Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Super scooper (moja pierwsza konstrukcja labiryntowa)

yamal_81 21 Sty 2007 18:45 3919 8
  • Witam!

Chciał bym pokazac mój projekt. Na podstawie schematów oryginalnej obudowy oraz wymiarów skrzyni Nevona(scooperek)skonstruowałem
    mojego suba. Bazą skrzyni była kolumna Alton. Było to dla mnie wygodniejsze, a wymiary były odpowiednie. W przygotowaną skrzynię
    przy pomocy kleju montażowego oraz wkrętów zamocowałem płyty
    i tak powstała konstrukcja. Głośnik przeznaczony do obudowy to stx gdn 27/300/4/sc ma dobre parametry i jest za rozsądna cene.
    Obudowa narazie jeszcze nie jest uzbrojona w ten głośnik, ale wkrótce bedzie. Tymczasowo pracuje w niej STX 22/120/4-SC (juz robi pozytwne wrażenie). Napedzany wzmacniaczem ONKYO TX-2500.

Wymiary:
    W: 72cm, SZ: 30cm, GŁ: 40cm

Skrzynia stojona jest na ok 30hz a nawet nizej. Koszt obudowy był dla mnie znikomy bo wszystko miałem, a głośnik to 111zł+koszty przesyłki.

Oto kilka fotek:
    Super scooper (moja pierwsza konstrukcja labiryntowa) Super scooper (moja pierwsza konstrukcja labiryntowa) Super scooper (moja pierwsza konstrukcja labiryntowa) Super scooper (moja pierwsza konstrukcja labiryntowa) Super scooper (moja pierwsza konstrukcja labiryntowa)

Proszę o komentarze :)

Fajne!
  • #2 21 Sty 2007 19:07
    pan_membran
    Poziom 12  

o jezu... z kartonu i steropianu sub, no tego jeszcze nie widziałem.... LOOOOL

• #3 21 Sty 2007 19:31
    yamal_81
    Poziom 10  

ten niby styropian to uszczelka z klejem(biały kolor),jest naklejona na płytę 10mm.te płyty są białe bo to były półki w szafce.

• #4 21 Sty 2007 20:23
    oleczek1988
    Poziom 21  

eee... mnie się to ni podoba. A tak po za tym to w tym dziale pokazuje sie gotowe konstrukcje wykończone z pełnym opisem a nie jak ty panie autor.

• #5 22 Sty 2007 15:43
    Nevon
    Poziom 21  

ehem...
    teraz widać czemu inwestować w oryginały ;]
    bo jak ktoś robi podróbkę to zazwyczaj czegoś nie wie i tak też tu jest - wymiary ma podobne (u mnie szerokość była 28,6cm)
    ale wnętrze zupełnie inne - tunel dużo dłuższy.
    Sądzę że zagra to niżej, ale membrana będzie bardziej szaleć i efektywność zmaleje- bym musiał w edytor władować żeby być pewien.
    Jeśli tunel nie ma równoległych ścianek(i oczywiście się powiększa względem odległości od głośnika) - to powinno zagrać to prawidłowo i efekt tego typu obudowy będzie zachowany.
    Bardzo szkoda że robiona na pałę :(
    jest jeszcze kilka błędów - na czerwono do koniecznej poprawki - oszlifować na gładko i pozaokrąglać.
    na żółto - przydało by się w te robi dać jakieś wygładzenie, bo tunel nagle się poszerza i tak samo szybko zwężą w punkcie - może powodować zawirowania i popsuć efekt.
    wzmocnienia także powinny być oszlifowane żeby nie było ostrych krawędzi
    a i jeszcze po co ta dziura ?? wyjście ewakuacyjne??? ;]

Swoją droga - jak z AVG byśmy jeszcze nie mieli tego gdn'a to byśmy brali większego brata 32-300-4-sc ;]

PS niebawem na forum wystawie kolejną konstrukcje tubową

Pozdrawiam

• #6 22 Sty 2007 16:46
    gucio.
    Poziom 22  

nieobraz sie ale straszna lipa :(

Ocenka 1+/6 za checi(+)

• #7 22 Sty 2007 17:02
    yamal_81
    Poziom 10  

hej nevon dzieki za komentarz.Z pewnościa poprawie te niedociągnięcia.
    Celem tej obudowy było sprawdzenie jak grają konstrukcje labiryntowe,
    chciałem się przekonać.Zrobiłem to na odpieprz na szybcika zrobiłem tą
    puchę w parę godzin.Chciałem tylko zobaczyć czy rozwiązanie ścian w środku jest dobre.cały tunel ma 160cm wylot 34cm.Niedługo zrobie konkretny projekt labiryntu i go wtedy zaprezentuje

podzro Nevon

• #8 29 Sty 2007 17:08
    Szwed32
    Poziom 10  

Behaehahah to cos ja odwrotka logarytmiczna:)!!!!Sam zrobilem 2 sztuki z tym że glosnik jest zamkniety w srodku z membrana skierowana ku gorze.Moja 1 odwrotka wazy 75kg a to kartonowe cudenko???

• #9 29 Sty 2007 21:02
    251mz
    Poziom 18  

ja na poczatku myslalem ze to karton gips:PPP moze mi ktos wyjasnic po co robic takie labirynty itp;]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME