X

instalacja windowsa na laptopie

kuba2102 03 Jan 2007 16:33
  • #1 03 Jan 2007 16:33
    kuba2102
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    witam... mam taki problem ze nie moge zainstalowac na laptopie windowsa, po 1 plyta z windowsem nie chce sie zBOOTowac... Laptopa kupilem na ebayu

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=007&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=170062111284&rd=1&rd=1

On nie ma wbudowanego CD-ROM'a tylko ma na USB a jak podlaczalem do swojego kompa ten CD i probowalem zBOTTowac plyte z win to jak by nie wykrywalo plyty :( prosze o pomoc czy ktos ma jakies propozycje?? i czy nie bedzie zadnych komplikacji jak bede instalowac system... Najlepiej bym chcial zainstalowac win XP pro
  • #2 03 Jan 2007 22:35
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Uruchom go z dyskietki startowej ze sterownikami do CD-ROM'u.
    Następnie uruchom instalkę Win XP z płyty.

Ewentualnie wgraj wersję instalacyjna windows na dysk np. podłączając go do stacjonarnego PC.
  • #3 03 Jan 2007 22:49
    spec2006
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Jesli bys chciał to zbootować z tego cd romu na usb to musisz przestawić w biosie Bootowanie USB a nie cd-rom. Najprawdopodobniej laptop twój nie bedzie miał takiej opcji iec trzeba bedzie np. utworzyć partycje c i d na dysku laptopa na d wgrac zawartość płyty a potem z dyskietki startowej wejść w:

cd d:/setup.exe

lub

cd:/d
    setup.exe

Nie pamiętam dokładnie tych komend ale chyba dobrze napisałem
  • #4 04 Jan 2007 01:19
    kuba2102
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    Juz tak zrobilem ze skopiowalem pliki na dysk c i probowalem aBOOTowac bo jest taka opcja BOOToj z dysku... i nie zadzialalo... jeszcze sprobuje z dyskietki startowej ale narazie jej nie mam... apropo jak moge utworzyc kopie zapasowa mojego dysku w laptopie, zeby wrazie czego miec te pliki jak cos zle pojdzie...
  • #5 04 Jan 2007 20:29
    marek216

Level 43  
    Helpful post? (0)
    jesli to ma siec a ma to mozesz przez sieć instalowac - opisy na forum zostały podane

jesli przegłaęs płytę z systemem na HDD to nie czyni go bootowalnym

odpal z FDD i po wejściu na HDD uruchom instalację
  • #6 05 Jan 2007 04:01
    kuba2102
    Level 20  
    tak dzieki za rade tez o tym pomyslalem :D ale to wszystko ma sie odbywac z systemie MS-DOS

a tak a ciekawosci to masz w opisie specjalista od kserokopiarek wiec sie znasz na drukarach... chcem sobie kupic Epsona r265 jest to photo printer i skaner... i jak mozesz to wystaw opinie na ten temat jak sie prezentuja tusze ile maja ml i na czy mozna uzupelniac tusze i ile to kosztuje, nie wiem moze tez sobie kupie r300 musze wybrtac pomiedzy tymi dwoma i dobra rada by sie przydala :)
  • #7 10 Jan 2007 20:14
    kuba2102
    Level 20  
    dora a propo czy ktos wie jak to zrobic bo sie mecze juz sporo czasu z tym... ;/
  • #8 10 Jan 2007 22:56
    tomsyty

Level 26  
    Helpful post? (0)
    Z czym masz problem? Dyskietkę startową dla Windowsa 98 (stara ale jara - czasami się przydaje) ściągniesz ze strony www.bootdisk.com , w BIOSie ustawiasz pierwsze urządzenie bootujące jako stacja dyskietek, drugie jako hdd, odpalasz komputer z dyskietką w stacji po czym jak koledzy już pisali - ręcznie uruchamiasz instalację z plików które masz na dysku twardym.
    Kolega spec2006 tak nie do końca jednak pamięta komendy dosowe ale chciał dobrze :]
    cd służy do zmiany katalogu (jak sama nazwa wskazuje - change directory). Jeżeli masz pliki na dysku C to po załadowaniu dysku startowego wpisujesz:
    C:
    setup
    zakładając że masz pliki bezpośrednio na dysku, jak masz w katalogu np. windows to
    cd windows
    setup
  • #9 12 Jan 2007 01:23
    kuba2102
    Level 20  
    he dzieki chlopaki znam komendy dosowskie nie wiele ale te ktore mi potrzebne ;] mam taki problem nie mam wbudowanego CD w laptopie a jak wiadomo z USB w DOSie nie pojdzie CD :/ więc... mam dyskietke BOOTujaca ale jak ja BOOTuje to biore "c:" a potem "dir" i mi pokazuje pliki z dyskietki a nie z dyscu c :/ nie wiem dlaczego i tak samo jak wpisuje "setup.exe" (bo ten plik znajduje sie na dusku c) to pisze ze bledna komenda... zgralem sobie pliki windowsa z plyty na dysk twardy zeby zainstalowac go z DOSa bo on nie jest oryginalny wiec jak go probuje zainstalowac z pozycji windowsa to pyta sie o klucz a ja tego klucza niestety nie posiadam :D a jak instaluje go z DOSa to sie nie pyta o klucz... i to jest moj problem...
  • #10 12 Jan 2007 02:53
    asura.kk
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    masz system ntsf a nie fat
  • #11 12 Jan 2007 17:55
    tomsyty

Level 26  
    Helpful post? (0)
    Dokładnie jak kolega wyżej wspomniał, moja poprzednia rada z dyskietką od Win98 też była lipna bo zapomniałem że możesz mieć NTFS a nie FAT32. Na tej stronie masz też inne dyskietki bootujące, do XP także, choć tej akurat nie używałem ale powinna rozpoznawać system plików NTFS.
  Search 4 million + Products
Browse Products