Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

telewizja satelitarna bez abonamentu

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> SAT Service -> telewizja satelitarna bez abonamentu
Author
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post from the author of the topic 26 Dec 2006 12:39   

telewizja satelitarna bez abonamentu

Witam.
Obecnie mam w domu kablówkę za którą płacę 40zł miecięcznie. Telewizje ogladam dosłownie pare minut dziennie, więc chce wmiejszyć opłaty za nią do 0zł i płacić tylko na pocznie opłaty radiowe.
Nie wiem co zrobić!!
Blisko mnie ok 200m są anteny satelitarne.
Chciałbym kupic jakić dekoder z anteną. Tylko nie wiem czy coś uda mi sie złapać. Chodzi mi konkretnie o TVP1,2,3, polstat i tvn. Poradcie coś.
A propo dekoderów są cyfrowe i analogowe. Czym one się różnią ??
Wiem, że w cyfrowych sie jakieś karty wkłada, Może są jakieś z programami bez abonament. Nie chce zakładac C+ anie C polsatu.
Poradźcie z góry dziękuję!!

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 26 Dec 2006 12:39   

Back to top

Qbuś
Poziom 23
Poziom 23

Post#2 26 Dec 2006 12:47   

Re: telewizja satelitarna bez abonamentu

Niestety bez abonamentu można oglądać kilka Polskich kanałów tematycznych,bez tych które wymieniłeś Crying or Very sad Potrzebny jest dekoder cyfrowy (analog poszedł do lamusa) Very Happy .Więcej informacji znajdziesz na forum używając funkcji "szukaj",tematy podobne były omawiane dziesiątki razy,nie ma sensu powtarzać po raz kolejny.

Helpful message? + -

Back to top

jani95
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 26 Dec 2006 12:49   

Zrezygnuj z telewizji kablowej i podłącz się do analogowej anteny która jest w bloku, jak nie będziesz mógł z niej odbierać to postaw antenę w pokoju. Z niej będziesz mieć TVP 1, 2 , 3, Polsat, TVN i TV4. Satelity nie opłaca się montować bo tam i tak nie ma co oglądać pomimo że jest darmowa. Jeśli chodzi o odbiorniki cyfrowe to abonamenty za nie są także płatne.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 26 Dec 2006 12:49   

Back to top

Preskaler
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 26 Dec 2006 13:03   

No nie jest to takie pewne! Kol. "Anatolmis" miweszka w takiej odległości od przemiennika (przemienników?) że odbiór na antenie wewnętrznej może być niemożliwy. Przypuszczam jednak, że z Warszawy można odbierać bezproblemowo TV1, TV2 i TV3 za pomocą tunera cyfrowej TV naziemnej (DVBT). Tunery takie są dość rzadko spotykane ale były np. t. satelitarno-naziemne (cyfrowe) "Skymax 771". Cena nowego to ok. 250,- zł. Można na nich odbierać i TV Sat i naziemne programy cyfrowe. Do TV sat potrzebny jest jeszcze czasza antenowa i konwerter (oczywiście kabel i złączki) a do naziemnej zwykła, mała "Yagi" - 5-cio el. no i kabel. Z TVN-em jest trochę trudniej bo niekodowany program nadaje tylko na analogu satelitarnym i nie wiadomo jak jeszcze długo? Na cyfrowej satelicie można oglądać bez dodatkowych opłat TVP "Polonię", "Polsat 2", TVP "Kulturę" i jeszcze kilka innych.

Helpful message? + -

Back to top

Anatolmis
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post from the author of the topic 26 Dec 2006 13:20   

A może są jakeś zestawy sat dobre i niedroge ??
Z początku myslałem o takej antenie - http://allegro.pl/item152161834_nowosc_nowoczesna_cyfrowa_antena_tv_40_.html

Helpful message? + -

Back to top

Qbuś
Poziom 23
Poziom 23

Post#6 26 Dec 2006 13:27   

Człowieku! mylisz pojęcia.Poczytaj trochę teorii na temat TV sat,telewizji cyfrowej,sposobów odbioru ,itd.Jest tego pełno w sieci!

Helpful message? + -

Back to top

Preskaler
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 26 Dec 2006 14:17   

Ta antena to (wydaje mi się) jedno wielkie "naciąganie"! Nie podano ani jednego, obiektywnego jej parametru! Antena powinna mieć podane przynajmniej pasmo i zysk kierunkowy (dla poszczególnych częstotliwości lub (przynajmniej) pasm. Nie podano nawet jej rozmiarów!

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 26 Dec 2006 14:17   

Back to top

akek
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 02 Jan 2007 09:46   

Jeśli chodzi Ci "konkretnie" o TVP1,TVP2, TVP3, Polsat i TVN to nie potrzebujesz żadnego dekodera. Te programy są odbierane przez dekodery cyfrowe tylko w płatnych pakietach - lub w sposób nielegalny poprzez sharing, ale tego nie polecam również ze względów praktycznych. Z dekoderów jest też kilka darmowych programów po polsku: Pulse, Polsat2, Tele5, Zdrowie i Uroda, TvBiznes. Jeśli chodzi o kanały na których Ci zależy to najprościje zamontuj je z anteny szerokopasmowej z zasilaczem lub lepiej z kierunkowej np. typu Yagi ze wzmacniaczem.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> SAT Service -> telewizja satelitarna bez abonamentu
Page 1 of 1
Similar topics
TV satelitarna, jaki sprzęt? Bez abonamentu? (2)
Telewizja naziemna i satelitarna bez dekodera (17)
TELEWIZJA SATELITARNA - LINKI (75)
Darmowa telewizja satelitarna (3)
Hiszpańska telewizja satelitarna... (4)
Jak działa telewizja satelitarna? (2)
satelitarna telewizja cyfrowa na komputerze (6)
Telewizja satelitarna minimalnym kosztem? (7)
telewizja satelitarna N-mulitroom opłacalne? (4)
telewizja satelitarna TP, SHD 85 - pytania (3)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.091 seconds

elektroda.pl topic RSS feed