X

Przejście USB - LPT. Kabel z końcówką CENTRONIX. Przeróbka.

kiler156 12 Dec 2006 09:09
  • #1 12 Dec 2006 09:09
    kiler156
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam, zakupiłem na znanym serwisie aukcyjnym przejście usb - lpt jednak przez moją nie uwagę zamiast kabla z końcówką LPT zakupiłem z końcówką CENTRONIX. Prosiłbym o poradę czy mogę to przerobić i ewentualnie jakiś opis pinów w CENTRONIX'ie oraz zwykłym LPT żebym mógł przerobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

kiler156
  • #2 12 Dec 2006 10:15
    Removed
    Helpful post? (0)
    Twoje wątpliwości rozwieje google (teraz to nawet po polsku jest wiele stron o LPT). Ty natomiast powinienes sprawdzić czy kabel ktory kupiłeś to faktycznie USB -> LPT, czy USB -> drukarka na LPT. Jak to się instaluje w systemie?
  • #3 12 Dec 2006 10:23
    kiler156
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Niestety widzi ją jako drukarke uniwersalną na usb:( Jest jakiś ratunek czy trzeba raczej pogodzić się z tym faktem i wydać kolejne 50 złotych?? Niestety google nie rozwiało moich wątpliwości na ten temat dlatego postanowiłem zapytać fachowców;) pozdrawiam kiler156
  • #4 12 Dec 2006 11:06
    Platon
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Jak wydasz kolejne 50zł, to dostaniesz kolejna drukarke uniwersalna USB. Nie bez powodu na koncu kabla jest centronics - ten kabel nie bedzie dzialal jak LPT.
  • #5 12 Dec 2006 11:20
    kiler156
    Level 10  
    No ale nie kupię już z końcówką centronix tylko DB25 żeńskie czyli normalne lpt. Więc chyba będzie działało. Ma ktoś może opis pinów zwykłej przejściówki lpt - centronix?? Pobawię się trochę i zobaczę co mi wyjdzie z tego, przecież nie wyrzucę tej z centronixem:) pozdrawiam kiler156
  • Helpful post
    #6 12 Dec 2006 11:45
    Loker
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Tu masz pinout'y złącz:
    http://www.hardwarebook.net/
  • #7 12 Dec 2006 12:03
    kiler156
    Level 10  
    Dzięki wielkie. Zamykam temat :) Pozdrawiam kiler156
  • #8 12 Dec 2006 19:25
    wawxx
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    kiler156 wrote:
    Witam, zakupiłem na znanym serwisie aukcyjnym przejście usb - lpt jednak przez moją nie uwagę zamiast kabla z końcówką LPT zakupiłem z końcówką CENTRONIX. Prosiłbym o poradę czy mogę to przerobić i ewentualnie jakiś opis pinów w CENTRONIX'ie oraz zwykłym LPT żebym mógł przerobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

kiler156

Witam !
    Chyba coś nie tak.
    Z założenia przejściówka USB-LPT służy do podłączenia starych drukarek z wejściem 34-stykowym Centronix, do nowoczesnych laptopów, które nie posiadają wejścia LPT-1 ze złączem D-SUB 25 styków. A więc wpinasz Centronixa przejściówki do drukarki, a USB do komputera. Musisz jeszcze zainstalować driver do Twojej drukarki, ale w wersji podłączonej na USB, a nie na LPT-1.
    pozdrawiam
  • #9 13 Dec 2006 00:38
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    kiler156 wrote:
    No ale nie kupię już z końcówką centronix tylko DB25 żeńskie czyli normalne lpt. Więc chyba będzie działało.

Wyłącznie z drukarką. Niechże kolega zrozumie: ta przejściówka nie daje wszystkich możliwości typowego portu równoległego nawet jeżeli ma takie gniazdo. Jest to adapter DLA DRUKAREK, dla niczego więcej.
  • #10 13 Dec 2006 09:29
    kiler156
    Level 10  
    Kolego jankolo czyli o podłączeniu skanera starego typu (na LPT) mogę zapomnieć?? Czyli to nie działa na zasadzie przejścia USB-RS323 do którego można podłączyć praktycznie każde urządzenie?? (przepraszam za moje wnikliwe pytania ale naprawdę żyłem w przekonaniu że to działa właśnie tak jak przejście na RS'a) Jeśli tak to niedobrze bo zależy mi na podłączeniu właśnie tego typu skanera do laptopa. A może istnieje jakaś inna możliwość?? Proszę o pomoc.
  • #11 13 Dec 2006 13:58
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    kiler156 wrote:
    Czyli to nie działa na zasadzie przejścia USB-RS323 do którego można podłączyć praktycznie każde urządzenie?

Oj, wcale nie każde, kolego.
    kiler156 wrote:
    A może istnieje jakaś inna możliwość?

Owszem, karta PCMCIA z portem LPT.
  • #12 13 Dec 2006 14:36
    Platon
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Tylko w przypadku karty PCMCIA skalkuluj, czy nie oplaca sie bardziej kupic skanera. Chyba, ze to jakies drogie i profesjonalne urządzenie.
  • #13 13 Dec 2006 15:24
    kondziub
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Co do skanera to tez raczej powinno zadzialac
  • #14 13 Dec 2006 16:10
    DariuszEE
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam

Kłopot z przejściówką USU-LPT polega na tym iż jest to adapter
    który instaluje się jako urządzenie WIRTUALNE
    instaluje się programowy port LPT , a NIE sprzętowy
    Dlatego nie da się wykorzystać tego jak typowego portu LPT

Praktycznie 100% programów na LPT odwołuje się da portu FIZYCZNEGO , SPRZĘTOWEGO .
    To samo dotyczy portu COM ale tu już jest lepiej ponieważ część oprogramowania umie się odwołać do takiego portu , niestety w większości tylko pod windowsem , dlatego cena portów sprzętowych jest tak WYSOKA

Możliwe jest wykożystanie takiego portu tak jak sprzętowego ,
    Kłopot jest jeden
    Należało by napisać "DRIVER" instalujący taki port na np. 378

Pozdrawiam Darek
  • #15 13 Feb 2007 09:03
    kiler156
    Level 10  
    Tak jak napisał kolega DariuszEE. Temat zamykam. Pozdrawiam.
  Search 4 million + Products
Browse Products