Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przejście USB - LPT. Kabel z końcówką CENTRONIX. Przeróbka.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Przejście USB - LPT. Kabel z końcówką CENTRONIX. Przeróbka.
Autor
Wiadomość
kiler156
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 12 Gru 2006 09:09   

Przejście USB - LPT

Witam, zakupiłem na znanym serwisie aukcyjnym przejście usb - lpt jednak przez moją nie uwagę zamiast kabla z końcówką LPT zakupiłem z końcówką CENTRONIX. Prosiłbym o poradę czy mogę to przerobić i ewentualnie jakiś opis pinów w CENTRONIX'ie oraz zwykłym LPT żebym mógł przerobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

kiler156
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Gru 2006 09:09   

Powrót do góry

Usunięty

Post#2 12 Gru 2006 10:15   

Re: Przejście USB - LPT

Twoje wątpliwości rozwieje google (teraz to nawet po polsku jest wiele stron o LPT). Ty natomiast powinienes sprawdzić czy kabel ktory kupiłeś to faktycznie USB -> LPT, czy USB -> drukarka na LPT. Jak to się instaluje w systemie?
Powrót do góry

kiler156
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 12 Gru 2006 10:23   

Niestety widzi ją jako drukarke uniwersalną na usb:( Jest jakiś ratunek czy trzeba raczej pogodzić się z tym faktem i wydać kolejne 50 złotych?? Niestety google nie rozwiało moich wątpliwości na ten temat dlatego postanowiłem zapytać fachowców;) pozdrawiam kiler156
Powrót do góry

Platon
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Białystok

Post#4 12 Gru 2006 11:06   

Jak wydasz kolejne 50zł, to dostaniesz kolejna drukarke uniwersalna USB. Nie bez powodu na koncu kabla jest centronics - ten kabel nie bedzie dzialal jak LPT.
Powrót do góry

kiler156
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 Post autora tematu 12 Gru 2006 11:20   

No ale nie kupię już z końcówką centronix tylko DB25 żeńskie czyli normalne lpt. Więc chyba będzie działało. Ma ktoś może opis pinów zwykłej przejściówki lpt - centronix?? Pobawię się trochę i zobaczę co mi wyjdzie z tego, przecież nie wyrzucę tej z centronixem:) pozdrawiam kiler156
Powrót do góry

Loker
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wrocław

Post#6 12 Gru 2006 11:45pomocny post - solucja   

Tu masz pinout'y złącz:
http://www.hardwarebook.net/
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Gru 2006 11:45pomocny post - solucja   

Powrót do góry

kiler156
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 Post autora tematu 12 Gru 2006 12:03   

Dzięki wielkie. Zamykam temat :) Pozdrawiam kiler156
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Gru 2006 12:03   

Powrót do góry

wawxx
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#8 12 Gru 2006 19:25   

kiler156 napisał:
Witam, zakupiłem na znanym serwisie aukcyjnym przejście usb - lpt jednak przez moją nie uwagę zamiast kabla z końcówką LPT zakupiłem z końcówką CENTRONIX. Prosiłbym o poradę czy mogę to przerobić i ewentualnie jakiś opis pinów w CENTRONIX'ie oraz zwykłym LPT żebym mógł przerobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

kiler156

Witam !
Chyba coś nie tak.
Z założenia przejściówka USB-LPT służy do podłączenia starych drukarek z wejściem 34-stykowym Centronix, do nowoczesnych laptopów, które nie posiadają wejścia LPT-1 ze złączem D-SUB 25 styków. A więc wpinasz Centronixa przejściówki do drukarki, a USB do komputera. Musisz jeszcze zainstalować driver do Twojej drukarki, ale w wersji podłączonej na USB, a nie na LPT-1.
pozdrawiam
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Łódź

Post#9 13 Gru 2006 00:38   

kiler156 napisał:
No ale nie kupię już z końcówką centronix tylko DB25 żeńskie czyli normalne lpt. Więc chyba będzie działało.

Wyłącznie z drukarką. Niechże kolega zrozumie: ta przejściówka nie daje wszystkich możliwości typowego portu równoległego nawet jeżeli ma takie gniazdo. Jest to adapter DLA DRUKAREK, dla niczego więcej.
Powrót do góry

kiler156
Poziom 10
Poziom 10

Post#10 Post autora tematu 13 Gru 2006 09:29   

Kolego jankolo czyli o podłączeniu skanera starego typu (na LPT) mogę zapomnieć?? Czyli to nie działa na zasadzie przejścia USB-RS323 do którego można podłączyć praktycznie każde urządzenie?? (przepraszam za moje wnikliwe pytania ale naprawdę żyłem w przekonaniu że to działa właśnie tak jak przejście na RS'a) Jeśli tak to niedobrze bo zależy mi na podłączeniu właśnie tego typu skanera do laptopa. A może istnieje jakaś inna możliwość?? Proszę o pomoc.
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Łódź

Post#11 13 Gru 2006 13:58   

kiler156 napisał:
Czyli to nie działa na zasadzie przejścia USB-RS323 do którego można podłączyć praktycznie każde urządzenie?

Oj, wcale nie każde, kolego.
kiler156 napisał:
A może istnieje jakaś inna możliwość?

Owszem, karta PCMCIA z portem LPT.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Gru 2006 13:58   

Powrót do góry

Platon
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Białystok

Post#12 13 Gru 2006 14:36   

Tylko w przypadku karty PCMCIA skalkuluj, czy nie oplaca sie bardziej kupic skanera. Chyba, ze to jakies drogie i profesjonalne urządzenie.
Powrót do góry

kondziub
Poziom 18
Poziom 18

Post#13 13 Gru 2006 15:24   

Co do skanera to tez raczej powinno zadzialac
Powrót do góry

DariuszEE
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#14 13 Gru 2006 16:10   

Witam

Kłopot z przejściówką USU-LPT polega na tym iż jest to adapter
który instaluje się jako urządzenie WIRTUALNE
instaluje się programowy port LPT , a NIE sprzętowy
Dlatego nie da się wykorzystać tego jak typowego portu LPT

Praktycznie 100% programów na LPT odwołuje się da portu FIZYCZNEGO , SPRZĘTOWEGO .
To samo dotyczy portu COM ale tu już jest lepiej ponieważ część oprogramowania umie się odwołać do takiego portu , niestety w większości tylko pod windowsem , dlatego cena portów sprzętowych jest tak WYSOKA

Możliwe jest wykożystanie takiego portu tak jak sprzętowego ,
Kłopot jest jeden
Należało by napisać "DRIVER" instalujący taki port na np. 378

Pozdrawiam Darek
Powrót do góry

kiler156
Poziom 10
Poziom 10

Post#15 Post autora tematu 13 Lut 2007 09:03   

Tak jak napisał kolega DariuszEE. Temat zamykam. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Przejście USB - LPT. Kabel z końcówką CENTRONIX. Przeróbka.
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.056 seconds

elektroda.pl temat RSS