Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

HP LaserJet 4P pionowe paski

Pocieszny 20 Dec 2006 19:15
 • #1 20 Dec 2006 19:15
  Pocieszny
  Level 38  
  Helpful post? (0)
  Na wydruku widać pionowe jasne paski. To będzie raczej wina czegoś w okolicach kartridża bo kiedyś zaciął mi się papier i zobaczyłem że na zielonym wałku jest naniesiony kawałek wydruku już z tymi właśnie jasnymi pasami. Ciekawe jest to, że czasem drukuje ładnie, bez tych pasów, a czasem są tak jasne że nie widać tekstu. Czasem pomaga wyjęcie kartridża, potrząśnięcie nim, równocześnie czyszczę (chyba) lusterko które jest nad kartridżem(jest taka specjalna szczoteczka pod klapką) i wtedy drukuje ok, paski są prawie niewidoczne, jednak po jakimś czasie problem wraca. Być może kończy się toner, ale gdyby to było przez to, paski pojawiałyby się w innych miejscach, a są zawsze w tych samych... Kurcze już sam nie wiem co o tym myśleć, więc zanim rozkręcę drukarkę, chciałem zapytać kogoś kto się na tym zna lepiej ode mnie.
 • #2 21 Dec 2006 09:03
  piwos
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  cześć
  możliwości do sprawdzenia:
  - usyfiony wałek elektrodowy ładujący górny - we wkładzie
  - zużyty wałek transwerowy dolny, stwardniał i się może łuszczyć.
  - brak toneru
  - wałek magnetyczny, popękany rdzeń w środku - we wkładzie
  - listwa Doctor B. na magnetyku deko zużyta lub brudna - we wkładzie
  - ostatnie wklęsłe zwierciadło w laserze usyfione - moło realne ale :?:...
  - zasilanie wkładu (BIAS :!:)

  pozdrawiam -:D
 • #3 21 Dec 2006 11:09
  Pocieszny
  Level 38  
  Topic author Helpful post? (0)
  Rozważyłem te możliwości, po świętach kupię toner, rozkręcę kartridż i go przy okazji wyczyszczę. Drukarkę kupiłem z ponoć prawie pustym kartridżem ale wydrukowałem już ponad 200 stron i ciągle jeszcze drukuje. Paski były prawie od początku.
  Ale jak wytłumaczyć to że problem znika a potem znów się pojawia dokładnie w tych samych miejscach? Na przykład teraz drukuje mi ładnie, ale zapewne po kilkudziesięciu stronach znowu zacznie paskować...
  Gdyby była zabrudzona optyka, to pewnie cały czas by tak szło, no chyba że ten brud jak się nagrzeje to zmienia właściwości ;) Wałek światłoczuły nie wygląda na uszkodzony.
 • #4 21 Dec 2006 12:52
  piwos
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  ...raz są, raz nie ma bo np. w wałku magnetycznym rdzeń wewn.jest popękany i różnie się układa.

  ...bo np.raz mieszadełko nadsypie toneru na wałek pod Doctor B. raz go już poprostu nie ma. To mogą być naprawdę resztki :!: 200 wydr.to nie jest super dużo, to mogą być resztki :!:

  ...Pyłu papierowego może być więcej pod wspomnianą Doct.B niż samego toneru. A że wałek się kręci i wszystko się tam miesza, z tąd mogą być te >hocki kl<.

  Najlepiej jak go do cna rozłożysz, wyczyścisz na tip-top :), zasypiesz tonerem i poprawnie, powoli złożysz.
  pozdrawiam -
 • #5 21 Dec 2006 16:30
  laserjack

  Level 31  
  Helpful post? (0)
  Po prostu skonczył sie proszek w kasecie, jak tego nie regenerowałeś to nie polecam, plastykowe zaczpy, trzeba delikatnie jak z kobitką...
 • #6 27 Dec 2006 17:49
  Pocieszny
  Level 38  
  Topic author Helpful post? (0)
  Najprawdopodobniej to będzie wina braku tonera, bo to już miała być końcówka... Tak czy inaczej spróbuję go napełnić - nie mam wyboru ;) Znalazłem instrukcję jak to zrobić, jest po angielsku. Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, jednak ciekaw jestem czy istnieje polska wersja... Jak do tej pory jej nie znalazłem. Może ktoś z Was taką posiada?

  PS czy spirytus(ew. denaturat) nadaje się do czyszczenia elementów zbiornika oraz bębna?
 • #7 28 Dec 2006 16:24
  laserjack

  Level 31  
  Helpful post? (0)
  W żadnym wypadku spirytus do bębna, tylko ew. specjalna pasta, elektrode ładującą czyszczę spacjalną pianką i wałek magnetyczny również pasta o innm kolorze jak do bębna. jak będziesz chciał podam gdzie kupić na priv.
 • #8 10 Jan 2007 23:54
  Pocieszny
  Level 38  
  Topic author Helpful post? (0)
  Problem z paskami zniknął po dosypaniu tonera :D
  Search 4 million + Products
Browse Products