Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy subwoofer na alphardzie LW800 made by lewy 13 lat;)

lewytolewy 04 Gru 2006 00:19 9176 32
  • Witam
    Pisalem jż jeden temat co do tego suba lecz coś sie pogmatwało i sie zrobil śmietnik dlatego założyłem drugi temat.
    Zrobiłem subwoofer na alphardzie LW800 myślę że to najlepsze wyjście w stosunku cena/jakość.
    Skrzynia BR, 26,5l z dzwiczek od starej szafy kture niosłem przez 1 godzinę do domu z jakiegoś śmietnika :cry: .
    Przełącznik FILTR ON/OFF.
    Wszystko obite czarnym materiałem obiciowym+narożniki.

KOSZTORYS:
    LW800+przesyłka 45zł
    BR 4zł
    Terminal 7zł
    Obicie-10zł
    Narożniki 8szt 12zł
    szpachla 6zł
    filtr dolnoprzepustowy 25zł
    Wygłuszenie-10zł
    Deski "miałem"
    Całość około 115 (nie pamiętam dokładnie cen).
    I oczywiście muj bezcenny czas ;)

ODSŁUCH:
    Ten sub dobrze sobie radzi. Napędzam go oddzielnymm wzamkiem Tda 7294+filtr aktywny (poto ten przełącznik w subie).
    Nawet nisko schodzi, potrafi dać czasem czadu przy mocniejszych udeżeniach BASU. Nie zamula i nic nie świszczy.

TU SĄ JEGO FOTY:
    PS.mam 13 lat

Fajne!
  • #2 04 Gru 2006 01:02
    opatahalamia
    Poziom 12  

Fajny tylko troszke narożniki odwrotnie zamontowałeś. Popraw, albo poprostu zdejmij. Jak na 13 lat to spoko Ci to wyszło.

• #3 04 Gru 2006 01:06
    Tremolo
    Poziom 43  

Zobacz jak gra bez BR (zatkany): na 90% tak samo, więc zamknij BR - tylko w przypadku tego głosnika o wysokim Qts spowalnia pracę.

• #4 04 Gru 2006 01:12
    lewytolewy
    Poziom 19  

Naprawde odwrotnie powinny być te narożniki??
    Bylem na 100%pewny że w ten sposób :D
    Ale i tak dobrze wygląda więc nie będe zmieniał :)
    Czyli zatkać ten BR czy nie. Symulacje w winds pro hyba nie kłamią? (nie ja symuowalem lecz inna osoba z elektrody i powiedzieli że tak będzie ok.

• #5 04 Gru 2006 08:56
    maska87
    Poziom 10  

Ładna konstrukcja, najważniejsze, że ty jesteś zadowolony. Te stopki niech już tak zostaną jak chcesz, ale pamiętaj na przyszłość jak je się montuje. Widzę, że kupiłeś tego alpharda z promocji na allegro, chyba też na niego się skuszę :) Pozdrawiam!

• #6 04 Gru 2006 18:39
    lobo14
    Poziom 13  

Konstrukcja jak na 13 lat jest fajna .
    P.S
    Mamuśka da ci lanie za ten bałagan na dywanie:)

• #7 04 Gru 2006 18:51
    lewytolewy
    Poziom 19  

No balagan posprzątałem:)
    Ale bylo toche krzyku.
    Gożej było jak przez tydzień zajmowałem garaż wycinając klejąc tego suba :)

• #8 05 Gru 2006 15:41
    Miki_13
    Poziom 12  

Ja myślę że tu nie pasuje ten br, ja bym go dał na równo pod głośnikiem. O narożnikach się nie wypowiadam, ale bym to zmienił. Ocena między +3/-4

• #9 05 Gru 2006 21:43
    lewytolewy
    Poziom 19  

Narożniki już zamienilem tylko nie mam obecnie cyfrówki jak dorwę to zrobie zdjątka

• #10 06 Gru 2006 17:35
    lewytolewy
    Poziom 19  

a co sądzicie o MANCOR SMA 1000??jaka on ma moc

• #11 06 Gru 2006 18:01
    chico
    Poziom 17  

Nieladny, proporcje zle. Wyglada na duzo wiekszy klocek niz jest w rzeczywistosci. I moim zdaniem za duza buda, LW800 gra wlasciwie tak samo w 20 jak i 25 litrach. Po drugie za 45 zl mozna miec STX'a ktory bedzie gral ladniej. No chyba, ze to ma byc do auta to sie prawie nada do bezmyslnego napier*******. Ale sadzac po twoim wieku i zastosowanym napedzie watpie ;]

Moim zdaniem, zle wydales pieniadze.

• #12 06 Gru 2006 18:09
    Vitu
    Poziom 20  

Mi się podoba : ] widac ze dopiero zaczynasz z audiofilizmem ale bedzie ok ; ] znam wielu 13 latkow co nie umieja wkrecic srubki . No tu kolega ma racje bo mogles kupic jakiegos stx'a zawsze to lepsze niz alpierd :D. Pozdro.

• #13 06 Gru 2006 18:48
    kalasz20
    Poziom 25  

Nie przesadzajcie z tymi stx'ami , akurat LW z dwudziestek Alpharda to w miarę dobry głośnik , jak na początek w sam raz , póżniej kupi coś lepszego. Buda mogła być mniejsza ale ok.
    Pozdrawiam

• #14 08 Gru 2006 17:04
    lewytolewy
    Poziom 19  

Ja wiem może i lepszy by byl stx ale kilka osób na elce doradzalo mi LW więc go kupiłem :)

• #15 09 Gru 2006 00:27
    qscgu
    Poziom 34  

lw to dobry glosnik niskosredniotonowy, nadaje sie tez do subow, dobry wybor, zmiana na stxa wiele nie da, a o lepszej jakosci zapomnij...

• #16 09 Gru 2006 15:28
    jarek92
    Poziom 19  

mojim zdaniem za duże pudło za mały głośnik

Dodano po 3 [minuty]:

ale jest w porządku ja mam inne sposoby na subufooery że głośnik jest w środku

• #17 11 Gru 2006 01:20
    katorznik
    Poziom 11  

fajnie jest :) jezeli w wieku lat 13 za takie rzeczy sie bierzesz........... oby tak dalej !!

• #18 11 Gru 2006 20:10
    lewytolewy
    Poziom 19  

Hm ja wiem jak mialem 12 to zrobilemHW na 500W żarówce a potem 750W(nieżle dawala) :) ale nie bylo jej w DIY,
    Teraz robię dwie żeczy naraz Mixer stereo 3 kanalowy oraz bufor lamowy który wżuce do diy już niedługo.
    Oczywiście na początku byly tam jakieś ledy i tym podobne :)

• #19 12 Gru 2006 16:24
    radziejsz
    Poziom 16  

a ja bym na Twoim miejscu jeszcze troche nad ksiazkami i gramatyka posiadział bo Żeczy i wŻuce troche Ci nie wyszły pozdro , a sub jak na 13 lat powiedzmy ze nic nadzwyczajnego

• #20 12 Gru 2006 21:22
    lewytolewy
    Poziom 19  

ee ps ja jestem dyslektykiem :cry:

• #21 12 Gru 2006 22:41
    matelko
    Poziom 13  

Chyba połowa Elektrody jest dyslektykami ...

Czy tak trudno jest kliknąć przycisk "Pisownia" podczas pisania postu ?

• #22 12 Gru 2006 23:17
    lewytolewy
    Poziom 19  

• #23 13 Gru 2006 17:05
    qscgu
    Poziom 34  

jakos nie bardzo rozumiem tą "chorobe" skoro czlowiek jest sie w stanie czegos nauczyc to niby jakim cudem pisownia ma byc wyjątkiem?? moja rada: trenowac a nie mowic ze sie jest dyslektykiem.

• #24 13 Gru 2006 23:22
    a_noob
    Poziom 21  

Jak dla mnie wypasik, a ci co bez przerwy krytykują niech sobie przypomną swoje pierwsze konstrukcje ;) Moja pierwsza "kolumna" kosztowała chyba 10 PLN i 15 minut pracy (służy wiernie pod radyjkiem od 7 lat ;P ) więc patrząc na to ile nasz kolega włożył w to pracy jestem pełen podziwu :)

Ale żeby nie było że do niczego się nie czepiam to napisze że jestem zwolennikiem obudów zamkniętych :P

Brawo! Oby tak dalej!

• #25 14 Gru 2006 14:53
    Jake1
    Poziom 18  

No ladne cacko, widze ze jestes moim rownolatkiem :) Jak na pierwszy Subwoofer to niezle ci to wszystko wyszlo, mam prosbe daj fotki wnetrza, i jeszcze jaki filtr siedzi w subie?

Ps. Balagan dorownuje mojemu w pokoju jak cos robie :) Ostatnio wynioslem sie ze wszystkim do piwnicy i mam ja calkiem dla siebie (mieszkam w boku). :-D Co za sprzet widac w tle na polce po lewej stronie?

• #26 14 Gru 2006 21:30
    lewytolewy
    Poziom 19  

Witam niestety nie zamieszczę fotek z wnętża bo sub jest zamknięty na wieczność a głośnika nie chcę zdejmować bo możliwe że sie nakrętki poodrywają zod środka i kolps :d
    W środku po prostu zwrotka cewka+kondensator taka DIy

• #27 15 Gru 2006 21:41
    lewytolewy
    Poziom 19  

Aha zapomniałem dodać ten sprzęt to:
    wzmacniacz-pioneer A-331
    tuner-Onkyo T-05
    cd peyer-hitachi jakiś stary chyba z 15 lat ma ale bardzo dobże odtważa i ma mocny sygna wyjściowy
    gramofon :) -Saba PSP( :D )3550

• #28 16 Gru 2006 02:22
    life27
    Poziom 15  

lewytolewy napisał:

kolega wcześniej dał przepis na pisownie, wiec po co się powtarzasz? nie wiem czemu wszyscy się zasłaniają dyslekcją... czy to taki powód żeby się chwalić?

jeśli naprawde masz 13 lat to gratuluje konstrukcji...

• #29 16 Gru 2006 11:50
    lewytolewy
    Poziom 19  

To nie było celowe powtużenie bo szukaem w historii strony i klisnolem akurat na ten link dzie sie wysłało i dlatego zapisało się drgi raz jeśli chcecie to zrobie foteczkę moją z subem na potwierdzenie ża mam 13 lat może jescze legitymacje szkolną?? :d

Moderowany przez McRancor:

Dostałeś już dzisiaj jedno ostrzeżenie za totalne zaniżanie poziomu błędami ortograficznymi, jeśli dalej będziesz tak pisał dostaniesz kolejne, papierki na dyslekcje nikogo tutaj nie interesują, jest funkcja sprawdzania pisowni.

• #30 16 Gru 2006 12:15
    Jake1
    Poziom 18  

Heh, podziwiam cie za konstrukcje, ale jest funkcja pisowni ktora wymaga tylko jednego klikniecia :P Sam pisze bezwzrokowo na klawiaturze ale staram sie nie zjadac liter, pisze co prawda bez polskich zankow ale to dlatego ze moj linux ich nie akceptuje.
    Legitymacje szkolna? :D Proponuje pismo od dyrektora szkoly z potwierdzeniem :P Po co ktos mialby mowic ze mam mniej lat niz na prawde ? :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME