Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestawik do kina domowego

stanleymarc 09 Sty 2007 21:07 8039 19
  • Sa to 2 zestawy blizniacze jakie zbudowalem na glosnikach STX. Jeden z nich to zestaw machoniowy z wykladanymi przodami aksamitem oraz 2 subwooferami- aktywnym i pasywnym GDN 42, a drugi debowy z jednym subwoofem aktywnym.

koszt budowy zestawu 2 przednie + centralny + 2 sat + 2 suby 1800 zl
    wersja machoniowa z prawdziwym aksamitem

Fajne!
  • #2 09 Sty 2007 22:39
    Tajoka
    Poziom 20  

Bardzo ładny zestawik stworzyłeś. Może napiszesz coś więcej o odsłuchach, czym zasilasz, jakie zwrotki masz? Estetyka bardzo wysoka, jedyne do czego się przyczepię to sekcja średnio i wysokotonowa. Może chciałeś zachować "czystość gatunaku" (głośniki jednej firmy) ale wybacz, te głośniki jak dla mnie są po prostu kiepskie. W podobnej cenie masz używane Tonsile czy też nowe Tesle. Moja ocena: estetyka 9+\10, dobór głośników 6\10. Pozdrawiam i życzę następnych konstrukcji :D

• #3 09 Sty 2007 22:54
    stanleymarc
    Poziom 15  

gra ladnie parametry przedstawie jutro bo juz dzisiaj nie mam paliwa pozdrawiam i dobranoc.

PS. zestaw machoniowy jest aktualnie na sprzedaz.

• #4 10 Sty 2007 07:46
    stanleymarc
    Poziom 15  

a wiec dzisiaj moge opisac moj zestaw:
    przednie glosniki moc moge oszacowac na ok 140 W mocy znamionowej kolumny zostaly zestrojone na dolna granice 35 Hz 1 tunelem b-r
    centralnymachoniowy jest obudowa zamknieta z malym labiryntem i zestrojony na 80 Hz wytrzymuje 100 W testowany,debowy jest b-r i tak samo zestrojony :)
    tylnie b-r dol 60 Hz 1 tunel b-r i tez 100 W wytrzymuja
    subwoofer aktywny; glosnik wg. producenta wytrzyma 300 w ale jest zasilany wzmacniaczem 100/150W zestrojony na 22Hz; pasywny podobnie tyle ze napedzany jest amplitunerem, oba po 2 tunele b-r.

do calosci prad dostarcza technics SA-Ax7
    wedlug mojej oceny gra ladnie w kazdym zakresie glosnosci a przy wiekszej w pomieszczeniu 20m2 mozna dostac arytmii serca szczegolnie przy zestawie machoniowym z 2 subami.

ale kazdy ma inny gust sluchowy i zeby ocenic te zestawy trzeba zrobic jakies odsluchy przez wielu ludzi i zebrac opiniie do kupy.

moi znajomi ocenili je b.dobrze pod wzgledem wykonania i jakosci dzwieku ale...

Pozdrawiam

• #5 10 Sty 2007 18:41
    postiga
    Poziom 25  

Mozna wiedziec do czego ci dwa zestawy kina ? Ja bym zrobil troche wieksze te podlogowki, Nie podoba mi sie zbyt maly odstep miedzy pierwszym i ostatnim glosnikiem a koncem kolumny

• #6 10 Sty 2007 21:05
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  

Fakt, w zestawie z jednym subem trochę brzydko wygląda umiejscowienie głośników we Frontach. Za bardzo ściśnięte...
    Ale przynajmniej teraz się ładnie mieszczą we wnękach ;)
    Centralny też taki jakiś ... długi.
    Ogółem bardzo mi się podoba.
    Od basu to pewnie ogłuchnąć można ;)
    4/6

• #7 10 Sty 2007 22:12
    stanleymarc
    Poziom 15  

zestaw debowy zbudowalem dla znajomego
    zestaw machoniowy jest u mnie a przody nie sa takie male bo maja 970mm wysokosci i 330 szerokosci ( i rzeczywiscie byly budowane pod wneke - na wysokosc ) w zestawie debowym jest kontrast miedzy kolorem obudowy i glosnika wiec to dlatego tak wyglada, ale znajomy tak chcial pod kolor mebli i wystroju wnetrza; w moim zestawie glosniki pieknie sie komponuja na czarnym aksamicie ktorym jest wylozona przednia sciana a pomysl z aksamitem zapozyczony z kolumn polaris prestige 180/250

ja wlasnie buduje kolumny tango 200 ktore tez sa umieszczone w tym dziale i moj obecny zestaw jest na sprzedaz.
    pozdrawiam

• #8 10 Sty 2007 23:36
    bados1990
    Poziom 13  

Jak dla mnie jest super. a takie małe aspekty czy za dużo głośników czy za małe pudła to już wedle gustu. Dla mnie oba zestawy mają 9,5/10:) Nic dodać nic ująć.

• #9 11 Sty 2007 18:59
    kotu123456789
    Poziom 12  

zestawy są super podoba mi się bardziej pierwszy komplecik daje 5+/6

• #10 11 Sty 2007 19:54
    Tarru
    Poziom 15  

Mam jedno pytanie do autora tematu. W jaki sposób robiłeś kolumny?? Czy kupiłeś gotowe płyty laminowane i tylko je sklejałeś a na krawędziach dałeś paski forniru\okleiny? Czy robiłęś je ze zwykłej płyty i potem oklejałeś ?

• #11 11 Sty 2007 21:23
    stanleymarc
    Poziom 15  

kolumny przednie i subwoofery maja "podwojne sciany" tzn w srodku mdf 20 i "oblozone" plyta laminowana tez gr. 20 mm, mdf sklejony i skrecony a plyty zewnetrzne przyklejone na calej powierzchni do erszty i oklejone .
    centralny i satelity tylko z plyty laminowanej sklejane

• #12 12 Sty 2007 11:39
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pozdrawiam wszystkich, którzy oceniają konstrukcję elektroakustyczną, wystawiają oceny, a nie wiedzą z jakich komponentów są zbudowane. Albo mistrzostwo, albo jasnowidztwo.
    Jeśli w subie jest ten głośnik:
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=64&vItemDB=itemdb
    to jest zbyt nisko strojony. Fronty też. Napisz jakie „siedzą” tam przetworniki, jakie zwrotnice itd. Stolarka, bo tylko to na razie można ocenić, jest o.k.
    W wersji mahoniowej jest ten głośnik?
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=354&vItemDB=itemdb
    Jak poradziłeś sobie z jego impedancją?
    Stx już nie robi tych tweeterów, które posiadasz. I całe szczęście :D
    A i jeszcze jedno. To monstrum napędzasz tym wzmacniaczykiem?
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=3&vMenuItem=0&vSubPage=291&vItemDB=itemdb
    :D

• #13 12 Sty 2007 13:19
    stanleymarc
    Poziom 15  

wszystkie uzyte glosniki nie sa juz produkowane przez stx ( zestawy powstaly prawie 2 lata temu) i nie ma tam gdn 18/120 w subie jest glosnik w tej chwili o oznaczeniu gdn 42 wtedy mial inne oznaczenie chyba 38

parametry glosnikow - musialbym poszukac od nich kart
    zwrotki nie byly gotowe tylko skladane i dobierane
    ale jak znajde dokumentacje to ja zamieszcze ( po przeprowadzce jest maly balagan)

a co do wzmacniacza to jest to ten narazie i wbrew pozorom sobie niezle radzi z tym glosnikiem; mocowo z glosnika mozna wiecej wydobyc ale przecierz przy mniejszym pradzie tez gra i to niezle

• #14 13 Sty 2007 10:04
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Te machoniopodobne (toz to zwykla laminowana wiorowka) nie wygladaja zle ALE w przodach fatalnie wygladaja gole brzegi koszy tych gdn'ow. Zdaje sie ze sruba przesunela ci resor w jednym z nich.. (prawa) lewa wyglada jakby miala inne basowe. Zamiast wysokich stx'a mogles dac chociaz niewiele drozsza tesle.
    W debowym fatalnie wygladaja brzegi tych plyt, mogles je laczyc pod katem 45st jesli uzywales laminowanych plyt, bo jesli je fornirowales to nie wiem po co osobno fornirowales brzegi plyt. Nie podobaja mi sie takze proporcje wymiarow tych obowow. Satelitki sa strasznie szerokie a fronty wygladalyby znacznie lepiej nawet z tak ciasno upchanymi glosnikami gdyby nie bylo widac brzegow plyt bo to je optycznie zmiejsza. W tych pasywnych subach masz jakies zwrotnice? Nie sadze zeby ten zestaw wytrzymal moce o ktorych piszesz. Przede wszystkim padlby gwizdek. W jaki sposob testowales ich wytrzymalosc? na tym technicsie?

• #15 14 Sty 2007 14:17
    15jacek15
    Poziom 21  

hehe :)

widze kolega niedaleko mnie mieszka ;)

ogolnie konstrukcje ładnie wykonane,

POwiedz tylko skad wziales aksamit :P

Pozdrawiam 15jacek15, moze kiedyś sustawilibyśmy się i pokazałyś mi jak ten zestawik gra ??

• #16 14 Sty 2007 18:03
    gucio.
    Poziom 22  

witam

zestawik naprawde niczego sobie i mam jedno pytanko te stx'y 18/120 dobrze radza sobie jako głośniki średniotonowe

pozdrawiam

• #17 16 Sty 2007 22:20
    kivlov
    Poziom 26  

nom elegancki zestawik cale życie chciałem zrobić takie coś ale zawsze coś nie tak i zawsze pieniędzy i pomysłu brakowało naprawdę mi się podoba

• #18 17 Sty 2007 07:48
    stanleymarc
    Poziom 15  

w zestawach nie ma gdn 18 sa tam gdm ktore sie teraz nazywaja gdm 14/100 ale w machoniowych zestawach mialy inne oznaczenie
    a aksamit zdobywalem bardzo dlugo az kolega mi przywiozl gdzies z koszalina i wcale nie byl tani
    a jesli kol. 15jacek15 chce posluchac zapraszam.

• #19 19 Sty 2007 20:08
    dayv
    Poziom 24  

Prezentują się okazale ale... mnie osobiscie nie podoba się że widać łączenia plyt np. w subie. Kolory się nie zgrywaja i poprostu widać ze składany z płyt. Fajny pomysł z tym aksamitem :) wygląda troche jak zamsz albo welur :| przynajmniej na zdęciach. razi mnie że nie ma żadnych pierścieni na podlogówkach. 7+/10 za wygląd. Co do przetworników to nie slyszalem wiec sie nie wypowiadam :)

• #20 21 Sty 2007 20:20
    Usunięty
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME