Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ricoh 3006

zhu 26 Sie 2003 21:35 1702 12
  • #1 26 Sie 2003 21:35
    zhu
    Poziom 22  

witam , potrzebuję instrukcję/manal do ricoh aficio 3006 i jakie macie zdanie na temat tej kopiarki ? może ktoś ma tonery do tej kopiarki ? lub wie gdzie można kupić .
    dzięki za odpowiedź .
    ps. szukam też chętnych do wspólnego zakupu tej serwisówki . namiary znalazłem .

• #2 23 Paź 2003 21:46
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

cześć jeśli nie kupiłeś jeszcze serwisówki do aficio 3006 to moge ci odsprzedać za 300 pln ja dałem 600 , pocztą za pobraniem sa43(malpa)wp.pl

• #3 24 Paź 2003 23:47
    zhu
    Poziom 22  

na wyjściu wychodzi pofalowana kartka a4 , a na a3 jest pofalowany początek kartki , a koniec kartki a3 jest pognieciony w dwu miejscach , robią się zakładki - co robić lub co wymienić - może ktoś wie ?
    manual już kupiłem .

• #4 30 Paź 2003 22:55
    martinkrys

prawdopodobnie masz nierówno ustawiony docisk wałków w utrwalaniu, znajdź test w manualu i sprawdź

• #5 30 Paź 2003 22:59
    martinkrys

"Nip Band Adjustment" na stronie 380 rozdz 6-85

• #6 31 Paź 2003 13:07
    zhu
    Poziom 22  

a i jeszcze teraz zrobił się blady kolor , czarny też jest mniej czarny , tzn. po oczyszczeniu kopiarki kolory i czarny były super , teraz po ok. 3tygodniach stania kopiarki nieużywanej kolory są blade a czarny jest mniej czarny , regulacje z pulpitu niewiele dają różnicy w stosunku do kopii które były na początku i bez żadnych regulacji - czyżby bębęn się naświetlił - nie były założone plastikowe obudowy kopiarki .

na moim manual nie ma stron ponumerowanych , rozdział 6-85 u mnie jest "precautions when replacing the NV-RAM" , chyba mam jakiś inny manual ,
    może byś zamieścił stronę z opisem regulacji "NIP band adjustment"

• #8 31 Paź 2003 14:59
    zhu
    Poziom 22  

dzięki , moja instrukcja jest z innej daty : 24 february 1999 ;
    napisz coś nt. tego bladego , bez nasycenia koloru , co to może być i czym to można regulować lub co sprawdzić ?

• #9 31 Paź 2003 21:46
    martinkrys

próbowałeś robić kalibrację?

• #10 31 Paź 2003 22:08
    zhu
    Poziom 22  

nie , a jak to zrobić ? , kopiarka ma też fiery

• #11 01 Lis 2003 12:31
    martinkrys

to wydrukuj test z fiery, a kalibracja jest pod klapką po lewej stronie, sprawdź w instrukcji, jak nie znajdziesz to daj znać, wytłumacze krok po kroku

• #12 01 Lis 2003 14:07
    zhu
    Poziom 22  

zrobiłem calibrację z fiery - chyba to samo co z kopiarki ? , ale jest tak samo jak było - wyblakły kolor ; porównałem opisy testów -
    na tym poprzednim b.ładnym teście jest : calibration - default i measurments - default ,
    na teście po kalibracji jest : calibration - 11/01/03 i meausurements - AutoCal ,
    może to ma jakieś znaczenie ? jak można wyłączyć kalibrację i meausrements , może po ich wyłączeniu kolor będzie jak poprzednio , inne opisy testu są takie jak na pierwszym teście .

• #13 01 Lis 2003 18:51
    martinkrys

spróbuj zrobić kalibrację kopiarki. Pod klapka na panelu masz przycisk contrast itd. to jest ostatni po lewej, drugi od dołu. kiedy maszyna zgłosi gotowość do pracy, wciśnij go bodajże cztery razy, do momentu kiedy pojawi sie menu kalibracji. Włóż do kasety dobry, biały papier, najlepiej jakąś satynę i wybierz kalibrację z użyciem kasety. Maszyna powinna wydrukowac test, tylko zobacz, czy ma ładne kolory, wtedy połóz go na szybę zgodnie ze strzałkami i kopiarka go zeskanuje. Oczywiscie jeśli test sam w sobie będzie kiepski, to daj znać, wejde do sieci jeszcze około 22.00

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme