Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KOLUMIENKI stx

stx22 22 Lis 2006 16:54 3339 6
  • witam. oto moje kolumienki kture robiłem przez wakacje.
    zaznaczam ze obudowa nie jest mojego pomysłu, poprostu przegladając
    kiedys diy zobaczyłem podobna i zrobiłem.no

*obudowa ma wymiary 80\20\24 wys\szer\gł. jest wygłuszona itp.

*hehe koszty:
    $ stx GDN 17\80\8 - 35zl szt.
    $ stx GDWK 9\150\8 -19zl szt. wiem ze to badziew ale to moja pierwsza konstr. wiec nie piszcie ze jest lipny.
    $ zwrotnice tez stx - 19zl szt.
    $ troche plyt mialem(stare szefki) a troche od kumpla( dzieki )
    $ okleina - 30zl.
    $ br - 3zl szt.
    $ terminale - 6zl szt.
    $ klej, wkrety, prad - mialem:]
    $ inne - tez mialem

RAZEM : to około by bylo ze 221.30 PLN

wrazenia: NO co mozna wiecej chcieć od kolumn za 200 zeta. teraz moze zrobiłbym lepsze ale... maja to być kolumny do kompa. a i tak sie zdziwiłem bo grają ładnie, basu jak dla mnie narazie wystarcza w 100% no a te wysokie, no trzeba sie przyzwyczaic na poczatku piszczały, gwizdzały, ale teraz wszystko gra. zalezy od gustu.no

Fajne!
  • #2 22 Lis 2006 16:57
    stx22
    Poziom 10  

a zapomnialem dodac ze okleina w niekturych miejscach nie wyglada za dobrze ale juz to poprawilem. sorry za jakosc zdjec robione tel simensCX65.

• #3 22 Lis 2006 17:34
    Stanley121
    Poziom 16  

Hmm... oceniając wygląd i wykonanie to mogą być- podobają mi się.

Co do urzytych przetworników to tego GDWT wymieniłbym od razu na jakaś kopułke bo z tego głośnika nie da sie nic dobrego wyciagnać. Zapiszcały i tyle.

Może byś napisał coś wiecej na temat strojenia, na ile masz pasma GDN'a I GDWT ciete...

• #4 22 Lis 2006 17:36
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sporo pracy włożyłeś w wykonanie tej konstrukcji i na pewno wygląda estetycznie.
    Nie moge odpalić strony stx'a, ale z pamięci:
    na pewno za duża paczka, niski na górze a b-r na dole więc podejżewam że wysokotonówka nie ma własnej komory, więc odliczając wymiary płyt to obiętość ma ze 25 litrów. Zauważyłeś że wysoki jakoś dziwnie gra?
    Ano dla tego że różnica efektywności jest duża. Nie pamiętam oznaczeń stx'a ale czy to nie jest gdwt?
    Raczej te dwa głośniki nie pokryją całego pasma - nie mówię o zejściu, a o "dziuże" pomiędzy nimi. Zwrota bez komentaża.
    Na dzieńdobry należało by wysokotonówkę mocno stłumić, moim zdaniem ze 2dB więcej niż wynosi różnica efektywności (SPL).
    Przed Tobą wiele zabawy. :D

• #5 23 Lis 2006 12:16
    Arkadyo
    Poziom 29  

No właśnie kupa zupełnie estetycznej pracy ale zabitej brakiem wiedzy. Też mi nie śmiga strona stxa ale mam ten gdn w bazie winisd, zrobiłem symulacje... i no cóż... głosnik raczej zdecydowanie do budy closed - w br jest nieciekawy a w zaduzej br jest bardzo nieciekawy. Jego spl wynosi 83db, jak pomyślę ze tuba którą z nim zaserwowałeś ma 100db i nadaje się tylko do cięcia szkła :P to nawet nie wiem co mam powiedzieć. Szkoda troszkę Twojej pracy.

• #6 23 Lis 2006 16:51
    stx22
    Poziom 10  

no wiem ze jest tutaj wiele bledów. ale wlasnie po to
    je pokazuje zebyscie podpowiedzieli co zle zrobiłem.
    to moja pierwsza konstrukcja a super mozg nie jestem wiec są jakie są. a i tak graja całkiem fajnie.

• #7 23 Lis 2006 22:13
    Caleb_
    Poziom 33  

do tak starannej pracy szkoda bylo ladowac glosniki stxa z najnizszej polki. 17-tka stxa jest srednia z tego co ludzie o nim pisza. marna sprawnosc, TS nieciekawe. Dalby rade jako subwoofer do malenkiego pomieszczenia. Z kolei GDWT ma bardzo wysoka sprawnosc i niepotrzebnie trzeba go tlumic. Doplacajac niewiele mogles wykonac konstrukcje na gdn 18-120 i gdwk-10-200-8-pj. zwrotki uniwersalne nie istnieja ;) - jesli bys zainwestowal w 18-120+pj to musialbys poszukac czy ktos przypadkiem nie robil zwrotnicy do tkaiej kombinacji glosnikow i ze schematu taka wykonac.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME