X

Podłączenie anteny siatkowej i sat do TV?

28 Nov 2006 19:14 SYsylwank
  • #1 28 Nov 2006 19:14
    sylwank
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Czy można podłączyć antene zwykła(siatkową) i satelitarną do jednego TV, bardziej mi tutaj chodzi o podłączenie tego do tunera? Czy w tym przypadku tuner jest potrzebny czy można to też zrobić tylko przez wejście w TV?

Dzięki za odpowiedź!
  • #2 28 Nov 2006 19:24
    gregor22
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Sprecyzuj swoje pytanie bo nie wiem o co ci chodzi?
  • #3 28 Nov 2006 20:02
    sylwank
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    W domu mam porobione gniazdka RTV ale bez SAT i zamierzam kupić satelite z zezem i całą resztą. I tutaj mam problem bo nie wiem czy można podłączyć antene satelitarną ze zwykłą siatkową tak aby do TV podłączać to przez jedno gniazdko? i w czy warto się w to wogóle bawić? oraz chodzi mi o to czy można to wpiąć bezpośrednio do TV, czy to musi być puszczone przez tuner?
  • #4 28 Nov 2006 21:49
    Krzys321
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Jeśli nie masz gniazdek SAT to nic w prosty sposób nie zrobisz. Jeśli masz instalację wykonaną w ten sposób, że jedn kabel prowadzi od wspomnianego gniazdka do miejsca gdzie możesz doprowadzic sygnały z obu anten to możesz rozawżyć zakup dwóch spliterów , które wprowadzą sygnał SAT i z anteny siatkowej do kabla (niejako zsumują je) i na drugim końcu kabla rozdzielą sygnał SAT i antenowy. Ten drugi spliter posłuży wówczas za gniazdko. Jeden kabel podłączysz do tunera SAT, a drugi do TV. Jeśłi kabel jest długi i kiepski to silnie może stłumić sygnał satelitarny. Instalacja nie może być wykonana w ten sposób, że kabel przepleciony jest przez gniazdka w kilku pokojach jak dawne azarty. Jeśli antena siatkowa ma wzmacniacz to zasilacz należy wpiąć między spliter, a antene siatkową. uffff.... Powodzenia
  • #5 28 Nov 2006 22:08
    pajo21
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    sylwank wrote:
    W domu mam porobione gniazdka RTV ale bez SAT i zamierzam kupić satelite z zezem i całą resztą. I tutaj mam problem bo nie wiem czy można podłączyć antene satelitarną ze zwykłą siatkową tak aby do TV podłączać to przez jedno gniazdko? i w czy warto się w to wogóle bawić? oraz chodzi mi o to czy można to wpiąć bezpośrednio do TV, czy to musi być puszczone przez tuner?

zmieniasz gniazda na tv-sat,kable z anteny sat i naziemnej wpinasz w sumator tv-sat(trzeba dokupić).Gniazda rozdzielą Ci sygnał,jeden do tunera drugi do TV.
    jeżeli siatka ma wzmacniacz to zasilacz musi być przed sumatorem.
    http://dipol.com.pl/sklep/r85300.php?sid=b377eab948940d4
  Search 4 million + Products
Browse Products