Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

zamrażarka Mors 171

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD chłodnictwo -> zamrażarka Mors 171
Autor
Wiadomość
supermario1
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Pułtusk

Post#1 Post autora tematu 21 Gru 2006 15:38   

zamrażarka Mors 171

Posiadam zamrażarkę Mors 171, ostatnio zauważyłem, że agregat ciągle chodzi i mrozi, po wyłączeniu pokrętłem i ponownym ustawieniu na 4 agregat sie wyłancza na jakieś 2 godz. Jak się załączy to znów cały czas pracuje. Zmierzyłem temperaturę wewnątrz -20. Pomyślałem że to termostat kupiłem nowy W6 i po jego zaintalowaniu nic sie nie zmieniło, cały czas tak samo. Podczas wymiany termostatu usłyszałem po włączeniu buczenie w agregacie przez ok 10-15 sekund i dalej cicho po ok 1 min ponownie buczy, dopiero przy ok 10 buczeniu załancza sie agregat i dalej ciągle pracuje dopuki sie go ręcznie nie wyłączy. Proszę fachowców o poradę odnośnie naprawy. Co trzeba wymienic i czy się to opłaca.:?:
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 21 Gru 2006 15:38   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

miron_102
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: "-"

Post#2 21 Gru 2006 18:49   

Re: zamrażarka Mors 171

To ,,buczenie'' jest spowodowane niewłaściwym sterowaniem sprężarką. (chyba przez Ciebie). :D
Po rozłączeniu sprężarki należy odczekać przynajmniej 15 min (aż się wyrównają ciśnienia w układzie chł. )
Temperatura w komorze -20 jest niedostateczna do rozłączenia przez termostat, zamrażarka musi osiągać przynajmniej -24°C, by termostat działał.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2006 18:49   

Powrót do góry

lidmar
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Siedlce

Post#3 21 Gru 2006 19:15   

w zwiazku z tym ze ta sytuacja spowodowana jest ubytkiem czynnika chlodniczego i ponowne napełnianie na dlugo nie pomoże a tylko uszczupli budrzet to proponuje abys wlaczyl zamrazarke aby temperatura spadla do tych -20 stopni a nastepnie ustaw termostat powiedzmy na 2 i wez maly wkretak i wykrec az do momentu wylaczenia malutka srubke(na plaski wkretak) znajdujaca sie w otworze z boku termostatu. to przesunie zakres regulacji termostatu w kierunku wyzszych temperatur . jezeli nieszcelnosc nie jest zbyt duza to moze pochodzi jeszcze jakis czas.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2006 19:15   

Powrót do góry

Bleble
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: PYRLANDIA

Post#4 21 Gru 2006 19:56   

A jak ustawisz na 1 , to co wyłącza się ?
Powrót do góry

supermario1
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 22 Gru 2006 13:38   

nie próbowałem ustawiac na 1 zaraz to zrobię i poczekam co będzie się działo, jeżeli sie wyłączy to zrobię jak napisał "lidmar" jeżeli nie to nie wiem co dalej.
Powrót do góry

qbag1
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Świerzawa

Post#6 22 Gru 2006 14:40   

W morsach to typowa usterka, nieszczelność na skrzyni. Niestety cokolwiek z tym nie zrobisz, niewiele ci pomoże, (a napewno nie na dłuższy czas). Pomyśl czy towar jaki stracisz w przypadku rozmrożenia, nie będzie wart więcej niż sprawna, może używana zamrażarka.
pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Gru 2006 14:40   

Powrót do góry

supermario1
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 23 Gru 2006 18:23   

Ustawiłem termostat na 2 i sie zamrażarka wyłączyła pracuje prawidłowo ale tylko na stopniach 1 i 2 na 3 już nie. Pewnie jest nieszczelna ale ja już do niej złotówki nie dołożę na razie chodzi jak przestanie to sobie sprawię chyba nową. Dzięki wszystkim za porady !
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD chłodnictwo -> zamrażarka Mors 171
Strona 1 z 1