Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ten wykres PEERLESSA 12" SLS wygląda dobrze ? WinIs

Mitnick 29 Gru 2006 23:17 1390 10
  • #1 29 Gru 2006 23:17
    Mitnick
    Poziom 12  

No wic tak postanowiłem wprowadzić głośnik PEERLESS 12" do programu WinISD Pro [alpha] i wykres wygląda następująco w obudowie bass reflex 68 L 36Hz I jak myślicie jak to będzie chodzić czy nie ma za dużej nadwyżki w górnych częstotliwościach ?? bo jak robiłem dla innych głośników to nie było aż takiej a co najlepsze nie idzie tego zmniejszyć dawałem większy litraż i minimalnie zmalałe strojenie zmniejszałem i też troszkę zmalało
    :|( dane głonika nie wprowadzałem bo były wprowadzone w progamie)
    Czy ten wykres PEERLESSA 12" SLS wygląda dobrze ? WinIs

• Pomocny post
    #3 31 Gru 2006 16:42
    IrekKo
    Poziom 32  

Jeżeli ma to być typowy atkywny sub, to każda nadwyza jest pozytywna.
    Reszte możesz wyregulować wzmacniaczam i filtrami.

• Pomocny post
    #4 31 Gru 2006 19:24
    irek2
    Poziom 40  

Przy tym glosniku to trzeba poprubowac na sluch cos nastroic a moze sie okazac ze zamknieta bedzie grac najlepiej. Obudowy nie warto powiekszac bo sie juz bardzo duza robi. Jak zalezy Ci bardziej na jakosci to mzoe ja zmniejsz i zostaw zamknieta a jak wolisz zeby bylo glosniej to zrob b-r.

• #5 01 Sty 2007 11:31
    Mitnick
    Poziom 12  

z tym ze bude juz mam :) taką jak jest podana dzieki za POMOC :D 8)

• #6 29 Sty 2007 21:21
    kipard
    Poziom 12  

I jak gra PEERLESSA 12" SLS w 70 litrowej obudowie ???? ale te 70 litrow uzyskales wewnatrz obudowy ???? Na stronie pisza ze najlepiej przy bas refleksie przy 100 litrowej skrzyni ??? Mam tez zamiar zbudowac suba n tym glosniku mogl bys sie wypowiedziec jak sie podoba jego brzmienie i czy oplacalo sie wydac te pieniadze na niego???

• #7 30 Sty 2007 18:32
    Mitnick
    Poziom 12  

hehe napisał bym jak bym go miał a mam narazie to tylko checi i stx 30-300-4 AP :D i peerless ma być jego nasępcą 8) ale to dopiero ja bede miał kase :D

• #8 30 Sty 2007 19:30
    Pawel S.
    Poziom 39  

ja mialem ten glosnik w obudowie 65litrow i niestety dosc wysoko strojony (ok 45hz)
    brzmienie mi sie podobalo. jest bardzo glosny i przesuwa sporo powietrza. a ze byl wysoko strojony to kopal niemilosiernie :D
    jezeli niemieliscie wczesniej zadnego lepszego glosnika to bedziecie zadowoleni
    a jezeli wymagacie czegos wiecej niz tylko glebokiego poteznego basu to poszukajcie czegos innego

czy oplaca sie?? za obecne pieniadze to jeszcze mozna sie zastanowic bo te 450 co kosztowal wczesniej to napewno nie jest wart... (ja go mialem za 200)

• #9 31 Sty 2007 17:40
    kipard
    Poziom 12  

Mitnick sprawdzalem na akustyk.com.pl dane glosnika peerless SLS 12 i sie nie zgadzaja z tymi co wpisales w win isd i mi wychodzi co innego przy objetosci 68 i czestotliwosci strojenia 36 SPL nie przekracza nawet 94dB a z jakiej strony brales Parametry ??????

Pawel a masz moze porownanie Peerless SLS 12 z Visaton W300 S bo sie waham pomiedzy nimi a moze znasz jakis glosnik ktory ma lepsze parametry do 300zl?? A co bys powiedzial jakby zestroisc SLS 12 przy skrzyni 80 litrow na 24 Hz tak jak podaje producent?? Zdalo by to egzamin ???
    Pozdrawiam

• #10 31 Sty 2007 18:09
    Mitnick
    Poziom 12  

ja dane nie wpisywałem tylko w bazie głosnikuw w win isd pro miałem już wprowadzone :D tak więc myślełem że dobre są :( ale sprubuje go jeszcze raz zasymulować 8) :D ja też się wacham pomiedzy SLS a W 300 S 4 OHM albo wsumie 89 zł wicej i mamy niby TIW 200 XS 8 ohm któr z tych jes najlebszy ?? 8)

• #11 01 Lut 2007 00:00
    Pawel S.
    Poziom 39  

Cytat:
    Pawel a masz moze porownanie Peerless SLS 12 z Visaton W300 S
    niestety nie

nie zwracaj az tak wielkiej uwagi na symulacje! w koncu to tylko symulacja ;)
    jezeli to ma byc na suba to to podbicie jest nawet pozytywne (zawsze glosniej )

SLS/W300 a TIW to zupelnie rozne glosniki i niemozna to powiedziec ktory bedzie najlepszy...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme