Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DBdrag Audio System Helon 15

mike21 11 Gru 2006 22:51 14395 53
  • Witam chciałem przedstawić swoja konstrukcje DBdragowa na głośniku Audio System Helon 15. Jest to najnowsza linia Helon-line 15.Sam głośnik robi niesamowite wrażenie wizualne a parametry jeszcze bardziej zadziwiają. Przy 4calowej cewce i wysokości nawoju cewki 6cm głośnik może przyjąć bez problemu 2000W rms. Skrzynia zbudowana z płyty wiórowej o grubości 3cm.Litraz skrzyni to 115L netto zestrojona na 48Hz (Na zawody) A do słuchania dorobiłem nakładkę na port, która zmniejsza ja o połowę w ten sposób otrzymuje niższe strojenie 36Hz.Głosniczek jest zasilany Orionem 2500D i gra w konfiguracji 4ohm, czyli dostaje około 1200W rms co nie robi większego wrażenia na tym głośniku. Ale do słuchania wystarczy. Co do dźwięku myślałem ze bass będzie płytki, ale miłe zaskoczenie głośnik schodzi dosyć nisko, czego się nie spodziewałem.

Parametry

Vermogen: 2000 Watt RMS
    SPL peak power: 10.000 watt > 60 Hz
    Impedantie: 2 x 2 Ohm
    Gewicht: 24 kg
    Inbouwdiepte 218mm
    Inbouwdiameter 357mm
    Spreekspoeldiameter: 10 cm (4”)
    Parameters:

Rdc 2x 1,9 Ohm
    Qm 1,9
    Qe 0,59
    Qt 0,45
    Fs 36 Hz
    Vas 64 L
    Mms 298 g
    Cms 66µm/N
    BL 20,2 Tm
    SPL 95db
    X-max (+ -) 25 mm

Więcej fotek znajduje sie w przygotowanym filmie :) Zamiesciłem tez małe porównanie z głosnikiem SONIC 15

http://www.youtube.com/watch?v=r3DDlI1Bjrw

Głośniczek ledwo sie rusza przy 1200W rms, ale ładnie czesie autkiem. Raz na próbę podłączyłem go w 1Ohm 2,5Kw z mojego wzmacniacza i jest ogromna różnica w natężeniu dźwięku, ale instalacja już sie odzywała. Wiec zostawiłem tak jak jest. Pozdrawiam
    .Pozdrawiam!!!

P.s Pamietajcie ze to sprzet do DB gdzie wyglad nie ma większego znaczenia.

Fajne!
  • #2 11 Gru 2006 23:11
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Za estetyke 5/6 a o samym głośniku nic nie powiem bo nie miałem okazji słyszeć go w akcji :/ Nie doczytałem się jednej rzeczy, a mianowicie czy wytłumiłeś skrzynie czy nie? Jeżeli tak to czym?
    Za całokształt 8/10
    Pozdro

• #3 11 Gru 2006 23:18
    mike21
    Poziom 29  

tak wyłumiłem ja gabka o grubosci 2cm.Zapomniałem dodac

• #4 11 Gru 2006 23:37
    Cienias87
    Poziom 15  

No konstrukcja jak dla mnie bardzo ładna, chciałbym posłuchać i poczuć jak to gra. W końcu jakaś ciekawa konstrukcja a nie ciągle STX :D (Nic do tych 30-300 nie mam). Gratuluję.

• #5 12 Gru 2006 00:25
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Za estetyke 3. Mowisz ze 1200W nie robi wrazenia na tym glosniku choc ponoc wystarcza. Czemu nie zamontujesz tam jakiejs wysokoprawnej estradowej beymy ktora przy 100W łeb ci urwie? Po co tak moc marnowac.

• #6 12 Gru 2006 08:04
    mike21
    Poziom 29  

chaka napisał:
    Za estetyke 3. Mowisz ze 1200W nie robi wrazenia na tym glosniku choc ponoc wystarcza. Czemu nie zamontujesz tam jakiejs wysokoprawnej estradowej beymy ktora przy 100W łeb ci urwie? Po co tak moc marnowac.

Mylisz pojecia to nie jest głosnik do słuchania tylko do robenia cisnienia.Skoro beymy sa takie dobre dlaczego nie uzywaja ich do do DB?Z tego co wiem na dwuch sztukach beyma power 15 robia 145DB.A w niemczech gosc robi na jednej helon 15 148Db. A piszac ze nie robi wrazenia miałem na mysli ze moze duzo duzo wiecej a i tak przy tej mocy cisnienie jest niesamowite.

• #7 12 Gru 2006 11:24
    ige
    Poziom 35  

zgadza sie estradowki nienadaja sie na zawody z wielu wzgledow....co do konstrukcji jak zwykle pokazujesz cos nowego czego wczesniej nie bylo za to cie cenie i jak dalmnie 10/10 :D

• #8 12 Gru 2006 12:54
    Vitu
    Poziom 20  

Glosnik fajny , podoba mi sie skrzynia bo jest inna niz te wszystkie ktore zazwyczaj sa na elektrodzie. Estetyka pozostawia duzo do zyczenia ...

• #9 12 Gru 2006 15:11
    crazy_88
    Poziom 42  

6/6 odemnie za doskonale wykonanie i za sprzet z klasa:)

• #10 12 Gru 2006 15:35
    oleczek1988
    Poziom 21  

nocalkiem calkiem. A czy mozna taka konstrukcje uzyc do subwoofera w domu :P ??

• #11 12 Gru 2006 16:44
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  

oleczek1988 napisał:
    no całkiem całkiem. A czy można taką konstrukcję uzyć do subwoofera w domu :P ??

Ta konstrukcja nie nadaje się do zastosowań domowych, gdyż tam objętość powietrza jest znacznie większa niż w samochodzie.

• #12 12 Gru 2006 16:52
    grzesiek_nysa
    Poziom 25  

Vitu napisał:
    Glosnik fajny , podoba mi sie skrzynia bo jest inna niz te wszystkie ktore zazwyczaj sa na elektrodzie. Estetyka pozostawia duzo do zyczenia ...

A co miales na mysli piszac ze glosnik fajny?kolor ladny czy moze napis na kopulce Ci sie podoba? :D W DBdragu nie ocenia sie wygladu skrzynki tylko to ile ta skrzynka wraz z glosnikiem potrafi osiagnac DB

Widze ze jak zwykle Mike21 jak cos wrzuca na forum to musi to byc cos hardcorowego :D A tam na jednej z fotek widac ze masz w tylnej polce glosniki,nie dostales jeszcze po glowie ich membranami? :D
    pozdro

• #13 12 Gru 2006 17:11
    mike21
    Poziom 29  

grzesiek_nysa napisał:
    Vitu napisał:

A co miales na mysli piszac ze glosnik fajny?kolor ladny czy moze napis na kopulce Ci sie podoba? :D W DBdragu nie ocenia sie wygladu skrzynki tylko to ile ta skrzynka wraz z glosnikiem potrafi osiagnac DB

Widze ze jak zwykle Mike21 jak cos wrzuca na forum to musi to byc cos hardcorowego :D A tam na jednej z fotek widac ze masz w tylnej polce glosniki,nie dostales jeszcze po glowie ich membranami? :D
    pozdrawiam

No tak słuszna uwaga.Głosniki zamontowałem w półce jak dopiero
    zaczynałem zabawe w car-audio ale musze powiedziec ze bez suba całkiem przyjemnie grały.Pólka wytłumiona,szczelna komora bagaznika sprawiło ze dało sie tego słuchac.No teraz jesli chce uzyskac duzy poziom SPL jestem zmuszony złozyc siedzenia tylne bo to co sie dzieje przy złozonej kanapie ciezko opisac klapa,tylnia szyba i pólka dosłownie chce wyleciec.

• #14 12 Gru 2006 17:14
    Armosus
    Poziom 26  

Buda jak buda, moze byc, glosnik calkiem ladny a ile to bydle kosztuje i gdzie je mozna dostac?

• #15 12 Gru 2006 17:32
    mike21
    Poziom 29  

Armosus napisał:
    Buda jak buda, moze byc, glosnik calkiem ladny a ile to bydle kosztuje i gdzie je mozna dostac?

Cena tego przetwornika nowego to około 3000zł

• #16 12 Gru 2006 20:41
    mr_nuke
    Poziom 17  

Witam

Widze, że tutaj mowa o bardzo profesjonalnym DBdrgu :)
    Sądze, że pierwsze miejsce jest Twoje w polsce :) A jeśli nie to wkrótce bedzie, bo widze wiekie ambicje :)
    Jak dla mnie to 10/10

Pozdrawiam

• #17 12 Gru 2006 23:12
    mike21
    Poziom 29  

mr_nuke napisał:
    Witam

Widze, że tutaj mowa o bardzo profesjonalnym DBdrgu :)
    Sądze, że pierwsze miejsce jest Twoje w polsce :) A jeśli nie to wkrótce bedzie, bo widze wiekie ambicje :)
    Jak dla mnie to 10/10

Pozdrawiam

Na podobnym zestawie juz zrobiono MP ale w moim aucie bedzie daleko do tego rekordu poniewaz to sedan.Auto bardzo trudne do nagłosnienia. Pozdrawiam!!!

• #18 13 Gru 2006 00:10
    foxik000000
    Poziom 28  

Konstrukcja super jak dla mnie, patrząc jak lata 6600 po dachu to wyobrażam sobie jakie są wstrząsy w środku :D Gdzie taki głośnik można kupić i jak sie on prezentuje w porównaniu do Magmy ??

• #19 13 Gru 2006 00:33
    mike21
    Poziom 29  

foxik000000 napisał:
    Konstrukcja super jak dla mnie, patrząc jak lata 6600 po dachu to wyobrażam sobie jakie są wstrząsy w środku :D Gdzie taki głośnik można kupić i jak sie on prezentuje w porównaniu do Magmy ??

Głośnik był sprowadzany z Niemiec. No to jest głośnik do DB, ale da sie na nim słuchać muzy a szczególnie na tym niższym strojeniu. W porównaniu do magmy wypada średnio pod względem zejścia. Magma schodzi niesamowicie nisko, co wyróżnia ten głośnik. Helon jest głośnikiem do wytwarzania ciśnienia skonstruowany specjalnie do DBdrag, co można zauważyć po jego konstrukcji 4calowa cewka,dobre chlodzenie cewki co mozna zuwazyc na zdjeciach, podwójne zawieszenie dolne, oraz górne klejone i wszyte w membranę, co powoduje ze ten głośnik może wytrzymać spore moce. Magma zostaje daleko w tyle pod względem ciśnienia. Porównując, co się dzieje z autem nawet w tej konfiguracji gdzie wzmacniacz oddaje 1200rms auto zachowuje się podobnie jak na 2 magmach.

• #20 14 Gru 2006 09:00
    maciekmx
    Poziom 14  

Niezłe... Zwłaszcza ten głośnik :D Czy nie uważasz, że skrzynia jest "za słaba" na takiego "niszczyciela"?:D

Pamiętam z zawodów dbdrag z ubiegłego roku, taką czerwoną astrę z dwoma Herz-ami... To był czad...

• #21 15 Gru 2006 08:24
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

Ogólnie zamierzenie spelnione. Tylko pod wzgledem dBdragu. Reszta siada... Bo nadal twierdze ze sluchac muzyki z basem podbitym o 40dB wzgledem reszty pasma to przesada...

dziwny te glosnik jakos. Ma 15 cali. MAgnes przeogromny. BNo ma z 13cali srednicy. I chyba z 10cm wysokosci. A ma taki lichy kosz... NIe pognie sie jak bedizesz jezdzil po jakis wertepach (polskich drogach) ??

Moze to glupie ale mam taei wrazenie ze ten kosz jest taki slaby...

• #22 15 Gru 2006 08:57
    mike21
    Poziom 29  

mlody_elektronik napisał:
    Ogólnie zamierzenie spelnione. Tylko pod wzgledem dBdragu. Reszta siada... Bo nadal twierdze ze sluchac muzyki z basem podbitym o 40dB wzgledem reszty pasma to przesada...

dziwny te glosnik jakos. Ma 15 cali. MAgnes przeogromny. BNo ma z 13cali srednicy. I chyba z 10cm wysokosci. A ma taki lichy kosz... NIe pognie sie jak bedizesz jezdzil po jakis wertepach (polskich drogach) ??

Moze to glupie ale mam taei wrazenie ze ten kosz jest taki slaby...

Heh reszta siada?Przeciez pisze wyraznie ze to do DB?Wiec o co chodzi?Jak bym chciał słuchac muzyki to bym zainstalował inny sprzet.Jesli nawet reszta pasma by nadazała to jaka to przyjemnosc słuchac muzyki przy natezeniu około 140db?
    Co do głosnika kosz jest bardzo solidny :wink:

P.s Moze to głupie porównanie ale np taka felga musi przenies duze wieksze obciazenie niz swobodny głosnik i jakos wytrzmuje :D A ma tyko 4 szprychy wiecej :wink:

• #23 15 Gru 2006 13:26
    mike21
    Poziom 29  

Szokolo napisał:
    Do mike21 :-). Co to za podkład leci w filmiku o Orionie 2500D i Helionie 15 ??? A konstrukcja super... Masz więcej takich ujęć z podskakującym telefonem :-). Pozdrawiam!

E-40- im da man :wink:

• #24 15 Gru 2006 17:53
    kurtwagner
    Poziom 12  

O matko jakie bydle :O chylę głowe przed przyszłym mp dbdragu PS: podbinam sie do pytania, jest jakiś jeden utwór czy generator cyz co to je ?

• #25 15 Gru 2006 18:08
    mike21
    Poziom 29  

kurtwagner napisał:
    O matko jakie bydle :O chylę głowe przed przyszłym mp dbdragu PS: podbinam sie do pytania, jest jakiś jeden utwór czy generator cyz co to je ?

Nie wiem nie startowałem :please:

Tu znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie :wink:

http://www.pasca.org.pl/

• #26 15 Gru 2006 19:52
    wilku_sc
    Poziom 21  

off topic--> czemu estradówki się nie nadaja?
    przeciez beyma tez chyba potrfai zrobić "cisnienie"?

• #27 15 Gru 2006 19:58
    mike21
    Poziom 29  

wilku_sc napisał:
    off topic--> czemu estradówki się nie nadaja?
    przeciez beyma tez chyba potrfai zrobić "cisnienie"?

Kazdy głosnik potrafi zrobic cisnienie :D Tylko w róznym stopniu.Głosnik maja różne konstrukcje.To tak jak bys chciał uzyc mój głosnik na estradzie :wink: Poprostu sie nie nada.

• #28 15 Gru 2006 20:37
    foxik000000
    Poziom 28  

mike21 teraz to Cie juz nie rozumiem :P Najpierw piszesz że ten głośnik wytwarza ciśnienie 140dB i używa sie go tylko do dBDragu a potem piszesz ze nie startowałeś nigdy w nim :D ?

• #29 15 Gru 2006 20:50
    mike21
    Poziom 29  

foxik000000 napisał:
    mike21 teraz to Cie juz nie rozumiem :P Najpierw piszesz że ten głośnik wytwarza ciśnienie 140dB i używa sie go tylko do dBDragu a potem piszesz ze nie startowałeś nigdy w nim :D ?

Bo zle zrozumiałes:D Napisałem ze jak mozna słuchac muzyki przy tak duzym natezeniu dzwiku około 140db.Nie napisałem ze tyle jest umnie w aucie bo nigdy tego nie sprawdzałem.Ten sprzet mam dopiero miesiac czasu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME