Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Syrena Policyjna

tgrabka 02 Wrz 2003 21:47
  • #1 02 Wrz 2003 21:47
    tgrabka
    Poziom 14  

Poszukuje schematu syreny Policyjnej. Ale nie jakiegos nasladownika tylko czegos dokladnie odpowiadajacego urzadzeniu montowanym w radiowozach.

Prawde powiedziawszy intresuje mnie tylko sygnal wydawany przy probie zatrzymania pojazdu. Jest on dosc charakterystyczny. Chce zasilic to 220V ale jezeli schemat bylby na 12 to nie bedzie namniejszego problemu.

• #4 21 Mar 2006 23:36
    tgrabka
    Poziom 14  

To jest prosty układ nawet nie zbliżony do dźwięku prawdziwej syreny... Fajnym rozwiązaniem byłoby użycie jakiegoś ISD... Wgrać to do kostki wrzucić mały wzmacniacz i na syrenę z tym... Ten sam efekt i chyba nad tym poważnie pomyśle.

• #5 22 Mar 2006 12:36
    filip.s
    Poziom 23  

poczekaj, ja za kilka dni powinienem mieć schemat orginalnej syreny, mam teraz zure ps-100r ale ciezko jest zrysować schemat, tak wiec za kilka dni wżuce schemat orginalnej z radioli :) moc 100W. Jako ciekawostke dodam ze zura ps-100r jest zrobiona na kilku nastu tranzystorach, brak jakiegokolwiek scalaka :)

Pozdrawiam!
    Filip

• #6 22 Mar 2006 16:12
    tgrabka
    Poziom 14  

No to super. Z niecierpliwością zaczynam czekać na owoc prac. Jak możesz wrzuć na razie jakieś zdjęcie wnętrza. Jestem bardzo ciekaw jak to wygląda "od kuchni".

• #8 09 Kwi 2006 00:05
    tgrabka
    Poziom 14  

Troszkę tego w środku jest... Dzięki za fotki. Poczekam teraz na gotowy schemacik i zagorzale zachęcam do pracy... :)

• #9 14 Cze 2007 09:06
    deSpool
    Poziom 9  

Udalo sie wygenerowac schemacik? Tez mam takie ustrojstwo z demobilu :)

Pozdrawiam

• #10 22 Cze 2007 15:56
    fedlight
    Poziom 9  

Panowie mam schematy do ZURY 6120 i do 1120 ale są zupełnie inne ni maja PSki.Siedze w zurach od 4 lat i znam sie na tym chłamie.kontakt w razie pytań 500288284

• #11 22 Cze 2007 19:13
    DJ MHz
    Poziom 24  

Ja mam schemat w pewnej książce układziku który generuje dźwięki syreny policyjnej, karetki pogotowia, i straży pożarnej. Można wybierać jaki się chce mieć :] układzik prosty i ładnie wyje :P

• #12 25 Cze 2007 11:45
    deSpool
    Poziom 9  

Panowie, w moim zabytku PS-100R uszkodzony jest LE-ON, wydaje on jeden ciagly dzwiek. Co padlo? Gdzie szukac?

• #13 26 Cze 2007 14:24
    fedlight
    Poziom 9  

Witam.
    Takie sa PSy jak znasz sie troche na tym to mozesz poszukac czy w prawym dolnym rogu niema popalonych tranzystoró .Najczęściej to jest powodem .W tych nowych 1120 do 6120 to wszystko jest na układach scalonych i tak sie wali ale tu to raczej tranzystory.
    gg 6151414

• #15 05 Lip 2007 03:44
    lasermen
    Poziom 10  

anonim3339 napisał:
    Może takie coś

http://www.myzlab.pl/elektronika/syrena/

Albo zestaw do samodzielnego montażu:

http://jabel.com.pl/?3b13e6a4bba1a79723f3b5013ae1a472,ww,34,,

Albo

http://jabel.com.pl/?,ww,45,,

Mam nadzieje że pomogłem:D

PS.To jest na 12v.

Mam ten kit firmy Jabel (Syrena trój tonowa) i szczerze mówiąc wg. mnie bardzo dobrze odwzorowuje dźwięki karetki, policji i straży pożarnej (w szczególności karetki i policji). Więc poszedłem dalej i postanowiłem troszeczkę go przerobić - skutki - udało mi się uzyskać ok 7-8 tonów (lub więcej - nie pamiętam dobrze). Gdyby jeszcze go podłączyć do jakiegoś wzmacniacza (np. 100W :D ) i odpowiedniego głośnika (myślałem o głośniku 8 OHM 200W wysoko tonowym tubowym) to pewnie gdyby to włączyć na drodze to wszyscy pozjeżdżaliby by do rowu :D

Zauważyłem także jedną fajną rzecz: gdy piszę tego posta, słowo jabel zostaje podświetlone na czerwono i jako jedna z propozycji poprawnej pisowni pada słowo "Jabol" :D

• #16 12 Lip 2007 20:40
    fedlight
    Poziom 9  

witam
    czy moze mi ktos podesłac schemy jak przeobic ta 3 tonowa syrene bo mam to ale zabardzo nieznam sie chciałbym przerobic to i jakos zrobic zeby dziabało 100W.Prosze o pomoc.

• #17 12 Lip 2007 21:02
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  

tu nie ma nic do przerabiania tu trzeba wzmacniacza 100W :P

• #18 22 Lip 2007 03:54
    lasermen
    Poziom 10  

fedlight napisał:
    witam
    czy moze mi ktos podesłac schemy jak przeobic ta 3 tonowa syrene bo mam to ale zabardzo nieznam sie chciałbym przerobic to i jakos zrobic zeby dziabało 100W.Prosze o pomoc.

fedlight - tak jak napisał "michal.rogaczewski" - tu nie ma nic do przerabiania tu trzeba wzmacniacza 100W. Musiałeś źle zrozumieć to co napisałem bo tego zestawu (Syrena trój tonowa) nie da sie przerobić tak żeby miał 100W - jeżeli chcesz beż żadnych przeróbek wyciągnąć z niego więcej to podłącz alkaliczną baterię 9V. Jeżeli chcesz uzyskać z niego te 100W to bez zastosowania wzmacniacza się nie obejdzie. Jak już zdecydujesz się na wykonanie tej syreny ze wzmacniaczem to radziłbym zastosować głośnik 8 OHM 200W wysoko tonowy tubowy ponieważ z niego uzyskasz bardziej realistyczny dźwięk - oczywiście jeżeli nie możesz takiego głośnika zdobyć to możesz zastosować jakikolwiek inny.
    lasermen

• #19 10 Lis 2007 16:20
    fedlight
    Poziom 9  

mam pytanie do lasermen napisałes ze uzyskałes dodatkowe sygnały.mozesz napisac albo rozrysowac jak to zrobiłes ?????

• #20 13 Lis 2007 15:37
    lasermen
    Poziom 10  

Gdybyś miał zeskanowany schemat ideowy albo montażowy to raczej bez problemu mógłbym ci pokazać jak go przerobiłem, ale jeżeli nie masz zeskanowanego to będzie musiał wystarczyć ci opis co gdzie przylutować.
    Sama przeróbka jest naprawdę prosta :) , a dodatkowe dźwięki generowane przez ten kit odkryłem przypadkiem :) - po prostu chciałem sam dla siebie spróbować go przerobić i z pomocą przyszedł... rezystor (o ile się nie mylę to 4,7 kΩ :) ), no ale narazie nie będę się rozpisywał...

PS.fedlight - jak napisał kiedyś pewien z moderatorów tego forum "polska jezyk trudna jezyk" :)

• #21 29 Lut 2008 21:38
    koluch2006
    Poziom 9  

ma ktoś nagrania z zury ps-100r prosze podesłać agrat6(malpa)o2.pl

• #22 25 Cze 2008 01:27
    uhu
    Poziom 16  

a czy ktoś ma schemat ZURA EF100R to chyba starsza wersja PF-100
    trochę pająka reszta na dwu płytkach ???

• #23 30 Cze 2008 16:04
    czipownik
    Poziom 1  

No ja ostatnio przegladalem troche anglojezyczny internet i generator wytwarzajacy policyjny sygnal wezwania do zatrzymania jest o wiele prostszy niz myslalem. To zaledwie 2 tranzystory (po jednym npn i pnp), 2 rezystory, 2 kondensatory i wlacznik (normalnie otwarty). Jeszcze tego nie montowalem ale powinno to byc to czego czesc z nas szuka.

http://www.who-sells-it.com/cy/ramsey-electronics-632/realistic-police-siren-kit-184.html

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty