X

Renault safrane 93r wentylator

29 Dec 2006 17:25 ACaceton
  • #1 29 Dec 2006 17:25
    aceton
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Renault safrane 93r uszkodzone byly tranzystory sterujace silnikiem wentylatora po wymianie, jak wlaczy sie zaplon dziala wszystko ok, lecz po wylaczeniu zaplonu silnik dmuchawy zaczyna pracowac bez wzgledu na to czy jest zalaczony czy nie pokretlem .Podejzewam ze ktos zrobil jakas przerobke caly czas mam na silniku 12V bez wzgledu czy kluczyk wylaczony czy ustawiony w pozycje zaplon czy ma ktos kawalek schematu zeby sprawdzic jak jest zasilany silnik dmuchawy w tym samochodzie czy przed zaplonem czy po ?
  • #2 03 Jan 2007 13:14
    jurek201
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    na pewno mam schemat do wersji z klimatronikiem, ale z tego co zrozumiałem to wentylator załączany jest pokrętłem czyli - manual.
    Poszukam, może znajdę schemat do tej wersji. Może to troche potrwać z braku czasu a nie braku chęci.
    W każdym razie na pewno ktoś coś poprzerabiał, bo po wyłączeniu zapłonu wentylator powinien przestać "chodzić". Może być jeszcze jeden powód - sklejenie styków przekaźnika włączającego wentylator lub co gorsza ktoś zamiast przekaźnika wstawił "kawał drutu".
  • #3 04 Jan 2007 00:17
    aceton
    Level 26  
    Topic author Helpful post? (0)
    ktory to jest przekaznik od tego wentylatora ?
  • #4 04 Jan 2007 00:44
    miniu1
    Level 19  
    Helpful post? (+1)
    Silnik dmuchawy zawsze jest zasilany po zapłonie. Plus może być stale po zapłonie, a sterowanie biegami wentylatora może odbywać się przez przełączanie masy.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products