X

jak wymienić fartuch w pralce polar?

katoda 06 Sep 2003 20:18
  • #1 06 Sep 2003 20:18
    katoda
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam! Mam pytanie jak w temacie. model pralki PS663BIO.

Kumpel się męczy a ja nigdy tego nie robiłem. W dodatku mam mu pomuc przez telefon... :(
  • #2 06 Sep 2003 21:04
    JCK
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Witka!
    1.Otwierasz wieko(dwie śrubki krzyżowe po bokach wieka).
    2.Zciągasz kołnierz fartucha od strony drzwiczek.
    3.Odkręcasz śrubę na wielkiej obejmie zamykającej kocioł(ostrożnie bo na tym deklu przytwierdzona jest przeciwwaga i trochę waży).
    4.Cały dekiel wraz z przeciwwagą i fartuchem wyciągnąc do góry.
    5.Zdemontować stary fartuch z dekla,założyć nowy pamiętając o założeniu nowego 0-ringu na kołnierzu fartucha od strony dekla.
    6.Składać w odwrotnej kolejności.
    Hej.
  • #3 06 Sep 2003 21:54
    lechm56
    Moderator
    Helpful post? (0)
    przy montażu lepiej pralkę położyć na tył,łatwiej wkłada się przeciwwagę,radzę wymienić też uszczelkę przeciwwagi :D
  • #4 06 Sep 2003 21:57
    obet
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    można zrobić to nie ściągając ((dekla))
    lecz zakładając trzeba posmarować sobie ręce np. płynem do garów żeby były śliskie dobrze jest kiedy jesteśmy obdarowani długimi oraz cienkimi palcami
    nie stety opis nic tu nie da trzeba to poprostu zobaczyć
    ale jest to możliwe sam tak zakładałem
  • #5 06 Sep 2003 22:38
    lechm56
    Moderator
    Helpful post? (0)
    Posmarować należy brzeg fartucha . smarując ręce nic nimi nie zrobisz. :D :wink:
  • #6 07 Sep 2003 08:04
    obet
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    faktycznie lechm56 masz rację robiłem to jakieś 4-5 lat temu mogłem zapomnieć :) żeczywiście smaruje się brzeg fartucha
  • #7 07 Sep 2003 09:50
    jarek.agd
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Polecam posmarować wręgę fartucha klejem budapren można uniknąć przykrych niespodzianek tak samo lepiej posmarować klejem uszczelkę między zbiornikiem a płaszczem. W ten sposób można uniknąć zbędnego rozbierania jeszcze raz. Pozdrawiam wszystkich. :)
  • #8 09 Sep 2003 01:06
    brief99
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    nie smaruj zadnym klejem... posmaeu silikonem (taki co smierdzi octem)... pozdrawiam...
  • #9 11 Sep 2003 12:58
    yaris007
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    witam
    jeżeli jest nowy fartuch i nowa uszczelka to nie trzeba żadnego kleju!!!!!!!!!!!!
    wyciągnij stary fartuch - nowy fartuch posmaruj płynem do naczyń w miejscu gdzie fartuch łaczy się ze zbiornikiem (tylko dokładnie)-następnie należy dokładnie paluszkami ułożyć (w rowku)-ostatnia czynność to posmarować oring(uszczelkę) płynem i założyć w rowku na zewnętrznej stronie fartucha jedną ręką trzymasz oring w dolnej części(lub wkładasz śrubokręt) a drugą wciskasz go objeżdżając wkoło fartucha-jeżeli jest mała szczelina między bębnem a zbiornikiem to możesz to zrobić śrubokrętem
    w razie pytań GG 4042418
    pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products