Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

telewizja satelitarna bez abonamentu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> telewizja satelitarna bez abonamentu
Autor
Wiadomość
Anatolmis
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Płońsk

Post#1 Post autora tematu 26 Gru 2006 13:39   

telewizja satelitarna bez abonamentu

Witam.
Obecnie mam w domu kablówkę za którą płacę 40zł miecięcznie. Telewizje ogladam dosłownie pare minut dziennie, więc chce wmiejszyć opłaty za nią do 0zł i płacić tylko na pocznie opłaty radiowe.
Nie wiem co zrobić!!
Blisko mnie ok 200m są anteny satelitarne.
Chciałbym kupic jakić dekoder z anteną. Tylko nie wiem czy coś uda mi sie złapać. Chodzi mi konkretnie o TVP1,2,3, polstat i tvn. Poradcie coś.
A propo dekoderów są cyfrowe i analogowe. Czym one się różnią ??
Wiem, że w cyfrowych sie jakieś karty wkłada, Może są jakieś z programami bez abonament. Nie chce zakładac C+ anie C polsatu.
Poradźcie z góry dziękuję!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Gru 2006 13:39   

Powrót do góry

Qbuś
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#2 26 Gru 2006 13:47   

Re: telewizja satelitarna bez abonamentu

Niestety bez abonamentu można oglądać kilka Polskich kanałów tematycznych,bez tych które wymieniłeś :cry: Potrzebny jest dekoder cyfrowy (analog poszedł do lamusa) :D .Więcej informacji znajdziesz na forum używając funkcji "szukaj",tematy podobne były omawiane dziesiątki razy,nie ma sensu powtarzać po raz kolejny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Gru 2006 13:47   

Powrót do góry

jani95
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Gdynia

Post#3 26 Gru 2006 13:49   

Zrezygnuj z telewizji kablowej i podłącz się do analogowej anteny która jest w bloku, jak nie będziesz mógł z niej odbierać to postaw antenę w pokoju. Z niej będziesz mieć TVP 1, 2 , 3, Polsat, TVN i TV4. Satelity nie opłaca się montować bo tam i tak nie ma co oglądać pomimo że jest darmowa. Jeśli chodzi o odbiorniki cyfrowe to abonamenty za nie są także płatne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Gru 2006 13:49   

Powrót do góry

Preskaler
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Krosno

Post#4 26 Gru 2006 14:03   

No nie jest to takie pewne! Kol. "Anatolmis" miweszka w takiej odległości od przemiennika (przemienników?) że odbiór na antenie wewnętrznej może być niemożliwy. Przypuszczam jednak, że z Warszawy można odbierać bezproblemowo TV1, TV2 i TV3 za pomocą tunera cyfrowej TV naziemnej (DVBT). Tunery takie są dość rzadko spotykane ale były np. t. satelitarno-naziemne (cyfrowe) "Skymax 771". Cena nowego to ok. 250,- zł. Można na nich odbierać i TV Sat i naziemne programy cyfrowe. Do TV sat potrzebny jest jeszcze czasza antenowa i konwerter (oczywiście kabel i złączki) a do naziemnej zwykła, mała "Yagi" - 5-cio el. no i kabel. Z TVN-em jest trochę trudniej bo niekodowany program nadaje tylko na analogu satelitarnym i nie wiadomo jak jeszcze długo? Na cyfrowej satelicie można oglądać bez dodatkowych opłat TVP "Polonię", "Polsat 2", TVP "Kulturę" i jeszcze kilka innych.
Powrót do góry

Anatolmis
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Płońsk

Post#5 Post autora tematu 26 Gru 2006 14:20   

A może są jakeś zestawy sat dobre i niedroge ??
Z początku myslałem o takej antenie - http://allegro.pl/item152161834_nowosc_nowoczesna_cyfrowa_antena_tv_40_.html
Powrót do góry

Qbuś
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#6 26 Gru 2006 14:27   

Człowieku! mylisz pojęcia.Poczytaj trochę teorii na temat TV sat,telewizji cyfrowej,sposobów odbioru ,itd.Jest tego pełno w sieci!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Gru 2006 14:27   

Powrót do góry

Preskaler
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Krosno

Post#7 26 Gru 2006 15:17   

Ta antena to (wydaje mi się) jedno wielkie "naciąganie"! Nie podano ani jednego, obiektywnego jej parametru! Antena powinna mieć podane przynajmniej pasmo i zysk kierunkowy (dla poszczególnych częstotliwości lub (przynajmniej) pasm. Nie podano nawet jej rozmiarów!
Powrót do góry

akek
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Dębica

Post#8 02 Sty 2007 10:46   

Jeśli chodzi Ci "konkretnie" o TVP1,TVP2, TVP3, Polsat i TVN to nie potrzebujesz żadnego dekodera. Te programy są odbierane przez dekodery cyfrowe tylko w płatnych pakietach - lub w sposób nielegalny poprzez sharing, ale tego nie polecam również ze względów praktycznych. Z dekoderów jest też kilka darmowych programów po polsku: Pulse, Polsat2, Tele5, Zdrowie i Uroda, TvBiznes. Jeśli chodzi o kanały na których Ci zależy to najprościje zamontuj je z anteny szerokopasmowej z zasilaczem lub lepiej z kierunkowej np. typu Yagi ze wzmacniaczem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> telewizja satelitarna bez abonamentu
Strona 1 z 1