmi zasugerowal ze nie dziala mi pompka wody ta elektryczna. Niestety sprawdzilem - chodzi. Prosze o opinie innych uzytkownikow sharana czy tez maja takie zastrzezenia do ogrzewania a jesli nie to gdzie szukac przyczyny niskiej wydajnosci. Dodam jeszcze ze termostat tez jest ok. Pozdrawiam!
Powrót do góry

Peper
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Rzeszów

Post#168 21 Lis 2007 01:45   

Koledzy, ta pompka płynu chodzi jeszcze około minutę po zgaszeniu silnika. Tak że wtedy polecam nasłuchiwać.
Powrót do góry

termix
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: tbg

Post#169 21 Lis 2007 23:41   

Witam wszystkich. Mam sharana 96 1,9 td dogżewacz czasem się wlączal a czasem nie. Spiolem czujnik temperatury staruje zawsze ale:
- pracuje krótko minutę dwie
-węze doprowadzające plyn do dogżewacza są gorące obydwa (brak przeplywu?)
-temperatura plynu nie przekracza drugiej kreski nigdy nie dochodzi do pionu
-który model dogrzewacza byl produkowanu w portugali bo tyle mogę odczytać z tabliczki znamionowej
Pozdrawiam
Powrót do góry

farba0510
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: rybnik

Post#170 01 Gru 2007 01:30   

remontowałem piecyk teraz mam zapowietrzony układ tył samochodu wogule nie grzeje jak to odpowietrzyć i czy na pewno jest towina że jest zapowietrzony że tył samochodu nie grzeje. A drugie pytanie gdzie można kupić sitko i uszczelki do podgrzewacza
Powrót do góry

marwyk
Poziom 10
Poziom 10

Post#171 01 Gru 2007 07:39   

częsci można kupić http://www.eberspaecher.pl/page.php/1/0/show/26
tu poszukaj najbliższy Tobie punkt.
Zaznaczam ze nie sa tanie: sitko 30 zł, uszczelki - nie wiem o które Ci chodzi ale raczej te miedzy czescią elektryczna a wodną to ponad 100 zł
Powrót do góry

farba0510
Poziom 3
Poziom 3

Post#172 01 Gru 2007 09:07   

dziękuję za podpowiedz a czy wiesz jak odpowietrzyć układ chłodzenia ponieważ wyciągnołem webasto i teraz nie grzeje mi tył
Powrót do góry

marwyk
Poziom 10
Poziom 10

Post#173 01 Gru 2007 16:53   

Ja osobiście nic nie odpowietrzałem.
Uważam że ukłąd powinien sie sam odpowietrzyć.
Przy zakłądaniu pieca do auta, załóż jeden przewód ten taki wygięty, a potem drugi ale w ten sposób aby z dogrzewacza wypływał płyn i dopiero założ ten drugi przewód.
Nastęnie uruchom auto odepnij wtyczke od webasta aby napewno sie nie właczyło bo złpaie błąd przegrzania, Włącz też tylną nagrzewnice.
Powrót do góry

farba0510
Poziom 3
Poziom 3

Post#174 02 Gru 2007 14:16   

dzięki sprubuję jutro lecz nie wiem dlaczego ogrzewanie z tyłu pojazdu nie działa
Powrót do góry

mirosz1
Poziom 10
Poziom 10

Post#175 02 Gru 2007 14:29   

W pełni zgadzam się z kolegą marwykiem, auto samo się odpowietrzy, koniecznie trzeba włączyć ogrzewanie, 2-3 cykle rozgrzewania i studzenia układu i po sprawie.
Jedyne, co mi się jeszcze nasuwa na myśl to niedrożny obwód lub przygięty wąż bądź zgnieciona rurka,
Powrót do góry

marwyk
Poziom 10
Poziom 10

Post#176 02 Gru 2007 14:34   

jak działało przed demontażem dogrzewacza to musi działać i po montażu.
Rurki raczej ciężko zagiąć, chyba że te co idą do dogrzewacza.
Powrót do góry

mirosz1
Poziom 10
Poziom 10

Post#177 02 Gru 2007 14:37   

ale zagnieść łatwo, ja swoje już wymieniłem w tamtym sezonie
Powrót do góry

Stefanek1
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Stalowa Wola

Post#178 02 Gru 2007 15:22   

andrzej.sz napisał:

Nie masz uzupełnionego opisu i nie wiemy z którego roku masz auto, jak w nowej budzie po 2000 r, to pomkę już masz załozona fabrycznie, pod maską na podszybiu, pod silniczkiem wycieracze, po co ci druga??
Pozdr.
Powrót do góry

piotr_sharan
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Zawidów

Post#179 05 Gru 2007 20:52   

panowie kupiłem sharana ,1,9tdi 90 ps 1996r klimatronik dwustrefowy.i,niestety webasto nie działa ale nie oto mi biega pytanko czy tylne ogrzewanie wspułdziała z webastem jeśli nie to jak je włączyć podpiołem na krótko silnk dziła dodam że węże gorące i dmucha ciepłym.
Powrót do góry

mirosz1
Poziom 10
Poziom 10

Post#180 05 Gru 2007 21:32   

poczytać pilnie, najlepiej od pierwszej strony
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2007 21:32   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW Sharan, gdzie się znajduje włącznik Webasto?
Strona 6 z 43 Idź do strony Poprzedni  123 ... 567 ... 414243  Następny

Skok: