X

RT3 w peugeot 407 wyłącza sie co chwilę.....

19 Jan 2007 21:57
  • #1 19 Jan 2007 21:57
    Removed
    Helpful post? (0)
    Mam pytanie czy jest już jakiś sposób na to bym mógł posłuchać sobie spokojnie radia w samochodzie peugeot 407 (RT3 z nawigacją) przy wyłaczonym zapłonie (silnik nie pracuje)

Po kilku kilkunastu minutach wyłancza sie radio napis:
    Entree en mode economie d'energie

Jest to denerwujące dosyć.

Druga sprawa to "brzęczyk" niezapiętych pasów. Po przekroczeniu 10km/h wydaje nieprzyjemne dzwięki .(odlutować głosniczek ?)

Proszę o porady
  • #2 19 Jan 2007 22:41
    lucik
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli chodzi o tryb ekonomiczny to niestety nie można tego obejść. Jeżeli chodzi o kontrolkę pasów to można telekodowć BSI ale to już jest wizyta w serwisie.
  • #3 20 Jan 2007 10:45
    Removed
    Helpful post? (0)
    Serwis odmówił mi takiego pomysłu wyłączenia dzwiękowego pasów. Kierownik powiedział.. on sie pod tym nie podpisze :)
    ....Cholera to jak ja bede słuchał radia na postoju :( Mam kupić takie na bazarze na bareryjke paluszka i takiego słuchać ?

Czy przez to radio mam zmienić auto.
  • #4 20 Jan 2007 19:24
    daro105
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    jeśli masz komputer pokładowy to spróbuj wyłączyć funkcję ECO MOD.
  • #5 20 Jan 2007 22:42
    Removed
    Helpful post? (0)
    Przeszukałem MENU w tym całym komputerze pokładowym i niema tam funkcji która by wyłanczała funkcje ekonomiczną :)

Jakbym znał sie na elektronice to moze bym doprowadził na stałe przewód +12V by na stałe było radio oczywiscie jak wyłącze wyłącznikiem to by sie wyłanczało.niema żeczy niemożliwych hehe ale niestety nieznam sie nie chce eksperymentowac najlepiej by był jakis sprawdzony pomysł.
    Co to tylko peugeot wypuscił takie radia nie do okiełzania? ;)
  • #6 21 Jan 2007 06:46
    c280
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Myslę ,ze przewód z 12 V nic nie da - w 407 sterowanie ACC jest po canie z BSI
  • #7 10 Feb 2007 17:26
    Marcin-Cz1
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Ja w 307SW mam podobnie i w serwisie też nic mie mogą zrobić.
    Poszukuję map Polski do RT3 z DT?

Marcin
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products