Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Podłączenie anteny siatkowej i sat do TV?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> Podłączenie anteny siatkowej i sat do TV?
Autor
Wiadomość
sylwank
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Cieszyn

Post#1 Post autora tematu 28 Lis 2006 20:14   

Podłączenie anteny siatkowej i sat do TV?

Witam,

Czy można podłączyć antene zwykła(siatkową) i satelitarną do jednego TV, bardziej mi tutaj chodzi o podłączenie tego do tunera? Czy w tym przypadku tuner jest potrzebny czy można to też zrobić tylko przez wejście w TV?

Dzięki za odpowiedź!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lis 2006 20:14   

Powrót do góry

gregor22
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opole

Post#2 28 Lis 2006 20:24   

Re: Podłączenie anteny siatkowej i sat do TV?

Sprecyzuj swoje pytanie bo nie wiem o co ci chodzi?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lis 2006 20:24   

Powrót do góry

sylwank
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Cieszyn

Post#3 Post autora tematu 28 Lis 2006 21:02   

W domu mam porobione gniazdka RTV ale bez SAT i zamierzam kupić satelite z zezem i całą resztą. I tutaj mam problem bo nie wiem czy można podłączyć antene satelitarną ze zwykłą siatkową tak aby do TV podłączać to przez jedno gniazdko? i w czy warto się w to wogóle bawić? oraz chodzi mi o to czy można to wpiąć bezpośrednio do TV, czy to musi być puszczone przez tuner?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lis 2006 21:02   

Powrót do góry

Krzys321
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Koszalin

Post#4 28 Lis 2006 22:49   

Jeśli nie masz gniazdek SAT to nic w prosty sposób nie zrobisz. Jeśli masz instalację wykonaną w ten sposób, że jedn kabel prowadzi od wspomnianego gniazdka do miejsca gdzie możesz doprowadzic sygnały z obu anten to możesz rozawżyć zakup dwóch spliterów , które wprowadzą sygnał SAT i z anteny siatkowej do kabla (niejako zsumują je) i na drugim końcu kabla rozdzielą sygnał SAT i antenowy. Ten drugi spliter posłuży wówczas za gniazdko. Jeden kabel podłączysz do tunera SAT, a drugi do TV. Jeśłi kabel jest długi i kiepski to silnie może stłumić sygnał satelitarny. Instalacja nie może być wykonana w ten sposób, że kabel przepleciony jest przez gniazdka w kilku pokojach jak dawne azarty. Jeśli antena siatkowa ma wzmacniacz to zasilacz należy wpiąć między spliter, a antene siatkową. uffff.... Powodzenia
Powrót do góry

pajo21
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Częstochowa

Post#5 28 Lis 2006 23:08   

sylwank napisał:
W domu mam porobione gniazdka RTV ale bez SAT i zamierzam kupić satelite z zezem i całą resztą. I tutaj mam problem bo nie wiem czy można podłączyć antene satelitarną ze zwykłą siatkową tak aby do TV podłączać to przez jedno gniazdko? i w czy warto się w to wogóle bawić? oraz chodzi mi o to czy można to wpiąć bezpośrednio do TV, czy to musi być puszczone przez tuner?

zmieniasz gniazda na tv-sat,kable z anteny sat i naziemnej wpinasz w sumator tv-sat(trzeba dokupić).Gniazda rozdzielą Ci sygnał,jeden do tunera drugi do TV.
jeżeli siatka ma wzmacniacz to zasilacz musi być przed sumatorem.
http://dipol.com.pl/sklep/r85300.php?sid=b377eab948940d4
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> Podłączenie anteny siatkowej i sat do TV?
Strona 1 z 1