Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potworki Belina 2x15' + 1.75' driver

Belin 03 Gru 2006 11:43 3999 17
  • Witam!!!

Chciałem zaprezentować swoją już nie pierwszą konstrukcje na głościkach ICOON 15' i driverku MAXTON HF-150

Przetworniki:

MAXTON HF-150
    ICOON 15' nie pamiętam oznaczenia

Opis:

Obudowy mają po 190L każda sąklejone wikolem i skręcane wkrętami plus w środku mają po 2 belki wzmacniające. W środku na poziomie głośników basowych są wygłuszone watoliną mineralną. Bass Reflexy mają po 10.2cm średnicy zrestrojone na 50-55Hz. Wykończenie to koc estradowy w kolorze ciemno szarym ,po bokach mają uchwyty transpotrowe i mają zainstalowane narożniki plastikowe ,mam zamiar wymienić na metalowe ,przyłącza na tylnim panelu typu SPEAKON ,mam jeszcze do nich zamówione siaty na całość zamiast tych śmiesznych grilli na basy. waga jednej kolumny to jakieś 46kg. Jak narazi mają tylko filtr górnoprzepustowy dla drivera 12db cięcie 2.5Khz a basy idą pełnym pasmem mają po 4 ohm i są połączone szeregowo.

Wrażenia Odsłuchowe:

Napędzam to T-AMP'em TA1400 2x700W RMS / 4OHM 2x450W RMS / 8OHM kolumny mają po 8 OHM jest on podłączony do laptopa z SoundBlaster Audigy 2ZS PCMCIA ,katowałem to na maksa i gra bez zniekrztałceń ,te ICOON'y mają dużo średnicy a mało basu myśle żeby jeden podpiąć przez filtr dolnoprzepustowy bo dziwna średnica jest jak oba głośniki grają pełnym pasmem ,prosiłbym o jakieś rady odsnośnie tej kwestii albo jakaś zwrotka 2d z oferty janbo mój driver gada od 2-2.5Khz a te ICOON'y do 3-3.5Khz prosze o cenne rady i jeszcze żeby ktoś mi powiedział czy jakieś sensowne basy 15' do 350pln za sztuke (potrzeba 4 sztuki za 1400pln) dostane do tych pudeł ,przypominam że mają 190L netto czyli po 95l na jeden głośnik. Z czasem dorobie jeszcze 4 subbasy na 18' głośnikach ale to dalekie plany ze względu na gotówke.

Koszty:
    Basy 4 szt. 480pln
    Drivery 98pln używki
    Horny do driverów 50pln
    Pudła z całym wykończeniem i zwrotkami łącznie ok 400pln

Łącznie 1028PLN:D:D

Pozdrawiam Gorąco!!!

Maciek

Fajne!
  • #2 03 Gru 2006 12:26
    Vitu
    Poziom 20  

Fajny dres :] a co do kolumn to sa super , bardzo estetyczne i fajne wygladaja . Jak dla mnie bardzo dobra konstrukcja . Pozdrawiam

• #3 03 Gru 2006 12:30
    maska87
    Poziom 10  

Nie jestem fanem dużych "kolosów" ale powiem, że ta konstrukcja wygląda ładnie. Drivery są przeważnie stosowane w hmmm... kolumnach estradowych, więc rozumiem, że zbudowałeś piękne estradówki. Waga kolumn wynosi ok 100 kg więc nie jest to lekki sprzęt, a wolę kolumny lżejsze. Co do ceny to bardzo niska (1000 zł) jak na taki sprzęt, z tego co się orientuję to oryginalne alphardy estradowe kosztują 900 zł (za dwie sztuki), a one mogę się umyć do twoich pudełek.

Ocena 5/6

Mam podobne spodnie w domu :D

Ile taki wzmacniacz kosztuje :?:

• #4 03 Gru 2006 12:34
    Belin
    Poziom 17  

Te kolumny to estradówki dlatego są drivery ,basy mają sztywne zawieszenie ,a mój wzmak kosztował 1249pln w sklepie www.muzyczny.pl i wysyłke miałem nawet gratis.

• #5 03 Gru 2006 12:44
    wiewior_kg
    Poziom 26  

No i kolejna piękna konstrukcja estradowa =]. Oby więcej takich projektow ;) 9/10 bo brakuje mi tego czegoś ;P.

• #6 04 Gru 2006 15:04
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

4 sztuki glosników 15 cali kosztowaly 480zl ?? Matko to jeden 120zl. BEz obrazy ale to juz aplhard jest drozszy...

Mysle ze to konstrukcja extra niskobudżetowa. W zasadzie to nie ma tanszych glosników 15cali...

Co do drivera to tez szalu nie ma graj one nie najlepiej w/g mnie. Zawytrzymale tez nie sa...

Obudowa jak obudowa zwykle pudło nawet nie chciało ci sie trapezu zrobic... Zamiast kraty dales samochodowe grile.

ZA te 1000zl wolal bym jakies uzywki fabryczne kupic albo srobic cos na mniejszych glosnikach ale lepszych...

• #7 04 Gru 2006 16:08
    jehowy
    Poziom 19  

Dlaczego głośniki połączyłeś szeregowo? Nie lepiej było kupić glośniki 8Ω i połączyć równolegle?
    Młody elektronik miałeś te głośniki w rękach że je tak krytykujesz?
    Ogólnie paczka może być, chociaż ja bym głośniki do siebie przybliżył.

• #8 04 Gru 2006 18:05
    Belin
    Poziom 17  

Trapezu nie robiłem bo mi sie nie podobają takie obudowy ,głośniki takie bo byłem ciekaw czy naprawde zagra aż tak źle jak by to wszyscy sugerowali i powiem że gra spoko jak na taką cene ,driver jest wytrzymały nie zawiódł mnie jak narazie i brzmieniem mi odpowiada jak na moje potrzeby choć troche mało efektywny ,basy chce wymienić i znalazłem coś takiego ,poradźcie czy sie opłaca i jakiej to klasy sprzęt|:

http://westmusic.pl/index.php?p665,jb-systems-pw15300

Napisałem w poście kolego młodyelektronik że mam zamówione sieaty na całość i zamiszcze foty jak je odbiore trzeba doczytać troszke:P

• #9 04 Gru 2006 20:07
    maxrider
    Poziom 20  

Witam wg mnie ogólnie fajny sprzęcik ! pewnie głośno zagra! ogólnie wygląd ładny 8/10 a co do głośników to nie wypowiadam się poniewaz ich nie słyszałem!!
    pozdrawiam!

• #10 04 Gru 2006 23:03
    <SUB>
    Poziom 13  

witam wykonanie pierwsza klasa pomysl tez tylko te głosniki mi sie nie widzą, tez planuje zrobic estradówki monitorki ale na jakichs 30 stkach celestiona, najważniejsze w estradówkach moim zdaniem jest efektywność a te głosniki chyba nie bardzo idą, to jest moje zdanie moze sie myle ogólnie dzieło 5/6 za wykonanie
    pozdrawiam

• #11 08 Gru 2006 16:47
    UnnamedYesusiq
    Poziom 18  

Witam.
    No jezeli mamy oceniac i wyrazac swoje opinie to moja niebedzie pochlebna niestety...
    Po pierwsze to dlaczego takie glosniki? Co za nimi przemawialo? Srednica, cena i parametry wyssane z palca? Te przetworniki to parazka...
    Nieprzemyslales poprostu zakupu, nieporadziles sie innych, a wyszedlbys na tym o wiele lepiej gdybys to uczynil. Np konstrukcja na celestionia 1525e+nisko ciety z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci zarowki driver selenim d210ti zmiata ci te incoony pod wszystkimi wzgledami.. no moze poza gabarytami kolumn jezeli to dla ciebie zaleta (-:
    Czyli:
    sprzedaj to jezeli mozesz i po kolejna konstrukcje i dobor przetwornikow zglos sie na dzial akustyka estrada.
    Pozdrawiam

• #12 09 Gru 2006 09:40
    qscgu
    Poziom 34  

rozumiem ze masz ~300zl na jeden glosnik 15"... hmm za ta cene mozna juz cos ciekawego upolowac, moze tonsilka?
    konstrukcja 5/6
    przetworniki 2+/6

• #13 09 Gru 2006 16:32
    UnnamedYesusiq
    Poziom 18  

Witam.
    Dokladnie to tak jak by kupic na wyscig 5 maluchow zamiast jednego dobrego i do tych celow wyprodukowanego wozu.
    Za ta kase mialbys sprzet po pierwsze firmowy po drugie mniejszy gabarytowo po trzecie skuteczniejszy i mocniejszy.

• #14 10 Gru 2006 12:27
    Belin
    Poziom 17  

Nie sptrzedam tych głośników ,nie bardzo mi sie widzi jak ktoś ocenia bez odsłuchu ,powiem tylko tyle że wymienie w nich te przetworniki niedłudo mam 1400 wstępnie na niskotonowce ,drivery muszą poczekać ,aczkolwiek są niezłe jak dla mnie ,ja nie obsługuje imprez gdzie potrzebny mi high end estradowy:] ,wstępnie miało być poprostu głośne i chciałem zobaczyć co są warte głośniki z takiej niskiej półki.

Pozdrawiam!!!

• #15 11 Gru 2006 16:45
    UnnamedYesusiq
    Poziom 18  

Witam

Cytat:
    nie bardzo mi sie widzi jak ktoś ocenia bez odsłuchu

A z kad ta pewnosc? Dane mi bylo sluchac wiele zestawow i wierzyc mozesz lub nie ale wiem co to za przetworniki i co 'potrafia'... gdyby bylo inaczej niekomentowalbym pod wzgledem doboru glosnikow do tej konstrukcji. Wlasnie dobor glosnikow do konstrukcji wnioskuje z twojej wypowiedzi daleka niewiedze. Bo jezeli budujesz baczki to najpierw wybierasz glosniki i to czego od nich oczekujesz a pozniej zabierasz sie za tworzenie paczek. A ty piszesz ze wsadzisz tam cos innego i bedzie juz dobrze. Otoz nie niebedzie dobrze i mam pewne watpliwosci czy ta konstrukcja byla w ogole liczona, no i tuba od drivera winna byc nizej, jak najblizej glosnika 15". Mysle ze najpierw powinienes troche poczytac i poradzic sie innych a wyszedlbys na tym lepiej bo za takie pieniadze mozesz miec paczki bez ryzyka no i jakosciowo dalego wybiegajace do standardow icoona...
    A wnioskow niewyciagasz i robisz blad chyba jasne ze jezeli sa one gleboko odradzane przez wielu to niepojdziesz i niekupisz wlasnie takich.
    I ja niechce tu cie zgladzic za to tylko mozna bylo to zrobic dobrze.
    Mam nadzieje ze kolejna konstrukcja bedzie lepiej przemyslana i tego zycze.
    Pozdrawiam

• #16 13 Gru 2006 22:03
    dj waryjot
    Poziom 14  

podoba mi sie pod względem kosztów i wagi bo tylko 1000zł i 48kg
    moje kolumny 2x12" wyniosły mnie 1200zł i ważą 42kg sztuka (na tonsilkach)
    estetyka spooko tylko troszke głośniki za daleko siebie, a głośników nie znam
    ocena 4/6

• #17 14 Gru 2006 11:51
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Obudowa troche na pale robiona ale bez parametrow glosnikow inaczej sie chyba nie da. Na ile tot stroiles? No i czemuż takie glosniki dales.. za 1000zl to mozna na allegro wyhaczyc niezle stare FIRMOWE estradowki ktore beda mialy rozsadna efektywnosc, porzadna zwrotnice..

• #18 14 Gru 2006 14:44
    UnnamedYesusiq
    Poziom 18  

Witam.
    Dokladnie a jesli mowic o nowych to konfiguracja 15+1" firmowa w zasiegu tej kasy by sie znalazla jakas tez napewno. No ale autorowi sie podoba...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME