Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka Polar PDP 885 - przelewa wodę

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Pralki, Suszarki -> Pralka Polar PDP 885 - przelewa wodę
Autor
Wiadomość
galante
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Mazowsze

Post#1 Post autora tematu 29 Lis 2006 16:47   

Pralka Polar PDP 885 - przelewa wodę

Pralka w przyzwoitym stanie ale..
Nie kończy pobierania wody, ale wyłącznie podczas pierwszego pobierania do prania zasadniczego.
Usterka wystepuje wyłącznie lub przede wszystkim po np. tygodniowym nie używaniu. Jak piorę dwa trzy razy jednego dnia, to drugi i każdy następny raz zamyka pobór wody.
Po każdorazowej przerwie, aby pralka zamknęła pobór wody muszę:
ponaciskać, pognieść wężyk spustowy i to jest całkowicie skuteczne. Najczęściej, aby się do niego dostać muszę przechylić pralkę.
Zdaję sobie sprawę, że ciagłe przechylanie pralki może spowodować inną usterkę, natomiast naciskanie wężyka może spowodować jego wysunięcie podczas prania i zalanie łazienki.
Mam zdjęcia foto zrobione od spodu. Jeżeli będą konieczne to wkleję je na forum. Czytałem na forum o podobnych problemach z tego typu pralkami. Czytałem o usterkach elektrozaworów. Byłbym gotów je wymieniać, ale moja wiedza nie pozwoliła mi stwierdzić, gdzie one są umiejscowione.
Na razie opisałem objawy. Jestem do dyspozycji.
Proszę krok po kroku powiedzieć od czego zacząć. Dzięki za każdą wskazówkę.
Powrót do góry

staszekf
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: śrem

Post#2 29 Lis 2006 17:06pomocny post - solucja   

Re: Pralka Polar PDP 885 pomóżcie naprawić

Należy zacząć od sprawdzenia elektrozaworów : jeżeli pobiera wodę przy wyłączonej pralce i odkręconej wodzie to uszkodzony jest elektrozawór natomiast jeżeli elektrozawór jest sprawny to pozostaje przeczyścić układ hydrostatu .Między hydrostatem i komorą jest wężyk który je łączy komora jest na dole tego wężyka należy ją dokładnie przeczyścić ( rurka miedziana wchodząca w wąż gumowy który też należy oczyścić). Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2006 17:06pomocny post - solucja   

Powrót do góry

galante
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 Post autora tematu 29 Lis 2006 17:55   

staszekf napisał:
Należy zacząć od sprawdzenia elektrozaworów : jeżeli pobiera wodę przy wyłączonej pralce i odkręconej wodzie to uszkodzony jest elektrozawór.....

Staszku, czy dobrze rozumiem, że jeżeli wodę mam zawsze odkręconą, a pralka pobiera ją dopiero po jej włączeniu, to znaczy, że elektrozawór jest OK.
Czy to całkowicie przesadza kwestię elektrozaworów?????
Powrót do góry

cezet
Moderator AGD
Moderator AGD

Miasto: Zachodnia Małopolska

Post#4 29 Lis 2006 18:11pomocny post - solucja   

Musisz zdjąć fartuch z przodu pralki ,odkręcić blokadę,odkręcić 4 blachowkręty u dołu pralki,zdjąć przód i wtedy masz wszystko jak na dłoni.Po prawej stronie masz te wężyki,które trzeba dokładnie wyczyścić.
Powrót do góry

staszekf
Poziom 22
Poziom 22

Post#5 29 Lis 2006 18:45pomocny post - solucja   

Tak elektrozawór jest OK należy zająć się drugim tematem, pralke przechyl na bok pod kątem 45 stopni i wszystko jest widoczne
Powrót do góry

andrzej1959
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Na Wschód od Odry

Post#6 29 Lis 2006 22:28pomocny post - solucja   

Cześć.
Musisz wyczyścić tzw Kubek hydrostatu i wężyk łączący kubek z hydrostatem. Kubek znajduje się w wężu od zbiornika do filtra do spodu pralki .
Powrót do góry

galante
Poziom 19
Poziom 19

Post#7 Post autora tematu 30 Lis 2006 19:36   

Re: Pralka Polar PDP 885 - przelewa wodę

Panowie kilka pytań. Pralka ma 7 lat.
Zdjąłem blachę z tyłu i pokrywę od góry.
Przechyliłem pralkę, pooglądałem od góry i od spodu.
1. Fartuch ma dziury po bokach.
2. Czy wymiana fartucha (zdjęcie i założenie jest kłopotliwe i problematyczne), nie pękam przed wyzwaniami, ale czy dam sobie radę i od czego zacząć. Znalazłem nowy fartuch w necie koszt ok. 35 zł. Może ktoś zna w Wa-wie jakiś sklep z fartuchami.
3. Od góry patrząc widzę kilka grubych węży koloru czarnego i jeden przezroczysty przekroju ok. 10mm biegący od jakiejś części okrągłej koloru czerwonego umiejscowionej obok wejścia kabla napięciowego. Wężyk biegnie w dół pralki i nie widzę gdzie. Czy to jest ten wężyk, który należałoby wyczyścić i gdzie jest ten kubek.
4. Chciałbym naprawić kompleksowo, tzn. wymienić fartuch i przy okazji wyczyścić wszystko co sugerujecie, aby pralka zamykała dopływ wody.
5. Od czego zacząć po kupieniu fartucha, tzn. jak zdjąć fartuch?
pozdrowki
Powrót do góry

cezet
Moderator AGD
Moderator AGD

Miasto: Zachodnia Małopolska

Post#8 30 Lis 2006 20:05pomocny post - solucja   

Jesteś na dobrej drodze .poczytaj co jest napisane u góry.
Powrót do góry

staszekf
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 30 Lis 2006 21:02pomocny post - solucja   

Poczytaj jeszcze tu
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic68493.html
Pozdrawiam
Powrót do góry

galante
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 Post autora tematu 02 Gru 2006 19:31   

Panowie zrobiłem wszystko zgodnie z Waszymi sugestiami tj:
1. Rozebrałem pralkę.
2. Dostałem się do wężyka. Następnie do miedzianej tulejki. Wężyk zdemontowałem tylko u dołu przy rurce. Oczyściłem ze szlamu (nie było tego dużo). U góry wężyk wychodzi z jakiegoś urządzenia. Wydaje mi się, że jest czysty. Wężyk przywróciłem do pierwotnego stanu.
3. Wyczyściłem na ile było to możliwe czarną gumę, w którą wchodziła rurka. Nie wiem, czy to nazywacie kubkiem.
3. Przy okazji wymieniłem fartuch. Zamontowałem część wewnętrzną. Pozostaje mi zamontować fartuch w dzwiczkach.
I tu dwa pytania:
1. Czy zrobiłem wszystko co powinienem, aby zlikwidować przyczynę przelewania wody?
2. Czy powinienem coś zrobić z wężykiem spustowym (np. wymienić go). On jest trochę załamany, a właśnie uciskanie jego było dotychczas skutecznym sposobem doraźnej naprawy zamykania wody?
Jeżeli nie będzie innych sugestii dokrecam wszystko i próba generalna.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Gru 2006 19:31   

Powrót do góry

bolczyk13
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: woj.mazowieckie

Post#11 02 Gru 2006 20:31pomocny post - solucja   

Wyczyść dobrze tą tzw. przez Ciebie "czarną gumę" żeby nie było tam szlamu, podłącz wszystko, poskręcaj i powinno być ok!
Jaki wężyk spustowy masz na myśli?
Cytat:
2. Czy powinienem coś zrobić z wężykiem spustowym (np. wymienić go). On jest trochę załamany, a właśnie uciskanie jego było dotychczas skutecznym sposobem doraźnej naprawy zamykania wody?

Powrót do góry

Paw_el
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: 51°45'41.19''N 18°4'6.47''E

Post#12 02 Gru 2006 21:23pomocny post - solucja   

Zbyszek Gawęcki napisał:
Panowie zrobiłem wszystko zgodnie z Waszymi sugestiami tj:
1. Rozebrałem pralkę.
......wężyk wychodzi z jakiegoś urządzenia. Wydaje mi się, że jest czysty.
.
I tu dwa pytania:
1. Czy zrobiłem wszystko co powinienem, aby zlikwidować przyczynę przelewania wody?
Jeżeli nie będzie innych sugestii dokrecam wszystko i próba generalna.

Witam.
Ten cienki wężyk od hydrostatu, który Ci się wydaje, że jest czysty przemyj, przedmuchaj i będzie OK.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Gru 2006 21:23pomocny post - solucja   

Powrót do góry

galante
Poziom 19
Poziom 19

Post#13 Post autora tematu 02 Gru 2006 21:38   

Jaki wężyk spustowy masz na myśli?
Wężyk ten służy zgodnie z instrukcją obsługi do wylewania resztek wody z pralki przed czyszczeniem wkładki filtrujacej.
U dołu pralki wystaje przez otworek i zakończony jest zatyczką.
Powrót do góry

Paw_el
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: 51°45'41.19''N 18°4'6.47''E

Post#14 02 Gru 2006 21:43pomocny post - solucja   

Temu wężykowi daj spokój. Ja pisałem Ci o wężyku odchodzącym do hydrostatu, który uważałeś za czysty.
Powrót do góry

szypek72
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Tbg, S-rz, Stalowa Wola

Post#15 02 Gru 2006 21:47pomocny post - solucja   

To nie ten wężyk.Wyczyść ten który łączy się z grubym wężem.
Powrót do góry

bolczyk13
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: woj.mazowieckie

Post#16 03 Gru 2006 17:11pomocny post - solucja   

Ale on wyczyścił ten wężyk o którym wszystkim chodziło, a nie było tylko jasne o który zagięty wężyk spustowy ma na myśli./ jak już napisał to ten
od spuszczania wody z filtra /.
:arrow: Zbyszek Gawęcki napisał
Cytat:
Dostałem się do wężyka. Następnie do miedzianej tulejki. Wężyk zdemontowałem tylko u dołu przy rurce. Oczyściłem ze szlamu (nie było tego dużo). U góry wężyk wychodzi z jakiegoś urządzenia. Wydaje mi się, że jest czysty. Wężyk przywróciłem do pierwotnego stanu.
3. Wyczyściłem na ile było to możliwe czarną gumę, w którą wchodziła rurka. Nie wiem, czy to nazywacie kubkiem.

Pozdrawiam :D
Powrót do góry

galante
Poziom 19
Poziom 19

Post#17 Post autora tematu 13 Gru 2006 08:54   

Panowie temat powraca.
Po wyczyszczeniu wężyka biegnacego od hydrostatu do czarnej gumy, po wyczyszczeniu czarnej gumy nazywanej kubkiem złozyłem wszystko do kupy, odczekałem tydzień i do prania.
Niestety pralka pobiera nadal wodę bez przerwania.
Czyszcząc wężyk i kubek miałem watpliwości, bo brudu, osadu było bardzo niewiele.
Ok, co mogę jeszcze zrobić, bo zainwestowałem w wymianę fartucha i szkoda wystawić grata pod śmietnik?
Powrót do góry

staszekf
Poziom 22
Poziom 22

Post#18 13 Gru 2006 09:03   

Sprwadź czy wężyk który łączy hydrostat z komorą nie jest gdzieś pękniety lub przetarty ,musi być solidnie uszczelniony na obu końcach .Pozdrawiam.
Powrót do góry

galante
Poziom 19
Poziom 19

Post#19 Post autora tematu 13 Gru 2006 10:51   

Pojawił się nowy problem. Pralka nie odwirowuje wody. Owszem wysysa, ale nie obraca bębna. Nie wiem, czy czegoś nie podłączyłem, czy coś zruszyłem, ale problemów przybywa.
Pomocy!!!!!!!!!!!!!!

Dodano po 16 [minuty]:

Staszek, wężyk poza zaciskami metalowymi, które były wcześniej uszczelniłem dodatkowo plastikowymi zaciskami obawiajac się przeciekania wody. Wężyk w żaden sposób nie wygladał na przetarty, czy dziurawy.
Wydaje mi się, że to nie ten problem.
Co dalej, bo trochę panikuję.
Pranie zamoczone zmorduję ręcznie, ale co dalej???????
Powrót do góry

staszekf
Poziom 22
Poziom 22

Post#20 13 Gru 2006 11:05   

Nadal bede twierdził że komora hydrostatu nie jest wyczyszczona to jest ten czarny gruby wąż odchodzący do góry od tego głównego co łączy zbiornik z fitrem, przeczyść go jeszcze raz a jak to nie pomoże to pozostaje uszkodzony hydrostat.Jeszce pytanie czy jak odłączysz wężyk od hydrostatu to wirówka startuje?
Powrót do góry

galante
Poziom 19
Poziom 19

Post#21 Post autora tematu 13 Gru 2006 11:31   

Przeczyszczenie tego węża czarnego grubego nie jest proste ponieważ jest on całkowicie zespolony i wchodzi bezpośrednio do bębna.
Na ile było to możliwe wytarłem go w srodku, ale czy na tyle skutecznie?????????
Druga sprawa to kwestia wirowania.
Przed rozpoczęciem "naprawiania" z wirowaniem nie było żadnego problemu.
Teraz po złożeniu pralki do kupy, bęben ani drgnie.
Powrót do góry

staszekf
Poziom 22
Poziom 22

Post#22 13 Gru 2006 11:48   

Przechyl pralke na lewy bok oprzyj ją i od spodu dojdziesz do tego węża który odchodzi od tego grubego łączącego zbiornik z fitrem "do góry" ,wcześniej jeszcze odłącz wężyk od hydrostatu i wyprowadź to wszystko do dołu, wtedy można to wszystko przeczyścić dokładnie. Sprawdź jeszcze na PW ..Pozdrawiam.
Powrót do góry

galante
Poziom 19
Poziom 19

Post#23 Post autora tematu 13 Gru 2006 12:04   

Wirówka zaczęła działać. Podociskałem wszystkie kabelki do hydrostatu i jest OK.
Pozostaje tylko czyszczenie tego węża. Podejdę do tego ponownie w/g Twoich wskazówek. Tylko jak to wyczyścić, skoro to wszystko jest przymocowane i do tego pod spodem pralki? Czym i jak to wyczyścić, skoro wlot do węża ma parę milimetrów?
Trochę mnie to przerasta, ale spróbuję.
Staszku, może bywasz w Warszawie, może się wybierasz. Użyczę mieszkania pustego na nocleg, bo obawiam się, że pralka pójdzie pod śmietnik i to głęboką nocą.......
Powrót do góry

Bleble
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: PYRLANDIA

Post#24 13 Gru 2006 12:17pomocny post - solucja   

Zdemontuj przednią część obudowy (śruby na dole pod maskownicą ) i masz wszystko pod ręką i na widoku
Najlepiej cały ten wąż dokładnie umyć lub wymienić na nowego typu bez mosiężnej przelotki
Powrót do góry

galante
Poziom 19
Poziom 19

Post#25 Post autora tematu 13 Gru 2006 12:53   

Bleble, ja to wszystko już zrobiłem, ale nic to nie dało.
Moment, czy można wymienić cały wąż biegnący od bębna do hydrostatu.
U mnie składa sie on z pierwszej części wężyk przezroczysty od hydrostatu do mosiężnej rurki, a następnie od rurki czarny wąż biegnący do bębna.
Czy ten czarny biegnący do bębna można również wymienić bez rozbierania bębna?
Czy można całość zastąpić jednym?????????
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Gru 2006 12:53   

Powrót do góry

sermarek
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kraków

Post#26 13 Gru 2006 13:18pomocny post - solucja   

Witam. Po wnikliwym zapoznaniu się z tematem postanowiłem i ja coś dorzucić, może pomogę. Rodzaj usterki jak i zakres czynności jaki został wykonany sugeruje mi uszkodzenie hydrostatu. (To ta okrągła część koło wiązki przewodów z wężykiem) On to odpowiada za poziom wody w pralce. Potwierdzeniem jego uszkodzenia jest dla mnie chwilowy brak wirowania po remoncie pralki. Kolega pisze, że podociskał przewody przy hydrostacie. Jak rozumiem nie były one spadnięte, tylko wystarczyło nimi ruszyć - co sugeruje mi zacinanie się hydrostatu po dłuższym postoju pralki. Pozostaje jeszcze problem ustępowania usterki po naciskaniu wężyka lub innych magicznych czynnościach przed praniem, ale być może wskutek powstałych drgań przy przesuwaniu pralki - hydrostat się rozrusza i pracuje. Hydrostat można w prosty sposób sprawdzić dmuchając w jego króciec i sprawdzając czy przełącza styki, jednak mając na uwadze losowy charakter usterki - sugeruje jego wymianę. Marek
Powrót do góry

galante
Poziom 19
Poziom 19

Post#27 Post autora tematu 13 Gru 2006 13:50   

Marku, wszystko co napisałeś potwierdza się. Być może właśnie poruszanie i przechylanie pralki spowodowało późniejsze zamykanie wody.
Najgorsze, że popadam w koszty, a stoję w miejscu. Nie wykluczone, że będę brnął dalej, bo nie lubię zawracać w połowie drogi.
Faktycznie przewody nie były spadnięte, tylko samo ich poruszanie poprawiło działanie.
Niestety po całym moim remoncie, przechylanie i naciskanie wężyka nic juz nie daje. Leje się woda bez końca.
Jak jeszcze skutecznie można sprawdzić hydrostat nim go odinstaluję.
Powrót do góry

sermarek
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kraków

Post#28 13 Gru 2006 14:35pomocny post - solucja   

Witam. W zasadzie ten sposób co podałem jest najpewniejszy, jeżeli nie posiadasz miernika to odłącz wężyk nie od hydrostatu tylko od drugiej strony, gdzie jest podłączany do bębna pralki. Dmuchając w niego (niezbyt silnie) powinieneś usłyszeć klikanie styków. Jeżeli go nie słychać - do wymiany. Przypominam jednak o losowym charakterze usterki i być może będzie działał a za dwa dni już nie. Co do naprawy to jabym się decydował (ale to moje zdanie) siedem lat to nie taka stara pralka, a jak zrobisz wszystko sam i na tym się skończy to razem z tym fartuchem i hydrostatem w stówie się spokojnie zmieścisz. Do polskich pralek części nie są drogie a i satysfakcja z własnoręcznie wykonanej naprawy gwarantowana. Marek
Powrót do góry

galante
Poziom 19
Poziom 19

Post#29 Post autora tematu 13 Gru 2006 14:52   

Dmuchałem i nie wiem czy stety, czy niestety hydrostat pstryka dwa razy przy dmuchaniu i dwa razy przy puszczaniu wężyka. Wyraźnie pyka sto na sto razy.
Czy pozostaje czyszczenie?
Pralkę mam rozbebeszoną.
Powrót do góry

staszekf
Poziom 22
Poziom 22

Post#30 13 Gru 2006 15:35pomocny post - solucja   

Tak czyszczenie jeszcze raz czyszczenie.Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Pralki, Suszarki -> Pralka Polar PDP 885 - przelewa wodę
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny