Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec gitarowy 2W - wykonanie byle jakie ale za to... (video)

pudl 29 Gru 2006 12:53 4062 19
  • piec gitarowy 2W - wykonanie byle jakie ale za to... (video)
    Witam!
    Wykonałem sobie niedawno coś w stylu małego stanowiska do składania wzmacniaczy różnych :) Po paru mniej udanych próbach z lampą PCL86 i kilkoma preampami poskładałem preamp grove tubes (kanał scream w załączniku) plus końcówka mocy na EL84 i trafie TG 2,5-1-666 (nie mam schematu, ale to ta najprostsza konstrukcja :) ) Oto co z tego wyszło:

http://www.youtube.com/watch?v=l7Ygg7JsOTI

Przy okazji bo nie jestem pewny i chce sie upewnić.. czy TG2,5-1-666 ma szczeline powietrzną??

Pozdrawiam!

Fajne!
  • #2 29 Gru 2006 13:30
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Całkiem fajnie Ci to wyszło tylko przydało by się to wpakować w jakąś małą obudowę bo naprawdę jak dla mnie fajnie brzmi ;). 4+/6 za obudowę. Pozdrawiam.

P.S. Jaka to gitarka ??

• #3 29 Gru 2006 13:47
    maxrider
    Poziom 20  

fajnie Ci to gra jak jeszcze zrobisz jakąś ładną obudowe taką zeby były lampki wyeksponowane to już całkiem git!!
    pozdrawiam

• #4 29 Gru 2006 14:04
    pudl
    Poziom 14  

wiewior_kg napisał:

P.S. Jaka to gitarka ??

Fender Talon

• #5 29 Gru 2006 14:13
    Paweł007
    Poziom 22  

A mnie zastanawia i denerwuje jeden fakt czemu wiele osób na forum pokazuje konstrukcje "z niczego", "takio i bylejak" lub "ze śmietnika" czy wszyscy sondzą, że takie coś to jakieś cudo. Proszebardzo niech jeden z drugim zbuduje coś pożądnie na pożądnych podzespołach żeby to miało ręce i nogi a nie co 2 konstrukcja ze śmietnika i to w dodatku podświetlana figurka czy migające lampki w rytm muzyki, troche jest to irytujące musze powiedzieć szczeże.

• #6 29 Gru 2006 14:57
    pudl
    Poziom 14  

zgodziłbym sie z Toba w zupełności gdybym napisał że "patrzcie jaki fajniusi wzmacniacz na tda7294 zrobiłem! jak sie wam podoba? może i brzydko obudowałem ale milusio gra serio serio! paczcie jakie fotoski" no i tyle.. wiadomo, na pigmej to komu. Tyle że tutaj, mimo że jest to konstrukcja z niczego i zrobiona dość chaotycznie, jest pokazane jak układ działa i brzmi, daje kilka ważnych informacji dla osób bardziej zainteresowanych robiących podobne układy. Co ważne pokazuje że nawet tak chaotycznie zmontoawny układ potrafi dobrze brzmieć - wystarczy zamontować w obudowe, wyekranować, znikają problemy brumów i mamy elegancki piecyk. Co też zaniedługo zrobie jak poeksperymentuje z wersja 50W

• #7 29 Gru 2006 16:15
    Paweł007
    Poziom 22  

Człowieku tu nieoto chodzi. Zrób sobie piecyk elegancko na plytce w jakąs paczke i jest ok i podziw. A tu pokazujesz "wzmacniacz" poprzyklejany do blatu stolu taśmą no pomyśl sobie troche nadtym.

Powiem jeszcze jedno ludzie najchętniek komentują coś ciekawego i fajnego, że tak powiem a u ciebie jest 5 postó w tym 2 twoje więc to daje do myślenia.

• #8 29 Gru 2006 22:42
    pudl
    Poziom 14  

ehh widze ze troche sie nie rozumiemy. Cóz bywa... Chyba powinienem temat założyć w 'lampy i retro' a nie tu (a zdawało mi sie że tu jest od tego dział), trafiłby do większego grona zainteresowanych. Bo wierz mi, kombinuje z lampami od wielu lat i jest to pierwsza konstrukcja której brzmienie mi sie w końcu podoba.. ktoś poczyta, posłucha, też mu sie spodoba a że dotychczas mu nie wychodziło to sprobuje tej kombinacji i a nóż tez mu cos fajnego wyjdzie. Ja np 2 lata temu bym w pory robił z radości jakby mi nie wychodziło a tu nagle taki post widze, kombinuje i kurde działa.. Tyle w temacie! Może faktycznie nie ten dział ale nie chce mi sie przenosić..

A ilość odpowiedzi... naprawde w dupie to mam ile ludzi odpisze ile sie zachwyci a ile zgnoi ;) Zamieściłem filmik w necie (dla kumpla właściwie), na pewnym forum ludzim sie podobało, myślałem że tu tez kogoś zainteresuje.. nie? Naprawde płakał nie będe ;)

• #9 30 Gru 2006 00:32
    a_noob
    Poziom 21  

Brzmienie bomba nawet przy kompresji na youtube ;) a to że to jest wersja testowa to mam gdzieś w tym wypadku trzeba działanie oceniać.

Paweł007 przeczytałem kilka twoich postów tak z ciekawości i stwierdzam że jedyne co potrafisz to krytykować i narzekać, CZŁOWIEKU (jak to zwykłeś pisać ;) ) Jak masz zamiar tylko pyskować to lepiej nic nie pisz bo to nudne!!!

Pozdrawiam!

• #10 30 Gru 2006 00:46
    gilong
    Poziom 18  

a co do pytania to tg2,5-1-666 ma szczeline ;) no i wazne ze dziala a nie jaka ma obudowe

• #11 30 Gru 2006 01:58
    251mz
    Poziom 18  

Paweł007 napisał:
    A mnie zastanawia i denerwuje jeden fakt czemu wiele osób na forum pokazuje konstrukcje "z niczego", "takio i bylejak" lub "ze śmietnika" czy wszyscy sondzą, że takie coś to jakieś cudo. Proszebardzo niech jeden z drugim zbuduje coś pożądnie na pożądnych podzespołach żeby to miało ręce i nogi a nie co 2 konstrukcja ze śmietnika i to w dodatku podświetlana figurka czy migające lampki w rytm muzyki, troche jest to irytujące musze powiedzieć szczeże.

Niestety ale ja z kolega sie musze zgodzic

sam przyznam ze nic nie opublikowalem na elce a to z prostego powodu , nie chce smiecia wrzucac,

mam urzadzenie w testach i robie juz 3 cia , mam nadzieje ostateczna plytka i ostateczna obudowa zeby to wygladalo galancie

mnie by bylo wstyd bo urzadzenia które robie sadze ze mnie reprezentuja

• #12 30 Gru 2006 09:55
    marius.aesir
    Poziom 17  

Myślę że gdybyś wyłączył monitor było by dużo mnie przydźwięku na tej próbce, wiem z doświdczenia;)

"Muzyki się słucha nie ogląda na oscyloskopie"... to stare powiedzenie można zadaptować i tutaj, przesłuchałem sobie to co miałeś na Youtube i jestem pod wrażeniem. Jestem gitarzystą dla mnie ważne jest brzmienie, zgoda że dużą częścią funkcjonalnośći urządzenia jest odpowiednia obudowa, ale w końcu wzmacniacz do gitary to nie mebel, tam wszystko żyje, zmienia się!

Pozdrawiam i życzę podobnych sukcesów. Mariusz!!

• #13 30 Gru 2006 10:31
    Usunięty
  • #14 30 Gru 2006 19:48
    Zaquadnik
    Poziom 27  

Moje gratulacje :) Brzmienie świetne :) Nie przejmuj się tymi marudami, którzy narzekają na brak obudowy, jest to prototyp, więc ma prawo jej nie mieć :P Mój też jeszcze nie ma, bo jest w trakcie testów i kończenia ;) To tak na marginesie. Pozdrawiam i życzę sukcesów :)

• #15 08 Sty 2007 17:23
    synbmx
    Poziom 20  

tg 2,5-1-666 ma szczeline powietrzna jak każde trafo w układzie SE (single ended) , a wzmacniacz całkiem fajnie gra, na żywo pewnie o wiele lepiej, więcej basu się znajdzie i wogóle mięcha ;], przyznasz sam że jak na dwa waty jest bardzo głosny, wsumie to wyciągniesz i więcej wkońcu masz EL84, trafo będzie się nasycało szybko ale przy kanale przesterowanym to nie ma znaczenia, to nawet zaleta, bedzie więcej zniekształcń pozytywnych wprowadzało;], sposób na przetestowanie wzmacniacza dobry, teraz tylko jakieś chassis strzelic i skrzynie i jak malowany
    pozdrawiam

• #16 08 Sty 2007 19:12
    c++
    Poziom 22  

Witam,
    pomysł fajny, ale wykonanie, takie sobie. Mam na myśli tę "obudowę" (jak zwal, tak zwał)
    PZDR

• #17 08 Sty 2007 23:52
    08FEDRA
    Poziom 12  

Mnie sie brzmienie bardzo podoba :) Tez teraz nad podobnym projektem pracuje tyle ze inny preamp :)

• #18 09 Sty 2007 00:52
    radocha
    Poziom 28  

Pudl, co do próbki z jutuba, na którym pikapie/pikapach grałeś ?
    I jaki głośnik był podpięty
    I jak ukręcone gałki miałeś w preampie, czy słyszymy przestar preampa czy również końcówki ?

Co do zarzutów, że się tu wogóle znazazło i montażu "plastrem do blatu" - po to elektroda chyba jest, by dzielić się wiedzą i doświadczeniami, które innym mogą być użyteczne ?
    Dotyczy to nie tylko urządzeń użytkowych, również zestawów doświadczalnych i prototypów. Te chyba nawet potrazfią być istotniejsze, jeśli chodzi o wnoszoną wiedzę i doświadczenia. Również gdy chodzi o urządzenia "z byle czego" - każdemu zbierają się z czasem jakieś "śmietnikowe" resztki i wyluty, żal wywalić, a nie zawsze jest pomysł jak spożytkować, takie adaptacje bywają inspirujące

• #19 10 Sty 2007 00:05
    pudl
    Poziom 14  

synbmx żebys wiedział ;) jak na 2W to ma to kopa niezłego! Basu aż tak sporo nie ma (małe wymiary trafa) ale w końcu to ma byc gitara a nie bas :) A w obudowe zapoakuje wersje 50W którą właśnie zaczynam testować

radocha te próbki z tego co pamiętam były grane na singlu przy gryfie ta pierwsza część a na humbie przy mostku przester. Głośnik to celestion V30, gałek za pigmej nie pamiętam :) a przester raczej pochodzi z preampu. Nie było to nagrywane na dużej głośności także końcówka sie raczej mało przesterowywuje ale i tak bardzo dużo wnosi do całokształtu brzmienia! Na pewnej firmowej końcówce mocy lampowej ten sam preamp brzmiał już dużo gorzej..

• #20 16 Sty 2007 19:45
    trebor_d
    Poziom 15  

Cóż, poprzeglądałem foty, fajne biurko :D

Dźwięk - prześliczny :) chciałbym takie coś.. gitarę też :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME