Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Plazma Philips 37FD9944/01S

all_tel 24 Sty 2007 22:32
  • #1 24 Sty 2007 22:32
    all_tel
    Spec od GSM

Witam dostalem od znajomego taki sprzet do naprawy ,usterka polega na tym ze po wlaczeniu zapla sie zielona led i po okolo 5-10s wchodzi w standby i leda pulsuje na czerwona , pomierzylem napiecia i okazla sie ze nie dzial LLC supply brak napiec po stronie wtornej wiec wziolem sie za pomiar po pierwotnej stronie przetwornica jest zbudowna na ukladzie scalonym MC34067P - opmiar wykazal ze napiecie zasialnie sclaka jest okolo 17V , napiecie na wyjsciu z scalaka do serowania tranzystorow jest 0,3 V a powinno byc 7,3V reszta napiec sie zgadza a napiecie zasilajace tranzystory koncowe jest 300V a powinnno byc 400V jak na schemacie -moze ktos z was mial taki problem ?
    link do schematu http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3484573#3484573

• #2 25 Sty 2007 06:46
    satgal
    Poziom 40  

W matrycach plazmowych najczęściej uszkadzają się drajwery zintegrowane
    z wyświetlaczem które muszą kluczować spore napięcie zapalające poszczególne pixele, uszkodzony drajwer może powodować że przetwornica zasilająca je jest za bardzo obciążona i się automatycznie zabezpiecza.

• #3 29 Sty 2008 02:49
    KW
    Poziom 21  

Ja właśnie też dostałem taką plazmę do naprawy z podobnymi objawami. Uszkodzona okazała się płytka logiki. Tak przynajmniej nazwana jest ta płytka w instrukcji serwisowej na rysunku złożeniowym. Ciekawy jestem czy Ty naprawiłeś swój telewizor?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty