Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Całkowity amator. Który kabel jest od czego?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Całkowity amator. Który kabel jest od czego?
Autor
Wiadomość
Hermes_LWA
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Lublin

Post#1 Post autora tematu 18 Gru 2006 23:21   

Całkowity amator

Mam pytanie bo jestem całkowitym amatorem a mianowicie mam kolumne Altus 75 i mam niebieski kabelek i biały w miejscu po głośniku średniotonowym i chcę wstawić nowy, który kabel jest od plusa a który od minusa? Wiem że to śmieszne ale elektronika to nie mój dział :P Pozdrawiam!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Gru 2006 23:21   

Powrót do góry

Hefajstos
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#2 19 Gru 2006 01:42   

Re: Całkowity amator

W sumie, to nie chciało by mi się szukać i sprawdził bym jak jest podłączone w drugiej kolumnie...

--
pozdrawiam
Hefi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2006 01:42   

Powrót do góry

Elektryk80
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kraków

Post#3 19 Gru 2006 02:07   

Już pisałem w którymś temacie jak to sprawdzić. Podepnij głośnik, włącz wzmacniacz. Wygeneruj szum, najlepiej różowy albo włącz jakiś sygnał najlepiej monofoniczny. Jeżeli dźwięk będzie dobiegał z punktu pomiędzy głośnikami to znaczy że polaryzacje są zgodne i głośnik podpiąłeś prawidłowo. Natomiast jak dźwięk będzie dobiegał z punktów skrajnych to musisz zamienić miejscami kabelki.
Oczywiście kolumny ustaw tak aby głośniki średniotonowe znajdowały się na wysokości uszu w odległości jakieś 1m od Ciebie (lewa i prawa strona). Wzmacniacz ustaw na minimum i powoli podkręcaj aż będziesz miał wystarczającą głośność. Dla usprawnienia pomiaru odepnij głośnik wysokotonowy i niskotonowy.

Pozdrawiam :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2006 02:07   

Powrót do góry

Pirat5
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Tarnów

Post#4 21 Gru 2006 18:53   

Weź baterię 1,5V, podłącz i patrz na membranę. Jeśli wychyli się do przodu to + jest tam gdzie podłączyłeś + baterii
Powrót do góry

Ptolek
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kraków

Post#5 23 Gru 2006 13:12   

Średniotonowy się nie wychyli bo ma szeregowy kondensator.
Proponuję albo metodą Elektryka80 albo omomierzem sprawdź, który kabelek łączy się bezpośrednio z ujemnym biegunem kabla biegnącego do wzmacniacza (o ile jest oznaczony).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Gru 2006 13:12   

Powrót do góry

Kwaczor
Spec od akustyki
Spec od akustyki

Miasto: Leszno Poznań

Post#6 12 Lut 2007 10:09   

A w Altusie przypadkiem nie odwraca sie fazy na średniotonowym?
Powrót do góry

Mc`sFrYcO
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Lublin

Post#7 14 Lut 2007 00:55   

:arrow: Zgadza się Kwaczor w altusach jest odwrucona faza na średni ton, jeżeli autor ma miernik to niech sprawdzi omomierzem tak jak mówił to kolega ptolek ten kabel który okaże się minusem należy połączyć do plusa w głośniku (jeżeli niejest podpisane to jest oznaczone czerwoną kropką w pobliży zacisku głośnika) jeżeli nieposiadasz miernika to wyjmij puszkę w której siedzi średni ton i sprawdź w zwrotnicy dokąd biegną obydwa kable jeżeli jeden z nich biegnie do miejsca w którym następuje rozgałęzienie na 3 inne w tym samym kolorze to powinien to być "minus", który w głośniku dołączasz do oznaczenia "plus" troche zamotałem mam nadzieje że coś zrozumiesz:D:D
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Całkowity amator. Który kabel jest od czego?
Strona 1 z 1