Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

centralny zamek uszkodzony vectra b 96r 1.7 td

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Pojazdów -> centralny zamek uszkodzony vectra b 96r 1.7 td
Autor
Wiadomość
zvxzvx
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: lublin

Post#1 Post autora tematu 06 Gru 2006 20:08   

centralny zamek uszkodzony vectra b 96r 1.7 td

od 5 dni posiadam vectre b w której nie działa prawidłowo centralny zamek.Z kluczyka jak otwieram drzwi działa jedynie zamek od klapki wlewu paliwa, przedni od pasażera nie działa ale można go otworzyć ręcznie wyciągając do góry blokadę drzwi natomiast tylne drzwi lewe i prawe nie chcą się w ogóle otworzyć nie mogę wyciągnąć blokad cały czas są wciśnięte. Proszę o pomoc od czego mogę zacząć żeby próbować usunąć tę usterkę lub w jaki sposób odblokować tylne drzwi za pomoc z góry dziękuje
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Gru 2006 20:08   

Powrót do góry

piotrdan
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Wrocław

Post#2 06 Gru 2006 21:24   

Re: centralny zamek uszkodzony vectra b 96r 1.7 td

Prawdopodobnie tylne drzwi są zaryglowane elektrycznie. Mogą być uszkodzone siłowniki w drzwiach lub przewody dochodzące do nich, trzeba sprawdzić przepusty gumowe z przewodami czy nie spękały w nich przewody lub czy dochodzi do nich napięcie sterujące siłownikiem w drzwiach. nad innym sposobem odryglowania niż elektrycznie trzeba się zastanowić.
Powrót do góry

zvxzvx
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 06 Gru 2006 22:14   

witam przepustów gumowych nie mogę sprawdzić ponieważ drzwi są zaryglowane i nie mogę ich w żaden sposób otworzyć a żeby dostać się do zamka muszę rozebrać boczek to jest nie możliwe przy zamkniętych drzwiach nie chcę nic robić na siłę żeby czegoś nie uszkodzić może znasz bezpieczny sposób wyciągnięcia rygli żeby można było otworzyć drzwi najprawdopodobniej uszkodzony jest mikroprzełącznik w zamku ale żeby to sprawdzić muszę najpierw w jakiś sposób wyciągnąć rygle.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Gru 2006 22:14   

Powrót do góry

maciej123
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Zachodniopomorskie

Post#4 06 Gru 2006 22:25   

Mało prawdopodobne aby naraz uszkodziły się siłowniki w 3 drzwiach, napewno coś z wiązką. Można zdjąć listwy plastikowe z progów lub ze słupków drzwi tylnych i podając napięcie na siłownik spróbować otworzyć drzwi. Sprawdź czy nie zginęło napięcie +12V do zasilania siłowników.
Powrót do góry

zvxzvx
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 06 Gru 2006 22:50   

jak kupiłem auto to lewe drzwi tylne były już zablokowane prawe zaś zacinały się czasami ale trzy krotne przekręcenie klucza w zamku odblokowywała je ale od wczoraj już nic nie skutkuje jutro sprawdzę napięcia ale jeśli będą uszkodzone siłowniki to w jaki sposób mam otworzyć drzwi żeby niczego nie uszkodzić??bo ja nie mam bladego pojęcia próbowałem odłączyć akumulator i nic to nie dało dalej trzyma blokada elektryczna brakuje mi pomysłów jak je otworzyć jeśli by napięcie było w porządku
Powrót do góry

pawienty
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Białystok

Post#6 19 Lut 2007 21:14   

Mam podobny problem jak u siebie to rozwiązałeś. U mnie nie otwierają się drzwi od kierowcy i bagażnik a reszta dział, ale jak przekręcam kluczykiem w zamku to wszystko się zamyka oprócz bagażnika.
Powrót do góry

stacho918
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Warta

Post#7 21 Lut 2007 10:07   

Przerabiałem temat w kilku oplach.Winę ponosi padnięta krańcówka w siłowniku.Niestety trzeba rozebrać drzwi.Zawsze udawało mi sie odblokować drzwi ciągnąc kilkakrotnie za blokade.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lut 2007 10:07   

Powrót do góry

mariokm
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: dabrowa gornicza

Post#8 29 Kwi 2007 20:30   

witam. troszkę odgrzeję temat. u mnie też były zablokowane tylne drzwi - wyszarpałem na chama bolce, ale zamki "padły". na kablach mam zasilanie, ale co z tym trzecim kablem?? to podobno ryglowanie - teraz jest masa, czy do odryglowania trzeba podać tam +?? help. przednie drzwi działają, tylne tylko ręczne blokowanie..
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Pojazdów -> centralny zamek uszkodzony vectra b 96r 1.7 td
Strona 1 z 1