Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

żarówki Xenon D4S

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Samochody Archiwum -> żarówki Xenon D4S
Autor
Wiadomość
kriskolo
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Silesia

Post#1 Post autora tematu 26 Lis 2006 00:01   

żarówki Xenon D4S

Witam
czy ktoś słyszał o żarówkach o symbolu D4S. A jeżeli tak to co o nich wie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lis 2006 00:01   

Powrót do góry

neo-77
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Sosnowiec

Post#2 27 Lis 2006 01:50   

Re: żarówki Xenon D4S

Lampy wyładowcze (żarniki) D4S to nowy produkt, nowsza generacja lamp D2S, charakteryzują się lepszymi parametrami pracy wartość strumienia świetlnego wynosi 3800 lm, temperatura barwowa 4800 K, są trwalsze od D2S ich moc podawana jest taka sama 35 W, choć podobno są oszczedniejsze w pożeraniu prądu :) . Jednak nie wiem czy są w pełni kompatybilne z D2S tzn. czy w instalacjach D2S można stosować żarniki D4S, może ktoś wie na ten temat cos i podzieli się swą wiedzą? Oprócz żarników projekcyjnych D4S produkowane są również żarniki refleksyjne D4R.
Powrót do góry

kriskolo
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 27 Lis 2006 07:58   

Symbolika żarników (żarówek) xenon jest już chyba powszechnie znana - D2S stosowane są do reflektorów soczewkowych, D2R do reflektorów bez soczewek (np. renault laguna) Bardzo łatwo jest rozróżnić te żarówki ponieważ D2R posiadają dodatkowo przesłonę. Ale powróćmy do tematu głównego do D4S(R). Żarówki są bardzo podobnie niby nie różnią się niczym a jednak zmiana symbolu musi coś oznaczać. Cokół żarnika jest taki sam a co z napięciem - może ktoś bardziej zgłębił temat ?

Dodano po 8 [minuty]:

mam link do strony gdzie piszą coś na temat żarówek d2s i d4s - nie za bardzo u mnie z angielskim - może ktoś bardziej biegły w tej sztuce pokusi się o przeczytanie artykułu i przetworzenie go na bardziej cywilizowany język jakim jest nasz ojczysty polski
oto link :
http://www.xenonvalot.com

link mam z aukcji allegro.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lis 2006 07:58   

Powrót do góry

neo-77
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 27 Lis 2006 09:50   

Lampy wyładowcze (żarniki ksenonowe) o oznaczeniach D3S i D4S(R) to nowsza "bliźniacza" odmiana D1S i D2S(R) są one w 100 % pozbawione rtęci, jednak to co napisałem poprzednio o parametrach nie do końca jest prawdą ;) dotarłem właśnie do specyfikacji producenta konkretnie firmy Philips żarniki ksenonowe D4S XenEco są "prawie" identyczne zarówno w wygladzie jak i w parametrach jedyną rożnicą jest napięcie znaminowe (pracy). Jeśli chodzi o typ gniazda to wyglądowo są takie same jednak posiadają odmienne oznaczenia D2S P32d-2, D4S P32d-5 (D2R P32d-3). Napięcie inicjujące zapłon jest identyczne i wynosi 23kV, natomiast różne są napięcia znamionowe (pracy) D2S 85V, natomiast D4S 42V (jest to praktycznie jedyna różnica w parametrach). Jeśli chodzi o moc to wynosi ona w obu przypadkach 35W +- 0,3W, wartość strumienia świetlnego prodana przez producenta wynosi dla D2S 3200 lm +- 450 lm a dla D4S 3050 lm +- 250 lm. Temperatura barwowa jest identyczna wstępnie 4100 K a po wygrzaniu 4350 K, choć współrzędne charakterystyki kolorystycznej są minimalnie przesunięte D2S (0.380x 0.390y) a dla D4S (0.378x 0.384y). Jeśli chodzi o żywotność to dane są również przybliżone z lekką przewagą dla żarników D4S. Tak więc wydaje się, że poza ekologią i całowitym wyeliminowaniem rtęci, oraz obniżeniem napięcia pracy pozostałe parametry są bardzo zbieżne, tylko cena troszkę wyższa :)

Dodano po 5 [minuty]:

Zmiana symbolu oznacza zmianę ceny ;)
Powrót do góry

kriskolo
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 27 Lis 2006 09:54   

czyli jednym słowem - nie nadają się !!
ponieważ napięcie znamionowe pracy jest inne!
85V a 42V to zbyt duża różnica by żarnik pracował poprawnie - prawda.
Powrót do góry

neo-77
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 27 Lis 2006 10:40   

Dokładnie nastąpi najprawdopodobniej uszkodzenie palnika (osobiście nie będę sprawdzał) ;) chociaż można by było dokonać drobnej przeróbki układu w celu obniżenia napięcia podtrzymania (pracy), napięcie inicjacji (zapłonu) jest takie samo 23kV, więc przerobienie układu jest możliwe nawet niewielkim kosztem tylko w jakim celu? Skoro parametry są praktycznie identyczne, no chyba ze dla zasady
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lis 2006 10:40   

Powrót do góry

kriskolo
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 Post autora tematu 27 Lis 2006 10:47   

Właśnie dokładnie się zgadzam. Cena żarników na allegro jest porównywalna - więc nie ma sensu przerabiać skoro nic się nie zyskuje
wielkie dzięki za pomoc
wielkie dzięki za informacje
Powrót do góry

Hevelian
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Poznań

Post#8 06 Maj 2008 22:41   

A więc ja jeszcze podpowiem...
Robiłem taki test i nie nastąpi uszkodzenie ani żarnika, ani przetwornicy...

Żarnik D4S na przetwornicy D2S odpala normalnie, ale po ok 30sek po prostu się wyłącza...
Sprawdzane na żarnikach Philips D4S XenEco i przetwornicach Denso...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Samochody Archiwum -> żarówki Xenon D4S
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.065 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony