Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pomoc w wyborze dobrej zmywarki.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Pomoc w wyborze dobrej zmywarki.
Autor
Wiadomość
jack85
Poziom 3
Poziom 3

Post#871 18 Wrz 2008 09:52   

Re: Jaką zmywarkę kupić?

Yo w takim razie, którą byś polecał z tych trzech?
BOSCH SRV 53M03 EU http://www.ceneo.pl/377151
BOSCH SRV 43M03 EU http://www.ceneo.pl/353987
BOSCH SRV 45T13 EU http://www.ceneo.pl/428003

Wkurza mnie trochę to, że na stronie Boscha żadnych informacji na temat tych zmywarek nie uzyskam.

Wiadomo najlepiej byłoby wziąć SRV 43T03EU ale czy warto płacić 1729zł za te bajery.
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 18 Wrz 2008 09:52   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

Jurek2805
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Rzeszów

Post#872 18 Wrz 2008 10:01   

jack85 napisał:
Yo w takim razie, którą byś polecał z tych trzech?
BOSCH SRV 53M03 EU http://www.ceneo.pl/377151
BOSCH SRV 43M03 EU http://www.ceneo.pl/353987
BOSCH SRV 45T13 EU http://www.ceneo.pl/428003

Wkurza mnie trochę to, że na stronie Boscha żadnych informacji na temat tych zmywarek nie uzyskam.

Wiadomo najlepiej byłoby wziąć SRV 43T03EU ale czy warto płacić 1729zł za te bajery.

Ja Ci nie wskaże konkretnego modelu, bo nie o to chodzi na tym forum. To Twój wybór. Powiem tylko tyle, ze oszczędnościowe parametry to sprawy groszowe (zużycie wody na przykład) i wg mnie bajery są fajne na początku. Potem automatycznie wybierasz jeden program plus drugi do mycia przypalenizn, raz na jakiś czas. Człowiek pracy nie bawi sie w pisanie pracy doktorskiej z obsługi tego urządzenia. Im prostsza, tym lepsza. I tak będziesz się potem wkurzał, ze musisz z niej wyjmować naczynia.:D Chyba, ze naprawdę będzie Cie to zajmować. Mycie połowy załadunku w przypadku "czterdziestkipiątki" to juz dla mnie czysta abstrakcja dla ludzi zywiących się jedną czarka chińskiej zupki dziennie.
Wiekszą uwagę zwróciłbym na pełny aquastop, czyli zawór odcinający wodę w przypadku przelania. Wtedy spokojnie można zaprogramować urządzenie i iść na piwo.
Powrót do góry

Gogi123
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kujawsko- Pomorskie

Post#873 18 Wrz 2008 10:14   

Czy cos warte sa importowane uzywane Bosche z lat 2000-2004 czy lepiej nimi glowy sobie nie zawracac. Kosztuja ok polowy ceny nowego podstawowego modelu. Uzywane - wiadomo roznie moze byc, lecz bardziej zastanawia mnie czy nie ma ogromnej roznicy w jakosci myscia??
Powrót do góry

Jurek2805
Poziom 18
Poziom 18

Post#874 18 Wrz 2008 10:33   

Jak najbardziej. Niemcy dbają o sprzęt i go serwisują. Chociaż zdarzają się niemieckie flejtuchy gorsze od naszych. Zwróciłbym uwagę na:
stan koszy
stan rolek
stan filtrów
oraz jaka gwarancje daje sprowadzający. Zmywarka nie jest tak skomplikowana jak pralka, jednakże ma służyć przynajmniej 5 lat i nie zawracać głowy użytkownikowi (pobożne życzenia). Jakość mycia? Na Zachodzie jest "krótka piłka" - nie spełnia oczekiwań i do widzenia. Wadliwy towar to wadliwy towar. My jesteśmy tzw. Trzecim Światem gdzie ładuje się badziewie. Bo naród biedny i prawa konsumenckie w powijakach.
Osobiście poszukałbym też czegoś używanego z Miele.
Powrót do góry

akita*
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: warszawa

Post#875 18 Wrz 2008 12:11   

Szkoda, ze nikt mi nie odpowiada na posta-trudno .
Co do BOSCHA- studiowałam wiele stron i modli w necie i -i stwierdziłam , ze jest drogi - i tyle. W tańszych modelach -jest bardzo skąpo wyposażony w programy i dodatki.Dlatego zdecydowałam się na WHIRLPOOL.
Co do produkcji-kraju -to nie mam wyrobionego zdania .Choć sama posiadam pralkę made im włochy -i momo,ze ma 13 lat ma się świetnie i bez zadnej naprawy!!
Powrót do góry

Gogi123
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kujawsko- Pomorskie

Post#876 18 Wrz 2008 12:19   

Moim zdaniem i tak bedziemy uzywac na zasadzie: wlozyc gary i poczekac az sie umyje. Szczerze to nie wiem po co komu jakies dziwne programy przeciez zmywarka ma tylko myc :|
Powrót do góry

jack85
Poziom 3
Poziom 3

Post#877 18 Wrz 2008 13:03   

No to wezme w takim razie BOSCH SRV 43M03 EU, dzięki za pomoc. Choć ciągle kusi mnie wziąć nasz rodzimy produkt :)
Powrót do góry

Jurek2805
Poziom 18
Poziom 18

Post#878 18 Wrz 2008 13:56   

jack85 napisał:
No to wezme w takim razie BOSCH SRV 43M03 EU, dzięki za pomoc. Choć ciągle kusi mnie wziąć nasz rodzimy produkt :)

Jakby rodzimy był tej samej jakości to też bym się nie wahał i pierwszy bym polecał. Tez mam patriotyczne ciągoty i wiem z przekazów, ze ludzie potrafili czekać na Polskie Fiaty przed wojną z oponami produkcji Stomilu nawet kilka tygodni, bo na włoskich gumach nie chcieli. Wtedy polski VIS był jednym z najlepszych jakościowo i konstrukcyjnie pistoletów na świecie, którego nawet Niemcy potrafili spieprzyć.
Ale to se ne vrati. :wink:

Przepraszam wszystkich za OT.
Powrót do góry

pawelira
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: nowy sacz

Post#879 18 Wrz 2008 21:42   

wydaje mi się że w dyskusjach o jakosci zatarła się granica pomiędzy MADE IN POLAND i MADE FOR POLAND ( made for romania, made for media markt ...itp )
gdyby na sprzętach było to drugie oznaczenie byłoby wszystko jasne a tak to wszyscy psioczą że polacy źle robią
nie zapominajmy że polacy są uważani za najlepszych montarzystów na swiecie i sprzętom wyprodukowanym w polsce nie można nic zarzucic pod tym względem
inna sprawa jesli chodzi o jakosc podzespołów użytych do montażu bo nawet najlepiej poskładana pralka nie pochodzi długo jesli będzie tam nieodpowiednie łożysko
ale to raczej wina projektantów, inżynierów i marketingu np. BOSCHA którzy decydują na jaki rynek wypuscic dany produkt
pamiętajmy również że produkcja jest odpowiednio dostosowywana do rynku na jakim ma zostac sprzedana i tyczy się to nie tylko AGD ale praktycznie wszystkiego
produkt z tej samej fabryki potrafi różnic się specyfikacją w zależnosci od tego gdzie jest przeznaczony tak w polsce jak i w niemczech, austrii itd ale winę ponoszą za to tylko i wyłącznie władze firm
Powrót do góry

Bajonek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Łódź

Post#880 22 Wrz 2008 13:12   

Witam. Zamierzam kupic zmywarkę całkowicie zintegrowaną do zabudowy, szerokość 60 cm.
Wiele piszecie o Boschu, wiadomo że jeśli chodzi o zmywarki to dobra firma, ale płacimy dodatkowo za markę.
A co sądzicie o CANDY? Czy ma ktoś może w domu sprzęt tej firmy? Może ktoś coś więcej o tym powiedzieć ?
Wypatrzyłem coś takiego:
Candy CDI 5015-S

Candy CDI 5015-S
- 1/2 wsadu
- Opóźniony start
- funckja 3 w 1
- 5 programów, w tym auto 45-75 stopni
Technologie:
- System HPS
- Waterblock
- Zmywanie impulsowe
- Smart Sensor

Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam i proszę o opinie.
Powrót do góry

password
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: miechów

Post#881 22 Wrz 2008 21:07   

witam! czytam z ciekawości od jakiegoś czasu to forum , sam kiedyś miałem dylemat co kupić!
z perspektywy czasu , uzytkowania , rozmów z kolegami i koleżankami posiadajacymi zmywarki , powiem że w tym przypadku naprawde warto dopłacićte 200-300zł i kupić boscha i dosłownie mieć święty spokój.

kolego[żanko] -- bajonek--proszę Cię poczytaj wpisy na ceneo-skapcu- i sam podejmij decyzje po przeczytaniu wpisów , wiadomo że moga się znależć wpisy nieco odbiegajace od prawdy ale 99% opisów boscha jest pozytywna a o wybranej przez ciebie zmywarce za 1599zł !!!!!!!! na ceneo nie ma nic! zlituj sie nad sobą dopłać te 200-300zł i kup tego boscha , wiem że brzmi to jakbym był sprzedawcą w w/w salonie ale uwierz zwykłemu człowiekowi który dobrze Ci radzi, i sam miał podobny problem -wybrał boscha do zabudowy i tera nawet mu sie nie chce wyjmować pięknie domytych garów -talerzy ect.
Powrót do góry

johana75
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: poznan

Post#882 23 Wrz 2008 11:23   

Witam!
Od jakiś 12 lat posiadałam zmywarkę Siemens. Teraz do nowego mieszkania potrzebuje dość cichej zmywarki *aneks*
Biorę pod uwagę Bosch , Siemens, AEG,
Potrzebuje:
-energooszczędna
-cicha
-krótki program *ważne*
-60cm
-do 1500zł.
Programów nie musi mieć dużo i tak używam jednego, ale nieraz krótki by mi sie przydał...wiec teraz chce własnie z takim.Nie musi mieć pół wsadu... jest mi niepotrzebny
Powrót do góry

dplus
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Gdynia

Post#883 23 Wrz 2008 12:47   

Nie będę odpowiadał na konkretne posty, a napiszę swoje przemyślenia po kupnie zmywarki. Wcześniej również zastanawiałem się nad typem zmywarki.

Na podstawie Bosch SMS 53M08EU kupionej miesiąc temu.
Użytkują 2 osoby, raczej odchudzające się :)
Wg mnie szerokość 60cm przydaje się przy gotowaniu obiadu, w innych przypadkach naczynia stoją po 3 dni.

Funkcja aquasensor - chyba najlepsza funkcja, warto do niej dopłacić, ponieważ analizuje czystość wody i odpowiednio skraca program, funkcja lepsza niż ECO, bo myje z odpowiednim powerem i wyłącza mycie gdy już wystarczy. ECO z kolei myje w niższych temperaturach, przez dłuższy czas i niestety służy raczej do naprawdę słabiej zabrudzonych rzeczy.

Nie wiem tylko jak z kosztami takiej zmywarki i programów auto, bo jeszcze nie płaciłem rachunków po kupnie.

Variospeed, czyli szybsze mycie. Funkcja w większości sytuacji bez większego sensu - miałem typową sytuacje z folderów reklamowych, czyli potrzeba umyć naczynia podczas imprezy. Czas takiego zmywania godzina i jeśli nie jest to naprawdę wielka góra naczyń to lepiej przemyć je ręcznie i mieć to zrobione w 10 minut, a nie w 1h.

Wkładanie patelni teflonowych, plastiku, drewnianych rzeczy - Mam patelnię Tefal i nic nie schodzi. Używałem wcześniej patelni tańszych i wcale bym się nie zdziwił gdybym wyjął taką bez teflonu - wniosek - dobrych teflonów raczej nie ruszy (chociaż moją myję dopiero miesiąc).

Drewno - raczej nie wkładać, choć ja wkładam. Kolor drewna się zmienił, ale większych wad nie zauważyłem, może wyjdzie po dłuższym okresie.

Plastik, to chyba padnie tylko przy myciu w programie "garnki 70 stopni". Nie sądzę, żeby w miarę dobre rzeczy zostały uszkodzone.

Ogólnie firma Bosch - polecam, bo inne marki to może być bardzo różnie. Ja kupiłem pralkę i zmywarkę bosch i nie mam żadnych problemów, a wiem, że inni z innymi markami mają czasami coś na głowie z ich sprzętem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Wrz 2008 12:47   

Powrót do góry

michcio
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: M-ce

Post#884 23 Wrz 2008 16:26   

Głośność zmywarki zależy też np. od tego czy jest zabudowana, jak jest i to szczelnie to wiadomo że będzie trochę cichsza.

Znaczenie ma też załadunek, im więcej tym ciszej, jak prawie pusto to daje po uszach, nawet rodzaj naczyń ma znaczenie, wiadomo metalowe miseczki np. będą trochę brzdękać.
Ale sądzę, że producent mierzy hałas na pusto.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Wrz 2008 16:26   

Powrót do góry

Radoslaw1973
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Warszawa

Post#885 24 Wrz 2008 16:04   

Dziękuję Jurkowi2805 za podpowiedzi, nurtyje mnie jeszcze tylko jedno pytanie, po otwarciu klapki z filtrem na dnie i po jego wyjęciu zauważyłem że w miejscu umieszczania filtra jest woda... czy to normalne? W instrukcji nie mogę się doszukać informacji na ten temat...:|
Powrót do góry

michcio
Poziom 22
Poziom 22

Post#886 24 Wrz 2008 17:19   

Normalne, tak samo normalne jak to, że w pralkach też jest jej tam sporo. Po prostu pompy spustowe montowane w AGD nie potrafią pompować powietrza, żeby wypchnąć resztki wody, stąd to.
Powrót do góry

Radoslaw1973
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Warszawa

Post#887 25 Wrz 2008 10:45   

Dzięki Michcio za odpowiedź, może pytanie banalne było, ale ze zmywarkami dotychczas kontaktu nie miałem, ale właściwie zmywarka to taki rodzaj pralki :D i woda musi być.
Powrót do góry

witt500
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Piaseczno

Post#888 26 Wrz 2008 03:19   

Siemens SE20T594 czy SN26T552 czy SN26T890EU

Pytanie jak zwykle, czy użytkowaliście te modele. Pierwszy ma tylko automatyczne programy pozostale dwa wybierane. Jak z awaryjnością siemensa. Jest tu na forum kilka starszych modeli, a czy obecni tu serwisanci mogą powiedzieć coś na temat nowych modeli. Tych trzech super oszczędnych super cichych i kilkoma bajerami:) typu szuflada 3'cia zmienne strumienie na dole i na górze.
Nie pytam czy potrzebne będa mi wszystkie programy, ale tylko o awaryjność Siemensa. Mam 10 letniego whirlpoola i padł. 99 % używałem sens 6 zmysł 60-70stopni, więc programy eko czy auto sa dla mnie przydatne, więc i mogę zakui
Powrót do góry

Nermi
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Lublin

Post#889 26 Wrz 2008 17:28   

Ktora z tych http://www.9sekund.pl/Zmywarki---430-true---.html do 1300 byscie polecali? Wiem ze kwota troche niska, ale coz zrobic :(
Z gory dziekuje za pomoc
Powrót do góry

tombig
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: PL

Post#890 26 Wrz 2008 19:32   

Opinie o zmywarce SIEMENS SE 25E851

Proszę o opinie (pozytywy i negatywy) na temat zmywarki SIEMENS SE 25E851. Domyślam się że to jakiś starszy model, gdyż można go zakupić w dość przystępnej cenie:?:
Powrót do góry

porkypol
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wrocław

Post#891 29 Wrz 2008 13:20   

Witam,

zastanawiam się nad kupnem zmywareczki Bosha. Czy ktoś miał do czynienia z którymś z poniższych modeli:

- SGV57T23EU
czy warto dopłacić do:
- SMV59T00EU

http://www.bosch-agd.pl/Default.aspx?SiteMapId=2784&ps=SGV09T33EU|SMV59T00EU|SGV57T23EU|SGV55M43EU

Będę wdzięczny za opinie. Orientacyjne ceny tych modeli to odpowiednio 2415zł i 2713zł

Pozdrawiam,
Tomek
Powrót do góry

koalakm
Poziom 9
Poziom 9

Post#892 30 Wrz 2008 10:17   

Witam wszystkich.
Temat ten pomogl mi w wyborze zmywarki, dlatego teraz juz po zakupie podziele sie takze swoimi wrazeniami.

Zakupilem model Siemensa SE 64E334 EU. Zgodnie z zaleceniami kupilem w Lidlu srodki W5 (sol, tabletki, nablyszczacz).
Podlaczylem i zmywarka pracowala ;)

Oglnie ten Siemens ma 52db i nie mozna powiedziec aby byl cichy. Zwyczajnie go slychac, rozmowy nie zaglusza ale do cichych nie nalezy. Zalezy kto gdzie ma kuchnie itd. Mnie akurat za mocno to nie przeszkadza, oczywiscie jakby bylo mnie stac kupilbym taka co ma 44db ;) ale ze mnie nie stac kupilem glosniejsza ;)

Jakosc mycia swietna. Na programie Eco 50 jednak zmywanie trwalo jakies 2 godz wiec dosc dlugo, choc z reguly zmywarki wlaczane sa na noc a rano wyciagamy naczynnia wiec dlugosc czasu zmywania nie ma wiekszego znaczenia moim zdaniem. Musze jeszcze sprawdzic jak dlugo ten program 35 stopni bedzie :) bo powinien byc krocej ;)

W zestawie ze zmywarka jest jednak kosz na sztucce, a z opisu wynikalo ze nie ma....

Jestem poczatkujacym posiadaczem zmywarki wiec to narazie tyle.

Aha przy okazji jeszcze jedno pytanie, czy opcja 1/2 wsadu uzywa kosza dolnego czy gornego? Jakos z instrukcji obslugi nie wynika...

pozdr
km
Powrót do góry

michcio
Poziom 22
Poziom 22

Post#893 30 Wrz 2008 15:54   

Nie wiem jak z tym pół wsadu, ale u mnie to wydaje mi sie że woda leciała z obydwu ramion...
Powrót do góry

koalakm
Poziom 9
Poziom 9

Post#894 30 Wrz 2008 20:59   

michcio masz ten sam model? jakies rady? od ilu juz masz?

Mam pytanie jeszcze czy to normalne ze jak otworzysz zmywarke i puscisz to szybko sie zamyka (az trzasnie)? Troche to denerwujacem dopiero jak wyjedzie dolny kosz i jest troche obciazony to sie nie zamyka...
Powrót do góry

koalakm
Poziom 9
Poziom 9

Post#895 01 Paź 2008 08:41   

ok program szybki sprawdzony. Czas okolo 30 min. Wszystko czyste i super (oczywiscie naczynia nie byly jakies mocno zabrudzono czy wyschniete).

Teraz pytanie znowu :) Po zakonczeniu pracynzmywarka daje sygnal (5 razy beep). I teraz ciekawe jest to ze wedlug instrukcji powinny zapalic sie lampki "End" i lampka od programu ktory zostal zrealizowany. Jednak lampki te sie zapalaja to fakt jednak dopiero po otwarciu drzwi zmywarki ?(czy tak powinno byc?). Druga sprawa to po zakonczeniu daje sygnal i dopoki nie otworze drzwi ona caly czas ten sygnal daje co 5 min... to troche bezsens bo jak bede chcial wlaczyc ja na noc to bedzie mi w nocy piszczec?

pozdr
km
Powrót do góry

Bajonek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Łódź

Post#896 01 Paź 2008 14:35   

koalakm - co do trzaskania drzwi to wyczytałem tutaj, parę postów albo stron temu, że w zmywarkach do zabudowy możesz wyregulować sobie drzwi, poczytaj instrukcję, na dole są chyba jakieś śruby, zresztą pewnie zależy od modelu. Chodzi o to, ze zależy czym zabudujesz front - jak jest lekki to leci w górę, jak ciężki to w dół, trzeba to wyważyć. Co do dźwięku to tez poczytaj instrukcję, jak czytałem jakąś od Boscha to jestem niemal pewny, że sygnał dżwiękowy również da się całkowicie wyłączyć.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Paź 2008 14:35   

Powrót do góry

michcio
Poziom 22
Poziom 22

Post#897 01 Paź 2008 15:18   

koalakm napisał:
michcio masz ten sam model? jakies rady? od ilu juz masz?

Mam pytanie jeszcze czy to normalne ze jak otworzysz zmywarke i puscisz to szybko sie zamyka (az trzasnie)? Troche to denerwujacem dopiero jak wyjedzie dolny kosz i jest troche obciazony to sie nie zamyka...

Nie ten sam, tylko Bosch. Ale to działa wszędzie podobnie.
Powrót do góry

koalakm
Poziom 9
Poziom 9

Post#898 01 Paź 2008 15:25   

>> Bajonek

co do regulacji drzwi sprawdze - dzieki

ze mozna wylaczyc ten sygnal to ja wiem, ale najnormalniej w swiecie byloby tak ze mozna ustawic ze raz daje sygnal i koniec, a nie co 5 min...

>> michcio
tez tak masz ze po zakonczeniu nei zapala sie lampka "End" tylko dopiero po otwarciu drzwi zmywarki?
Powrót do góry

patryk0402
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Szarlejka

Post#899 03 Paź 2008 14:45   

Witam.

Planuje niedługo kupić zmywarkę, lecz jest jeden problem: mam niewymierna kuchnię, chodzi o wysokosc szafek :/

Wysokość wynosi 79cm, czy istnieją takie zmywarki ? Bo szukam i nic taktownego nie widzę :/
Powrót do góry

michcio
Poziom 22
Poziom 22

Post#900 03 Paź 2008 17:52   

koalakm napisał:
>> Bajonek

co do regulacji drzwi sprawdze - dzieki

ze mozna wylaczyc ten sygnal to ja wiem, ale najnormalniej w swiecie byloby tak ze mozna ustawic ze raz daje sygnal i koniec, a nie co 5 min...

>> michcio
tez tak masz ze po zakonczeniu nei zapala sie lampka "End" tylko dopiero po otwarciu drzwi zmywarki?

Nie mam takiej diody, koniec programu i gotowość do wyjęcia naczyń oznacza 0 na wyświetlaczu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Pomoc w wyborze dobrej zmywarki.
Strona 30 z 75 Idź do strony Poprzedni  123 ... 293031 ... 737475  Następny

Skok: