Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumna / paka gitarowa 2x12"

demanufacture 24 Gru 2006 23:19 6059 12
  • Chcialbym zaprezentowac moja konstrukcje stworzona specjalnie dla mojego kumpla i gitarzysty z mojego zespolu. przeznaczenie paki to uzytek domowy. napedzana jest ona headem Marshalla o mocy 100W (wybaczcie ale modelu nie pamietam).

Głosniki: postanowilem zastosowac w niej 2 szerokopasmowe glosniki o srednicy 12" i skutecznosci 93dB taniej firmy Icoon (model 12MA300-C4HW). wybralem je glownie ze wzgledu na niska cene dobra skutecznosc i brzmienie.

obudowa: wykonana z plyty wiorowej 12mm z wyjatkiem przedniej scianki ktora zostala wykonana z plyty 18mm w celu lepszego zamocowania przetwornikow. calosc obita ciemno szara okleina tzw "kocem". obudwa ma konstrukcje polotwarta co zreszta widac na zdjeciach. wszystko bylo wykonane jedyna za pomoca wiertarki pily do drewna pilnika i srobokretu.

brzmienie: poniewaz nie posiadam gitary elektrycznej tylko basowa musialem poczekac na opinie kumpla. do grania na probach posiada on pake 4x12" Powersound. uznal ze moja konstrukcja brzmi o niebo lepiej :D. jest bardzo dynamiczna i gra duzo glosniej od tamtej a dzwiek jest duzo mocniejszy.

koszty: w sumie wyszlo okolo 350zl. najwiecej pieniedzy poszlo na glosniki oraz wszelkiego rodzaju wykonczenia.

parametry paki:
    moc: 300W RMS
    skutecznosc: 96dB
    wymiary 70x35x35cm (szer x dl x gl)

sorry za jakosc zdjec ale robione byly przez wlasciciela paki a jego aparat nie dziala najlepej :(

Fajne!
  • #2 25 Gru 2006 00:38
    SzokalML
    Poziom 36  

chciałbym zrobić podobną konstrukcję, tylko że do basu (czyli zamknięta lub br), czy te głośniki nadadzą się do tego?

Bo wszystko mam wątpliwości czy Icoon to nie po prostu jakaś wersja Alpharda - podobne oznaczenie...

• #3 25 Gru 2006 10:13
    demanufacture
    Poziom 17  

porownywanie Icoona do alfreda jest nieuzasadnione. porownywalem te glosniki z 12" alfreda i naprawde to nie jest to samo... Icoon ma wieksza skutecznosc i nie ma mulistego brzmienia. zdecydowanie o wiele lepiej wykonany glosnik a cena ta sama :D

Dodano po 4 [minuty]:

do basu polecam konfiguracje 4x10" gdyz to zapewnia dobre brzmienie w miare gleboki dol (czego przy samym 2x10" nie doswiadczysz) i jednoczesnie duza dynamike. generalnie posiadanie paki do basu na glosnikach 10" uwazam za podstawowy sprzet do grania.

mam pake do basu 4x10" ale nie posiadam aparatu cyfrowego zeby jej strzelic fotki.

Dodano po 3 [minuty]:

jezeli juz Alpharda to tylko z serii MAGNUM. tutaj ktos wreszcie pomyslal o brzmieniu

• #4 25 Gru 2006 11:50
    SzokalML
    Poziom 36  

Spodziewalem sie ze polecisz 4x10 - po prostu mam dość długi head (68 cm) i chciałbym paczkę podobnej szerokości, coby nie wygladalo to dziwacznie.

Z drugiej strony nie wiem czy przy takich tanich glosnikach jest roznica miedzy 4x10 czy 2x12.

A czy icoony 10-tki nadaja sie do basu? ew. jakie glosniki do basu polecasz? Z tych tanich, bo na markowe mnie nie stac :(
    plus szerokopasmowek taki, ze nie trzeba bedzie uzupelniac tweeterem (lubie w miare duzo wysokich w basie). Jesli chodzi o moc to potrzebuje 300 watt/4 ohm.

i ile te icoony maja naprawde mocy? bo nie wydaje mi sie ze 300 watt:) to chyba maksymalnej...

• #5 25 Gru 2006 12:45
    demanufacture
    Poziom 17  

roznica miedzy 4x10 a 2x12 jest kolosalna. po pierwsze glosniki 10" graja zdecydowanie szybciej od 12". po drugie przy 4 glosnikach masz wzrost skutecznosci o 6dB a przy dwoch o 3dB wiec dosyc duzo. z 4x10 wyciagniesz duzo wiecej basu niz z 2x12.

co do glosnikow to ja obecnie uzywam STXow 27-150-4-SE i nie narzekam. kosztuja 70zl za sztuke. z icoonow nie slyszalem basowych 10" a alphardy wiesz sam jak graja. ja zamiast uzywac szerokopasmowek wolalbym jednak tweeter. zagra duzo lepiej. polecam ci polskiego tonsila gdwt 9/80/5F swietny glosnik do tego bardzo wytrzymaly.

takie parametry jak podales czyli 300W/4ohm posiada wlasnie moja paka na tych STXach. a te Icoony maja 150W.

Dodano po 18 [minuty]:

sorry moja paka ma 600W/4ohm RMS

• #6 25 Gru 2006 14:10
    SzokalML
    Poziom 36  

a jakim to masz uzupelnione tweeterem? bo pasmo te stxy to maja do ok. 2.5 khz... ? a to zdecydowanie za mało.

na allegro o tych icoonach gosc pisze ze maja (jeden) 300 watt i wydaje mi sie to zdecydowanie przesadzone:) pewnie muzycznej czyli jak napisales normalnej kolo 150...

• #7 25 Gru 2006 14:36
    foxik000000
    Poziom 28  

Niezła konstrukcja jak na tą kase , a głośniki są lepsze od ARZ6604 ,a w sumie nie wiele droższe ;) Tylko mam pytanie czy są jakieś parametry do tego głośnika ?? Qts , Qes , Qms przynajmniej ;)

• #8 25 Gru 2006 17:10
    demanufacture
    Poziom 17  

parametrow nie znam obudowe robilem na sluch. obudowe otwarta wiedzialem zeby zrobic stad ze doradzili mi w sklepie gdzie je kupowalem. to byl swego rodzaju eksperyment. niestety tak to jest gdy sie parametrow nie ma... ponoc gdzies sa ale ja ich nie znalazlem

STXy wyciagaja do 4,5kHz i tak jest dzielone pasmo.

• #9 25 Gru 2006 17:13
    SzokalML
    Poziom 36  

około dwukrotnie drozsze, (55 zł) aczkolwiek wersja 8 calowa kosztuje 24 zł, czyli tyle samo co ARZ...

tylko niech ktos mi wytlumaczy (dane od sprzedawcy)

8 calowa 8MA200-C4 HW
    Pasmo przenoszenia : 80 - 9000 Hz

10 calowa - 10MA250-C8HW
    Pasmo przenoszenia : 55 - 11000 Hz

12 calowa 12MA300-C4HW
    Pasmo przenoszenia : 46 - 18000 Hz

niech ktos mi wytlumaczy skad takie roznice w przenoszeniu pasma? :|

• #10 25 Gru 2006 23:20
    demanufacture
    Poziom 17  

zapewne ma na to wplyw konstrukcja glosnika. :D

• #11 29 Gru 2006 20:56
    SzokalML
    Poziom 36  

tak na pierwszy rzut oka, to sa podobne glosniki, tylko wieksze i mocniejsze wersje, gdyby bylo na odwrot, to predzej bym uwierzyl, cos mi sie wydaje ze te parametry sa troche malo wiarygodne :)

A obiektywnie, jak wysoko ciagna te icoony? bo zastanawiam sie czy nie jest to alternatywa dla tonsil GDS 30/30 (icoony maja zapewne skutecznosc, ale za to wieksza moc,wiec wychodzi na to samo) cena tez podobna a dostepne od reki...

• #12 30 Gru 2006 01:06
    demanufacture
    Poziom 17  

nie wiem jak odpowiedziec na to pytanie... icoon ma skutecznosc 93dB. tonsil nie mam pojecia ile.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme