Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Maly problem z komputerem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Maly problem z komputerem
Autor
Wiadomość
ascii27
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Leszno

Post#1 Post autora tematu 04 Wrz 2003 21:12   

Maly problem z komputerem

Mam problem z moim komputerem nie wiem co sie z nim dzieje. Jak sie go wlacza to piszczy. Komputer ma USB ale przy resetowaniu go sam sie wylacza. A po wlaczeniu o ile sie da (trzeba kilka razy wlaczac) to wlacza sie tryb awaryjny. Czy jest to cos z plyta glowna? Czy moze USB - ostatni byl do niego podlaczony aparat cyfrowy i zaraz po tym komputer wariowal. Za porade co z tym zrobic lub wszelka odpowiedz serdecznie dziekuje :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Wrz 2003 21:12   

Powrót do góry

Jakub Krawczyk
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Biała Podlaska

Post#2 04 Wrz 2003 21:19   

Re: Maly problem z komputerem

Piszczenie komputera to sygnały a jego stanie. Czy mugłbyś opisać te piszczenie i jakiego biosu używasz??
Powrót do góry

spinek
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 05 Wrz 2003 01:49   

mialem cos podobnego tzn komp nie kcial sie wlonczyc w normalnym trybie tylko w awaryjnym ,przyczyną byly sterowniki do grafiki,zachcialo mi sie je auktualnic,po powrocie do starych all bylo ok.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Wrz 2003 01:49   

Powrót do góry

Łukasz Szlachta
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gdańsk

Post#4 22 Wrz 2003 00:55   

wpadnij na stronę producenta płyty głównej i sprawdź jaki to błąd cię męczy...(te piszczenie..) powinno pomóc;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Wrz 2003 00:55   

Powrót do góry

przemek_byd
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 25 Wrz 2003 19:26   

byc moze cos usuneles przez przypadek, moze jakies sterowniki. mi tak nieraz piszczalo, gdyz nie mialem do konca wsunietej karty graficznej w slocie. raz zaskoczyla innym razem nie. wystarczylo ja wepchnac i jest OK
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Wrz 2003 19:26   

Powrót do góry

Pfikusny
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 25 Wrz 2003 20:17   

Jesli piski sa przy starcie to jest to problem sprzetowy natomiast jesli chodzi o piski juz na poziomie windowsa to wydaje mi sie ze troszke "namieszaly" sterowniki do tego aparatu cyfrowego....

Tez mialem pewne problemy po zainstalowaniu cyfrowki na XP... (nie mialem streownikow na ten system)....
Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#7 25 Wrz 2003 21:44   

1. Czy ten aparat działał?
  a. Jeśli nie to czy masz port USB na dodatkowym śledziu czy bezpośrednio na płycie?
    i) Jeśli na śledziu to prawdopodobnie był od innej płyty lub na odwrót podłączony i wkładając do niego kabel USB spaliłeś kontroler USB na płycie.
    ii) Jeśli na płycie to raczej wina sterowników aparatu.
  b. Jeśli tak to patrz punkt a.ii)
2. W którym momencie słychać te piski?
  a. Podczas POSTu (zaraz po włączeniu zasilanie) - jest to usterka sprzętowa
  b. Podczas wczytywania systemu - problem ze sterownikami.
3. Co to za piski?
  a. Dochodzą z PC Speakera, jest to sekwencja krótszych i dłuższych sygnałów - usterka sprzętowa lub problem ze sterownikami.
  b. Wysoki, przenikiliwy, jednostajny pisk - uszkodzenie zasilacza lub przetwornicy na płycie głównej.

Moje artykuły: (Dodaj)
15 Czerwiec 2014 Windows 7 - za duże napisy w programach korzystających z fontów rastrowych
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Maly problem z komputerem
Strona 1 z 1