Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Całkowity amator. Który kabel jest od czego?

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Sound system and Acoustics -> Całkowity amator. Który kabel jest od czego?
Author
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post from the author of the topic 18 Dec 2006 22:21   

Całkowity amator

Mam pytanie bo jestem całkowitym amatorem a mianowicie mam kolumne Altus 75 i mam niebieski kabelek i biały w miejscu po głośniku średniotonowym i chcę wstawić nowy, który kabel jest od plusa a który od minusa? Wiem że to śmieszne ale elektronika to nie mój dział Razz Pozdrawiam!

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 18 Dec 2006 22:21   

Back to top

Hefajstos
Poziom 23
Poziom 23

Post#2 19 Dec 2006 00:42   

Re: Całkowity amator

W sumie, to nie chciało by mi się szukać i sprawdził bym jak jest podłączone w drugiej kolumnie...

--
pozdrawiam
Hefi

Helpful message? + -

Back to top

Elektryk80
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 19 Dec 2006 01:07   

Już pisałem w którymś temacie jak to sprawdzić. Podepnij głośnik, włącz wzmacniacz. Wygeneruj szum, najlepiej różowy albo włącz jakiś sygnał najlepiej monofoniczny. Jeżeli dźwięk będzie dobiegał z punktu pomiędzy głośnikami to znaczy że polaryzacje są zgodne i głośnik podpiąłeś prawidłowo. Natomiast jak dźwięk będzie dobiegał z punktów skrajnych to musisz zamienić miejscami kabelki.
Oczywiście kolumny ustaw tak aby głośniki średniotonowe znajdowały się na wysokości uszu w odległości jakieś 1m od Ciebie (lewa i prawa strona). Wzmacniacz ustaw na minimum i powoli podkręcaj aż będziesz miał wystarczającą głośność. Dla usprawnienia pomiaru odepnij głośnik wysokotonowy i niskotonowy.

Pozdrawiam Smile

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 19 Dec 2006 01:07   

Back to top

Pirat5
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 21 Dec 2006 17:53   

Weź baterię 1,5V, podłącz i patrz na membranę. Jeśli wychyli się do przodu to + jest tam gdzie podłączyłeś + baterii

Helpful message? + -

Back to top

Ptolek
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 23 Dec 2006 12:12   

Średniotonowy się nie wychyli bo ma szeregowy kondensator.
Proponuję albo metodą Elektryka80 albo omomierzem sprawdź, który kabelek łączy się bezpośrednio z ujemnym biegunem kabla biegnącego do wzmacniacza (o ile jest oznaczony).

Helpful message? + -

My articles: (Add)
18 February 2015 Uniwersalny sterownik robota - RoboCORE
Back to top

Google

Google Adsense

Post# 23 Dec 2006 12:12   

Back to top

Kwaczor
Spec od akustyki
Spec od akustyki

Post#6 12 Feb 2007 09:09   

A w Altusie przypadkiem nie odwraca sie fazy na średniotonowym?

Helpful message? + -

Back to top

Mc`sFrYcO
Poziom 16
Poziom 16

Post#7 13 Feb 2007 23:55   

Arrow Zgadza się Kwaczor w altusach jest odwrucona faza na średni ton, jeżeli autor ma miernik to niech sprawdzi omomierzem tak jak mówił to kolega ptolek ten kabel który okaże się minusem należy połączyć do plusa w głośniku (jeżeli niejest podpisane to jest oznaczone czerwoną kropką w pobliży zacisku głośnika) jeżeli nieposiadasz miernika to wyjmij puszkę w której siedzi średni ton i sprawdź w zwrotnicy dokąd biegną obydwa kable jeżeli jeden z nich biegnie do miejsca w którym następuje rozgałęzienie na 3 inne w tym samym kolorze to powinien to być "minus", który w głośniku dołączasz do oznaczenia "plus" troche zamotałem mam nadzieje że coś zrozumiesz:DVery Happy
Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Sound system and Acoustics -> Całkowity amator. Który kabel jest od czego?
Page 1 of 1
Similar topics
od czego jest ten niebieski kabel?? (3)
Który mikser? Który model jest lepszy? (1)
Który jest plusowy a który minusowy- Crunch (3)
Kostka od radia. Który kolor do czego??? fotka (8)
MONSTER CABLE - może ktoś wie do czego ten kabel (8)
Zmiana okablowania audio który wybrać kabel (2)
Kabel optyczny TOSLINK-Mini Jack - który wybrać? (2)
Co to jest,do czego służy (10)
DIBOX - co to jest i do czego służy? (56)
Co to jest Zwrotnica i do czego sluży..?? (2)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.066 seconds

elektroda.pl topic RSS feed