Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak zablokować internetowe strony

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Jak zablokować internetowe strony
Autor
Wiadomość
yabu
Poziom 14
Poziom 14

Post#1 Post autora tematu 27 Sty 2007 14:46   

Jak zablokować internetowe strony

Witam serdecznie. Mam młodszą siostre która "łazi" po stronach po ktorych nie powinna i sciąga z nich co się tylko da. chcialbym sie dowiedzieć czy jest taka mozliwosc zeby zablokowac takie strony, jeżeli tak to w jaki sposób? a posiadamy 2 rozne profile oba na win xp pro. uzywamy firefox oraz Ie.

oraz kolejne pytanie, jak ograniczyc dostep do plikow przed siostra? dodam ze posiadamy dwa osobne profile win Xp pro.
Pozdrawiam Yabu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sty 2007 14:46   

Powrót do góry

krzychoocpp
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wrocław

Post#2 27 Sty 2007 15:04   

Re: Jak zablokować internetowe strony

Witam, co do blokowania, nie polecę niczego konkretnego, mogę tylko powiedzieć że dośc popularny jest program "cenzor" i lepiej nie używać więcej IE :)

Jeśli chodzi o dostęp do plików - w opcjach folderów nalezy wyłączyć proste udostępnianie i wtedy będąc administratorem komputera można nakładać dowolne prawa dostępu plikom - będą one w ich właściwościach. Siostra musi oczywiście korzystać z konta z ograniczeniami, inaczej sama sobie je przestawi :)

Pozdrawiam, Krzysztof.
Powrót do góry

piooo
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Beskidy

Post#3 27 Sty 2007 17:12   

proste blokowanie to podmiana pliku hosts w C:\Windows\System32\Drivers\Etc na jeden z wielu dostępnych w sieci , np: http://hphosts.mysteryfcm.co.uk/?s=Download , http://www.mvps.org/winhelp2002/hosts.htm itd zawierających listę zbronionych stron , będzie to oczywiście dotyczyło też Ciebie . W programach antywirusowych , także w firewallach można tworzyć dowolne zabronione listy. A przecież sam system daje możliwość w opcjach internetowych /zabezpieczeniach możesz sobie stworzyć odpowiednie reguły.pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sty 2007 17:12   

Powrót do góry

jankolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Łódź

Post#4 27 Sty 2007 17:33   

http://www.beniamin.pl/
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sty 2007 17:33   

Powrót do góry

wymiatachu
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 27 Sty 2007 19:34   

nie polecam tego "Beniamina" bo to jakieś dziadostwo jest!!!
jak to zainstalowałem to po wpisaniu adresu obojętnie jakiej strony zawsze musiałem dwa lub trzy razy kliknąć w przglądarce przycisk "Odśwież" żeby sie strona otworzyła, nawet na innym kompie to samo po zainstalowaniu tego!
Powrót do góry

karol_plocha
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Ostrołęka

Post#6 28 Sty 2007 00:25   

polecam sposób piooo. Znajdź ten plik "hosts", otwórz go notatnikiem. Na dole jest napisane "127.0.0.1 localhost". W oddzielnej linijce wpisujesz "127.0.0.1 www.strona.pl"
Sprawdzony sposób.
Powrót do góry

agatorn
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#7 28 Sty 2007 00:45   

yabu napisał:
Witam serdecznie. Mam młodszą siostre która "łazi" po stronach po ktorych nie powinna i sciąga z nich co się tylko da.
Pozdrawiam Yabu

"Opiekun dziecka w internecie" polski program, który pozwala tworzyć profile dostępu do netu w ramach danego konta windy. Można zablokować ściąganie plików z odpowiednimi rozszerzeniami, ograniczyć zarówno dostęp do netu (czasowo i wg. stron), jak i do kompa wogóle. Program posiada bardzo szeroką bazę stron zabronionych-można też dodawać własne. Posługuje się dość dokładną analizą zabronionych treści (np. wg. słów kluczowych). Koszt wersji komercyjnej ok 50 pln. Drugi godny polecenia (przetestowałem), to "WatchDog". Ma zbliżone możliwości blokowania stron, a dodatkowo można go konfigurować wg. programów mających dostęp do netu, a nie globalnie jak "Opiekun". Np. osobno ustala się czas dla komunikatorów, osobno programów pocztowych, czy przeglądarek. Kosztuje ok. 150 pln. Jeszcze jedna uwaga. o ile z "Opiekunem" można sobie poradzić po prostu usuwając go na zasadzie wyrżnięcia plików, o tyle "WatchDog" po wycięciu blokuje dostęp do netu wogóle. trzeba go ponownie zainstalować i odinstalować deinstalatorem.
Pozdr, Tomek
Powrót do góry

marek216
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Racibórz

Post#8 28 Sty 2007 08:55   

moderatora działu proszę o odblokowanie autorowi wiadomości opcji szukaj

szukajka sporo wysypała po 5 sekundach - niechcący wywalając odpowiedzi na oba pytania

http://szukaj.elektroda.net/search.php?mode=results&user_id=111713&sid=4595d187b043afbf210cbc1932f3eb8e
Powrót do góry

paweliw
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Bydgoszcz

Post#9 28 Sty 2007 11:44   

marek216 :arrow:

Niestety nie da się w ten sposób podać linka do wyników wyszukiwania (a szkoda).

Jak najbardziej jednak popieram uzycie opcji SZUKAJ w pierwszej kolejności, można znaleźć np. takie tematy:
blokowanie wybranych stron [IE 6]
blokowanie stron xxx
zabezpieczenie internetu przed dziećmi
Dobry program do kontroli rodzicielskiej
program Beniamin jakie funkcje?
...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sty 2007 11:44   

Powrót do góry

marek216
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Racibórz

Post#10 28 Sty 2007 14:06   

:arrow: paweliw

Nie zauważyłem że to nie działa ( kiedyś chyba działało na elektrodzie - albo na innym forum )

Właściwie mniejsza o to

Na forum napisano powieść na ten temat - sam kilka razy odpowiadałem

ja w okienku szukaj wpisałem : " zablokować do stron " - miłej lektury
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Jak zablokować internetowe strony
Strona 1 z 1