Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Renault safrane 93r wentylator

aceton 29 Gru 2006 17:25
  • #1 29 Gru 2006 17:25
    aceton
    Poziom 26  

Renault safrane 93r uszkodzone byly tranzystory sterujace silnikiem wentylatora po wymianie, jak wlaczy sie zaplon dziala wszystko ok, lecz po wylaczeniu zaplonu silnik dmuchawy zaczyna pracowac bez wzgledu na to czy jest zalaczony czy nie pokretlem .Podejzewam ze ktos zrobil jakas przerobke caly czas mam na silniku 12V bez wzgledu czy kluczyk wylaczony czy ustawiony w pozycje zaplon czy ma ktos kawalek schematu zeby sprawdzic jak jest zasilany silnik dmuchawy w tym samochodzie czy przed zaplonem czy po ?

• #2 03 Sty 2007 13:14
    jurek201
    Poziom 11  

Witam,
    na pewno mam schemat do wersji z klimatronikiem, ale z tego co zrozumiałem to wentylator załączany jest pokrętłem czyli - manual.
    Poszukam, może znajdę schemat do tej wersji. Może to troche potrwać z braku czasu a nie braku chęci.
    W każdym razie na pewno ktoś coś poprzerabiał, bo po wyłączeniu zapłonu wentylator powinien przestać "chodzić". Może być jeszcze jeden powód - sklejenie styków przekaźnika włączającego wentylator lub co gorsza ktoś zamiast przekaźnika wstawił "kawał drutu".

• #3 04 Sty 2007 00:17
    aceton
    Poziom 26  

ktory to jest przekaznik od tego wentylatora ?

• #4 04 Sty 2007 00:44
    miniu1
    Poziom 19  

Silnik dmuchawy zawsze jest zasilany po zapłonie. Plus może być stale po zapłonie, a sterowanie biegami wentylatora może odbywać się przez przełączanie masy.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty