Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 10 Sty 2007 19:14
    zibijak
    Poziom 9  

Witam..
    Mam prośbe..proszę wyjaśnijcie mi do czego służy kondensator w caraudio i w jaki sposób wygląda podłączenie kondensatora.. Będę niedługo zmieniał wzmacniacz na mocniejszy (blaupunkt mpa5) i kompet głósników ( 4 głośniki + jakieś basy ) ale jeszcze nie wiem jakie to będą głósniki..
    Proszę o wyjaśnienie mi tego zagadnienia..
    Po co się go montuje..
    Jak on działa..
    W jaki sposób (gdzie) go zamontować..
    Pozdrawiam..

• Pomocny post
    #2 10 Sty 2007 19:23
    crazy_88
    Poziom 42  

kondenasotr montuje sie wtedy kiedy sa spadki napiecie przetrzymuje on w sobie ladunek ktory odaje kiedy wzmacniacz go potrzebuje tak najprosciej moge ci to opisac podlacza sie go rownolegle jak najblizej wzmacniacza przyjeta norma to 1 farad pojemnosci na moc 500rms

• #3 10 Sty 2007 19:28
    RaideR_87
    Poziom 14  

Prościej mówiąc to jest taki chwilowy akumulatorek :)

• #4 10 Sty 2007 19:28
    zibijak
    Poziom 9  

Witaj..
    Czyli..jak rozumiem..jeżeli będę widział że jest jakikolwiek spadek mocy będę musiał go zamontować.. o ile wszystko będzie działało dobrze nie ma potrzeby montowania tekiego kondensatora.. Czy lepiej jest go zamontowac profilaktycznie??

• #5 10 Sty 2007 19:30
    crazy_88
    Poziom 42  

w wiekszosci przypadkow spadki napiecia potrafia wyrownac grubsze kable zasilajace i wtedy kondensatro jest zbedny

• Pomocny post
    #6 10 Sty 2007 19:33
    RaideR_87
    Poziom 14  

Montuje się go przy bardziej rozbudowanych zestawach, kiedy wzmacniacz(-e) potrzebuje dużo mocy do zasilania nagłośnienia alenic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie go zamontował. Ale ja bym nie widział sensu jeśli masz jakiś np zestawk 2 drożny.

• #7 10 Sty 2007 19:33
    zibijak
    Poziom 9  

Miałem montowane bardzo grube kable zasilające do wzmacniacza nawet za grube jak mówiła osoba montująca mi poprzedni wzmacniacz nie pamiętam jakie były ale prawie grubości małego oalca u dłoni:-)(zależy oczywiście kto ma jakie palce...)

• #8 10 Sty 2007 20:11
    Cienias87
    Poziom 15  

Jak będziesz słuchaj muzyki i światła zaczną Ci przygasać na basie to wtedy może przydać się kondensator :D

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty