Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

renault scenic 2002 r.1,9 dci zmulony

bitters 23 Sty 2007 18:38
  • #1 23 Sty 2007 18:38
    bitters
    Poziom 14  

autko jest bardzo przymulone,wolno wchodzi na obroty,na swoje 102 KM niema mocy,idzie nim jechac ale poprostu jest jakis słabawy,porównywałem z innymi autkami ,o niebo lepjej smigaja,moze ktos miał taki przypadek prosze o pomoc
    PS.słyszałem że moze to byc katalizator co wy na to?

• #2 23 Sty 2007 21:09
    vipereek
    Poziom 12  

Katalizator? A może by tak zacząć od podstaw ? ;) Filtr paliwa zmieniony?

• #3 23 Sty 2007 23:21
    bitters
    Poziom 14  

filtr paliwa poszedł pierwszy na odstrzał,sprawdzone wtryski,praktycznie cały układ paliwowy przeswietlony,zauważyłem że pasek rozrzadu jest zbyt luzny,czy gdyby przestawił sie rozrzad moga byc takie skutki,niewiem czego sie chwycic

• #4 24 Sty 2007 03:37
    zk2003
    Poziom 14  

dci-przyczyn może być wiele,pierwsze diagnoza,a póżniej można ,zobacz,przepływka,turbo,katalizator.

• #5 24 Sty 2007 09:18
    domex32
    Moderator Samochody

Jesli pasek przeskoczy o jeden zabek to tez moze byc zamulony, ale łączyło by sie to ze znacznym wzrostem spalania, wg mnie sprawdz przepływke to na poczatek, wyczysc ją potem zajmij sie węzykami podcisnienia ktore rez sa wazne. kat raczej odpada bo to młode auto, ale odpal je i zobacz ręką z tyłu czy mocno dmucha z tłumika. Jeszcze mozesz sprawdzic cisnienie paliwa na magistrali. pozdro

• #6 24 Sty 2007 17:56
    bitters
    Poziom 14  

rozrzad ok,katalizator sprawdziłem ok,poprostu go odłaczyłem z całym tłumikiem ale nie zauwarzyłem jakiejs poprawy,słyszałem że czesto zabrudzone jest EGR,i to moze byc przyczyna,co o tym sadzicie,a tak wogóle to gdzie szukac tego EGR w sceniku,moze cos podpowiecie

• #7 24 Sty 2007 20:07
    bogdan gruchala
    Poziom 13  

Jeśli jest kilku kierowców upewnij się czy aby nie wlano bp , z wydechu wydobywał by się biały dym.

• #8 24 Sty 2007 22:48
    umi
    Poziom 11  

pirwszą rzeczą robioną w serwisie jest czyszczenie EGR jest nawet do tego przyżąd.jest zamontowany z góry w kolektor ssący na 3 sróby.pzdr

• #9 24 Sty 2007 23:11
    bitters
    Poziom 14  

a gdybył podłozył EGR z innego scenika,który jest ok,boje sie że jak zaczne czyscic to cos zepsuje

• #10 25 Sty 2007 19:38
    umi
    Poziom 11  

można podłożyć inny , ale czyszczenie to żadna filozofia. przy podmianie musisz zwrócić uwage czy są takie same bo niektóre są z potencjometrem a niektóre bez.pzdr

• Pomocny post
    #12 27 Sty 2007 00:40
    umi
    Poziom 11  

tak to jest EGR.odkręć trzy śróby i wyciąg go. w srodku będzie oś na której będą dwa tależyki wymyj wszysko i sprawdz czy os po popchnieciu sróbokrętem wraca swobodnie do pozycji zamknietej.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty