Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Foliowanie szyb- przyciemnianie folią

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> HydePark TOP -> Foliowanie szyb- przyciemnianie folią
Autor
Wiadomość
Sapekk
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 22 Sty 2007 13:32   

Chciałbym przyciemnić w swoim aucie wszystkie szyby (oprócz przedniej). Chcę zrobić to sam. Jakie dalibyście mi dobre rady przy tej pracy.
* Jaką folię kupić,
* jakiej firmy,
* jaką przepustowość światła,
* czy trzeba wyjmować szyby z auta i jak to zrobić aby nie uszkodzić szyby podczas wyjmowania i ponownego wkładania z założoną już folią nie uszkodzić swojej pracy.
* Jak profesjonalnie przyciemnić szyby aby nie było powietrznych bąbli, czym naciągać folię (pędzlem do malowania czy gumową szpachelką czy wilgotną gąbką do mycia)
* Po nałożeniu folii suszyć szybę suszarką do włosów czy pozostawić do samoczynnego wyschnięcia
* Czy Foliować sobie samemu szyby czy zlecić to jakiejś profesjonalnej firmie (jakie wtedy byłby koszt).

Najważniejsze pytanie to jak wygląda fakt przyciemniania szyb w stosunku do przepisów ruchu drogowego. Czy jest to dozwolone i gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat?
Czy jeśli przyciemnie sobie wszystkie szyby (oprócz przedniej) to czy podczas kontroli drogowej przez policję nie będę miał żadnych problemów – chodzi o mandat.
Powrót do góry

Zbych034
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Okolice Białegostoku

Post#2 22 Sty 2007 13:42   

Re: Foliowanie szyb- przyciemnianie folią

Prawda jest taka iż mimo iż firmy mówią iż posiadają atest (taktownie milczą iż jest na folię a nie na montaż w samochodzie) nie można jej stosować w samochodach Po takiej przeróbce samochód powinien być poddany badaniom homologacyjnym (co jest bardzo drogie) Każdy patrol jak zechce to wypisze ci mandat i pozbawi dowodu rejestracyjnego. Czyli jeżdżenie takim samochodem wymaga trochę szczęścia
Poz
Powrót do góry

(LIDER)
Poziom 16
Poziom 16

Post#3 10 Lut 2007 19:02   

Sapekk napisał:
* czy trzeba wyjmować szyby z auta i jak to zrobić aby nie uszkodzić szyby podczas wyjmowania i ponownego wkładania z założoną już folią nie uszkodzić swojej pracy.

W zasadzie nigdy tego nie robiłem, ale kiedyś chciałem i się popytałem. Z tego co wiem, żeby przyciemnić trzeba wyjmować szyby, samemu nie ma co próbować, łatwo o pęknięcie szyby, no chyba że szyby boczne to jeszcze pół biedy ale tylnia i przednia to bardzo łatwo uszkodzić. Szyby te nie łatwo wyjąć dla człowieka który to robi pierwszy raz i dlatego zrezygnowałem.

Sapekk napisał:
* Czy Foliować sobie samemu szyby czy zlecić to jakiejś profesjonalnej firmie (jakie wtedy byłby koszt).

Wolałbym dać firmie, przynajmniej masz pewność że te szyby będą przyciemnione dobrze. Ale jakie ceny nie wiem.

Sapekk napisał:

Najważniejsze pytanie to jak wygląda fakt przyciemniania szyb w stosunku do przepisów ruchu drogowego. Czy jest to dozwolone i gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat?
Czy jeśli przyciemnie sobie wszystkie szyby (oprócz przedniej) to czy podczas kontroli drogowej przez policję nie będę miał żadnych problemów – chodzi o mandat.

Nie jestem pewny ale słyszałem że tylnie szyby boczne i szybę tylnią można sobie przyciemniać, przednie szyby to trzeba w zakładzie który posiada homologacje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2007 19:02   

Powrót do góry

senso
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kluczbork

Post#4 10 Lut 2007 19:48   

Sapekk poszukaj na forum,juz keidys bylo o tym,ja dalem jak pamietam dosc szczegolowy opis.Prawda taka ze nie trzeba wyjmowac szyb!! mozna sobie z tym poradzic....zalezy jaki typ nadwozie itp.Tylnia szybe i tylne boczne/boczki mozesz zaspawac jesli masz dwa boczne lusterka i wsteczne.Ja na tylnie boczki w calinie dalem solar window film GUARD Super dark black,tylniej nie robilem bo wtedy nie mialem czasu a poza tym w nocy fatalnie sie cofa waskimi ulicznkami.Jesli zlecisz oklejenie to koszt ok 300-500pln.Samemu robisz tak:
1.myjesz dokladnie plynem typu ludwik szyby ,wycierasz do suchego uwazajac zeby nie pozostawic smug i meszkow itp.
2.wycinasz folie z zapasem 2-3cm w zaleznosci od ksztaltu,jesli prosta szyba to mniejszy zapas,jak kulista jak w calinie to wiekszy zapas.
3.Moczysz szybe woda spryskiwaczem itp, przykladasz folie z ktorej zdejmujesz czesc drugiej warstwy-tej nosnej i przyklejasz tak prowizorycznie jedna krawedzia do szyby.
4.im wiecej wody tym lepiej wiec pod szybe podluz jakis recznik itp :D.
5.zaczynasz naklejac po kawalku folie tzn po ok 5-7cm ciagle prasujac ta packa aby nie bylo babelkow i pecherzy,zamiast macki mozesz uzyc sciereczki itp.
6.pamietaj zeby coagle podlewac szybe i klejaca czesc folii woda.
7.jak masz juz cala folie na szybie to zaczynasz ja dopieszczac,pecherze wyciskaj na zewnatrz do krawedzi okna zebys nie musial przekluwac folii.
8.suszarka to twoj przyjaciel :P wszelkie niedosciagloisci typu pajeczynka czy peherze usuniesz suszarka podgrzewajac folie i "masujac ja ",ja grzalem tak ze paluchy w ktorych trzymalem packe mnie piekly wrrrr.
To tak pokrotce-poszukaj bo gdzies kiedys dalem lepszy opis,albo poszukaj tez innych.
powodzenia
Powrót do góry

Sapekk
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 Post autora tematu 12 Lut 2007 22:27   

napisałem meila do mojego komisariatu policji i oto odpowiedz:

Cytat:

Lenistwo, lenistwo!!!
Nie chce się poszukać w necie.
Polecam lekturę Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 31.12.2002 r. w
sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego
wyposażenia!
Dostępne w necie miedzy innymi na stronie
www.ifp.pl/html/rd/03_32_262/03_32_262.html
O szybkach mówi par.8 ust. 5 w/wym. rozporządzenia.
Ponadto polecam par.10 ust. 1 pkt. 1 (homologacja)
Ostrzegam również, że wiele warsztatów przyciemniających szyby zapewnia
kierowców, że ich folie posiadają odpowiednie homologacje, zapewniają, że
przepuszczalność światła przez folię jest większa niż 70% z bardzo prostego
powodu - chcą zarobić!
Jeszcze jedno to nie folia ma mieć przepuszczalność powyżej 70%, tylko szyba
wraz z folią przyciemniającą, szyba samochodowa nie ma 100%
przepuszczalności, a czasami jest już fabrycznie przyciemniona do 70% (czego
naprawdę nie widać).
Polecam popytać w warsztatach, zanim dokona się montażu folii, czy posiadają
odpowiednie urządzenie z homologacją do pomiaru przepuszczalności światła
przez szyby samochodowe i dokonać takiego pomiaru oraz żądać wystawienia
certyfikatu przepuszczalności światła. Zdarza się niekiedy, że Policjanci z
ruchu drogowego posiadający przy sobie takie urządzenie dokonują pomiaru i
okazuje się, że warsztat przyciemniający szyby wydał certyfikat bez
dokonania pomiaru, a co wtedy to już chyba nie muszę tłumaczyć? A może
muszę, bo widzę, że kierowca nie zna przepisów ruchu drogowego! Więc w takim
przypadku mandacik i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, następnie trzeba
folię usunąć, zrobić przegląd pojazdu w Stacji Kontroli Pojazdów i odebrać
dowodzik z Wydz. Komunikacji.
Dodam jeszcze jedno. Taki samochodzik z przyciemnionymi szybkami szybciej
wpada w oko Policjantów i będą częstsze kontrole drogowe.
Osobiście nie polecam przyciemniania!
Na przyszłość proszę najpierw poczytać, każdy kierowca jest obowiązany do
przestrzegania przepisów drogowych, a jak tu przestrzegać jak się ich nie
zna?

Z poważaniem
st.sierż. ...

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lut 2007 22:27   

Powrót do góry

DJ_Mouse
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Częstochowa

Post#6 04 Mar 2007 00:36   

co do tej leganlości to niby jest rozporządzenie że wolno mieć zaciemniony tył auta, ale zależy na kogo trafisz, brat w golfie ma mega czarne szyby (tył) i 3 razy mu słowa nie powiedzieli a za 4 przyczepił się, że nie wolno i tyle. Gdybyś jednak chciał robić to sam, nic trudnego - sam zaciemniłem folią już mase szyb i nic trudnego w tym nie widzę.

Dokładnie wyjaśnione masz na stronie:
www.czarneszybki.prv.pl

Pozdrawiam.
Powrót do góry

m_a_riusz1
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Piotrków Tryb

Post#7 28 Mar 2007 14:17   

Morzecie mi powiedzieć jak usunąć bombelki pod folią. Kiedyś ich nie było dopiero niedawno powstały i niewiem dlaczego?? morze od słońca?? morzecie mi pomuc je usunać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Mar 2007 14:17   

Powrót do góry

kajmany
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: POLAND

Post#8 28 Mar 2007 20:30   

tych bębelków nie da się usunąć , folia jest tak zbudowana , że na całej swojej powierzchni posiada klej który jak wejdzie w reakcje z powietrzem to wysycha i nie ma swojej przyczepnosci, a te bąbelki wywołane są złym oczyszczeniem powierzchni szyby (odtłuszczenie, pozbycie się z poprochów)
Powrót do góry

maddog1984
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: wrocek

Post#9 11 Mar 2008 22:58   

mam audi a4 kombi 96, zakochałem sie w tym autku i chce nad nim troszku popracować. już miałem za sobą kilka prób wyklejania szyb ale nie były one w 100% udane. doszedłem już do tego jak wymontować szyby z drzwi, wykleiłem foliom i wszystko pięknie ładnie, tyle juz sie rad nasłuchałem że najlepiej kleić na wodę z płynem.. no ale.. jakim? folie na wodzie z płynem nakłada sie znacznie łatwiej niż na samej wodzie, nie przykleja sie tak szybko, łatwo sie wypłukuje szpatułką każde bąble itp itd, niema problemów, pozostaje tylko małe ale, po płynie między foliom a szybom są takie smugi jak w przypadku niedomytych szyb (myte porządnie, uwierzcie na słowo) wiem że płynów jest od zaprze proszeniem cholery i ciut ciut, płyn płynowi nie równy, jakie wy byście polecili i w jakich proporcjach z wodom,

ps. wie ktoś jak wymontować tylne boczne szyby w a4 96r?
Powrót do góry

Gurgul99
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Opole

Post#10 22 Mar 2008 16:25   

Polecam szampon dla dzieci bambino, dodaj odrobinkę, dosłownie kilka kropelek.
Powrót do góry

mateuszwalcz
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Szczecinek

Post#11 05 Mar 2010 20:43   

Witam wszystkich, Ja właśnie całkiem niedawno bo tydzień temu zakupiłem sobie VW passata kombi i chcialbym zakupić dobra folie do przyciemniania szyb a nie mogę znaleźć żadnej w tym internecie , może i jest to beznadziejne ze nie potrafię znaleźć żadnego internetowego sklepu w którym można takie coś kupić no ale mam problem i potrzebuje pomocy w znalezieniu takiego owego sklepu wiec proszę żeby ktoś wrzucił link z dobra folia którą mogę zamówić poprzez internet, dziękuje z góry za pomoc
Powrót do góry

antosz
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: piaseczno

Post#12 28 Wrz 2010 20:24   

morze mi ktos powie jak potem tą folie zdjąc ja z folią na szybach niemoge zarejestrowac auta
Powrót do góry

antosz
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: piaseczno

Post#13 29 Wrz 2010 07:57   

ci co chcą foliowac niech lepiej dadzą sobie spokój byłem na przeglądze z autem kture kupiłem z przyciemianymy szybamy ze trzeba tą folie zdjąc bi takemu samochodowi nikt niepostawi stempelka w dowodze jak chcece se kosztowac to wasza sprawa ale wystarczy jechac na stacje diagnostyczną i poprostu se zapytac i wszystko bedze jasne
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Wrz 2010 07:57   

Powrót do góry

luki276
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Ciechanów

Post#14 14 Lip 2011 15:47   

A ja powiem tak jak mi odpowiedział policjant na pytanie dotyczące przyciemniania szyb. Tylne boczne i tylną można sobie zaspawać lub nawet zabetonować, a przednia i przednie boczne są nie tykalne chyba że ktoś lubi ryzyko i ma szczęście. Ja lubię i mam jak narazie:D,jeździłem przez dwa lata autem w którym miałem przyciemnione wszystkie szyby prócz przedniej czołowej. w przednich drzwiach miałem przyciemnione cienką a pozostałe maksymalnie grubą folią. Miałem kilka kontroli i nikt się nie czepnął. a co do badania technicznego to szyby maksymalnie w dół żeby się schowały(mam na myśli przednie drzwi) albo jeździć tam gdzie ma się znajomości:D.
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma;)
Powrót do góry

mol68
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Myszków

Post#15 20 Lip 2011 23:25   

A czy orientujecie się może, jak wygląda problem jak się jedzie za granicę z przyciemnionymi szybami? Chciałbym przyciemnić tył, ale obawiam się policji, szczególnie na Słowacji i w Austrii
Powrót do góry

grohu20
Poziom 8
Poziom 8

Post#16 04 Wrz 2011 13:08   

hej.
Jezdzilem 4 lata autem z czarnymi szybami na maxa (tył i tylnie boczne) po niemczech, czechach i austrii. Mialem czesto kontrole i nikt mi slowa nie powiedzial.

pozdro
Powrót do góry

MilenaG
Poziom 1
Poziom 1

Post#17 06 Paź 2011 17:23   

Ja osobiście zamówiłam przyciemnianie okien u firmy Folkos z Warszawy.
Jestem w pełni zadowolona z wykonanej usługi - Polecam
http://www.folkos.pl
Powrót do góry

Adas220
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Mzyki

Post#18 27 Paź 2011 22:18   

Ja jeżdże z tylnymi i przednimi przyciemnionymi na maxa i przeglądy normalnie przechodzi bo w sumie nawet nie wjeżdżam na ich garaż,a jak będzie w przypadku zatrzymania przez policję,to wszystko zależy od nich,ze 3 razy zrywałem folie przy nich,a inni się nie czepiali
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> HydePark TOP -> Foliowanie szyb- przyciemnianie folią
Strona 1 z 1