Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skompletowany domowy sprzęt + kolumny własnej roboty :)

Daro2303 25 Lis 2006 17:24 17967 61
  • Witam serdeczne

Chciałbym pokazać kolumny które sam zrobiłem a wiec przygoda zaczeła się dość dawno temu przeszło rok. Zaczełem interesować się muzyką i postanowiłem złożyć sobie coś do pokoju.

Najpierw fotki a potem opisze kolumny:

a to jak wygląda to w pokoju:

więcej fotek nie mam :cry:
    opis kolumn:

głośnik niskotonowy ProSonick 300W 30cm średnica.
    głośnik średniotonowy pionier 175W 17cm średnica.
    głośnik wysokotonowy ProSonick 150W 10cm średnica

obudowy od altusów 140
    wszystko podłączone pod zwrotnice z altusów 300.

Koszt:

1-niskie tony 2x-90zł /180zł
    2-srednie tony 2x-60zł /120zł
    3-wysokie tony 2x-50zł /100zł
    4-obudowy 50zł (używane)
    5-zwrotnice 2x30zł /60zł (używane)
    6-maskownice 2x-10zł / 20zl
    7-garść srubek 5zł
    8-kable 20zł
    9-cyna 6zł
    -----------------------------------------
    Łącznie 561zł - 2sztuki

Zasilam je wzmacniaczem ONKYO-TX7600

niebęde sie na jego temat rozpisywał powiem tylko ze dałem za niego 250zl wraz z cd-kiem do kąpletu.

do tego wszystkiego dla poprawienia efektu kupiłem karte muzyczna SaundBlaster live 24bit za 110zl dla poprawienia jakości dźwieku i kabel jack, chincz z pozłacanymi końcówkami za 80zł

calkowity koszt mojej inwestycji wynosi 1001zł mysle ze w miare poniewaz dzwiek mi sie podoba niesamowicie i robi fajny efekt w pokoju.

w planach mam złożenie aktywnego suba na 2x stx 42-300-4-SC
    link:
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=63&vItemDB=itemdb
    i zasilanego:
    http://www.matronix.pl/?cmd=WST400TP

W puzniejszym okresie nastepnych kolumn tym razem estradowych na głosniczkach:

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=3&vSubPage=26&vItemDB=itemdb

takie dac po 2 na kolumne i do tego sopranik jakis tubowy jeszcze sie niezastanawialem

Dzieki za przeczytanie i prosze o swoje opinie i wypowedz

Pozdrawiam

Moderowany przez McRancor:

Poprawiłem błędy ortograficzne w temacie, gdybyś tak jeszcze nie popełniał ich tyle co w tekscie powyżej, byłoby świetnie

:D

Fajne!
  • #2 25 Lis 2006 17:48
    Tajoka
    Poziom 20  

Witam. Czy ten wysokotonowy to typowo wysokotonowy czy tylko go tak zaaplikowałeś? Głośnik basowy niezły, średni jak mniemam to samochodówka tak? Tylko czemu obudowa poi Altusach? Czy policzyłeś jaką pojemność potrzebuje niskotonowy? Czy bas-reflex pasuje, czy jest na oko? A zwrotnice też pasowały? Jak dla mnie, za tą kasę zrobiłbym całe kolumny od nowa. Ale + za pomysł. Prezentuje się nieźle. Pozdrawiam!!

• #3 25 Lis 2006 18:08
    Daro2303
    Poziom 9  

no obudowy od altusow poniewaz niemoglem dostac innych wiec wzielem te co zdolalem skolowac na tamten czas. Nic nieliczylem poniewaz niewiem jak to robic i oco w tym chodzi. jak wspominalem bede skladal suba i w tymprzypadku chce to zrobic dokladnie z wyliczeniami - poradzic sie kogos kto sie na tym zna i pomogl by mi wiliczyc obudowe itd.

• #4 25 Lis 2006 20:55
    tabaluszek
    Poziom 23  

powiem tylko jedno zdanie nie obraz sie: pogielo cie chyba jak to robiłes ;) konstrukcja wogole nie przemyslana glosnik samochody?? zwrotnica ???
    i reszta glosnikow to zwykły szajs> pozdrawiam:)

• #5 25 Lis 2006 21:26
    md
    Poziom 39  

Zrobiłeś rzecz niebywałą, za pieniądze, które wydałeś na bezsensowne głośniki mógłbyś odnowić Altusy na oryginalnych częściach i miałbyś brzmienie lepsze i dużo większą efektywność kolumn. Gdzie kupujesz wysokotonowe Prosoniki po 50 zł? U mnie sprzedają je po 12 zł i jest na tym solidny zarobek.
    Trudno się zgodzić z Twoją tezą zawartą w temacie: "kolumny własnej roboty" - najzwyczajniej w świecie zniszczyłeś Altusy i przerobiłeś je na coś, co trudno określić jako sensowny sprzęt.

• #6 25 Lis 2006 23:59
    pdmk
    Poziom 18  

Daro2303 napisał:
    calkowity koszt mojej inwestycji wynosi 1001zł

:| Nie wiem co powiedziec. Dech w piersiach zapiera. Konstrukcja 0/10. Ukazuje zero myslenia ;). To w Polsce ma przyszlosc - obecna wladza tylko na to liczy ;).
    ...na dodatek za taka kase :| 1001zl = toz to 100mW 532nm DPSS :(

"Ale wazne ze Tobie sie podoba" (to jest cytat :!: ) Chociaz... Do Manieczkowej muzy i okrzykow JAZDAAAAAAA pewnie jest w sam raz ;)

Powodzenia na przyszlosc.

PS. Prosze sie nie oburzac :) . Owszem sa gusta i gusciki, nie mniej jednak, nie mowilem nic o wygladzie - czego gusta moga sie tyczyc - bo w koncu dobor przetwornikow, obudowy, etc lezy w kwesti pomyslunku... ktorego tutaj zabraklo :)

• #7 26 Lis 2006 00:13
    Daro2303
    Poziom 9  

Odnowic altusy heh slyszalem wiele kolumn estradowych i domowek a nimiejszym altusy są do bani mierzylem te kolumny z altusami 400 a to juz sa dosc sporawe kolumienki i na koncowce 2x-500W to te moje zagluszyly altusy i dzwiek jest o wiele lepszy Po drugie: jesli ktos niewierzy zapraszam na odsluch wtedy sie przekona ze fakt ze jest to glosnik samochodowy i dobry jest do okrzykow jazzda jest w bledzie.

1001zł to cena wzmacniacz + kolumn + karty muzycznej. a kolumny w kazdym razie mozna sprzedac i zrobic inne.

Sopran ProSonick heh za 12 zł tak ale niestety to niebdzie ten co ja mam tak jak mowisz kupilem takie soprany potem przerobilem i powymienialem im magnesy na neodymowe i cewki na szersze i o lepszym uzwojeniu tak zeby uzyskac duza efektywnosc i niespalily sie jak ich poprzedniki co na dyskotece strzelily iskrami na 2 metry :)

Podsumowujac mi sie to podoba i ludziom ktorzy je slysza tez. jedyne co bym poprawil to szata graficzna

• #8 26 Lis 2006 08:59
    md
    Poziom 39  

Szkoda, że się tak upierasz przy swoim, bo dotychczasowe opinie są jednoznaczne - zły dobór głośników zarówno pod względem estetycznym, jak i parametrów.
    Co do głośników Prosonic - handluję z importerem Prosonic-ów i mam styczność z tymi głośnikami, więc nie twórz legend o super wydajności i wytrzymałości tych chińskich zabawek, bo tutaj nie znajdziesz naiwnego, który w to uwierzy. Nikt nie uwierzy również, że głośniki o efektywności na poziomie 80 - 85dB są skuteczniejsze od Altusów.

• #9 26 Lis 2006 09:15
    tabaluszek
    Poziom 23  

Człowieku twoja wypowiedz mozna zrozumiec w jednym tylko tym ze jestes głuchy na oba ucha. Przykro mi do ralengologa a nie na elektrode. Czy ty kiedykolwiek słyszałes altus, 110 by twoj sprzet pokonały.

Dodano po 2 [minuty]:

ale to wiesz bez obrazy ;) sprzedaj te glosniki, ale nie licz na duzo

• #10 26 Lis 2006 09:26
    15jacek15
    Poziom 21  

witam

hahahahaha smiech na sali, mozna powiedziec e sam prawie nic nie zrobiles w tej konstrukcji, a tylko zbeszczesciles altusy 140 :(:(:( ażmi sie plakac chce ;(

lepiej juz by bylo moim zdaniem nawet bez liczenia wsadzic w te kolumny glosniki z gamy STXa nie chinskie prosoniki :P gwarantuje Ci ze niedlugo głośniki sie " skończą "

dla mnie 1/10 - czyt. dno i metr mułu

Pozdrawiam Jacek

• #11 26 Lis 2006 10:16
    pan_membran
    Poziom 12  

hmm, no powiem tak jak wszyscy : DNO!!

juz nie przesadzaj ze zagłuszyły altusy 400, fizycznie nie mozliwe...

ps: jakbys je podlaczyl pod koncówke 500w, to z prosoników a szczegolnie z wysokiego miałbyś popielnicze..

• #12 26 Lis 2006 19:31
    SzokalML
    Poziom 36  

poprzednicy juz wszystko powiedzieli ja dodam jeszcze ze ta koncowka 2x500 watt....to chyba byla rozkrecona na 10% mocy bo inaczej to by wylecialo w powietrze.

jak na rok pracy to nieprzemyslales.

• #13 26 Lis 2006 21:23
    marniu
    Poziom 25  

po pierwsze :jedyne co pomoże w brzmieniu tego zestawu twojego to wymiana głośników na oryginalne takie jak siedzą w altusach
    po drugie : ceny tych głośników są mocno ponaciągane
    po trzecie : jest w ogóle taki model Altus 400 chyba ze coś przeoczyłem ...

• #14 26 Lis 2006 22:29
    Daro2303
    Poziom 9  

sa altusy 400 np w norauto stoja nowki w sklepie

te glosniki skladalem rok temu kied jeszcze niemialem neta to raz a 2 głosniki byly kupowane w sklepie a nie w churtowni bo takich w mojej miejscowosci niema wiec sie niedziwcie ze drogo wyszlo

Dodano po 47 [sekundy]:

zapomialem dodac norauto w plocku kolo auchan

Moderowany przez McRancor:

Następne posty z taką ilością błędów ortograficznych będą leciały do kosza

• #15 26 Lis 2006 23:31
    pdmk
    Poziom 18  

Daro2303 napisał:
    churtowni bo takich w mojej miejscowosci niema wiec sie niedziwcie ze drogo wyszlo

Alez My sie nie dziwimy, w koncu w zadnym miescie nie ma "churtowni" :D

• #16 27 Lis 2006 10:09
    bezpiecznik
    Poziom 20  

witam!
    do autora konstrukcji
    na wstępie zaznaczam że wypowiedź którą zaraz zaprezentuje nie ma na celu obrażanie kogokolwiek.
    Zazwyczaj posty w tym stylu(wyśmiewczym) nie są moja specjalnością więc do rzeczy...

"na końcówce 2x-500W to te moje zagłuszyły altusy"

1.no coments chyba że to końcówka 2x500 ale mW
    2.głośniki tej firmy nie są przystosowane do przenoszenia takich mocy(chyba że wirtualnie :) )
    3.bawi mnie Twój brak pokory i wiara w majestatyczną moc twego zestawu.
    4.Ortografia !!!
    5.Ważne jest to że Tobie się podoba,lecz słuch ma się tylko jeden....

pozdrawiam!
    Michał

ps. w dziale DIY powinny się pojawić poddziały np.
    Czego nie robić... -nie autoryzowane przeróbki poparte brakiem wiedzy
    Profanacja...-instalowanie głośników from nowhere w kultowych zestawach

seeya!

• #17 27 Lis 2006 14:10
    Caleb_
    Poziom 33  

cd i wzmacniacza nie bede potepial, bo kasa raczej zle nie jest wydana, ale reszta...? az mnie sciska, gdy widze, ze ludzie tak wyrzucaja pieniadze w bloto... 80zl za kabelek chinch? na pewno "jest" ogromna roznica pomiedzy nim, a takim za 10zl (chodzi o brzmienie na tym sprzecie). za ponad 500zl to bys zrobil od podstaw nienajgorsze kolumny, a na pewno duzo lepsze od tych co teraz masz.

• #18 27 Lis 2006 15:58
    Dj Snake
    Poziom 22  

nie chce cie obrazic ale wystawiam max 1+/6 plus za to ze chociaz nie brales sie za robienie obudowy samemu, bo jak sam powiedziales nie umiesz liczyc obudow, takze byłoby jeszcze wiecej smiechu zapewne... Lepiej wyrzuc te głośniki, Pioonierka wsadź ojcu do samochodu bo to dość dobry głośnik, a sam zregeneruj te altusy.

• #19 27 Lis 2006 16:19
    Stanley121
    Poziom 16  

hmm..... moim zdaniem to nonsens marnować tyle kasy w takie kolumny.

Nie lepiej było kupić głośniki przeznaczone do altusów 140 i zwrotnice
    na allegro??? Uzyskałbyś o wiele lepszy efekt za mniejsze pieniądze i miałbyś gwarancje że to dobrze zagra a nie bedzie pierdzieć.
    Tym co zrobiłeś obrażasz Altusy!!! Za 500 zł mozesz złożyć gotowy projekt wystawiony na elektrodzie jak np:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ht=urban&sid=44e5440c7ae66deb4739a0f0caeb84ea

I gwarantuje Ci że ta konstrukcja przebije to co zrobiłeś o stokroć.

Cytat:
    głośnik niskotonowy ProSonick 300W 30cm średnica.
    głośnik średniotonowy pionier 175W 17cm średnica.
    głośnik wysokotonowy ProSonick 150W 10cm średnica

Z tych głośników tylko Pioneer jest dobrym i niezawodnym głośnikiem-ale do samochodu a nie kostrukcji domowej i dotego jeszcze to głośnik midbas'owy a nie sredniotonowy!

Czy tak trudno było popytać na forum? Napewno uzyskałbyś w tedy lepszy efekt za te same pieniądze.

• #20 27 Lis 2006 16:20
    Wejper
    Poziom 15  

kolumny conajwyżej średniej klasy, wręcz szkoda altusów, chociaż jak tobie się podobają, to ok, śmieszą mnie tylko opisy o lepszej karcie dla poprawienia efektu, oraz czinczach pozłacanych
    2-/6, za to, że tobie się podoba :)

• #21 27 Lis 2006 16:28
    Daro2303
    Poziom 9  

Dobra kolumny juz w niedługim czasie bedą sprzedane chce zrbic cos takiego ale na głośnikach stx 32/300/ ---- taki sam projekt jak te z linku http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ht=urban&sid=44e5440c7ae66deb4739a0f0caeb84ea

widziałem je kiedys na elektrodzie wiec jak ktos cos o nich wie to niech mi pomoze

Ps: ile wd. was sa one warte ??

Dodano po 2 [minuty]:

Niestety jeszcze rok temu niemialem internetu i zero pojecia o robieniu glosnikow wszystko bylo kupowane w sklepach gdzie marza jest sporo wieksza niz na allegro

Tym razem zloze cos pozadnego z wasza pomoca oczywiscie :)

• #22 27 Lis 2006 16:35
    Stanley121
    Poziom 16  

Powiem tak mam zrobione te same kolumny na 2x stx 22-120-4sc + stx 14-100-8sc + 8-150-8 pj.

Już od nich można uszopląsu dostać. Ja tam wprowadziłem pewne modyfikacje... stłumiłem troche GDWT bo był za czerstwy i za głośny dla mnie i teraz jest spoko.
    To Ci może wprawic w drgania cały pokuj i niezemsko wkurzac sasiadów jak mieszkasz w bloku a Ty chcesz tam włożyć stx'y 32-300-ae?? To nie ma żadnego celu...

Jak tak bardzo zrobic mocne kolumny to zrób takie jak ja i napewno bedziesz zadowolony plus mozesz wykonac jakiegos suba ale moim zdaniem nie bedzie potrzebny.

O cene czego Ci chodzi???

• #23 27 Lis 2006 17:53
    50146
    Usunięty  
  • #24 27 Lis 2006 19:25
    marniu
    Poziom 25  

właśnie rozwiano moje wątpliwości co do Altusów 400 ...

• #25 27 Lis 2006 20:20
    Stanley121
    Poziom 16  

Z tego co sie orientuje to oprocz altusów 75, 110, 140, 150, 200, 300, ton 200 to rzeczywiście nie ma żadnych 400...

• #26 27 Lis 2006 22:49
    Daro2303
    Poziom 9  

dobra miejsza z tym czy sa czy niema wiem ze tak pisalo na naklejce z tylu obudowy

Pytalem sie o cene jaka moge wziasc za te kolumny co mam teraz ??

Dodano po 33 [minuty]:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic598671.html

interesuje mnie zrobienie czegos bardzo podobnego do tych

• #27 28 Lis 2006 04:29
    Stanley121
    Poziom 16  

Jak ktoś się wiele tyle zna to Ci ich nie kupi. Cene za takie coś musisz sobie sam ustalić...

Jeśli chodzi o konstrukcje którą podałeś w linku to:

1. Stać Cie na takie koszta?

Cytat:
    Cennik (ceny z wysyłką):
    4x STX 32-300 478zł
    4x ARP 180zł
    2x Tonsil GDWT 250zł
    2x zwrotnica (projekt i wykonanie --Killer--) 180zł
    płyty wiórowe 120zł
    obicie 50zł
    wytłumienie 20zł
    konfirmaty, wikol, butapren, narożniki, terminale, kable itp. ok.100zł
    koszt całkowity ok.1400zł

2. gdzie chcesz tym grać? Jak w domu i to jeszcze w średnim pokoju
    po wzgłędem wielkości to one się nie nadają.
    To są estradówki na wielkie sale.

3. Po co marnować 1400zL??? jak za połowe tej ceny możesz sobie zrobić konstrukcje na 2x ARN226+ARP+ARV.
    To Ci już zrobi masaż serca iból głowy sąsiadom.
    Ewentualnie mozesz to wspomóc subwooferem ale raczej basu bedzie
    aż za nadto.

4. coś mi się wydaje ze sam nie wiesz czego chcesz... chciałbyś za wszelką cene wepchnąć w kolumne dwa 32 cm głośniki,
    liczy sie z tym ze czyms to trzeba napedzic. Tesle nie potrzebuja niewiadomo jakiego wzmacniacza a zagraja napewno ładniej.

• #28 28 Lis 2006 19:59
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dżizas toż to mi oczy wypalilo... dobrze ze nie slyszalem jak to gra:P Znow ignorant z zapałem do majsterkowania:D

Dodano po 17 [sekundy]:

Dżizas toż to mi oczy wypalilo... dobrze ze nie slyszalem jak to gra:P Znow ignorant z zapałem do majsterkowania:D -10/10

• #29 29 Lis 2006 09:04
    Arkadyo
    Poziom 29  

Dorzuć jeszcze na przedni panel podświetlany ledami emblemacik o treści "Altus Pro by Chuck Norris".
    Pomysł z stx 4x 32-300 jest równie pyszny, ponoć w Nowosybirsku tanio wyrwiesz reaktor atomowy od łodzi podwodnej bo Ci się sprzyda żeby to rozbujać.
    Weź człowieku chociaż troszeczkę czasu poświęć na czytanie bo na dzień dzisiejszy to można powiedzieć że gdyby bezmyślność miała skrzydła to mógłbyś wygrać przetarg na wielozadaniowy samolot dla Wojska Polskiego. Lockheed ze swoim biednym F-16 nawet nie podjąłby konkurencji.

• #30 29 Lis 2006 10:30
    Daro2303
    Poziom 9  

wspominalem na samym poczatku ze to moje pierwsze kolumny.

Dzis umieszcze fotki z pozosala czescia mojego sprzetu ale to dopiero po 22

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME