X

Laptop HP Pavilion dv5000 - jak go rozkręcić ?

14 Jan 2007 20:05 TRtrzepiz
  • #1 14 Jan 2007 20:05
    trzepiz
    Level 14  
    Helpful post? (-1)
    Mam spory problem z rozebraniem HP Pavilion DV5000 .
    Czy ktoś może mi podać jakiś sposób żeby rozebrać tego notebooka i nie uszkodzić obudowy !
    Ponieważ bardziej złożonego etapu rozbierania notebooka to nie widziałem ..

PS: Jak zdjąć klawiaturę sadzę jest to klucz do sukcesu ...
    Moderated By TONI_2003

Zmieniłem i poprawiłem temat postu oraz sam post!

• Helpful post
    #2 15 Jan 2007 00:31
    artur00
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Witam
    To powinno pomóc
    http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c00626329.pdf
    Proces demontażu klawiatury zaczyna się od strony 105. Ładnie wszystko opisane krok po kroku co robić. Jest procedura rozbebeszenia całego laptopa.
    Pozdrawiam
    artur
    Wygląda to tak:
    Laptop HP Pavilion dv5000 - jak go rozkręcić ?
  • #3 15 Jan 2007 11:04
    pipolp
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    O ile pamiętam to musisz odkręcić tą listwę nad klawiaturą jest na niej chyba włącznik od WLANu i ją wyjąć. Po odkręceniu klawiatury od spodu laptopa pod baterią musisz położyć ręce na klawiaturze i przesunąć ja w górę/do przodu. Jest ona tak jak by wsunięta, a potem to już normalnie zdejmujesz. Jak by się nie chciała za nic przesunąć to znaczy ze jeszcze jakaś śrubka trzyma.
  • #4 16 Jan 2007 20:18
    trzepiz
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    artur00 - Dzieki wielkie - oczywiscie baardzo pomogłeś

klikam pomógł - :)
  • #5 08 Jul 2007 15:50
    jasek2
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Wiem, że stary temat, ale PDF rozbebeszania jest wprost rewelacyjny, tylko i tak nie odpowiada na moje pytanie.
    Mój Pavilion po przejażdżce samochodem marudzi, że ma luzy w zawiasach. Jak się do nich dobrać?
  • #6 22 Oct 2007 21:25
    fajolek
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam

a czy ma ktoś podobna instrukcje do dv4000 dokładnie interesuje mnie jak rozkręcić krok po kroku całego laptopa żeby nic nie popsuć.
    jeśli ktoś ma taka instrukcje to poproszę o e mail

pozdrawiam
  • #7 22 Oct 2007 22:42
    farmer
    Level 29  
  • #8 25 Jan 2009 21:07
    @@@benq@@@
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Odświeżam temat, gdyż chciałem zapytać o rozkręcanie Hp DV5000. Osobiście nigdy takich rzeczy nie robiłem, a chciałbym go wyczyścić gdyż wydaje mi się że ostatnio często wentylator się uruchamia i moim zdaniem jest zakurzony w środku. Zaś temperatury procka wynoszą od około 50 w idle do ponad 60 w stresie. A może to jest normalne?
    No i nie wiem czy sobie poradzę?
  • #9 25 Jan 2009 21:18
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Takie temperatury są do przyjęcia. Czy występują jakieś problemy typu zawieszenia/samoistne wyłączenia? Jeśli nie , a nie czujesz się na siłach aby rozbierać laptopa do daruj sobie ten temat. Zakup sprężone powietrze i przez otwory wentylacyjne przedmuchaj wentylator.
  • #10 25 Jan 2009 21:30
    @@@benq@@@
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Żadne problemy nie występują poza tym że wentylator się częściej załącza. Sam nie wiem co robić, chyba jednak dam sobie spokój. A wymiana pasty na procku jak wygląda? Mam trochę jeszcze pasty Zalman STG-1 bo często składam różne kompy i zawsze ja kupuję. Tylko nie wiem czy wymiana pasty w laptopie jest również taka prosta?
  • #11 26 Jan 2009 01:06
    artur00
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Zapewne w systemie już trochę śmietnik, jest parę dodatkowych procesów w tle i stąd te częste załączenia wiatraka. Co nie wyklucza brudu na wiatraku i radiatorze, jeżeli nie robiłeś nigdy podobnych operacji radziłbym pójść za radą Kolegi mat_ed.
  • #12 26 Jan 2009 11:26
    @@@benq@@@
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Ok a jak z tym prockiem? Można go zdjąć bezinwazyjnie z płyty głównej?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products