Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audiomega? Nic mylnego Dragon 250 full tuning!

mefiu91 28 Sty 2007 21:01 5231 19
  • Witam
    Chcialbym pokazac moja przerobke kolumn firmy AUDIOMEGA DRAGON250 (w sumie to po audiomega zostala tylko obudowa) :D Jesli juz macie audiomegi to proponuje jak najszybsza przerobke! :D Ja to zrobilem i nie zaluje... zaczelo to sie tak ze jeszcze nie mialem pojecia o sprzecie i nie mialem duzego wyboru w kolumnach i kupilem jednego dragona a potem drogiego do pary ale nie gralo tak jak trzeba... no chyba ze mialy sluzyc jako subufery :D

wiec kupilem dwa ARP-150 TVM i jeden gdwt STX-a bo mi sie jeden spalil a pozatym stary byl kwadratowy a ja chcialem dwa okragle.... nastepnie zamowilem zwrotnice MADE BY --KILLER-- :D

w pierwszy dzien feri wzielismy sie do roboty.... wyzynarka i ogien i dym.... :D

teraz maly kosztorysn :p

ARP-150 TVMx2 = 80zl
    zwrotnice 130zl
    GDWT 18zl+5zl dolozylem kumplowi do przesylki bo kupowalismy razem
    Kolumny DRAGON 250 kupilem wczesniej za 600zl
    klej mialem od wojka (buty robi) :D
    kable mialem
    czas pracy okolo 6godzin

wrazenia po odsluchu bezcenne za reszte zaplacilem gotowka..:D
    tak na serio to te kolumny zaczely wreszcie grac i jakos wygladac.
    porownywalem je z altusami 300 i musze powiedziec za nie zle przy nich wypadly... tylko ten wysokotonowy jeszcze pozostawia troche do zyczenia.. ale jest o niebo lepiej.. z reszta pasma sobie niezle radza... basreflex zostal oryginalny taki jaki byl i strojenie tez bez zmian tylko troche sie litraz zmienil :D co do wygluszenia to sa wygluszone cienka watolina... i to by bylo wszystko ponizej fotki...

Milej pisze sie gdy gra mi z nich muzyka! :D:D:D:D
    Zastanawiamy sie jeszcze z kolega na zmiane nazwy na FENIX.. co wy na to jesli macie jakies pomysly to czekam na propozycje! :D

czekamy na opinie dobre i zle.....

Fajne!
  • #2 28 Sty 2007 21:11
    gucio.
    Poziom 22  

bardzo dobry pomysł z przerubka bo audiomego i stx to szais ja bym jeszcze stxy wszystkie na tonsile wymienił

• #3 28 Sty 2007 21:38
    kivlov
    Poziom 26  

nono kurcze ciekawa przeróbka bardzo łądnie wygląda tylko skzoda że zdjęcia dużego rozmaru i słabej jakości

• #4 28 Sty 2007 21:51
    mefiu2580
    Poziom 18  

Witam
    jestem wspoltworca tego projektu i tego postu!
    efekt koncowy jest zadowalajacy.... a jesli chodzi o stx-y to GDN-y sa w porzadku tylko ten GDWT pozostawia troche do zyczenia.

• #5 28 Sty 2007 21:53
    mefiu2580
    Poziom 18  

a zdjecia slabej jakosci bo robione telefonem... nie dorobilismy sie na cyfrowke.. :D

• #6 31 Sty 2007 11:44
    mefiu91
    Poziom 9  

witam.
    co sadzicie o kolumnach? jak podoba sie wam ich wyglad.... oceniajcie... podzielcie sie z nami swoimi spostrzezeniami iocenami... :D

• #7 31 Sty 2007 12:02
    _Gothic_
    Poziom 12  

Cytat:
    wiec kupilem(...)jeden gdwt STX-a bo mi sie jeden spalil a pozatym stary byl kwadratowy a ja chcialem dwa okragle

kupiles jeden, a masz dwa okragle? to jedna kolumna miala kwadratowy, a druga okragly?

• #8 31 Sty 2007 12:08
    mefiu91
    Poziom 9  

:D jedna kolumna byla ze starej seri z kwadratowym gwizdkiem a droga z nowej serii byla juz z okraglym :D
    i tak to sie stalo..... ale te wysokotonowe stxa to szajs i zmienaimy na tonsile....tez tubki..... :D

• #9 18 Mar 2007 12:39
    _eRRor_
    Poziom 10  

Widze ze temat zamarl. pozwole sobie o ozywienie

Moze to nie jest konstrukcja w pelni DIY bo to tylko lekka przerobka ale warta uwagi. Tylko mi najbardziej te Wysokotonowe stx-a nie pasuja :( a tak to reszta calkiem calkiem. :D szkoda tylko ze zdjecia marnej jakosci. Ale jesli chodzi o moja ocene to dalbym 4/5. Za checi i oryginalny pomysl, bo nie spotkalem jeszcze podobnego projektu przerobki audiomega. Kazdy tylko sprzedawal te kolumny.

• #10 19 Mar 2007 00:43
    Grzegorz1989
    Poziom 11  

witam!
    powiem szczerze, ze opłacalo sie zmolestowac troszke te obudowy wyzynarka(-: mam wrazenie ze na zdjeciu prawa kolumna ma sredniaczka za wysoko... -5/6
    pozdrawiam

• #11 19 Mar 2007 01:18
    Caleb_
    Poziom 33  

a nietaniej by bylo zrobic samemu obudowy? na pewno nie kosztowalyby 600zl...

• #12 19 Mar 2007 18:32
    mefiu91
    Poziom 9  

---> GRZEGORZ1989: moze i ten sredniotonowy jest troszke nizej ale minimalnie. :D

---> Caleb_: Kolumny byly kupione dawno temu a pomysl przerobki pojawil sie niedawno i dlatego tak wyszlo. Gdyby nie bylo tych kolumn to pewnie bysmy robili wszystko od podstaw sami. Ale wyszlo tak a nie inaczej i juz tak pozostanie.

Juz mamy Wysokotonowe TONSILA GDWT 9/80/5F i jak bedzie okazja i aparat to podesle fotki kolumn z nowymi wysokotonowymi. :D

• #13 19 Mar 2007 18:42
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

a zwrotnice te same.
    Szkoda, że w tak drastyczny sposób (dla portfela), doszedłeś, że kolumny typu audiomego to szajs. Stylistyka tego sprzętu średni mi odpowiada, ale co byś tam nie wsadził, to i tak zagra lepiej niż pierwotnie :D

• #14 25 Mar 2007 18:58
    mefiu91
    Poziom 9  

Jestesmy juz po malych zabiegach, tzn:

-wymienione wysokotonowe stx-a na tonsile 9/80/5f

-wymienione kable wewnatrz kolumny na grubsze o przekroju 2mm²

-kolumny zostaly wygluszone gabka. (czy to dobry pomysl wg was?)

-wczesniej glosniki niskotonowe byly podlaczone rownolegle a teraz jeden jest tylko podlaczony a drogi sluzy jako membrana bierna

Zmainy bardzo wplynely na jakosc dzwieku. Jest przedewszystkim bardziej przejzysty. Dzieki podlaczeniu jednego glosnika niskotonowego nie przesterowywujemy wzmacniacza jak to bylo wczesniej. Kolumny napedzamy wzmacniaczem DUAL CV6065 2x80/8R

P.S. Fotki z tonsilem podeslemy jak bedziemy mieli aparat! :]²

Jesli ktos by mail jakas fajna propozycja nazwy to prosze pisac :D

• #15 25 Mar 2007 22:14
    KOSTEK_K1
    Poziom 15  

Szczerze mówiąc miałem okazje tego posłuchać i jestem mile zaskoczony …
    Naprawdę ładnie gra chociaż wolę więcej basu mniej gwizdków ,,,,
    Ale najważniejsze ze właścicielowi się podoba…

Polecam taką przeróbkę wszystkim którzy maja audiomega…
    :D:D:D:

• #16 26 Mar 2007 23:13
    *gość*
    Poziom 10  

Witam.

Nie byles pierwszy z taka przobka ;) Moja wyglada identycznie i zostala zrobiona ok. 1.5 roku temu. Poprawa dzwieku znaczna.

Wymienilem:
    -zwrotnice - Jambo
    -gwizdki - Tonsil 100W ferrofluid
    -dodalem srednie jak pamietam, Tesla z obudowa

zdjecie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/242c4a7b79b16f03.html

pozdrawiam

• #17 27 Mar 2007 19:41
    mefiu2580
    Poziom 18  

Ale jako pierwszy pokazal to moj kolega :D Sredniotonowe masz takie same jak w naszej przerobce. A co do zwrotnicy to albo kupiles jakis szajs (jambo) albo ci sie literka pomylila zamiast n wpisales m. :D

A niskotonowe jak masz podlaczone?

• #18 27 Mar 2007 20:53
    *gość*
    Poziom 10  

Fakt, literowka, chcialem napisac Janbo. Zwrotnice to trojdrozne J-3B-8. Srednie mamy takie same, nawet ladnie graja. Niskotonowe z tego co pamietam, rownolegle.

Mala bolaczka tych kolumn byly palace sie gwizdki (oczywiscie, zawsze na imprezach :|) i brak srednich tonow. Dlatego zdecydowalem sie na rozbudowe. Jak na razie spalily sie tylko raz ;)

Sprzet sprzedalem znajomemu jakis tydzien temu. Wczesniej byly na allegro razem ze wzmaczniaczem (moze ktos widzial). Powod to zbiorka na cos z innej bajki.
    Teraz jezeli bym cos kupowal, to na lepszych komponentach i z inna skrzynia.

pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Acha, gwizdki to gdwk 11/100 8Ohm. Niby zalane ferrofluidem ale i tak sie spalily. Do tego graja slabiej niz poprzednie - trabki. Sprzedalem je z trabkami i obiecalem ze wymienie cewki jak tylko sie spala ;)

Dodano po 4 [minuty]:

polecam za to stare Harmany! Piekny dzwiek! Chyba juz wszystko dodalem :D

• #19 29 Mar 2007 08:04
    mefiu2580
    Poziom 18  

A za ile sprzedales te kolumny? U kolegi narazie te GDWT sie nie pala! :]

• #20 05 Kwi 2007 09:00
    *gość*
    Poziom 10  

700zl razem ze wzmacniaczem (HK PM660). Cena dobra i dla mnie (szybka tranzakcja) i dla kupujacego (przystepna).

pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme