Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaką mikrofalówkę kupić?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaką mikrofalówkę kupić?
Autor
Wiadomość
seneka
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 16 Gru 2006 12:12   

Jaką mikrofalówkę kupić?

Niektórzy polecają Whirpoola, inni Samsunga, jeszcze inni LG. Podobno najlepiej, jeśli mikrofala ma grill kwarcowy. Słabo się na tym znam. Za każdą odpowiedź, będę wdzięczny.
Powrót do góry

Krzychu7
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Poznań

Post#2 20 Gru 2006 19:55   

Mikrofala z "Biedronki"-warto kupić?

Witam. Czy warto kuipć taką mikrofalówkę, czy też dołożyć trochę kasy i kupić coś innego (maksymalnie 250÷300 PLN). Proszę o opinię ekspertów.

Przeniosłem z AGD.
<skryn>

Jaką mikrofalówkę kupić?
Powrót do góry

cezet
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Zachodnia Małopolska

Post#3 20 Gru 2006 21:59   

Re: Mikrofala z "Biedronki"-warto kupić?

A uważasz że jak dołożysz więcej to będzie coś lepszego? Ja nie zastanawiał bym się dużo,bo jak się zepsuje w niej cośdrogiego to przynajmniej nie będzie żal ją wyzłomować.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Gru 2006 21:59   

Powrót do góry

luk_jag
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: centrum

Post#4 20 Gru 2006 22:22   

Prawda jest taka że jak uszkodzi się magnetron czy transformator to i tak jej nie będziesz naprawiał.(zbyt duże koszty)Akurat ja jestem zwolennikiem "tanich" mikrofalówek.Grzeją tak samo a i często podzespoły są identyczne(chińskie)
Jednym słowem POLECAM
Powrót do góry

Krzychu7
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 31 Gru 2006 16:22   

Re: Jaką mikrofalówkę kupić?

Kupiłem jednak tą mikrofalówkę i na razie jestem bardzo zadowolony.
Powrót do góry

PBK
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: ELBLĄG

Post#6 27 Sty 2007 03:18   

krzychu7
mam identyczna mikrowele i sprawuje sie super
jedynie co mnie denerwuje to głośnie piszczenie jak skonczy pracę
cała reszta jak za ta sume rewelka
jak bys w przyszłosci chciał cos naprawde super to zwróć uwage na sprzęt Miele
tylko koszt nieporównywalny z ta co masz
Powrót do góry

Krzychu7
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 27 Sty 2007 17:17   

Ja też nie narzekam. Korzystam prawie wyłącznie z funkcji "Express" (praca z maksymalną mocą) i jest ok. Na razie nie planuję żadnej zmiany sprzętu. Pozdrawiam.
Powrót do góry

raton laveur
Poziom 17
Poziom 17

Post#8 27 Sty 2007 18:09   

luk_jag napisał:
Prawda jest taka że jak uszkodzi się magnetron czy transformator to i tak jej nie będziesz naprawiał.(zbyt duże koszty)Akurat ja jestem zwolennikiem "tanich" mikrofalówek.Grzeją tak samo a i często podzespoły są identyczne(chińskie)
Jednym słowem POLECAM

Grzeja moze i tak samo, ale czy rowniez sa tak samo dobrze wyizolowane? Jak jest z bezpieczenstwem tych tanich modeli? Na poczatku eksploatacji prawdopodobnie normy bezpieczenstwa spelniaja, chocby minimalne wymagane, bo inaczej przeciez nie dopuscili by ich do sprzedazy, jakies normy chyba przeciez istnieja? Ale czy po paroletniej eksploatacji pozostaja ciagle tak samo "szczelne", jak na poczatku? W koncu mikrofale obojetne dla zdrowia nie sa. Czy ktos, kto sie na tym zna, moze odpowiedziec na to pytanie?
Powrót do góry

P-men
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Lublin

Post#9 09 Lut 2007 09:29   

Witam, nie polecał bym tej mikrofalówki, ja miałem zmieniać swoją bo wygląda kiepsko(duże wymiary), lecz działa bez zarzutów. kupiłem ja kiedyś na targu(pożądna niemiecka firma) chodzi już prawie 10 lat i jedyne co śię popsóło to bezpiecznik.

Proponował bym dołożyć te pare złoty i kupić coś lepszego:!:
Powrót do góry

czerwienny
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Wroclaw

Post#10 11 Kwi 2007 01:59   

mimo,ze technika idzie do przodu,to ja odradzam znajomym zakup mikrofalowki z elektronicznym sterowaniem...

pomijajac fakt,ze mechaniczny timer oraz proste pokretlo wyboru mocy podgrzewania,czy grilla (tu polecam grill kwarcowy-i odrazdzam zakup mikrofalowki pozbawionej tego dodatku) sa duzo wygodniejsze w uzyciu,to takie rozwiazanie sterowania jest mniej awaryjne

reasumijac...jak ktos chce wrzucic jedzenie na talerz i je podgrzac,to przekreca pokretlo i czeka...albo ustali czas z gory,albo wacha zapachy dobiegajace z mikrofalowki(mikrofalowki w trakcie pracy maja wymuszony "przeciag"),a gdy stwierdzi,ze pachnie juz obiadkiem,to przekreca pokretlo w pozycje zero i tyle...

w elektronicznych sterownikach sama procedura ustalenia czasu trwa dluzej...

w razie,gdy kuchanka nie ejst juz na gwarancji i ulegnie uszkodzeniu,to naprawa kuchenki z mechanicznym sterowaniem ejst znacznie tansza,niz z elektronicznym,takze polecam darowac sobie zakup kuchenki z 'zajefajnym" wyswietlaczem i przyciskami

ja INTENSYWNIE uzywam od kilku lat niefirmowej mikrofalowki z mechanicznym sterowaniem i grillem kwarcowym zakupionej w Geant'a ..byla promocja i w sumie kupilem 3 sztuki...dla matki,dla ojca i dla siebie..wszystkie dzialaja juz chyba 4 rok (w tamtych latach przecietna najtansza mikrofalowka kosztowala ok 300zl...ja kupilem po 150zl sztuka)

jedyne,za co warto wedlug mnie doplacac,to wneka z blachy nierdzewnej (mozna ja w razie "wypadku" porzadniej szorowac,niz emalie,chociaz ja nie narzekam)

promieniowanie w sumie kazdej mikrofalowce o tej samej mocy ejst takie same,gdyz metalowa obudowa kazdej mikrofalowki w duzym stopniu ekranuje...bezpieczna odleglosc o mikrofali w czasie pracy,to >40cm

za to inne zdanie ma o czajnikach elektrycznych,bezprzewodocych (poza tematem,ale warto wspomniec)
zaoralem juz duzo tanich czajnikow i wiem jedno..lepiej wydac na firmowy czajnik (np PHILIPS ) 180-200zl i cieszyc sie nim conajmniej 4-5 lat,niz kupowac tanie (np:ROBI w ALBERCIE czy TESCO) i ktoregos dnia zauwazyc,ze wylacznik termiczny ie zadziala i cala woda z czajnika(stojacego na taniej bezfirmowej mikrofali,ktora o dziwo chodzi i nie bylo zadnego zwarcia,czy przepiecia w niej)poplynela zgodnie z kierunkiem ciazenia,a czajniczek z leksza sie zdeformowal w miejscach,gdzie jest zamontowana grzalka:)

ja przed kompem siedze,a w kuchni plastik sie topi buahhahha..na szczescie ktorys z bimetali sie przepalil i przerwal obwod... uffff

pozdrawiam
Powrót do góry

mskawin
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 25 Maj 2007 21:36   

Panowie mam problem. Jestem na etapie kupowania mikrofalówki cena do 400 zł i musi być jakaś mała ok 20 l może ciut więcej co byście mi polecili?
Byłem w sklepie i facet mi polecił w tej cenie gorenje http://www.gorenje.pl/14945 mówił że dobre są samsungi i lg
Mikrofala ma służyć do rozmrazania bułek, podgrzewania, robienia frytek i pizz :D
Dzięki za wszystkie rady
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Maj 2007 21:36   

Powrót do góry

dr.kox
Poziom 8
Poziom 8

Post#12 26 Maj 2007 11:05   

Zastanawiam sie nad kupnem tego:

Jaką mikrofalówkę kupić?

Co o tym sądzicie?
Warto ją kupić za kwotę do 400zl?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Maj 2007 11:05   

Powrót do góry

Alukard
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Żywiec

Post#13 23 Lip 2007 12:25   

dr.kox

wlasnie tez nad nia mysle ten zelmer ma naprawde ladny wyglad ale czy tylko wyglad ??

oplaca sie ja kupic ??
Powrót do góry

niktzaspa
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Gdańsk

Post#14 30 Wrz 2007 10:41   

Rodzice kilka ladnych lat temu ( kolo 10 ? ) kupili mikrofale Panasonica.
Sterowanie elektroniczne itd. Jeden z wyzszych modeli, kosztowal chyba kolo 700 zl. Jak na razie zero problemow. Wszystko ladnie dziala.
Powrót do góry

jas07
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: W-wa

Post#15 30 Wrz 2007 20:42   

Zdecydowanie polecam mikrolfalówki do zabudowy. Moim zdaniem na blatach kuchennych powinny znajdowac się tylko takie sprzęty, których nie da się wbudować w szfaki kuchenne. W sumie to duże "klocki" i zabierają sporo miejsca. Od 8 lat uzytkuję mikrofalę Bosch HMT 8866 EU bez najmniejszych problemów. Jakość wykonania i materiałów jest nie do porównania z przedstawianymi ofertami urządzeń wolnostojacych.
Ostatnio zakupiłem do nowego mieszkania równiez Boscha HMT 8955.
Tu mozna znaleźć chyba najlepsze oferty:
http://www.ceneo.pl/8439
Nieco droższy jest Siemens, ale nawet w opinii serwisantów nie rózni się niczym, poza krajem produkcji.
Bosch jest produkowany w Wielkiej Brytanii, a Siemens w Niemczech.
Ciekawostką jest fakt, ze w ofercie na Polskę występuję tylko jeden kolor (inox), w sumie najbardziej uniwersalny, natomiast w ofercie na Niemcy tych kolorów frontów sprzętu jest 5! Może zakup w nimieckich sklepach?
Poza tym odradzam zakup chińsko-koreańskiego badziewia zbudowanego z "topiacych się plastików" z ofert naszych hipermarketów.
Powrót do góry

doopan
Poziom 11
Poziom 11

Post#16 14 Paź 2007 15:37   

czerwienny napisał:
mimo,ze technika idzie do przodu,to ja odradzam znajomym zakup mikrofalowki z elektronicznym sterowaniem...

Otóż to - ja mam samsunga z dwoma pokrętłami - to całe sterowanie. Kosztowała ok 200 zł, a jestem zadowolony. Ustawiam sobie na grill + 1/3 mocy mikrofal i po 12 minutach mam pierś z kurczaka(pełny talerz) bez brudzenia patelni :)
Jedyne co może (ale nie musi) przeszkadzać to 750 Wat mocy. No i faktycznie trudno powiedzieć, czy jest dobrze zaizolowana. Tym nie mniej jest prostacka w obsłudze i można ją spokojnie obsługiwać upapranymi rękoma:)
Powrót do góry

xjacek83x
Poziom 2
Poziom 2

Post#17 17 Paź 2007 23:14   

przy wyborze mikrofali najlepiej nie zwracac uwagi na firme gdyż na swiecie jest tylko jedna firma ktora je produkuje na zamowienie wszystkich pozostalych. najlepiej zeby kuchenka byla wyposazona w funkcje ktorych mamy zamiar używac bo podobnie jak w zmywarkach programow i funkcji jest coraz wiecej chociaz wiekszosci wcale sie nie uzywa wiec nie ma co przeplacac.
Powrót do góry

jas07
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: W-wa

Post#18 17 Paź 2007 23:41   

Zdecydowanie przesadziłeś. Chyba, że Twoja opinia odnosi się do hipermarketowego badziewia.
Mam Boscha HMT 8655 od ładnych kilku lat, "Made in England", oczywiście z elektronicznym sterowaniem a nie nakręcanym "budzikiem". Kilka m-cy niemal wszystkich funkcji , które te urządzenia oferują. W niczym nie przypominają chińsko-koreańskiego szmelcu zalegajacego hipermarkety czy bazary. Może takie "coś" faktycznie jest produkowane w jakiejś manufakturze pod Szanghajem...
Poki co ani BSH, ani tym bardziej Miele nie zniża się do umieszczania produkcji mikrofalówek w Chinach.
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#19 20 Paź 2007 21:41   

Mnie też dopadła konieczność zakupu mikrofalówki. W tej chwili mam w dość, przynajmniej mnie się tak wydaje, atrakcyjnej cenie naszego rodzimego Zelmera, a także Amicę. Czy warto wydać po te 300 z hakiem złotych na nasz krajowy wyrób? Jak się sprawują te kuchenki? Czy może w tej cenie (załóżmy, że 330 zł, to górna granica) kupię coś równie dobrego, z grillem i w metalicznej obudowie?
Powrót do góry

polkos
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: WARMIA i MAZURY

Post#20 21 Paź 2007 00:06   

Błażej napisał:
Mnie też dopadła konieczność zakupu mikrofalówki. W tej chwili mam w dość, przynajmniej mnie się tak wydaje, atrakcyjnej cenie naszego rodzimego Zelmera, a także Amicę. Czy warto wydać po te 300 z hakiem złotych na nasz krajowy wyrób? Jak się sprawują te kuchenki? Czy może w tej cenie (załóżmy, że 330 zł, to górna granica) kupię coś równie dobrego, z grillem i w metalicznej obudowie?

To nie są krajowe wyroby , tylko produkowane na zamówienie w/w firm a gdzie to chyba wiadomo. Kuchnie mikrofalowe są sprzętem sporadycznie psującym się więc mozna zaryzykować i powiedzieć, iż wszystko co kosztuje powyżej 200zł w przeciętnym sklepie z AGD będzie raczej służyło bezproblemowo.
A na wyższą cenę składa się:

-lepsza jakość tworzyw i wielu przypadkach ładniejszy wygląd( co nie jest chyba bez znaczenia)
-większa pojemność
-kolor INOX (jest droższy od 30 do nawet 300zł) od białego identycznego modelu
- grill
- rodzaj sterowania ( pokrętła , bądź przyciski)

Ciekawostki to:

Kuchnia Panasonica w technologią INVERTER: Większa pojemność przy mniejszych rozmiarach, lżejsza i efektywniejsza:

http://www.torres.pl/kuch-mikrofalowa-panasonic-nngd356wepg-p-3430.html

Jeżeli ktoś często spożywa pizzę to jak znalazł kuchnia z ogromnym talerzem o średnicy 32cm i okrągłym wnętrzem:

http://www.torres.pl/kuch-mikrofalowa-mb4334bs-p-1508.html
Powrót do góry

stefix18
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Płońsk

Post#21 13 Lis 2007 22:13   

Witam
Co do mikrofalówek dorzuce swoje zdanie. Urządzenia chyba rzadko psujące się(jeśli nie uzywamy ich tak jak w programie brainiac). Moi rodzice kupili mikrofalówkę daweoo z grillem i mechanicznym sterowaniem jakieś 8 lat temu i nie przypominam sobie aby kiedykolwiek były z nią problemy. Podejrzewam, że kiedyś nie było takich ,,dobrodziejstw,, jak mikrofala z biedronki:D Ale wiem ze kolega kupił jakąś firmówkę z elektronicznym sterowaniem i po jakimś czasie coś padło. Nie zagłębiałem się w temat jednak również nie jestem zwolennikiem stosowania elektronicznych ulepszeń we wszystkim:) sam czas ustawiania takiej mikrofalówki zajmie więcej czasu niż porste przekręcenia pokrętła np na 2min:)
pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry

polkos
Poziom 16
Poziom 16

Post#22 13 Lis 2007 23:59   

No co Ty , sterowanie w elektronice jest tak samo proste jak i w mechanicznej. Fakt jest więcej przycisków do dodatkowych funkcji czy programów ale nie musisz (jak nie chcesz) ich używać. Co do awaryjności elektroniki , wiadomo że czego nie ma to się nie zepsuje , ale tak rozumując to po co nam w samochodach klimatyzacja,wspomaganie czy kalkulator a nie liczydło? Nie popadajcie drodzy klienci w paranoję. Sprzęt jak będzie miał ochotę się zepsuć po gwarancji to czy to będzie elektronika czy mechanika to może to wiele kosztować.
Powrót do góry

ciacho1984
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Kraków

Post#23 14 Lis 2007 00:14   

Ja w 2003 kupiłem mikrofale LG MB-387W za 470 złotych http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=9522&pictureID=236b6bdd-212d-41e7-9f99-369971572235, po roku zaczęło coś iskrzyć w środku, serwis na gwarancji wymienił magnetron i płytkę niklową , taką adnotację dali w karcie gwarancyjnej. Od tego czasu do dziś, działa bez zarzutu.
Najważniejsze dla mnie są szybkie programy auto cook, ja mam 6 a nie jak na zdjęciu 4 w linku, choć używam tylko do pizzy programu i do ryb, do tego odmrażania często używam np mięsa lub chleba. Do tego świetny opiekacz. Ogólnie trzeba najpierw się zastanowić czego potrzebujemy, ja myślałem że będę mógł zrobić w tym frytki ale trwa to długo ponad 20 minut program na mała ilość po drugie szkoda prądu i do tego celu kupiłem frytkownice osobno.
Powrót do góry

JEDD
Poziom 22
Poziom 22

Post#24 21 Lut 2008 17:33   

Polecam Zelmera Z29013 czy jakoś tak :P Cena odpwiednia. 23l. pojemności no i grill :D
Powrót do góry

polkos
Poziom 16
Poziom 16

Post#25 22 Maj 2008 15:45   

Dostępna jest na rynku ciekawa mikrofala Sharp z górnym i z dolnym grillem.
Powrót do góry

5marecki5
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Puławy

Post#26 26 Maj 2008 21:49   

Bardzo praktyczne są kuchenki z przyciskami dotykowymi. Można bez obawy dotykać mokrymi palcami. Co w kuchni często się zdaża.
Powrót do góry

blanc
Poziom 10
Poziom 10

Post#27 18 Lip 2008 09:54   

luk_jag napisał:
Jednym słowem POLECAM

tak, a mikrofale lataja po całej kuchni, a nie tylko wewnątrz kuchenki
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#28 31 Lip 2008 01:00   

Jeśli mikrofalówka to tylko SAMSUNG. Jedną ma mój ojciec w pracy (punkt gastronomiczny) i mikrofalówka po ok. 10 latach odmówiła współpracy. Przez te 10 lat była intensywnie używana i jedynie wymiany wymagała żarówka, bo się spaliła :) Obecnie też ma Samsunga i też świetnie daje radę.

Ja od niemal roku używam Samsunga GE107L i jestem bardzo zadowolony.
Powrót do góry

tartak6
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: jaworzno

Post#29 01 Sie 2008 14:44   

Posiadam mikrofalówkę LG od 8 lat świetny produkt bez awaryjna, używamy codziennie i bezustannie, ma funkcje termoobiegu, grill, rożen, wiec pieczemy ciasta, kurczaka w całości na rożnie, dzieciaki cięgle zapiekanki i kiełbaski (nie posiadamy tradycyjnego piekarnika więc ona świetnie go zastępuje). Kiedy ją w końcu trafi to pewnie też kupię LG. Kiedy ją kupowałem to nie było za dużego wyboru z takimi funkcjami, alternatywą był jedynie PANASONIC ale 300 droższy moja kosztowała 1000.
Powrót do góry

Warson
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Sosnowiec

Post#30 12 Sie 2008 23:56   

Panowie jaką obecnie możecie w dobrej cenie polecic Mikrofalówkę??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sie 2008 23:56   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaką mikrofalówkę kupić?
Strona 1 z 4 Idź do strony 1234  Następny