Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

2-dniowy Epson DX 5050 -po wydruku 4 str tusz spadl o polowe

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Profesjonalne -> 2-dniowy Epson DX 5050 -po wydruku 4 str tusz spadl o polowe
Autor
Wiadomość
pyby
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Legionowo

Post#1 Post autora tematu 14 Gru 2006 02:50   

2-dniowy Epson DX 5050 -po wydruku 4 str tusz spadl o polowe

witam. wyslalem juz list do serwisu, wiec aby nie przepisywac zamieszczam jego kopie, moze maja Panowie jakis pomysl ? :/

" witam. Kupilem w sieci sklepow Saturn urzadzenie wielofunkcyjne Epson
DX 5050 i znalazlem na pudelku informacje ze serwis DEA jest
autoryzowanym serwisem Epsona, takze pisze na ten adres.

Mam to urzadzenie niespelna 2 dni. Przed chwila stan wszystkich
oryginalnych tuszy byl pelny.

Do tej pory wydrukowalem na niej ok 10 str A4, sam tekst. Poziom tuszu
czarnego proporcjonalnie zmniejszyl sie o jedna malutka kreseczke,
prawie niewidoczna.

Dzis zas wydrukowalem 4 str A4, sam tekst i male obrazki koloru niebieskiego.

I nieopisane zdziwienie mnie zastalo po wydruku.
Stan tuszy wyglada teraz jak na screenie w zalaczniku - zmalal o
ponad polowe!

prosze o pomoc.

z powazaniem ,Marcin

"

co o tym sadzicie?

Załączniki:
Powrót do góry

any56
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#2 14 Gru 2006 07:27   

Re: 2-dniowy Epson DX 5050 -po wydruku 4 str tusz spadl o po

Weź poprawkę, że w nowych drukarkach jest tyle tuszu "co kot napłakał"...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Gru 2006 07:27   

Powrót do góry

copyman
Specjalista - kserokopiarki
Specjalista - kserokopiarki

Post#3 14 Gru 2006 21:30   

To co masz w drukarce to zestaw startowy. Ma on służyć do wydrukowania kilku stron na początek a potem do sklepu po nowe! Cóż z czegoś producent żyć musi. Popatrz po necie bo można znależć alternatywne głowice za bardzo małe pieniądze a w EPSON-ie tylko tusz jest w środku więc "save your money" :-)

C.
Powrót do góry

Kovalinski
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Gdańsk

Post#4 19 Gru 2006 22:16   

Mam pytanie:Czy na tuszach są chipy i czy je wyjmowałeś i wkładałeś spowrotem? Odpowiem dlaczego pytam jak ty mi odpowiesz :)
Powrót do góry

pyby
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 21 Gru 2006 00:33   

juz odpisuje. chipy. .hmm tzn widac ze sa w srodku bo na zewnatrz wychodza ich styki. a nie wydaje mi sie zeby chip dalo sie wyjac i wlozyc, ja nie umiem. pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2006 00:33   

Powrót do góry

Kovalinski
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Gdańsk

Post#6 21 Gru 2006 21:05   

Jeżeli wyjmowałeś te tusze i spowrotem je wkładałeś przy włączonym urządzeniu , to urządzenie za każdym razem myślało że tuszu już nie ma i wykonywało tzw. "zalewanie głowic tuszem".Już kapujesz?W Epsonach NIE WOLNO wyjmować pojemników z tuszami przy włączonym urządzeniu.Bardzo to głupio zostało rozwiązane i szkoda że użytkowincy nie są o tym fakcie informowani :) Pozdro. PS: Odradzam wydłubywanie chipów z pojemników z tuszami, to nic nie da!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2006 21:05   

Powrót do góry

lesmir
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#7 21 Gru 2006 21:33   

Panie kolego został pan nabity w butelkę jak większość pospólstwa w Polsce.
Chcecie kupić dobre urządzenie za grosiny z byle wypłatki jaką wam płacą.
A potem pretensje że mi sie tusze szybko skończyły, że będę reklamował, że coś tam jeszcze.
Nie oszukujcie się drodzy niezbyt zasobni kupywacze tanich sprzętów.
Wiedzcie że zaprojektowanie i wdrożenie do produkcji urządzenia kosztuje kolosalne kwoty, siedzi nad tym długie miesiące sztab inżynierów których trzeba sowicie opłacać, trzeba wykorzystywać do badania bardzo drogą aparaturę która w przeliczeniu na wasze mizerne pęsje warta jest tyle co nowy średniej klasy samochód czyli kilkasdziesiąt tysięcy zł pln.

Kupisz tanio urządzenie ale za to musisz natychmiast kupić drogie tusze i nie ma zlituj przecież firma która wyprodukowała sprzęt myśli o tym aby zwróciły się jej jak najszybciej nakłady poniesione na wdrożenie projektu.
A kup tylko nieoryginalne tusze jeśli sprzęt jest na gwarancji to zobaczysz jakie będziesz miał kłopoty z wyegzekwowaniem swoich racji.

A jeszcze bidaku kupiłeś w saturne to już w ogóle współczuję.
Spróbój tam coś wymienić a w szczególności drukarkę.

Życzę powodzenia pomiomo.
Powrót do góry

junior84
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Piła

Post#8 31 Gru 2006 04:40   

czy ktos widzial juz zamienniki do tego modelu? od zaprzyjaznionego importera wklado alternatywnych uslyszalem, ze w najblizszym czasie nie beda produkowane nowe zamienniki do nowych wkladow - a T071X sa stosunkowo mlode. oryginaly nie sa drogie, ale i tak zdecydowanie drozsze niz zamienniki.
WAZNA INFORMACJA DO UZYTKOWNIKOW EPSONow i Canonow - glowicowych:
Uzywajcie przynajmniej raz w tygodniu drukarki - wydruk choc 1 strony. Nie pozwolcie, aby glowica zaschnela. czyszczenie glowicy drukujacej - w epsonie potrafi zuzyc cale pojemniki z atramentem !!
Powrót do góry

pafcio25
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Łódź

Post#9 25 Sty 2007 10:21   

Witam i widze że masz ten sam problem co ja choć mam inną drukarkę Epson d78 ale na tych samych wkładach. Niestety ale nie ma zamienników tych wkładów T071x. Nawet nie ma chyba reseterów do chipu 9-cio pinowych. Jeden gościu mi ma sciągnąć jakiś reseter 7 pinowy co niby pasuje już do nowych chipów, zobaczymy jak by co to dam znać. Narazie kup sobie nowe bo te co były przy zakupie to lipa ,to są startowe więc tuszu jest w nich mało.
Nie wyciągaj wkładów przez program do wymiany tuszy bo po włożeniu ponownym myśli ze są nowe i zasysa dużo tuszu do głowicy( zalewa). Ja je wyciągam innym sposobem, włączam drukarkę i jak widze że wyjeżdża głowica i jest w dobrym miejscu do wyjęcia wkładów to wyciągam z tyłu wtyczkę z prądem i tak zostawiam. Potem wkładam wkład z powrotem do głowicy włączam przewód zasilający w włączam przyciskiem drukarkę. Głowica się chowa i nie zasysa ponownie tuszu (zalewa głowicy) co zarazem tuszu już nie ubywa. Ale jest jeszcze jeden problem mianowicie jak zalać tuszem wkład w którym miejscu żeby nie uszkodzić go. Niestety jest inny od tych co pokazują na stronach jak nabija się tuszem wkłady do Epsona. Ja swoje rozebrałem. gdzie byś się nie przebił w koło wkładu to nie zakleisz dokładnie potem tej dziurki i będzie zapowietrzony.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

pafcio25
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Łódź

Post#10 25 Sty 2007 20:24   

Niestety ale reseter 7 pinowy nie działa do wkładów T071x.
Dobrze że zamówiłem to w sklepie bo przez Alegro lub cosik w podobe nie mógł bym tego zwrócić. Także jeśli ktoś ma takie tusze to niech nie wierzy tym co sprzedają resetery choć by mówili nie wiem co bo one nie działają, musi być 9-co pinowy i koniec a oni bajki wciskają.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sty 2007 20:24   

Powrót do góry

Mietek-S
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 21 Kwi 2008 19:33   

W nowym Epsonie R285 jest 6 tuszy nowych i po wydruku 2 zdjęć jest komunikat
------------------------------------------------------
Wymień pojemnik

Amarantowy:T0803
Epson zaleca następujące oryginalne pojemniki z tuszem Epson. Kliknij przycisk Jak w celu przejścia do wskazówek dotyczących wymiany pojemnika z tuszem.
------------------------------------------------------
stan tuszu w pojemnikach jest "pełny" , co to może być ?
pojemnik wyciągałem i zakładałem z powrotem, ale nic nie pomaga
Powrót do góry

pyby
Poziom 15
Poziom 15

Post#12 Post autora tematu 21 Kwi 2008 22:59   

tak jak w temacie - mialem podobnie. Na 99% masz wlozone tusze startowe tzn. bardzo ubogie :) mysle ze kupienie kompletu rozwiaze problem. pozdrawiam
Powrót do góry

TECHNO-PRINT
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Katowice

Post#13 21 Kwi 2008 23:21   

To co napisał lesmir to "święta prawda". A Epsony mają to do siebie że po włączeniu i wykonaniu operacji czyszczenia głowicy poziom tuszu spada o 1/4.

Dodano po 5 [minuty]:

I jeszcze jedno. Nie liczyłbym na to że firma zajmująca się gwarancjami coś Ci pomoże.
Powrót do góry

gabrycha
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: piotrkow tryb

Post#14 22 Kwi 2008 09:35   

wszycho co tu napisaliście to prawda i nic dodać nic ująć
Ale jedno mogę dodać:
Są już resetery tych 9 pinowych chipów - mam taki i działa dobrze. i ma TYLKO 7 pinów i resetuje stare i nowe chipy te dwa dodatkowe piny to czujnik wilgoci w kałamarzu - czyli WŁAŚCIWIE napełnić i zresetować inaczej drukara zaraz taki tusz WYZERUJE - najlepiej napełniać zanim się skończy - póki wilgotny.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Profesjonalne -> 2-dniowy Epson DX 5050 -po wydruku 4 str tusz spadl o polowe
Strona 1 z 1