Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

centralny zamek uszkodzony vectra b 96r 1.7 td

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Car Security -> centralny zamek uszkodzony vectra b 96r 1.7 td
Author
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post from the author of the topic 06 Dec 2006 19:08   

centralny zamek uszkodzony vectra b 96r 1.7 td

od 5 dni posiadam vectre b w której nie działa prawidłowo centralny zamek.Z kluczyka jak otwieram drzwi działa jedynie zamek od klapki wlewu paliwa, przedni od pasażera nie działa ale można go otworzyć ręcznie wyciągając do góry blokadę drzwi natomiast tylne drzwi lewe i prawe nie chcą się w ogóle otworzyć nie mogę wyciągnąć blokad cały czas są wciśnięte. Proszę o pomoc od czego mogę zacząć żeby próbować usunąć tę usterkę lub w jaki sposób odblokować tylne drzwi za pomoc z góry dziękuje

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 06 Dec 2006 19:08   

Back to top

piotrdan
Poziom 17
Poziom 17

Post#2 06 Dec 2006 20:24   

Re: centralny zamek uszkodzony vectra b 96r 1.7 td

Prawdopodobnie tylne drzwi są zaryglowane elektrycznie. Mogą być uszkodzone siłowniki w drzwiach lub przewody dochodzące do nich, trzeba sprawdzić przepusty gumowe z przewodami czy nie spękały w nich przewody lub czy dochodzi do nich napięcie sterujące siłownikiem w drzwiach. nad innym sposobem odryglowania niż elektrycznie trzeba się zastanowić.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 06 Dec 2006 20:24   

Back to top

zvxzvx
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post from the author of the topic 06 Dec 2006 21:14   

witam przepustów gumowych nie mogę sprawdzić ponieważ drzwi są zaryglowane i nie mogę ich w żaden sposób otworzyć a żeby dostać się do zamka muszę rozebrać boczek to jest nie możliwe przy zamkniętych drzwiach nie chcę nic robić na siłę żeby czegoś nie uszkodzić może znasz bezpieczny sposób wyciągnięcia rygli żeby można było otworzyć drzwi najprawdopodobniej uszkodzony jest mikroprzełącznik w zamku ale żeby to sprawdzić muszę najpierw w jakiś sposób wyciągnąć rygle.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 06 Dec 2006 21:14   

Back to top

maciej123
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 06 Dec 2006 21:25   

Mało prawdopodobne aby naraz uszkodziły się siłowniki w 3 drzwiach, napewno coś z wiązką. Można zdjąć listwy plastikowe z progów lub ze słupków drzwi tylnych i podając napięcie na siłownik spróbować otworzyć drzwi. Sprawdź czy nie zginęło napięcie +12V do zasilania siłowników.

Helpful message? + -

Back to top

zvxzvx
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post from the author of the topic 06 Dec 2006 21:50   

jak kupiłem auto to lewe drzwi tylne były już zablokowane prawe zaś zacinały się czasami ale trzy krotne przekręcenie klucza w zamku odblokowywała je ale od wczoraj już nic nie skutkuje jutro sprawdzę napięcia ale jeśli będą uszkodzone siłowniki to w jaki sposób mam otworzyć drzwi żeby niczego nie uszkodzić??bo ja nie mam bladego pojęcia próbowałem odłączyć akumulator i nic to nie dało dalej trzyma blokada elektryczna brakuje mi pomysłów jak je otworzyć jeśli by napięcie było w porządku

Helpful message? + -

Back to top

pawienty
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 19 Feb 2007 20:14   

Mam podobny problem jak u siebie to rozwiązałeś. U mnie nie otwierają się drzwi od kierowcy i bagażnik a reszta dział, ale jak przekręcam kluczykiem w zamku to wszystko się zamyka oprócz bagażnika.

Helpful message? + -

Back to top

stacho918
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 21 Feb 2007 09:07   

Przerabiałem temat w kilku oplach.Winę ponosi padnięta krańcówka w siłowniku.Niestety trzeba rozebrać drzwi.Zawsze udawało mi sie odblokować drzwi ciągnąc kilkakrotnie za blokade.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 21 Feb 2007 09:07   

Back to top

mariokm
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 29 Apr 2007 20:30   

witam. troszkę odgrzeję temat. u mnie też były zablokowane tylne drzwi - wyszarpałem na chama bolce, ale zamki "padły". na kablach mam zasilanie, ale co z tym trzecim kablem?? to podobno ryglowanie - teraz jest masa, czy do odryglowania trzeba podać tam +?? help. przednie drzwi działają, tylne tylko ręczne blokowanie..

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Car Security -> centralny zamek uszkodzony vectra b 96r 1.7 td
Page 1 of 1
Similar topics
Almera 1.6 SR `96r Centralny zamek (4)
mondeo 96r. centralny zamek (5)
centralny zamek Ford 1,3 - 96r. ENDURA (7)
Mazda 121 96r , centralny zamek (2)
astra 96r 1.7dtl centralny zamek (11)
audi a4 1.9tdi 96r - centralny zamek (1)
Audi a4 96r szaleje centralny zamek. (10)
Hyundai Accent 96r. - centralny zamek. (1)
Re: Renault Laguna 2.0 96r. centralny zamek (10)
lagune 96r. - nie działa centralny zamek (5)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.063 seconds

elektroda.pl topic RSS feed