X

Jak podłączyc dekoder Polsatu do starego telewizora bez euro?

25 Jan 2007 21:57 PApalec87
  • #1 25 Jan 2007 21:57
    palec87
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Mam dekoder Polsatu i stary telewizor elemis z wejściem tylko na antenę.
    Czy jest jakiś sposób bez kupowania drogiego koncentratora żeby podłączyć ten dekoder, który jest na euro złącze z tym starym telewizorem?
    Proszę o pomoc.:D
  • #2 25 Jan 2007 22:52
    KIEROWCA_VW
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Jeśli masz magnetowid z gniazdem EURO to sprawa jest prosta.
    Tuner z magnetowidem - kablem EURO, magnetowid z telewizorem, odpowiednie ustawienia w menu magnetowidu i telewizora, powinno działać.
  • #3 25 Jan 2007 23:43
    rafal.jpg
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    na zlączu euro trzeba znajść piny wyjściowe od wideo i podłączyć pod wejście antenowe. Tylko jak dalej podłączyć audio, może jakiś moduł się dokupuje...
  • #4 26 Jan 2007 00:04
    BC109B
    Level 27  
    Helpful post? (-1)
    Witam

Podłaczenie sygnału video z wyjścia Euro do wejścia antenowego nic nie da. Połączenie przez magnetowid jest prawidłowe, choć może kłopotliwe. W magnetowidach stosowane są modulatory, do których podłączany jest sygnał m.cz. (taki właśnie jak w gnieździe Euro). Sygnał z modulatora można doprowadzić do wejścia antenowego odbiornika. Urządzenie wymaga 12V do zasilania.
  • #5 26 Jan 2007 00:48
    Zenek
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    co to jest "drogi koncentrator" ?
    jeden gość sprzedaje modulatory w obudowie za niecałe 40 zł
    http://www.allegro.pl/item160112722_modulator_a_v_z_plynna_reg_poziomu_video.html
  • #6 26 Jan 2007 01:03
    palec87
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    tylko ze ten modulator posiada wejscie na kabel chinc a nie euro:/ tak wiec musialbym dokupic jeszcze taka przejsciowke z euro na chinc??
  • #7 26 Jan 2007 09:31
    adrena
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    rafu84 wrote:
    na zlączu euro trzeba znajść piny wyjściowe od wideo i podłączyć pod wejście antenowe. Tylko jak dalej podłączyć audio, może jakiś moduł się dokupuje...

Nie no Super... :D

Ja mam lepszy pomysł
    Podłącz Audio i Video do Pralki ( Przecież pralka to fajny mieszacz ) Wymieszamy Audio z Video i do Anteny Trilux-a .:D
    Pozdrawiam !

PS. Modulatory A/V ( czarna plastikowa puszeczka Euro / Ant + zas 9-12V) kosztują 3 dychy spoko mozesz to zastosować.
    Dokładnie taki jak w linku powyżej Nie przejścówkę tylko Kabel Chinch-Euro. ( 3 zł )
  • #8 26 Jan 2007 12:04
    palec87
    Level 8  
    ale jakbym bez modulatora chcial przez wideo podpiac to ten kabel euro-chinc podpinam do widea szukam na tv obrazu z wideo zapisuje jako np kanal 1, a pozniej szukam na wideo obrazu z dekodera zapisuje na ktoryms kanale na wideo i ciesze sie kanalami dekodera za 3zl?? dobrze to kombinuje czy mi sie cos pier...??
  • #9 26 Jan 2007 12:51
    adrena
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Dobrze !
    - tylko na Video nie muszisz szukac obrazu z dekodera .
    Albo przełączysz Video na A/V , albo na ' 0 " , a jeśli masz Euro-Euro to Twoje Video samo sie przełączy.
    Pozdrawiam
  • #10 26 Jan 2007 13:41
    palec87
    Level 8  
    wlasnie ze nie mam euro przy wideo ale dzieki za pomoc:D temat chyba zamkniety odezwe sie jak podlacze dekoder
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products