Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pomoc w wyborze dobrej zmywarki.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Pomoc w wyborze dobrej zmywarki.
Autor
Wiadomość
morfi84
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Bytom

Post#1951 21 Cze 2010 22:41   

Re: Pomoc w wyborze dobrej zmywarki.

akcja trwała do 16 maja.
http://www.bosch-home.pl/quick-links/promocje/campaigns-detail.html?announcement=nie-za-wodne-%E2%80%93-5-lat-gwarancji

Ja ciagle czekam na potwierdzenie tej gwarancji.
Zmywarka kupiona 21 marca :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Cze 2010 22:41   

Powrót do góry

mobil12
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Kraków

Post#1952 21 Cze 2010 23:19   

Daje.
Jest promocja do 30.06
Link
Powrót do góry

bud_weiser
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Tarnobrzeg

Post#1953 22 Cze 2010 10:50   

tak, jest do 30. więc mam jeszcze tydzien czasu na decyzję. Co sadzicie o tych zmywarkach?
Moze jest jakaś cichasza opcja w kwocie do 1500?
Powrót do góry

jolibijou
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Warszawa

Post#1954 04 Lip 2010 20:31   

Witam
Przeczytałam wszystkie strony i tak jak mi się wydawało Bosch i Simens to wiodące marki. Zresztą też moje pierwsze kroki podczas oglądania skierowały mnie do Boscha. Ale mam inne pytanie. Ponieważ w sklepie miły Pan przedstawił nam oferte i zaproponował zmywarke firmy Candy. Dokładnie rzecz ujmując model CDF8 853X oraz CDF8 353. Czy wiadomo coś komuś o tych zmywarkach ??? Bo nie posiadam żadnego sprzętu tej firmy wiec nie wiem. Za każdą wskazówkę oraz za inne podrzucone modele warte kupienia będę wdzięczna bo jestem total nowicjuszem w tej dziedzinie.
Pozdrawiam wszystkich jako nowy użytkownik forum :)
Powrót do góry

tobi79
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gniezno

Post#1955 05 Lip 2010 12:25   

Witam,

po wielu godzinach ślęczenia na forum i w necie wybór padł na dwie zmywarki:

BOSCH SMV 50E30EU i
Electrolux ESL 65070R.

Porównywalne, ale mam pewne obawy, czy nowy system zraszania dolnego przy pomocy dodatkowego "młynka" sprawdza się tak samo dobrze jak zraszanie klasyczne? Bo jeśli nie, to moja "druga połówka" wyrzuci mnie przez okno kuchenne razem z tą zmywarką :wink:

I druga kwestia: czy Aqua Control jednej i drugiej firmy jest tak samo skuteczny?
Powrót do góry

IGGI
Poziom 11
Poziom 11

Post#1956 13 Lip 2010 21:03   

Witam
Jakiś rok temu sam pytałem w tym wątku o zmywarkę i sam wybrałem w końcu siemensa SN25M880EU. Czas na małą recenzję po roku użytkowania :)

Zmywarka ma metalowe dno, vario speed, strefa intensywna, AquaSensor, wyświetlacz, szuflada na sztućce. itd.

Zmywarka wg producenta powinna być dosyć głośna, i obawiałem się tego najbardziej, gdyż wg parametrów głośności wypadała znacznie gorzej od dużo droższych modeli, choć pod względem możliwości im nie ustępowała.

Pomyślałem że pewnie tak siemens pozycjonuje zmywarki - wypuszczając to samo ale lepiej wytłumione jako droższy model... Na szczęście w sklepie miałem okazję obejrzeć droższe modele siemensa i porównać do tej i okazało się że wytłumione są tak samo.

Kupiłem więc ją i w domu okazało się że jest bardzo cicha, jedna z najcichszych jakie słyszałem czyli producent ściemniał.

Jak myje ? Bardzo dobrze, ale pod warunkiem że nie używamy tanich wszystkomających tabletek. Najlepszą opcją jest osobno nabłyszczacz, osobno sól i osobno tabletka tylko myjąca bez bajerów.
Zbiorniki na nabłyszczacz i sól są duże, więc nie trzeba często uzupełniać ich zapasów.

Bajery:
Strefa intensywna dla mnie bezużyteczna, odpaliłem raz z ciekawości.
VarioSpeed, to już lepiej, ale i tak używam w sumie rzadko, tym bardziej że połowa oszczędności czasu polega na nie suszeniu naczyń :). Lepszą opcją jak zależy nam na czasie jest 30 minutowy program 45 stopni.
Na co dzień używam trybu eco, który trwa 2 godziny i 20 minut.
Regulowany górny kosz - znowu zbędny bajer, raz ustawiłem i nie ruszałem nigdy więcej. Asystent dozowania - w sumie wygodny, wkładam tabletkę i zamykam , zmywarka sama wypuszcza ją w odpowiednim momencie, czyli na programie eco po jakichś 15-20 minutach.

Bardziej przydatnym bajerem jest szuflada na sztućce którą polecam każdemu, przydaje się też wyświetlacz - wiemy ile zostało czasu do końca cyklu mycia.

Pojemność - zmywarka duża, na 14 kompletów naczyń, używam jej tylko ze swoją dziewczyną. Myśleliśmy najpierw że będzie za duża dla dwóch osób, jednak jeżeli normalnie gotuje się w domu to jest uruchamiana średnio raz dziennie, max raz na dwa dni. Kosze na naczynia wygodne, można dostosowywać do posiadanych naczyń przez składane elementy, dobrze przemyślane.

Co jeszcze - zmywarkę można śmiało otworzyć w trakcie pracy, np żeby poprawić stukające o siebie naczynia - nic nie wylewa się na zewnątrz, a zmywarka wstrzymuje program na czas otwarcia drzwi ;). Nie wiem jak w innych - może to standard ?

Z minusów - nie dosusza kubków które nie mają rowków odpływowych na denkach, chyba że ułożymy je bardziej pod skosem i woda będzie mogła odpłynąć. Czytałem jednak że większość zmywarek ma z tym problem. Innym minusem jest też filtr - sitko, które lubi się zapychać np ziołami. Zmywarka stara się wtedy chyba je samoczynnie oczyścić i głośniej pracuje w niej pompa. Żeby tego uniknąć po prostu co kilka myć sprawdzam sitko i jak brudne opłukuję pod kranem.

Tak sprzęt bezawaryjny, oszczędny i cichy. Szczerze polecam
Powrót do góry

Piolev
Poziom 1
Poziom 1

Post#1957 17 Lip 2010 16:53   

Szanowni Forumowicze

Nosze sie z zamiarem kupna zmywarki, a w oko wpadł mi model Boscha
SMV69T20EU (około 2600 PLN) - czyli jak widac chodzi mi o 60cm, do zabudowy, bez widocznego panelu (tak lepiej czy może ten panel na wierzchu jest dużo bardziej funkcjonalny?), dużą zaletą jest dla mnie bardzo cicha praca - według producenta 42 dB na programie 50 st. C. Dodam, że na sprzet moge przeznaczyc do okolo 3000 PLN (no troszke wiecej też, ale wolałbym nie). Pytanie brzmi - czy lepiej wybrać podobny sprzęt firmowany przez Siemensa ?
Drugie pytanie - mam bardzo dobrą opinię o sprzęcie Miele, ale najtanszy sprzet do zabudowy czyli G 1173 SCVi kosztuje praktycznie 4000 PLN - jest w tym jakiś sens ? Z lektury parametrów wypada gorzej niż "mój" Bosch a sporo droższy. Ze zmywarkami mam praktycznie 0 doświadczeń, tyle co usłyszane od rodziny i znajomych.

Piotrek

Postrzał w klate to sposób w jaki życie mówi ci, żebyś trochę przystopował.
Powrót do góry

arasxc
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: gdańsk

Post#1958 19 Lip 2010 11:33   

arasxc napisał:

jeszcze raz dzięki. :]
zamówiłem z tydzień temu to beko DIN 5832 z przedłużoną gwarancją na pięć lat za dopłatą (coś koło 240pln), ale dziś zadzwonił do mnie Pan z firmy gdzie zamawiałem zmywarkę (neo24) i powiedział, że beko od 1 kwietnia do 30 czerwca oferuje pięcioletnia gwarancję za gratis, więc jestem do przodu o tą kwotę. jak widzicie na chwilę obecną okazuje się to trafiony wybór. jak juz będę w jej posiadaniu to napiszę coś więcej.

tymczasem pozdrawiam :]

po pewnym czasie używania zmywarki jestem zmuszony wystawić jej opinię pozytywną. używam tabletek somat, aż strach pomyśleć co by było jak bym zastosował osobnych środków....

zmywarkę kupowałem w internecie w neo24 za 1329, a teraz widzę, że staniała do 1280. nic tylko brać!

pozdrawiam Pana Popey'a :)
Powrót do góry

agnisia7
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Grudziądz

Post#1959 23 Lip 2010 20:44   

Witam!
Ok miesiąc temu zakupiliśmy zmywarkę bosch sgs55e92eu i od tej pory jeszcze ani razu nie mielismy dokładnie umytych naczyń. Na talerzach zawsze są takie siwe zacieki (widoczne pod światło), czasami zostaja na nich resztki jedzenia, szklanki za zawsze zaciekami, bardzo częstro nie domywa garnków, sztućce takie matowe lub z siwym nalotem. Ja juz nie wiem co my źle ustawiamy, używamy tabletek 3 w 1 somat perfect, dosypalismy nawet sól, może ciut lepiej, potem dolaliśmy płynu nabłyszczającego calgonic (niby sztućce lepiej błyszczały)
A najlepsze było wczoraj włączyłam zmywarkę na 50 st (155 min) więc ustawiłam na pół wsadu (122 mIn) i wyjęłam po tak długim czasie całkowicie brudne i szare szklanki:( Tylko niektóre talerze były czyste i garnek od kompotu:(
Teraz mmay sól wyłaczoną a płyn nabłyszczający na 2. Prosze pomóżcie co my mamy robić, bo czytam same opinie dobre o tej zmywarce, ludzie myją co drugi dzień nawet na pół wsadu i im domywa lub w 45 st i nie maja problemu.
POMOCY!

Dodano po 9 [minuty]:

A i doradzcie mi jeszcze jakich środków używac najlepiej, czy lepiej tabletki czy lepiej proszek??
Powrót do góry

morfi84
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Bytom

Post#1960 24 Lip 2010 11:56   

Mam te sama zmyware i mi wszystko myje. tylko uzywam 50 lub 65 stopni w zalezności od zabrudzenia. a tabletki jakie uzywam to finish powerball.
Na 1/2 wsadu nie myjemy. domywa nawet 3 dniowy tłuszcz, czy pozostałości zaschnietego jedzenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lip 2010 11:56   

Powrót do góry

zwykły człek
Poziom 18
Poziom 18

Post#1961 02 Sie 2010 14:49   

Agnisia. ewidentnie widać, że masz coś nie tak z ustawieniami. Wyjścia są dwa: - pierwsze: zbadać twardość wody i dobrać ręcznie wszystkie ustawienia (info o ustawieniach recznych powinien podac producent w instrukcji; - drugie: wezwać serwisanta, bo moze zmywarka nie grzeje wody i stąd brak efektu zmywania. Pamiętaj, że tabletki 3w1, 4w1 itd. to pewien chwyt marketingowy, do którego producenci dostosowują programy swoich zmywarek. Chodzi o to, że poszczególne składniki tabletki uaktywniaja się (rozpuszczają) w określonej temp. i producenci tak ustwiają program, żeby w odpowiednim momencie sie to działo. Jeśli więc podczas mycia z jakichś powodów nie ma wymaganej temp. to można powiedzieć, ze nie wszystko będzie wyglądać tak, jak powinno. Dużo też zależy od tego jaką masz wodę (twardość itd.). Czasem multi tabletka nie wystarczy. Skoro masz ja na gwarancji to zgłoś to na serwis i sie nie baw.
Powrót do góry

agnisia7
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Grudziądz

Post#1962 03 Sie 2010 20:39   

Witam!
dziękuję za radę:)
właśnie myslimy o zgłoszeniu jej na reklamację bo to niemozliwe żeby tak się działo, myjemy tak:
50 lub 60 st., proszek finish, sól somat ustawioną na 6 (skala 7 st), nabłyszczacz finish ustawiony na 5 (skala 6 st) no i talerze są niby domyte ale zawsze zostają na nich jakby wgryzione resztki jedzenia, czasami wręcz są niedomyte i pozostawione do kolejnego umycia też się nie domywają, normalnie obłęd:(
Myslimy że za małe cisnienie wody, ale sitka sa czyste, więc chyba najlepiej będzie jak wezwiemy serwisanta,
Pozdrawiam
Powrót do góry

Jan_Werbinski
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Żary

Post#1963 08 Sie 2010 22:30   

Sprawdź odkręcając i przetkaj wykałaczką dysze. Ustaw naczynia luźniej. Zastosuj proszek zamiast kostek.
Powrót do góry

tOOmki
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Słupsk

Post#1964 09 Sie 2010 14:00   

morfi84 napisał:
akcja trwała do 16 maja.
http://www.bosch-home.pl/quick-links/promocje/campaigns-detail.html?announcement=nie-za-wodne-%E2%80%93-5-lat-gwarancji

Ja ciagle czekam na potwierdzenie tej gwarancji.
Zmywarka kupiona 21 marca :)

Ja zamawiałem sprzęt (zmywarka) w kwietniu (2010-04-20), dostałem go parę dni później. Od razu wysłałem i zgłoszenie i jak mnie pamięć nie myli to kartę od Bosch'a dostałem chyba pod koniec maja lub początek czerwca.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sie 2010 14:00   

Powrót do góry

Tuco Benedico
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kraków

Post#1965 09 Sie 2010 18:50   

Witam,

aktualnie szukam zmywarki "60-ki" do zabudowy najchętniej Boscha lub Siemensa. Planuje wydać na urządzenie max 2000zł. Ważne jest żeby dno zmywarki było metalowe a górna półka posiadała regulacji wysokości. No i oczywiście max temperatura do 70 C.
Proszę o radę szanownych forumowiczów które urządzenie znajdujące się aktualnie w handlu jest godne polecenia.

Pozdrawiam,

Piotr
Powrót do góry

Pangdaj
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gda

Post#1966 17 Sie 2010 10:02   

agnisia7 napisał:
Witam!
dziękuję za radę:)
właśnie myslimy o zgłoszeniu jej na reklamację bo to niemozliwe żeby tak się działo, myjemy tak:
50 lub 60 st., proszek finish, sól somat ustawioną na 6 (skala 7 st), nabłyszczacz finish ustawiony na 5 (skala 6 st) no i talerze są niby domyte ale zawsze zostają na nich jakby wgryzione resztki jedzenia, czasami wręcz są niedomyte i pozostawione do kolejnego umycia też się nie domywają, normalnie obłęd:(
Myslimy że za małe cisnienie wody, ale sitka sa czyste, więc chyba najlepiej będzie jak wezwiemy serwisanta,
Pozdrawiam

Od 5 lat użytkuję S9G1S Siemens;nigdy nie było podobnych problemów...
Kwestia temeratury: przecież obudowa jest ciepła w czasie mycia; łatwo sprawdzić, czy grzeje wodę.
Może spróbuj (bez reklamy ;-)) użyć Calgon - sól, proszek i płyn.
Naprawdę masz taką twardą wodę czy ustawienia "na czuja"?
Myję co drugi dzień (jest nas dwoje), czasem używam programu "płukanie" pod koniec pierwszego dnia, żeby nie przyschło... A program do mycia to najczęściej 50 st/ ok 140 min. I wszystko jasne ;-) czyli czyste...
Powodzenia
Powrót do góry

gitarzysta
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Piekary Śl.

Post#1967 20 Sie 2010 13:13   

BEKO DSN 6838 X

Witam,

Mam prośbę do wszystkich piszących posty w stylu: "Amica/Beko/Candy to badziew, kupisz, będziesz żałował".

Kim jesteście? Serwisantami, użytkownikami, przedstawicielami konkurencji?
Co to znaczy badziew?
Co to znaczy "kup Boscha, będziesz miał spokój"?

Sam szukam zmywarki, bo moja stara Ariston właśnie się rozpada.
Kiedyś w domu rodziców był Bosch - padł po ok. 4 latach.
Potem Electrolux - ledwo zipie po 7.
Ja miałem (mam) Aristona - głośna ale działała aż do teraz, ma 6 lat.
A w łazience Indesit - pralko-suszarka, ponoć najbardziej awaryjna kombinacja, katowana od 8 lat, małe dziecko brudzi wszystko - jak macie to wiecie ile to prania - i co? I nic. Działa!
A na tym forum można wyczytać: tylko Bosch/Siemens, Amica/Beko/Indesit/Candy/etc - dno kompletne!

I mój problem polega na tym, że zamiast rzeczowych opinii rzetelnych serwisantów, mających duże doświadczenie ze sprzętem, w 80% są tu wypowiedzi ludzi zniesmaczonych jakąś firmą, bo akurat sprzęt tej marki im padł. "Amici nie kupuj, miałem i padła po 3 latach - straszny szajs". Czy takie opinie cokolwiek wnoszą poza rozdymaniem wątków na 70 stron? Nie, nic.

Więc sformułuję pytanie i proszę osoby obeznane w temacie o opinie: obecnie BEKO daje 5 lat gwarancji na zmywarki. Jak to jest:
1. z awaryjnością zmywarek tej firmy
2. z serwisem: czasem reakcji i realizacji
3. z kosztami i dostępnością części po gwarancji

Za 1400 zł można nabyć BEKO z gwarancją na 5 lat i o parametrach (hałas, ekonomiczność, ilość programów, zabezpieczenia przeciwzalaniowe) niby bardziej markowej konkurencji droższej o 300-1000 zł z gwarancją 2-letnią (koszt ekstra gwarancji na 5 lat to 350-500 PLN dodatkowo).

Nie chcę, by ktoś pisał, że BEKO to turecki badziew i już. Jedynie konkrety podparte argumentami.

P.S. Konkretny model: BEKO DSN 6838 X, mogę go kupić za ok 1300 PLN

Pozdrawiam,
Gitarzysta
Powrót do góry

johana75
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: poznan

Post#1968 23 Sie 2010 17:48   

Jak chcesz to kup i przetestuj i napisz recenzję po pół roku!
Powrót do góry

GoGoGoGoGo
Poziom 3
Poziom 3

Post#1969 24 Sie 2010 17:31   

Problem z wyborem zmywarki

Witam mam taki problem nie mam pojęcia nic o zmywarkach , chciałbym się od was dowiedzieć na co patrzeć i jakie marki są dobre ...

Moze ktoś z was ma jakieś konkretne propozycję , poszukuję zmywarki do 2000zł...
Powrót do góry

miętkimietek
Poziom 3
Poziom 3

Post#1970 25 Sie 2010 14:01   

Zobacz na zmywarki Bosha, Electrolux i Whirlpool, ja mam zmywarkę tej ostatniej firmy i działa bardzo dobrze, myje dokładnie, tylko trzeba ją czasem umyć w środku. Zobacz na magicznaplaneta.pl mają sporo zmywarek, może znajdziesz jakąś interesującą cię, bo mało konkretnie się wyraziłeś.
Powrót do góry

GoGoGoGoGo
Poziom 3
Poziom 3

Post#1971 25 Sie 2010 14:20   

Bosha, Electrolux i Whirlpool , czyli te firmy są najlepsze ? Jeżeli chodzi o zmywarki?

Jeżeli chodzi o opcję to na co patrzeć , czy opcje nie mają za bardzo znaczenia ?

Moze ktoś z was ma sprawdzona zmywarke ktora moze polecic ?
Powrót do góry

gitarzysta
Poziom 9
Poziom 9

Post#1972 25 Sie 2010 15:05   

Na tym forum jest kult Boscha, bez urazy ;)

Ja czekam na BEKO i za parę dni napiszę wrażenia ALE już teraz mogę napisać, że BEKO za free daje 5 lat gwarancji (do końca września).
Ja użyłem matematycznego podejścia:
1. cena BEKO to ok 70-80% Electroluxa czy jeszcze mniej BOSCHA o podobnych parametrach
2. gwarancja 5 lat była dla mnie koniecznością, więc do innych firm za przedłużoną gwarancję i tak dopłaciłbym 300-500 PLN jeszcze dodatkowo do i tak wyższej ceny wyjściowej
3. Wyszło, że jak za 5 lat BEKO mi padnie, za 1350 PLN, które za niego zapłaciłem to nie będę żałował. Jak padnie BOSCH kosztujący sumarycznie 2000-2500 bym się wkurzył
4. W międzyczasie jedyna niepewność, to jak będzie z awaryjnością na gwarancji - bo mimo, że gwarancja ma 5 lat i naprawią mi w tym czasie za darmo, to nie będzie fajne, jeśli zmywarka będzie częściej w serwisie jak w "pracy" - pożyjemy zobaczymy. Ryzyko zawodowe
5. W pracy mamy zmywarkę BEKO od 2 lat - zero problemów
6. Znajomy (tylko jeden ale jednak :) ) ma już 3-ci rok też BEKO i bez problemów

Jak pisałem, w moim prywatnym matematyczno-zdroworozsądkowym podejściu wyszło, że mam kupić BEKO.

Co do funkcji jakie DLA MNIE miały znaczenie (uwaga: to można dyskutować bez końca i każdy może inaczej ważyć funkcje, więc sam sobie musisz też odpowiedzieć a nie tylko kierować się opinią innych):

1. głośność - 49 dB (A) i mniej
2. 60 cm szerokości
3. panel odkryty
4. zabezpieczenie przeciw zalaniu
5. zużycie wody na poziomie 12-13l (można i 7l, ale cena robi się wysoka!)
6. program AUTO
7. wskaźnik czasu do końca programu
8. program szybki, który będzie użyteczny, a nie jedynie ochlapywał naczynia (szybki dla mnie to mniej niż godzina)
9. filtry nie wymagające czyszczenia - BEKO tego nie ma
10. klasa minimum AAA (ale czy są w sprzedaży jeszcze inne, starsze?)
11. wskaźnik braku soli i nabłyszczacza na panelu

Za to kompletnie bez znaczenia było dla mnie 1/2 wsadu. Co innego 1.5 wsadu :)

Bosch ma rewelacyjny system trzeciego poziomu na sztućce (zamiast koszyka stawianego na dolnym koszu), ale w modelach od 2000 w górę, więc znowu, moja "matematyka" tego nie uzasadnia.

Whirlpool ma w niektórych modelach Power Clean - system ekstra natrysku na przypalone naczynia - może są tacy którym to się przyda, ja z żoną doszliśmy do wniosku, że nam się nie przyda ;).

Czasem może się przydać program nocny - trwa bardzo długo, ale głośność spada poniżej 40 dB (A) - czyli nikomu nie będzie przeszkadzał - znowu - ja mam sypialnię na górze więc dla mnie to bez znaczenia.

BEKO ma też ekstra cykl suszenia załączany niezależnie od programu - może się przydać czasem.

Naprawdę spędziłem długie godziny analizując i porównując. Żeby nie 5 lat gwarancji BEKO nie kupiłbym tej zmywarki (konkretnie DSN 6838 X) ze względu na małą renomę, ale gdyby babcia miała wąsy... A skoro nie ma a BEKO daje taką gwarancję przy więcej niż dobrych parametrach, to renoma schodzi na drugi plan. Te paręset złotych różnicy w cenie "BEKO-reszta świata" zostawiłem sobie na nowy, cichy odkurzacz.

Natomiast ciekawe ile chcesz wydać?
Dla modeli 60 cm do 1200-1300 PLN możesz liczyć na dobre i ciche zmywanie bez bajerów. 1500 PLN da ci ekstra ciszę i parę bajerów więcej.
2000 PLN to już obszary wychwalanego BOSCHa lub ultra cichych modeli Whirlpoola. Za 2000 można też nabyć wyższe modele Electroluxa ze światełkami (Light Bar) :)
Zarówno BOSCH jak i Electrolux miały promocję na 5 lat gwarancji, ale się skończyła. Na pewno jeszcze będzie, ale kiedy, kto to wie?
Whirlpool daje obecnie 5 lat na drogie modele serii Cube.

Mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłem Ci temat.

Pozdrawiam,
Gitarzysta
Powrót do góry

lolek-i6
Poziom 2
Poziom 2

Post#1973 26 Sie 2010 17:20   

w grudniu 2006 kupiłem zmywarkę boscha SRS 55M22 EU.ledwo mineło 2,5 roku zaczęła bardzo żle zmywać,,np.nie rozpuszczała całkiem tabletek.Naprawa przez serwis kosztowała 150,zł.Kilka miesiecy było lepiej.W tej chwili padł programator i naprawa ma kosztować minimum 550,zł.Czuję się oszukany.Miała to być taka dobra marka.W serwisie dowiedziałem się że programatory bosza sie nie psują,tylko pewnie to jest zmojej winy(zalanie,uszkodzenie mechaniczne ,robaki???).Uzywałem ją tylko 1 do 2 razy dziennie.Już nigdy nie kupię tak zwanego markowego sprzetu.
Powrót do góry

~wac
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Rzeszow

Post#1974 26 Sie 2010 18:37   

Byćmoże da się jeszcze naprawić stary programator ,tylko nie jestem pewny czy to przy zmywarkach jest możliwe
Powrót do góry

lolek-i6
Poziom 2
Poziom 2

Post#1975 27 Sie 2010 20:01   

Dzis kupiłem najtańszą zmywarkę Beko,dokupiłem 5-letnią gwarancję,z transportem razem wszystko za ,999-zł(media Markt) i nikt mnie już nigdy nie namówi na ponoć dobrego Boscha(made in germany) ,za który 3,5 roku temu zapłaciłem 1600,zł,serwis autoryzowany mi go nawet zainstalował(50,zł)który zaczął wysiadać mi zaraz jak skończyła się gwarancja(naprawa 150zł,już wtedy autoryzowany serwisant zwrócił uwagę źe programator nie działa jak trzeba,w tej chwili siadł programator(myje ale nie płucze).Nie dałem się namówić na następną naprawę(tak naprawdę to nie wiadomo czy po niej znowu coś nie wysiądzie) za minimum 550zł-jeżeli to tylko PROgramator-jest elektroniczny.Myślę że ta firma robi sprzęty jak każda inna na najtańszych częściach jadąc na swojej dziwnie dobrej remomie.
Powrót do góry

zwykły człek
Poziom 18
Poziom 18

Post#1976 30 Sie 2010 19:56   

A nie ma czasem na nią gwarancji 5 lat od producenta? "Niektórzy" tak czasem robią, że nie mówią klientowi o 5 letniej gwarancji od producenta i wciskają swoją płatną. Proponuję sprawdzić. Tu możesz sprawdzić, czy Twój model się łapie:
http://www.beko.com.pl/Promocja,5,lat,gwarancji,794.html
Powrót do góry

zarowka
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: małopolska

Post#1977 31 Sie 2010 22:05   

Jak jak wybierałem swoją zmywarkę to Beko nie brałem pod uwagę z racji problemów w rodzinie z tą firmą chociaż nie ze zmywarką - zniechęciła mnie jakość pralki(brudziła bieliznę na czarno i nie grzała wody tuż po gwarancji 2 lata) i lodówki której napuchła (sic!) tylna ściana w 3 miesiącu działania- została wymieniona na inną. Może w zmywarkach jest lepiej i pewnie z czasem będzie lepiej bo konkurencja działa korzystnie na jakość produktów danej marki. Nie jestem za to orędownikiem płacenia na firmę tylko za jakość niezależnie od firmy - jeśli wiec następnym razem będe wybierał zmywarkę zerknę i na Beko. pozdrawiam i życzę udanego użytkowania
Powrót do góry

gitarzysta
Poziom 9
Poziom 9

Post#1978 01 Wrz 2010 08:03   

Witam,

Jako mały update to mojego posta powyżej:
Zmywarka BEKO DSN 6838 X dotarła, zainstalowana (było prosto, bo "weszła" na miejsce starej Aristona).
Wrażenia:
1. fajne, proste sterowanie z timerem pokazującym czas do końca
2. cicha, acz nie wiem co sobie wyobrażałem, bo na pewno nie jest to kompletna głusz :) Sama pompa cichutka, natomiast izolacja drzwi mogłaby być lepsza, bo słychać mocno strumienie wody wylatującej z dysz i uderzającej w obudowę i naczynia. Jak robiłem pierwsze mycie na pusto, było to mocno denerwujące, natomiast mycie po niedzielnym obiedzie (zmywarka pełna) to już komfortowa cisza. W porównaniu do starej zmywarki jest to milowy krok do przodu
3. szybki program w klasie mycia A - 58 minut. Dla mnie rewelacja
4. Program auto na pełnej zmywarce trwa 2g58m - (opcja tabletka i dodatkowe suszenie włączone)
5. Estetyka wykonania - dla mnie super, ale jestem facetem, więc w tej kwestii nie mam zbyt wygórowanych wymagań :)

Resztę pokaże czas (awaryjność), ale 5 lat gwarancji daje jako taki spokój.

Jeszcze jedno: wg katalogu BEKO w tym modelu są dwa ekstrasy: tacka na małe sztućce i wieloczęściowy kosz na sztućce z możliwością dzielenie (można odpinać nieużywane części). Otóż moja zmywarka, mimo, że wydawała się być fabrycznie spakowana, ofoliowana itp tego nie miała. Złożyłem reklamacja do sklepu - zobaczymy. W sklepie nie dla pacanów oglądałem ten model i te elementy były, ale cena z kosmosu!
Nie wiem więc, czy nie ma podmodeli, typu 6838/1, 6838/2 itp, tylko, że takiej informacji nigdzie nie da się odszukać. Wg samego BEKO (mam od nich maila) owe elementy są standardem.

Pozdrawiam,
Gitarzysta
Powrót do góry

Jan_Werbinski
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Żary

Post#1979 06 Wrz 2010 15:21   

zarowka napisał:
Jak jak wybierałem swoją zmywarkę to Beko nie brałem pod uwagę z racji problemów w rodzinie z tą firmą chociaż nie ze zmywarką - zniechęciła mnie jakość pralki(brudziła bieliznę na czarno i nie grzała wody tuż po gwarancji 2 lata) i lodówki której napuchła (sic!) tylna ściana w 3 miesiącu działania- została wymieniona na inną. Może w zmywarkach jest lepiej i pewnie z czasem będzie lepiej bo konkurencja działa korzystnie na jakość produktów danej marki. Nie jestem za to orędownikiem płacenia na firmę tylko za jakość niezależnie od firmy - jeśli wiec następnym razem będe wybierał zmywarkę zerknę i na Beko. pozdrawiam i życzę udanego użytkowania

Jedni wyciągają wnioski z doświadczeń, a inni nie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Wrz 2010 15:21   

Powrót do góry

marmarki
Poziom 3
Poziom 3

Post#1980 08 Wrz 2010 03:00   

Witam serdecznie,

Przymierzam się właśnie do kupienia pierwszej zmywarki i zastanawiam się nad modelem Bosch SMV 50E10 EU. Słyszałam, że najlepsze są jednak zmywarki Siemens, ale z Boschem (co prawda z kuchenką mam dobre doświadczenie). Czy to dobry model? A może wybrać jeszcze inną?

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Pozdrawiam
Marta
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Pomoc w wyborze dobrej zmywarki.
Strona 66 z 75 Idź do strony Poprzedni  123 ... 656667 ... 737475  Następny

Skok: