Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tani dobry wzmacniacz do SubWoofera

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Nagłośnienie Domowe -> Tani dobry wzmacniacz do SubWoofera
Autor
Wiadomość
maska87
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 06 Gru 2006 09:28   

Tani dobry wzmacniacz do SubWoofera

Witam,
planuję zrobić kino domowe, zaczęłem od Subwoofera. Myślę, żeby zrobić go aktywnym. Wymiary skrzyni 55x45x35 i głośnik GDN 32-150-8-sc w późniejszym czasie wymienię na GDN 32-300-8-sc i chciałem się zapytać o dobry wzmacniacz w cenie poniżej 200 zł. Prosiłbym, aby nie podawać drogich wzmacniaczy i najlepiej prosiłbym link z allegro. Proszę też pamiętać, że buduję całe kino domowe... żeby wszystko później można było dopasować.

Czy wiadomość jest pomocna? + -

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Gru 2006 09:28   

Powrót do góry

wiezlak
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 06 Gru 2006 14:13   

Re: Tani dobry wzmacniacz do SubWoofera

W cenie 200 zł dostaniesz wzmacniacz firmy Matronix WST100TP na tranzystorach. Ma rzetelne 100W przy 4 ohm - jeśli będziesz chciał go wykorzystać w 100%, to albo musisz podłączyć głośnik 4 ohm albo kupić wersję wzmacniacza bez transformatora (wersja P) i dokupić osobno trafo na wyższe napięcie (tak, aby 100W osiągnąć przy impedancji 8 ohm). Jeśli możesz pozwolić sobie na wydatek 274/324 zł, to warta uwagi jest wersja WST200TP - 200W przy 4 ohm i WST300TP - 300W przy 4 ohm (pełne moce przy 8 ohm, jeśli zmienisz trafo). Możesz zapytać w Matronixie, czy nie oferują od razu transformatorów dostosowanych do wybranej impedancji. Moim zdaniem warto dołożyć te kilkadziesiąt zł. i kupić mocniejszy - tym bardziej, że będziesz zmieniał w przyszłości głośnik na wersję 300W (a STXy nie zadowalają się słabymi wzmacniaczami...).

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Gru 2006 14:13   

Powrót do góry

Puzon_16
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Hadykówka

Post#3 06 Gru 2006 18:24   

Re: Tani dobry wzmacniacz do SubWoofera

Ja mam taki własnie zestaw stx-32-300-4ss i wzmacniacz matronix 300W. Całosc w 55 litrowej skrzynce strojona na 42 hz. Zaraz po kupnie nie grało to zbyt pieknie ale po jakichs 2 tygoniach nie poznałem sprzetu. Nie schodzi moze niesamowicie nisko ale ma ładny kontrolowany bas. Mi sie naprawde podoba, wszystko wyszło ok 550 zł na gotowo. Polecam

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Nagłośnienie Domowe -> Tani dobry wzmacniacz do SubWoofera
Strona 1 z 1