Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

instalacja windowsa na laptopie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> instalacja windowsa na laptopie
Autor
Wiadomość
kuba2102
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Edinburgh

Post#1 Post autora tematu 03 Sty 2007 17:33   

instalacja windowsa na laptopie

witam... mam taki problem ze nie moge zainstalowac na laptopie windowsa, po 1 plyta z windowsem nie chce sie zBOOTowac... Laptopa kupilem na ebayu

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=007&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=170062111284&rd=1&rd=1

On nie ma wbudowanego CD-ROM'a tylko ma na USB a jak podlaczalem do swojego kompa ten CD i probowalem zBOTTowac plyte z win to jak by nie wykrywalo plyty :( prosze o pomoc czy ktos ma jakies propozycje?? i czy nie bedzie zadnych komplikacji jak bede instalowac system... Najlepiej bym chcial zainstalowac win XP pro
Powrót do góry

mbo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Kujawy

Post#2 03 Sty 2007 23:35   

Re: instalacja windowsa na laptopie

Uruchom go z dyskietki startowej ze sterownikami do CD-ROM'u.
Następnie uruchom instalkę Win XP z płyty.

Ewentualnie wgraj wersję instalacyjna windows na dysk np. podłączając go do stacjonarnego PC.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2007 23:35   

Powrót do góry

spec2006
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: ze wszond

Post#3 03 Sty 2007 23:49   

Jesli bys chciał to zbootować z tego cd romu na usb to musisz przestawić w biosie Bootowanie USB a nie cd-rom. Najprawdopodobniej laptop twój nie bedzie miał takiej opcji iec trzeba bedzie np. utworzyć partycje c i d na dysku laptopa na d wgrac zawartość płyty a potem z dyskietki startowej wejść w:

cd d:/setup.exe

lub

cd:/d
setup.exe

Nie pamiętam dokładnie tych komend ale chyba dobrze napisałem
Powrót do góry

kuba2102
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 Post autora tematu 04 Sty 2007 02:19   

Juz tak zrobilem ze skopiowalem pliki na dysk c i probowalem aBOOTowac bo jest taka opcja BOOToj z dysku... i nie zadzialalo... jeszcze sprobuje z dyskietki startowej ale narazie jej nie mam... apropo jak moge utworzyc kopie zapasowa mojego dysku w laptopie, zeby wrazie czego miec te pliki jak cos zle pojdzie...
Powrót do góry

marek216
Moderator
Moderator

Miasto: Racibórz

Post#5 04 Sty 2007 21:29   

jesli to ma siec a ma to mozesz przez sieć instalowac - opisy na forum zostały podane

jesli przegłaęs płytę z systemem na HDD to nie czyni go bootowalnym

odpal z FDD i po wejściu na HDD uruchom instalację
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2007 21:29   

Powrót do góry

kuba2102
Poziom 18
Poziom 18

Post#6 Post autora tematu 05 Sty 2007 05:01   

tak dzieki za rade tez o tym pomyslalem :D ale to wszystko ma sie odbywac z systemie MS-DOS

a tak a ciekawosci to masz w opisie specjalista od kserokopiarek wiec sie znasz na drukarach... chcem sobie kupic Epsona r265 jest to photo printer i skaner... i jak mozesz to wystaw opinie na ten temat jak sie prezentuja tusze ile maja ml i na czy mozna uzupelniac tusze i ile to kosztuje, nie wiem moze tez sobie kupie r300 musze wybrtac pomiedzy tymi dwoma i dobra rada by sie przydala :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2007 05:01   

Powrót do góry

kuba2102
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 Post autora tematu 10 Sty 2007 21:14   

dora a propo czy ktos wie jak to zrobic bo sie mecze juz sporo czasu z tym... ;/
Powrót do góry

tomsyty
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Lubin

Post#8 10 Sty 2007 23:56   

Z czym masz problem? Dyskietkę startową dla Windowsa 98 (stara ale jara - czasami się przydaje) ściągniesz ze strony www.bootdisk.com, w BIOSie ustawiasz pierwsze urządzenie bootujące jako stacja dyskietek, drugie jako hdd, odpalasz komputer z dyskietką w stacji po czym jak koledzy już pisali - ręcznie uruchamiasz instalację z plików które masz na dysku twardym.
Kolega spec2006 tak nie do końca jednak pamięta komendy dosowe ale chciał dobrze :]
cd służy do zmiany katalogu (jak sama nazwa wskazuje - change directory). Jeżeli masz pliki na dysku C to po załadowaniu dysku startowego wpisujesz:
C:
setup
zakładając że masz pliki bezpośrednio na dysku, jak masz w katalogu np. windows to
cd windows
setup
Powrót do góry

kuba2102
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 Post autora tematu 12 Sty 2007 02:23   

he dzieki chlopaki znam komendy dosowskie nie wiele ale te ktore mi potrzebne ;] mam taki problem nie mam wbudowanego CD w laptopie a jak wiadomo z USB w DOSie nie pojdzie CD :/ więc... mam dyskietke BOOTujaca ale jak ja BOOTuje to biore "c:" a potem "dir" i mi pokazuje pliki z dyskietki a nie z dyscu c :/ nie wiem dlaczego i tak samo jak wpisuje "setup.exe" (bo ten plik znajduje sie na dusku c) to pisze ze bledna komenda... zgralem sobie pliki windowsa z plyty na dysk twardy zeby zainstalowac go z DOSa bo on nie jest oryginalny wiec jak go probuje zainstalowac z pozycji windowsa to pyta sie o klucz a ja tego klucza niestety nie posiadam :D a jak instaluje go z DOSa to sie nie pyta o klucz... i to jest moj problem...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sty 2007 02:23   

Powrót do góry

asura.kk
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kraków

Post#10 12 Sty 2007 03:53   

masz system ntsf a nie fat
Powrót do góry

tomsyty
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Lubin

Post#11 12 Sty 2007 18:55   

Dokładnie jak kolega wyżej wspomniał, moja poprzednia rada z dyskietką od Win98 też była lipna bo zapomniałem że możesz mieć NTFS a nie FAT32. Na tej stronie masz też inne dyskietki bootujące, do XP także, choć tej akurat nie używałem ale powinna rozpoznawać system plików NTFS.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> instalacja windowsa na laptopie
Strona 1 z 1