Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SuB na Ravemasterze BSW 154-II

foxik000000 28 Gru 2006 23:07 15191 47
  • SuB na Ravemasterze BSW 154-II

Założenia:
    Zbudowanie mocnego suba do pokoju, który gdy trzeba potrafi dać czadu :D

Przetwornik:
    Jako przetwornika użyłem 15" Ravemaster'a BSW 154 II , którego sprowadziłem z Niemiec za 250zł , w Polsce ten głośnik kosztuje 450zł :) Wiecej parametrów można zobaczyć tutaj , niektórzy mówią ze ma odpustowy kolor, mi sie w sumie podobra , ale najważniejsze jest to jak gra, a nie jak wygląda :D

Obudowa:
    Obudowa 100L netto , 115L brutto strojona na 33Hz wykonana z 22mm płyty wiórowej.

Dźwięk:
    Bass jest szybki, nie jest rozlazły i potrafi zejść bardzo nisko , tak że przedmioty zaczynają spadać z mebli , jednak BSW lubi mocny wzmacniacz przy słabym wzmaku nie gra zbyt dobrze :)

Napęd:
    Suba napędzam 400W wzmacniaczem na Hexfet'ach , którego za niedługo tu umieszczę ;)

Cennik:
    Ravemaster - 250zł
    Materiał obiciowy - 30zł
    Płyty wiórowe - 0zł
    Terminal - 10zł
    Rurki Bass-reflex - 10zł
    Uchwyty - 32zł
    Narożniki - 12zł
    Śrubki - 0zł
    Klej do drzewa - 0zł
    Butapren - 8zł
    Watolina - 3zł

Subwoofer został zbudowany rok temu , waży równe 30kg, wiec jest co nosić.

:arrow: Trochę zdjęć , najpierw zdjęcia samego głośnika :) :

:arrow: Skończonego suba ;) :

Sorry za jakość tych ostatnich zdjęć ale były robione telefonem (zepsuła mi się cyfrówka :P ) Jak zdobędę inna to podmienię zdjęcia :)

Fajne!
  • #2 28 Gru 2006 23:52
    kivlov
    Poziom 26  

no mi bardzo podoba się ta konstrukcja no na dodatek ten głośnik również interesujący:) fajne te bass refelexy dwa (takie duże ładnie rozmieszczone, niby standardowo ale mi zawsze się tak podoba) szkoda ze nie jest to wersja 18 calowa:)

Dodano po 45 [sekundy]:

a można wiedzieć jak dokładnie i skąd zamawiałeś głośnik bo wiemy tylko, że z zachodniej granicy

• #4 29 Gru 2006 13:41
    lamer89
    Poziom 22  

Konstrukcja ładna alw widze tu kilka sprzeczności,
    Jeśli to jest sub do pokoju to czemu jest wykończony jak sprzet estradowy (narożniki, obity kocem i rączki) a jak ma służyć tez na imprezy to czemu nie ma maskownicy na głośnik?
    Lepiej by to wyglądało jakbyś zrobił podfrezowania pod głośnik, wszystko jest w kolorze grafitowo czarnym i bardzo rzuca sie w oczy ten widoczny gragment kosza.
    Poza tymi szczegółami juz niema sie do czego przyczepić.

• #5 29 Gru 2006 14:26
    foxik000000
    Poziom 28  

Robiąc ten subwoofer rok temu nie myślałem o frezach, a po drugie nie mam dojścia do takiego sprzętu :) A co do maskownicy to chciałem zamontować jaka fajna, nie taka zwykła krate ale takie fajne maskownice kończą się na 30cm...

• #6 29 Gru 2006 15:50
    Usunięty
  • #7 29 Gru 2006 16:09
    Gilotyn@
    Poziom 30  

no w końcu coś innego niż stx. BSW kurde ja bym chciał sobie zrobić takie potworka i dać mu 400W ładnie musi chodzić :) A co do twojej konstrukcji ładnie Ci to wyszło :)

• #9 29 Gru 2006 17:25
    coolombo
    Poziom 29  

To nie ravemaster tylko mivoc. Następca ravelanda axx1010.
    Jak już to polecam bsw104II

• #10 29 Gru 2006 18:45
    foxik000000
    Poziom 28  

SuWeK napisał:
    Tez mi sie podoba.

A tak przy okazji chcialem sie spytac o tego ravemastera
    AWM 104

http://allegro.pl/item153038757_najnowszy_mivoc_awm_104_od_ss_lodz.html

Wlasnie mam zamiar zbudowac niewielki subwoofer i sie nad nim zastanawiam.

<=SuWeK=>

Czy ja wiem , głośnik niezły , ma dosć dobre parametry :D :

Code:
    Nom. Impedanz     4

Re (Ohm)    3,1
    Fs (Hz)    31,0
    Qms    7,40
    Qes    0,27
    Qts    0,260
    VAS (l)    37,0
    SD (qcm)    346,0
    Mms (g)    119,0
    BxL (Tm)    16,3
    SPL (dB) 1W/1M    88,0
    Frequenzbereich (Hz)    -
    linearer Xmax (mm) +/-    9,0
    Induktion Le (mH)    2,3
    Belastbarkeit (Watt R.M.S.)    200
    Belastbarkeit (Watt max.)    500
    Schwingspule    
    Durchmesser (mm)    50,0
    Höhe (mm)    28
    Größe    
    Aussendurchmesser (mm)    270
    Einbaudurchmesser (mm)    236
    Einbauhöhe (mm)    155
    Gewicht (kg)    6,3

• #11 29 Gru 2006 21:11
    Usunięty
  • #12 29 Gru 2006 21:22
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Konstrukcja całkiem ok - porządny głośnik. Wytrzymuje on 400w? Niegrzeje sie? Ma 250 podane. Skąd masz BRy do tego? Możesz podać dokładne wymiary pudła?
    coolombo coś ty mu zrobił -taki ładny był :) a teraz zwykły głośnik :)

• #13 29 Gru 2006 21:44
    foxik000000
    Poziom 28  

Głośnik bez problemowo wytrzymuje 400W i w sumie chciałby wiecej , muszę go kiedyś przetestować pod jakas mocniejszą ADS'ką :D

Bass reflexy kupowałem u mnie w mieście , przedłużyłem je rurką PCV , mają 10cm średnicy. Głośnik się raczej nie grzeje, chociaż nie mam jak tego sprawdzić , bo musiałbym ostro pograc i go wykręcić . Głośnik ma bardzo dobre chłodzenie , wentylowana cewka + otwory po bokach do odprowadzania ciepła :D

Wymiary:

Wysokość - 60cm
    Szerokość - 44cm
    Głębokość - 44cm

Podane wymiary są wymiarami wewnętrznymi, aby niezależnie od grubości płyt były identyczne ;)

Coloombo aż tak Ci się nie podobała kopułka ?? :P Właśnie, jakim sposobem ją odkleiłeś ??

P.S Wkurza mnie ta cenzura ze jak napisze B.ass to się zmienia na bas :x Ta cenzura robi więcej złego niż dobrego...

• #16 30 Gru 2006 01:26
    poeta5
    Poziom 23  

ten glosnik ma tylko spl 88dB??? Jestes pewien? tak wiec to to parametry dosc przecietne jak na ta cene, pamietam jak kiedys czytalem parametry tych glosnikow to wypiekow dostawalem

• #18 30 Gru 2006 09:16
    Usunięty
  • #19 30 Gru 2006 11:59
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Możesz pograć na 400w tak dłużej i sprawdzić?

• #21 30 Gru 2006 17:09
    lamer89
    Poziom 22  

foxik000000 napisał:
    Robiąc ten subwoofer rok temu nie myślałem o frezach, a po drugie nie mam dojścia do takiego sprzętu :) A co do maskownicy to chciałem zamontować jaka fajna, nie taka zwykła krate ale takie fajne maskownice kończą się na 30cm...

Jak nie masz frezarki to mozna dać dodatkową cienką płyte i wyciąć w niej otwów na zewnętrzną średnice głośnika, fakt ze z duzymi kratkami są problemy, ja jako maskownice stosuje blache stalową perforowaną 3mm (głównie dlatego ze sprzet duzo jeździ i musi byc zabezpieczony) ale fajnie tez wyglądają pręty stalowe, wygięte a potem pochromowane, (mozna tez pospawać w pajęczyne wygląda fajnie i orginalnie).

• #22 30 Gru 2006 19:27
    coolombo
    Poziom 29  

Jeżeli to sub to patrzcie harakterystyki i efektywność na basie. To co podają producenci to jest zazwyczaj średnia efektywność w danym zakresie przenoszenia głośnika.
    Co do mocy to ja swojego bsw pędzę wzmakiem 500W/4R i dopiero na takim wzmaku nakładka przeciwpyłowa robi się ciepła ;)

• #23 30 Gru 2006 21:20
    Pogromca
    Poziom 15  

Witam bardzo fajna konstrukcja mam pytanko odnośnie mojego suba będę budował go dopiero i zastanawiam się nad głośnikiem posiadam końcowkę 200W rms mosfeta z filtrem do tego chce głośnik dynamiczny mocny dużo słucham muzyki bas musi być szybki nie jak ARN 312 szukam czegoś tak do 300zł i 25 średnica wpadł mi w oko głośniczek http://www.monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=2067&Comp=0&Hier=6&MainKtg=62&SubKtg=518 ale drogi ale za to ma dobre parametry i firmowy a tutaj ktoś wątek wyciągnął z revmastera na miwoca czy jakoś tak za 199zl lepszy wygląd i tańszy od mojego za co tu się płaci cos mi się zdaje że tańszemu nie warto wierzyć danym podanym głośnika . Wiem że nie na temat ale jak możecie zaproponujcie cos bo widzę że trochę się znacie

• #24 31 Gru 2006 11:46
    foxik000000
    Poziom 28  

Pogromca napisał:
    Witam bardzo fajna konstrukcja mam pytanko odnośnie mojego suba będę budował go dopiero i zastanawiam się nad głośnikiem posiadam końcowkę 200W rms mosfeta z filtrem do tego chce głośnik dynamiczny mocny dużo słucham muzyki bas musi być szybki nie jak ARN 312 szukam czegoś tak do 300zł i 25 średnica wpadł mi w oko głośniczek http://www.monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=2067&Comp=0&Hier=6&MainKtg=62&SubKtg=518 ale drogi ale za to ma dobre parametry i firmowy a tutaj ktoś wątek wyciągnął z revmastera na miwoca czy jakoś tak za 199zl lepszy wygląd i tańszy od mojego za co tu się płaci cos mi się zdaje że tańszemu nie warto wierzyć danym podanym głośnika . Wiem że nie na temat ale jak możecie zaproponujcie cos bo widzę że trochę się znacie

Tylko zauważ że ten głośnik który podałeś ma impedancje 2x8Ω, A twój wzmacniacz ma pewnie 200W/4Ω , wiec głośnik z linka odpada. A co być powiedział na Ravemastera BSW 124-II http://www.speakertrade.com/ravemaster/detail...el.html?marke=Ravemaster&artikel=BSW%20124-II

• #25 31 Gru 2006 16:16
    lamer89
    Poziom 22  

foxik000000 napisał:
    Pogromca napisał:

Tylko zauważ że ten głośnik który podałeś ma impedancje 2x8Ω, A twój wzmacniacz ma pewnie 200W/4Ω , wiec głośnik z linka odpada. A co być powiedział na Ravemastera BSW 124-II http://www.speakertrade.com/ravemaster/detail...el.html?marke=Ravemaster&artikel=BSW%20124-II

jak ma 2*8Ohm to mozna połączyć cewki równolegle i bedzie akurat 4 ohmy.
    Jeśli sie myle to popraw mnie i poprzyj to jakimiś argumentami...

• #26 31 Gru 2006 16:58
    poeta5
    Poziom 23  

Igorelectronics napisał:
    No nie jest to Beyma żeby miała spl=101dB, ani Alphard o spl=96dB a w rzeczywistości ma o 10 mniej :). Najważniejsze że ma niezłego kopa, a jakieś cyferki podawane przez producenta nie są najważniejsze.

Jakies cyferki !!??!!??!!??!!!??
    to jak zaprojektujesz i wykonasz obudowe skoro nie patrzysz na te swoje "jakies cyferki" dla mnie te cyferki to swietosc, i tekst "Najważniejsze że ma niezłego kopa" to dobre dla kolegow jezdzacych BMW w sportowych ubraniach.........ech co tu sie porobilo na tym forum...........szkoda slow....

aha pozatym kolega foxik000000 zapomnial co to rezystancja zastepcza z gimnazjum..... glosnik 2*8 ohm idealny do wzmacniacza 4 ohm......no chyba ze tego nie wiedzial :D :D :D

• #27 31 Gru 2006 19:30
    foxik000000
    Poziom 28  

Nie martw się prawo Ohma znam... Ale po co kombinować ?? Po drugie BSW 124 II jest sprawdzony, nie jest to tak zwany kot w worku, wiem że Monacor to dobre głośniki ale nie wiem jak jest z tym modelem.

• #28 03 Sty 2007 23:51
    poeta5
    Poziom 23  

to nie mow ze ten glosnik odpada bo tak napisales wlasnie, moze ktos sie nie zna i wprowadzisz go w blad?!?

• #29 04 Sty 2007 21:33
    Usunięty
  • #30 05 Sty 2007 18:49
    poeta5
    Poziom 23  

Igorelectronics napisał:
    poeta5 napisał:

aha pozatym kolega foxik000000 zapomnial co to rezystancja zastepcza z gimnazjum..... glosnik 2*8 ohm idealny do wzmacniacza 4 ohm......no chyba ze tego nie wiedzial :D :D :D

Nie rezystancja tylko impedancja, bo występuje tu prąd zmienny. Za tego typu pomyłki u mnie w technikum można było wylądować na komisie z podstaw elektrotechniki :)

faktycznie nie masz sie czego czepiac, przeciez nikt nas w 1 klasie nie liczyl impedancji zastepczej glosnika, tylko operowalismy na rezystancji zastepczej rezystorkow i wystarzczylo by tylko to wiedziec aby moc wskazac odpowiednia impedancje glosnika a nie mecic na forum, pozniej jak ktos o to z poczatkujacych o to zapyta to kazuja mu wszyscy uzyc przycisku szukaj i wtedy on znajduje takie glupoty!!! jakie pisze foxik

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme