Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Stojak do wiertarki ręcznej

Plaxsimo 30 Gru 2006 15:13
  • #1 30 Gru 2006 15:13
    Plaxsimo
    Poziom 13  

Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    Przedstawiam Wam stojak do wiertarki ręcznej.
    Stojak ten wykonałem według projektu z Młodego Technika nr 2/1979r
    Artykuł ten zeskanowałem i można go pobrać Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany.
    Co do projektu to został on lekko zmodyfikowany do możliwości materiałowych.
    Wszystkie elementy pochodzą z odzysku, więc nie mam pojęcia ile może wynieść koszt takiego stojaka.
    Do pełni szczęścia brakuje mi sprężyny o średnicy wewnętrznej 35mm. Jeżeli miałby ktoś takową to proszę pisać chętnie odkupię.

Już fotki się otwierają. Na stronie gdzie umieściłem fotografie został przekroczony limit transferu.

• #2 30 Gru 2006 16:18
    foxik000000
    Poziom 28  

Już sie otwierają ;) A co do konstrukcji to nie wiem czy sie nada, jesli rurki sa krzywo przyspawane to i dziury beda krzywo wiercone. Robiłeś może jakieś testy juz ?

• #3 30 Gru 2006 16:24
    Plaxsimo
    Poziom 13  

To tylko zdjęcia taki efekt nadają. Wszystko jest stabilne i wypionowane. Stojak nie przesuwa się na boki. Wierci się idealnie tylko przy braku sprężyny trzeba uważać przy początkowym wierceniu.

• #4 30 Gru 2006 16:32
    Elektryk80
    Poziom 25  

Piękna konstrukcja :) Podoba mi się jej "surowość" chociaż usunął bym rdzę i zamalował żeby więcej się nie pojawiała ;) , a za wykonanie daję 8/10.
    Jak tylko nie ma zbyt dużych luzów to idealnie się nada do wiercenia cienkimi wiertłami w płytkach PCB :)

• #5 30 Gru 2006 18:49
    przemysław popielarz
    Poziom 14  

He he dobre :shocked!: kiedyś kombinowałem coś takiego ale brakowało mi koncepcji, teraz wiem jak w prosty sposób można to zrobić, ja bym oszlifował troche te spawy i odpryski bo szpecą , ogólnie bomba po nowym roku biorę się do pracy i będe bazował na twojej konstrukcji

• #6 30 Gru 2006 18:56
    Paweł007
    Poziom 22  

E sdjęcia lipa są nic niewidać tzn mało pokazują albo inaczej ciężko się zorientować co i jak.

• #7 30 Gru 2006 19:01
    sebek2000
    Poziom 9  

Konstrukcja nawet nawet ale troszke malo pokazuja te zdjecia, no i moglbys troche go podrasowac tzn. obczyscic i ladnie pomalowac i bedzie git. Moja ocena 4+/6

• #8 30 Gru 2006 19:43
    c++
    Poziom 22  

Witam,
    projekt bardzo pomysłowy i interesujący. Mogłbyś to troche pomalować, ponieważ na pierwszy rzut oka widac, ze to jest kupa żelastwa (bez obrazy). Ocena 9-/10
    PZDR

• #10 30 Gru 2006 20:50
    Sapekk
    Poziom 17  

ogólnie nie tak kiepsko to wygląda. mam wątpliwości co do precyzji wiercenia.
    Ja do tej konstrukcji zastosowałbym jeszcze sprężyne żeby efekt był taki jak w prawdziwych wiertarkach stołowych.

Chłopie pomaluj to chociaż podkładówką i zobaczysz że dużo lepiej będzie wyglądać.

• #11 30 Gru 2006 21:14
    Plaxsimo
    Poziom 13  

Stojak stoi sobie u ojca w garażu i jak na razie nie jest używany.
    Co do wyglądu to może kiedyś jeszcze go poprawię.
    Otwory do przymocowania imadła są w planach. Jak dotychczas wierciłem zawsze podkładając jakąś deskę.

• #12 31 Gru 2006 00:54
    cometti
    Poziom 10  

Witam

Czym kolego spawałeś? Elektrodą? Straszne odpryski, potrenuj trochę a i elektrodą zrobisz ładny i płynny spaw...
    Nie podoba mi się w sensie wytrzymałości spaw między rurką a okrągłą podstawą z czterema śrubami. Czy ta rurka jest włożona w ten pierścień czy tylko na styk przyspawana? Popraw go bo rurka jest pełna w środku z tego co widzę i na pewno nie rozgrzała się dobrze, połączenie może być za słabe i powierzchowne...
    Swoją drogą metal miał już niezłe wżery od rdzy, spod tej farby wygląda lekko jak żeliwo... Chyba nim nie jest? Bo to spawa się troszkę inaczej...

Pozdrawiam

• #13 31 Gru 2006 07:31
    Renegat_pol
    Poziom 20  

W MT z lat 80 był opis ministojaka do wiertarki (do PCB). Może ktoś ma ten egzemplarz i zrobiłby skan? Niestety nie pamiętam numeru :(

• #14 02 Sty 2007 08:02
    leszekraczka
    Poziom 23  

Gratulacje za robotę a za staranność wykonania pała.Wszystko wygląda koszmarnie. Rdza, kiepskie spawy, byle jakość konstrukcji. No nie wytrzymałem i musiałem się odezwać. Człowieku, wiem ile Cie kosztowało zrobienie i dociągnięcie tej konstrukcji, ale wygląda jak byś wyciągnął ze złomu. Ja nie umieszczam tu swoich "arcydzieł" właśnie z tego powodu. Estetyka . Usuń rdze, naoliw. Popraw spawy,flex kosztuje 30PLN a da dużo. Machnnij farbą i wtedy spijaj śmietankę. Koszmarne wykonanie. Ale gratulacje za to, że wykonałeś.

• #15 06 Sty 2007 22:59
    leszekraczka
    Poziom 23  

zdejmijcie to już prosze. Popraw ten koszmar abym mógł Cie chwalić.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty