Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Budowa przecinarki tarczowej do metalu.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Automatyka- Automatyka Ogólna -> Budowa przecinarki tarczowej do metalu.
Autor
Wiadomość
tomas86
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: lublin

Post#1 Post autora tematu 16 Sty 2007 23:46   

Re: Budowa przecinarki tarczowej do metalu.

Witam
Mam zamiar zrobić sobie przecinarkę do metalu po kątem np. różnych kształtowników. Bardzo pomocne narzędzie a jeśli by się zdecydować na zakup to za coś konkretnego trzeba dać ok 700 zł. Może ktoś się zechce podzielić swoim pomysłem może ktoś coś takiego wykonał. Głównie to jak dobrać jakieś przełożenie i mocowanie tarczy na wałku??? Wdzięczny bym był za jakąś podpowiedź. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2007 23:46   

Powrót do góry

Nstan
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: koło Gorlic

Post#2 17 Sty 2007 01:01   

Mając dostęp do tokarki i spawarki bez problemu możesz sam wykonać. Można także kupić odpowiedni wałek w sklepie lub na rynku w dzień targowy. Wstawiam mało widoczną fotkę ale jutro postaram się wykonać lepszej jakości.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2007 01:01   

Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#3 18 Sty 2007 15:27   

Nstan , jakiej mocy silnika używasz do napędu, jaką masz prędkość obrotową tarczy ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2007 15:27   

Powrót do góry

tomas86
Poziom 5
Poziom 5

Post#4 Post autora tematu 18 Sty 2007 22:37   

Nstan bardzo by mi się przydały fotki. Może bym coś podejrzał jaki miałeś pomysł na zrobienie takiego sprzętu. Jak na razie dzięki za odp.
Powrót do góry

Nstan
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 19 Sty 2007 20:27   

Przepraszam bardzo że nie wstawiłem fotek ale się rozchorowałem i nie chciałem wychodzić z domu. To jest już moja trzecia przecinarka podobnej budowy. W pierwsza włożyłem najwięcej pracy gdyż posiadała koła pasowe stopniowane (miałem możliwość zmiany przełożenia a co za tym idzie obrotów).Miała też osłonę z prawdziwego zdarzenia i staranniejsze wykonanie. Ta była poskładana na szybko i tak już zostało i czeka na wykończenie. Jest to bardzo ważne przy cięciu różnymi średnicami tarcz jak również przy zużyciu tarczy zmienia się średnica i maleje prędkość obwodowa. Do napędu używam silnika 4kW 2800 obr/min a do cięcia tarcz o średnicy 350-400. Ostatnio u nas strasznie wiało ale teraz jest spokojniej i jutro postaram się wykonać fotki.

Musisz sam zadecydować do czego będziesz używał tej przecinarki i jak często. Jeśli będziesz używał jej sporadycznie to możesz wykonać mniejszą , z mniejszym silnikiem i mniej masywną.
Powrót do góry

Nstan
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 20 Sty 2007 11:50pomocny post - solucja   

tomas86 napisał:
Nstan bardzo by mi się przydały fotki. Może bym coś podejrzał jaki miałeś pomysł na zrobienie takiego sprzętu. Jak na razie dzięki za odp.

Pierwszą przecinarkę wykonałem 12 lat temu i gdy przyjechał kupiec na migomat tak bardzo się mu z podobała że także chciał ją kupić. Mówiłem że nie jest na sprzedaż ale nawet gdy przyjechał po raz trzeci i podałem dwa razy większą cenę niż planowałem mu podać wziął bez wahania. Miałem wówczas sporo cięcia i zabrałem sie za wykonanie następnej. Robiłem jednak wszystkie elementy razy 3. Jedną z nich ponownie sprzedałem a 2 pozostałe nie są jeszcze wykończone i wstawiam ich fotki.

Załączniki:
Powrót do góry

tomas86
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post autora tematu 21 Sty 2007 14:02   

Ten element na ostatniej fotce z czego jest zrobiony??? Dzięki za fotki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sty 2007 14:02   

Powrót do góry

Nstan
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 22 Sty 2007 11:52   

tomas86 napisał:
Ten element na ostatniej fotce z czego jest zrobiony??? Dzięki za fotki.

Blat stołu wykonałem z blachy kanałowej 10mm , ramię wyciąłem palnikiem z blachy 15mm(powinno być solidne aby tarcza prowadzona była równomiernie). Oprawa wałka z materiału 100mm.

Jakich tarcz planujesz używać?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Automatyka- Automatyka Ogólna -> Budowa przecinarki tarczowej do metalu.
Strona 1 z 1