X

Proszę o wyjaśnienie do czego służy KONDENSATOR

zibijak 10 Jan 2007 19:14
  • #1 10 Jan 2007 19:14
    zibijak
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam..
    Mam prośbe..proszę wyjaśnijcie mi do czego służy kondensator w caraudio i w jaki sposób wygląda podłączenie kondensatora.. Będę niedługo zmieniał wzmacniacz na mocniejszy (blaupunkt mpa5) i kompet głósników ( 4 głośniki + jakieś basy ) ale jeszcze nie wiem jakie to będą głósniki..
    Proszę o wyjaśnienie mi tego zagadnienia..
    Po co się go montuje..
    Jak on działa..
    W jaki sposób (gdzie) go zamontować..
    Pozdrawiam..
  • Helpful post
    #2 10 Jan 2007 19:23
    crazy_88
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    kondenasotr montuje sie wtedy kiedy sa spadki napiecie przetrzymuje on w sobie ladunek ktory odaje kiedy wzmacniacz go potrzebuje tak najprosciej moge ci to opisac podlacza sie go rownolegle jak najblizej wzmacniacza przyjeta norma to 1 farad pojemnosci na moc 500rms
  • #3 10 Jan 2007 19:28
    RaideR_87
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Prościej mówiąc to jest taki chwilowy akumulatorek :)
  • #4 10 Jan 2007 19:28
    zibijak
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witaj..
    Czyli..jak rozumiem..jeżeli będę widział że jest jakikolwiek spadek mocy będę musiał go zamontować.. o ile wszystko będzie działało dobrze nie ma potrzeby montowania tekiego kondensatora.. Czy lepiej jest go zamontowac profilaktycznie??
  • #5 10 Jan 2007 19:30
    crazy_88
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    w wiekszosci przypadkow spadki napiecia potrafia wyrownac grubsze kable zasilajace i wtedy kondensatro jest zbedny
  • Helpful post
    #6 10 Jan 2007 19:33
    RaideR_87
    Level 14  
    Helpful post? (+1)
    Montuje się go przy bardziej rozbudowanych zestawach, kiedy wzmacniacz(-e) potrzebuje dużo mocy do zasilania nagłośnienia alenic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie go zamontował. Ale ja bym nie widział sensu jeśli masz jakiś np zestawk 2 drożny.
  • #7 10 Jan 2007 19:33
    zibijak
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Miałem montowane bardzo grube kable zasilające do wzmacniacza nawet za grube jak mówiła osoba montująca mi poprzedni wzmacniacz nie pamiętam jakie były ale prawie grubości małego oalca u dłoni:-)(zależy oczywiście kto ma jakie palce...)
  • #8 10 Jan 2007 20:11
    Cienias87
    Level 15  
    Helpful post? (-1)
    Jak będziesz słuchaj muzyki i światła zaczną Ci przygasać na basie to wtedy może przydać się kondensator :D
  Search 4 million + Products
Browse Products