Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Jak zablokować internetowe strony

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Software -> Jak zablokować internetowe strony
Author
Poziom 14
Poziom 14

Post#1 Post from the author of the topic 27 Jan 2007 13:46   

Jak zablokować internetowe strony

Witam serdecznie. Mam młodszą siostre która "łazi" po stronach po ktorych nie powinna i sciąga z nich co się tylko da. chcialbym sie dowiedzieć czy jest taka mozliwosc zeby zablokowac takie strony, jeżeli tak to w jaki sposób? a posiadamy 2 rozne profile oba na win xp pro. uzywamy firefox oraz Ie.

oraz kolejne pytanie, jak ograniczyc dostep do plikow przed siostra? dodam ze posiadamy dwa osobne profile win Xp pro.
Pozdrawiam Yabu

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 27 Jan 2007 13:46   

Back to top

krzychoocpp
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#2 27 Jan 2007 14:04   

Re: Jak zablokować internetowe strony

Witam, co do blokowania, nie polecę niczego konkretnego, mogę tylko powiedzieć że dośc popularny jest program "cenzor" i lepiej nie używać więcej IE Smile

Jeśli chodzi o dostęp do plików - w opcjach folderów nalezy wyłączyć proste udostępnianie i wtedy będąc administratorem komputera można nakładać dowolne prawa dostępu plikom - będą one w ich właściwościach. Siostra musi oczywiście korzystać z konta z ograniczeniami, inaczej sama sobie je przestawi Smile

Pozdrawiam, Krzysztof.

Helpful message? + -

Back to top

piooo
Poziom 20
Poziom 20

Post#3 27 Jan 2007 16:12   

proste blokowanie to podmiana pliku hosts w C:\Windows\System32\Drivers\Etc na jeden z wielu dostępnych w sieci , np: http://hphosts.mysteryfcm.co.uk/?s=Download , http://www.mvps.org/winhelp2002/hosts.htm itd zawierających listę zbronionych stron , będzie to oczywiście dotyczyło też Ciebie . W programach antywirusowych , także w firewallach można tworzyć dowolne zabronione listy. A przecież sam system daje możliwość w opcjach internetowych /zabezpieczeniach możesz sobie stworzyć odpowiednie reguły.pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#4 27 Jan 2007 16:33   

http://www.beniamin.pl/

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 27 Jan 2007 16:33   

Back to top

wymiatachu
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 27 Jan 2007 18:34   

nie polecam tego "Beniamina" bo to jakieś dziadostwo jest!!!
jak to zainstalowałem to po wpisaniu adresu obojętnie jakiej strony zawsze musiałem dwa lub trzy razy kliknąć w przglądarce przycisk "Odśwież" żeby sie strona otworzyła, nawet na innym kompie to samo po zainstalowaniu tego!

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 27 Jan 2007 18:34   

Back to top

karol_plocha
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 27 Jan 2007 23:25   

polecam sposób piooo. Znajdź ten plik "hosts", otwórz go notatnikiem. Na dole jest napisane "127.0.0.1 localhost". W oddzielnej linijce wpisujesz "127.0.0.1 www.strona.pl"
Sprawdzony sposób.

Helpful message? + -

Back to top

agatorn
Poziom 17
Poziom 17

Post#7 27 Jan 2007 23:45   

yabu wrote:
Witam serdecznie. Mam młodszą siostre która "łazi" po stronach po ktorych nie powinna i sciąga z nich co się tylko da.
Pozdrawiam Yabu

"Opiekun dziecka w internecie" polski program, który pozwala tworzyć profile dostępu do netu w ramach danego konta windy. Można zablokować ściąganie plików z odpowiednimi rozszerzeniami, ograniczyć zarówno dostęp do netu (czasowo i wg. stron), jak i do kompa wogóle. Program posiada bardzo szeroką bazę stron zabronionych-można też dodawać własne. Posługuje się dość dokładną analizą zabronionych treści (np. wg. słów kluczowych). Koszt wersji komercyjnej ok 50 pln. Drugi godny polecenia (przetestowałem), to "WatchDog". Ma zbliżone możliwości blokowania stron, a dodatkowo można go konfigurować wg. programów mających dostęp do netu, a nie globalnie jak "Opiekun". Np. osobno ustala się czas dla komunikatorów, osobno programów pocztowych, czy przeglądarek. Kosztuje ok. 150 pln. Jeszcze jedna uwaga. o ile z "Opiekunem" można sobie poradzić po prostu usuwając go na zasadzie wyrżnięcia plików, o tyle "WatchDog" po wycięciu blokuje dostęp do netu wogóle. trzeba go ponownie zainstalować i odinstalować deinstalatorem.
Pozdr, Tomek

Helpful message? + -

Back to top

marek216
Company Account
Poziom 26
Poziom 26

Post#8 28 Jan 2007 07:55   

moderatora działu proszę o odblokowanie autorowi wiadomości opcji szukaj

szukajka sporo wysypała po 5 sekundach - niechcący wywalając odpowiedzi na oba pytania

http://szukaj.elektroda.net/search.php?mode=results&user_id=111713&sid=4595d187b043afbf210cbc1932f3eb8e

Helpful message? + -

Selling: (Add)
01 January 2015 LTC3455
Back to top

paweliw
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#9 28 Jan 2007 10:44   

marek216 Arrow

Niestety nie da się w ten sposób podać linka do wyników wyszukiwania (a szkoda).

Jak najbardziej jednak popieram uzycie opcji SZUKAJ w pierwszej kolejności, można znaleźć np. takie tematy:
blokowanie wybranych stron [IE 6]
blokowanie stron xxx
zabezpieczenie internetu przed dziećmi
Dobry program do kontroli rodzicielskiej
program Beniamin jakie funkcje?
...

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 28 Jan 2007 10:44   

Back to top

marek216
Company Account
Poziom 26
Poziom 26

Post#10 28 Jan 2007 13:06   

Arrow paweliw

Nie zauważyłem że to nie działa ( kiedyś chyba działało na elektrodzie - albo na innym forum )

Właściwie mniejsza o to

Na forum napisano powieść na ten temat - sam kilka razy odpowiadałem

ja w okienku szukaj wpisałem : " zablokować do stron " - miłej lektury

Helpful message? + -

Selling: (Add)
01 January 2015 LTC3455
Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Software -> Jak zablokować internetowe strony
Page 1 of 1
Similar topics
Jak skutecznie zablokować konkretne strony internetowe?! (1)
Jak zablokować radio internetowe (6)
strony - jak zablokować?... (10)
Jak zablokować strony www??? (3)
jak zablokować niektóre strony? (7)
Jak zablokować strony erotyczne (2)
Jak zablokować IP dla strony WWW? (9)
TP-LINK MR3420 jak zablokować dostęp do strony? (2)
W jakim języku pisać strony internetowe ? Jak to funkcjonuje ? (19)
Strony Internetowe - Jak WYSZUKAĆ plik w mediafire, speedyshare czy putlocker? (7)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.057 seconds

elektroda.pl topic RSS feed