Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Świeca żarowa - jak sprawdzić?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Świeca żarowa - jak sprawdzić?
Autor
Wiadomość
nikoo
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 16 Gru 2006 21:36   

Świeca żarowa - jak sprawdzić?

Witam. Mam podejrzenie, że jedna lub dwie świecie nie grzeją w moim dieslu. (rano słabo pali). Proszę powiedzcie jak sprawdzić świece. Wiem, że nie zawsze świeca gdy ma przejście proądu jest sprawana. Sam się o tym przekonałem. Czy są jakieś inne sposoby sprawdzania świec żarowych?.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2006 21:36   

Powrót do góry

jaclub
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Mysłowice

Post#2 16 Gru 2006 21:38   

Re: Świeca żarowa - jak sprawdzić?

witam oczywiście że są inne sposoby, najprostrzy to podpiąć pod akumulator bezpośrednio lub prostownik jak zaświeci ( cała jest dobra )
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2006 21:38   

Powrót do góry

zonko
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 16 Gru 2006 22:20   

Wyjęte czy w silniku ?
Bo wyjęte to ci podał "jaclub", a w silniku to każdą po kolei przez żarówkę 25W do akumulatora ( jak zaświeci to dobra ).
Też mam diesla (FORDA) ale nie spotkałem przypadku, żeby świeca mająca przejście nie działała.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2006 22:20   

Powrót do góry

Astag
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Rzeszów

Post#4 17 Gru 2006 13:21   

Jeżeli ją wymontowałeś to odpowiedz podał Ci "jaclub" Jeżeli jest w silniku to sprawdź poprzez podłączenie amperomierza do każdej czy pobiera prąd. Jeżeli nie masz amperomierza to poprostu dotykaj ją przewodem który wcześniej od niej odkręciłeś jeżeli występuje delikatne iskrzenie po włączonym zapłonie to jest sprawna. Rób to po kolei z każdą i uważaj żeby nie zrobić zwarcia do masy. Jeżeli w twoim samochodzie występuje komputer to nie rób powyższych czynności bo możesz coś uszkodzić. Komputer wyświetla usterkę świecy poprzez mruganie kontrolki grzania świecy lub nie gaśnięcie jej.
Powrót do góry

elav
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Wrocław

Post#5 17 Gru 2006 13:29   

Jeśli swiece są połączone sztywnym blaszanym kolektorem, lub ciężko je rozłączyć ja używam omomieraz przy odłączonym zasilaniu świec!!
W moim silniku VW skoda felicja rezystancja sprawnej świecy to ok 1om, przy czterech połączonych równolegle powinno wykazać 0,25oma.
W zależności od wyniku pomiaru można ocenić ile świec działa.
Znalezienie konkretnej świecy wymaga ich rozłączenia.
Powrót do góry

T/J
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 17 Gru 2006 15:08   

Witam
Najbardziej skutecznym i dającym najwiarygodniejszą diagnozę sposobem sprawdzenia świec żarowych jest ich wymontowanie z silnika i sprawdzenie każdej po kolei.Należy to sprawdzić podłączając je do klem akumulatora.Każda świeca jeżeli jest sprawna powinna po kilku sekundach się rozrzarzyć na całej długości części grzejnej.WSZYSTKIE świece powinny jednakowo się żarzyć i wyglądać po podłączeniu do prądu.Inne metody podawane wcześniej nie gwarantują ich sprawności.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Świeca żarowa - jak sprawdzić?
Strona 1 z 1